Welcome, Guest. Please login or register.
31 Oct 2020 - 08:41:16
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: How I Met Your Mother 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 6  All
Author Topic: How I Met Your Mother  (Read 30364 times)
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« on: 18 Mar 2009 - 19:34:31 »

Gordugum kadariyla bu dizi hakkinda bir topic yok. Ben cok buyuk hayraniyim ve umarim seven baskalari da vardir burada. Friends,Lost,House gibi inanilmaz sevdigim dizilerin arasina daha ilk bir kac bolumde girdi. Gecen donem ilk 3 sezonu 2 hafta surmeden bitirdim sanirim.

Bilmeyenlere hikaye Ted adli ana karakterimizin etrafinda donuyor. Cocuklarina karisiyla nasil tanistigini anlatiyor tabi oraya gelene kadar bir suru oaly geciyor. Bunlari yaparken yaninda universiteden en yakin arkadaslari Lily ve Marshall var. Diziye girdigimizde Barney adli disarda tanistiklari biri var. Zaten Barney Stinson ilk sezon bittiginde bile internette bir fenomendi. Kendine has hareketleri, laflari ve capkinlariyla yeni bir Al Bundy, George Costanza ne bilyim ben Chandler olmustu. Inanilmaz oynuyor herif hakikaten. Diger yanda Canadadan gelen guzel kizimiz Robin var. Bu arkadaslarin etrafinda donen sitcomlarin %80 i copluk zaten ama bence HIMYM(kisaltmasi) cok icten digerlerine oranla. Bu diziyi diger komedi dizilerinden ayiran cok onemli bir ozellik var bana gore. Izlememisseniz bu gune kadar onu dusunerekten izleyin. Cogu bolumde farkli teknikler kullaniyor. Flashbackler cogu dizide olmaya baslamisti ama geriden ileri, ileriden geriye veya aralardan bile giriyorlar flashbacklere. Fix geyikleri var. Star Wars, Canada ile dalga gecmeler, New Jersey ile dalga gecmeler, Thanksgiving, Barney Rules gibisinden, esrarin bir sandwich olarak gosterilmesi vs..

Uzun lafin kisasi herkesin sevebilcegini dusundugum bir dizi vaktini ayirirsa. Konusmak isteyen de olursa artik bir topic var hayranlari icin

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1 on: 18 Mar 2009 - 20:53:51 »

Barney Stinson, benim gözümde bir idoldür ancak oynayan oyuncu Neil Patrick Harris'in dizide ara sıra gözüken Lily'nin okul arkadaşı Scooter'ı oynayan David Burtka ile beraber olduğunu öğrendiğim gün yıkılmıştım. Fakat belki de karakteri bu kadar iyi oynamasını sağlayan özellik budur diye düşünüyorum artık. Bu arada Barney'nin blogu diziyi takip edenler için mutlaka okunması gereken bir blog, her bölümün ana fikri üzerine bir post atılıyor.
« Last Edit: 18 Mar 2009 - 20:55:09 by Kensai » Logged
fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #2 on: 18 Mar 2009 - 21:53:05 »

Dünya üzerinde en sevdiğim dizidir...Şu ana kadarki her bölümünü izledim...Yalnız dizinin bir bölümünün 25 dakika olması ve artık yönetmenin kafasına göre takılıp yeni bölümü 2 haftada bir 3 haftada bir yayınlaması işleri kötü etkiliyor...Herkes gibi Ted'in "O gün anneniz ordaydı ama ben onu o gün göremedim" demesinden sonra o sahneye en ince ayrıntısıyla inceleyip ipucu kovalayanlardanım...Espriler harika...Zaten her karesinde gülüyorum...Herkes gibi benim de favorim Barney ama Lilly'yi de aşırı derecede çok seviyorum...Lily'nin o akıl dolu önerileri ve ilginç buluşları Smiley

4. Sezon'un 12. bölümü favorim Smiley Film'de oynayan güzeller arasında Ashley Williams'ı tek geçiyorum Cheesy hani bi aralar Ted'in sevgilisi olan kurabiyeci kız sonra eğitim için Almanya'ya gidip Ted'i bırakan...

Dizinin sonuyla ilgili de bi tahminim var bence en sonunda Barney ve Robin evlenicek...

Bir Barney klasiği: "What's up"

Bu arada isteyenlere öm'den şu ana kadarki bütün bölümlerini izleyebileceği bir adres verebilirim Wink
« Last Edit: 19 Mar 2009 - 00:19:48 by fantastiko » Logged

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 18 Mar 2009 - 23:19:58 »

Genelde komedi dizilerini izlemeyi seven biri olarak ilk bölümünden itibaren How I Met Your Mother'ın favori dizilerim arasına girdiğini söyleyebilirim. Daha önce burada yazılanlardan sonra Heroes ve The Big Bang Theory'i izlemeye yeltenmiştim. Big Bang Theory'i 3-4 bölüm sonra bıraktım(sadece TV'da denk geldiği zaman izliyorum bazen). Heroes'u da izlemeye başladım diye bırakmıyorum, 2.sezondan beri nerdeyse zorla izliyorum onu da. Ama bu dizi ilk bölümünden beri neredeyse aynı zevki veriyor, keyifle takip ediyorum. Coupling'in yanına yaklaşabilen bir dizi çıkmamıştı, bu dizi onun yokluğunu çok güzel dolduruyor bence Afro
Barney Stinson ise tam tersi özellikler sergilese de bana Jeff Murdock'ı hatırlatıyor her seferinde Smiley
Cantona
Metalurjist
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #4 on: 18 Mar 2009 - 23:22:12 »

3 senedir takip ettigim awe- wait for it- some bir dizi.son zamanlarda yayinlanma tarihlerinin belli olmamasi yüzünden biraz soguttular diziden sagolsun yapimcilar.

diziyle ilgili söyle bi video paylasayim hemen.ted'in evde 2 kizla takildigi bölümde yayinlanmayan bir sahne.
http://www.youtube.com/watch?v=EtxGPw2oWBM

<br /> And God said, Let There Be Rock. And there was Led Zeppelin.
Point God
The Diesel
Organizatör
Full Member

MIMI lover

View Profile
« Reply #5 on: 19 Mar 2009 - 00:24:18 »

İki hafta önce can sıkıntısından bi arkadaştan aldığım ve soluksuz geçen ilk sezon sonrasında hastası olduğum bi dizi.Favori karakterim Lily mi,Barney mi hala karar veremedim.İzlerken baya gülüp eğleniyorum.
Suit up! Grin
xabafaruk
Full Member

you will never walk alone!

View Profile
« Reply #6 on: 19 Mar 2009 - 02:03:48 »

benımde favorı dızılerım arasında yer alır...

YOU WiLL NEVER WALK ALONE!
Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #7 on: 19 Mar 2009 - 02:47:04 »

Barney Stinson ise tam tersi özellikler sergilese de bana Jeff Murdock'ı hatırlatıyor her seferinde Smiley

yavuz abi, ben de çok benzetiyorum ikisini, yalnız değilsin.. nasıl jeff murdock kuralları varsa coupling'de, HIMYM'da en çok güldüğüm sahneler de barney stinson'ın benzer öğretileri(!) oluyor..

mesela "hot-crazy scale" benim için, en az murdock'ın "sock gap" teorisi kadar efsanedir.. ya da "chain of screaming", "the oh moment" ve hatırlamadığım bi sürüsü.. ted'den gelen "every blind date has a but" ve marshall'dan gelen "revertigo" da iyi katkılardır, heheh..

hot-crazy scale: http://www.youtube.com/watch?v=3zdGBL0PhJE
chain of screaming: http://www.youtube.com/watch?v=K0VXU186fU4
revertigo: http://www.youtube.com/watch?v=eVvjlDik-W0
every blind date has a but: http://www.youtube.com/watch?v=6HIlNAlbMZc

bLiSS
Guest
« Reply #8 on: 19 Mar 2009 - 03:00:47 »

seinfeld ve friends'in bu diziler üzerinde etkisi büyüktür her ne kadar farklı espiriler yapıyor olsalar da. bu bakımdan barney'i jeff'e ya da kramer'a benzetmek doğal. jeff'in kadınlar hakkındaki acayip teorileri vardı, barney'nin de var gibilerinden...

ha şu var ki çok güzel bir dizi. başta anlaşılmıyor elbette ama belli bir süre geçtikten sonra da "oyuncu seçimleri de çok iyi be abi, başkası olsa bu kadar olmayabilirdi" demeye başlıyorsun, her ne kadar bilemiyorsan da ne olup biteceğini. oyuncuların arasındaki uyum ve arkadaşlık + senaristlerin de zıpırlığı önemli bir etkendir elbette... en azından DVD'lerin bonus bölümlerindeki videolarda öyle gözüküyor.

son sezonun 11 ya da 12. bölümünde bıraktım ben yanılmıyorsam house sevdasına, biraz biriksin komple seyretme niyetindeyim.
« Last Edit: 19 Mar 2009 - 03:05:13 by George » Logged
CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #9 on: 2 Apr 2009 - 23:39:52 »

Lethal Weapon alıntılı son bölüm çok eğlenceliydi. "Stuff he said stuff"

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 21 Sep 2009 - 21:44:17 »

Yeni sezon bugun CBS'de basliyor. Download etmek isteyenlere duyurulur. Bir suru yeni seyin aciklanacgina eminim.

Mustafa
Multi Maniac
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 22 Sep 2009 - 22:58:26 »

--------------------spoiler----------------------
5. sezonun ilk bolumunu yeni bitirdim. Zamanında Robin ile Barney'i beraber gormek canımı sıkıyordu -onu hep Ted ile yakıstırdıgımızdandı belki de- ama bu bolumde bi iliskeye baslamak adına adım attıklarına sevindim. Robin'i cocukların annesi olmadıgını anladıgımız zamanlardan sonra pası Barney'i atmaları iyi oldu gibime geldi bu bolumu izleyeyince, artık onunda ciddi bi iliskeye yelken acması gerekiyordu. cok kotu bi 4. sezondan sonra iyi bir baslangıc oldu, hic sıkılmadan izledim. Ozellikle tahtaya "professor" ile "proffessor" yazmak arasında kaldıgı sahneye epey guldum Smiley Ha bi de Marshall elinde kırbac ile "not good enough" diye bagırması superdi
--------------------spoiler----------------------

sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 22 Sep 2009 - 23:02:35 »

3. ve 4. sezon ilk 2 sezona göre biraz daha zayıf kalmıştı yine güzel olmasına rağmen, ama bu bölüm ilk iki sezon seviyesindeydi nerdeyse, umarım bu çizgiyi koruyabilirler bu sezon.

------------------------spoiler--------------------------
Robin'in Lily'yle yaptığı "it's not you, it's us" muhabbetine koptum ben de. Lily'nin ayrılık sonrasına gönderme yapan dondurma sahnesi de çok harikaydı.
-----------------------spoiler----------------------------

AF
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 23 Sep 2009 - 01:45:52 »

4 sezonu birkaç ayda bitirmiş biri olarak, şimdiye kadarki en kısa bölümdü. Ciddi söylüyorum, bittiği anda şok oldum, daha yarısında falan zannediyordum. Offf allahım ne süper bi dizi lan bu!!

2.5 Men ve Big Bang'i de yarın izleyebilecem. Üç muhteşem dizinin de aynı gün olması iyi mi, kötü mü karar veremedim.
« Last Edit: 23 Sep 2009 - 01:49:43 by Jr. Kobe » Logged
fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #14 on: 23 Sep 2009 - 04:15:18 »

bölümü indirebileceğim bi adres verebilecek birileri var mı pm atsa bana linki???

Pages: [1] 2 3 4 ... 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: How I Met Your Mother « previous next »
    Jump to: