Welcome, Guest. Please login or register.
6 Jun 2020 - 15:10:30
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  batug.com Basketbol Günleri  |  Topic: XV. Batug.Com Basketbol Günleri Tekirdağ / Turnuva Sonrası Muhabbet Topiği 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5] 6  All
Author Topic: XV. Batug.Com Basketbol Günleri Tekirdağ / Turnuva Sonrası Muhabbet Topiği  (Read 28801 times)
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #60 on: 15 Feb 2009 - 04:18:56 »

bu turnuvada oyuncu listesi yapılmadığı lafı kimden çıktı bilmiyorum. ama bu turnuvada da olduğu gibi, her turnuva oyuncu listesi yapılır. oyuncu listesi dediğin şey, (fatih sen organize ettin, hatam varsa düzelt) drafta girmeye hak kazanan adamlardır. drafta giren herkes seçilir. mert, 8 tane gm seni seçmediyse ilk 4 turdan, bu durum için senin veya bir başkasının yapabileceği birşey yok. ordaki 36 kişi gibi sen de oyuncu listesindeydin, kimse kimsenin önüne geçmedi, kimse kimsenin hakkını yemedi.

adapazarı'nda bizim takımdaydın, hatırlıyorum, fazla oynatamadık seni, doğrudur. o tamamen bizim takımla alakalı bir dalgınlıktır, yoksa sen o turnuvada da 5. tur seçilmiştin. player-list'teki isimler 5. turda da seçilebilir. yedek listeyle, yedek oyuncu birbirinden farklı şeyler. ben daha rütbeliyim, yedek oyuncu olmamalıyım gibi bir anlayış yanlış. ayrıca bütün bunlar bir kenara, orada gelip abi ben girmek istiyorum desen, diğer 3'ünden önce ben çıkıp yerimi verirdim sana. madem bu kadar ciddisin bu turnuvalarda, "takım ruhu"ndan falan da bahsediyosun, neden gelip cihan'a, durguner'e, taner'e, bana veya hepimize birden iki kelam etmedin bu durumla ilgili? takım ruhunu bırak, hoş mu insanlarla sorununu yüzlerine değil de, 1 sene sonra arkalarından lafını etmek? seni neden adam yerine koymasın insanlar veya adamlıkla ne ilgisi var bunun? 

ama ben senden yine de özür dilerim, adapazarı'nda az oynadığını farketmediğim için. senin 1 sene sonra başka takım üzerinden o 4 kişiye laf sokacağını, içten içe bu kadar bozulduğunu, adam yerine konmadığını düşündüğünü, turnuva sonunda 5'imiz gülerek yanyana resim çektirirken de farkedemedik. herkesin oynamasından yanayım çünkü. antalya'da yarı finalde anlamayanadam batuğ abi'yle maç saatinde yemeğe gittiğinde, oturup beklemedik gelmelerini, kenarda pantolonla oturan seko'ya giy bir şort gel dedik. sen dilemesen de olur.

bir hafta önce tekirdağ'daydık. bu kadar derin sorunları olan insanlar, 2 gün boyunca yüzyüze olduğumuz, aynı çatı altında yemek yiyip, içip, top oynayıp, uyuduğumuz bir ortamda neden gelip ya sedat ya da ne bileyim ya x, abi benim şöyle bir sorunum var, sen ne dersin, doğru mudur, yanlış mıdır demedi? bana ters gelen bu, daha 1 hafta önce selamlaştığımız, elini sıkıp, öpüştüğümüz adamların yüzümüze değil de, forum üzerinden veya başkasının ağzından konuşması.

tekrar söylüyorum, tekirdağ'da ne özgür, ne doğan, ne de diğer çaylaklar kimsenin, özellikle'de mert'in, hakkını yememiştir. özgür, son istanbul turnuvasında olduğu gibi izleyici olarak katılacakken, bizzat benim ısrarım üzerine, oyuncu kontenjanında da çok fazla boşluk olmasından dolayı, adı yazılmıştır. kontenjan olduğundan organizatör fatih tarafından listeye alınmış, herkes gibi eşit şansla drafta girmiştir. istanbul dışına da gelerek insanlarla tanışmasında onu teşvik eden biri olarak ama, şu yazılanlardan sonra ona karşı utandım. size çok teşekkür ederim!

yalçın, şu ilk mesajında yazdıklarını baştan aşağı tekrar oku ya da herhangi birine okut fikrini sor, demek istediğin her neyse, ondan ne kadar saptığını ve orada bilip bilmeden ne kadar suçlayıcı ve ne kadar alakasız şeyler yazdığını göreceksin.

açık konuşayım ben oldukça kırıldım ve bundan sonra da böyle ufak hesapların yapıldığı, bilip bilmeden bu kadar ayıp şeylerin ima edildiği bir turnuvaya, en azından oyuncu olarak katılır mıyım, bilmiyorum. yazık.
« Last Edit: 15 Feb 2009 - 04:40:52 by Brooklyn » Logged

James
The King
Yönetici
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #61 on: 15 Feb 2009 - 05:05:20 »

Haydaa beyler sakin.

Herkesin çok da önemli olmadığını belirttiği bu durum için (oynayıp oynamamak vs.) birbirimizi kırmayalım lütfen. Sedat hassasiyetini anlıyorum abi ama muhakkak katılır mıyım gibisinde laflar etme. Kırıldığın açık, diğerlerinin de kırıldığı açık herkesin belli başlı bakış açıları oda tamam ama keşke bunlar 1 hafta önce oturulup konuşulsaydı. Eminim çok daha kolay çözülürdü ve büyümezdi bu denli.

Birkaç şey de ben söyliyim ev sahibi olarak. Oyuncu listesi yapıldı beyler bu turnuva için ben hazırladım. Aşağıda aynen yazılıdır.

Oyuncu Listesi

1-Fatih Dinler
2-Yasin Akşahin
3Yavuz Avşaroğlu
4-Murat Can Ege
5-Fevzi Eren Kasımoğlu
6-Ümit Can İlhan
7-Kerem Yılmaz
8-Sedat Koç
9-Çağrı Samet Kiltan
10-Ozan Aydın
11-Batuğ Evcimen
12-Özgür Menemencioğlu
13-Gani Can Öz
14-Berk Gürçay
15-Hilmi Erdoğan
16-Olgu Çakırlar
17-Arda Arşık
18-Ufuk Türkan
19-Emre Türkan
20-Burak Lolo
21-Kubilay Kahveci
22-Arın Öztürk
23-Özgür Okan
24-Övünç Özbilgiç
25-Doğan Pamuklu
26-İsmail Özkısaoğlu
27-Mert Kasapoğlu
28-Oğuz Başkaya
29-Taner Osmanlı
30-Yalçın Şeker
31-Doğuş Memigüven
32-Berk Kızıldağ
33-Tansu Göktepe
34-Cem Pekdoğru
35-Orçun Balaban

Oyuncu azlığından dolayı yedek liste oluşturmadım zaten 32 kişi olacağı için her durumda kalanlarda bir şekilde oynayacaktır diye düşündüm. 5. adamlar seçilse bazı takımlarda yedek olmayacaktı bu türden bir haksızlık olmasın diye sakatlanan yorulananın yerine kalan 1 kaç kişi oynar diye düşündüm. İstanbul turnuvası gibi yoğun katılım olmadığı için yedekler as liste diye birşey oluşturmadım belki benim hatam bu türden kuralları göz önünde bulundurup  yöneticilere sorup düzenleme yapılabilirdi ama dediğim gibi böyle birşeyin ihtiyacını duymadım hepsi bu. Bu oyuncu listesini yönetimdeki herkes gördü ve kimse itiraz etmedi. Keşke o zaman denseydi birşey. Abi 32 kişi seçilcek de 35 kişi var kim ana listede kim yedeklerde gibisinden.

Tanerde, Özgür''de şeker gibi adamlar mütevazi, iyi niyetli, uyumlular. Kim oldukları bu forumla alakaları zaten Sedat, Ozan ve Fek tarafından yeterince bahsedilmiş o yüzden o konuya girmeyeceğim. Foruma katkı, yazmak önemli bir kriter olabilir ama yazmayıp da sadece turnuvaya gelende var, onları eleştirmiyorum sakın yanlış anlaşılmasın. Doğan, Kubi, Tahir'in de ilk turnuvasıydı Özgür gibi ha bu adamlar forumda eski hatta biri yönetici: tıkla yapsın Kubi. Yanlış anlaşılmasın ama Tahir'in de mesajlarını foruma katkısını gören biri değilim ama dediğim gibi bunlara takılmayabiliriz.Bence o bahsedilen kural bir hevesle geliyim basket oynayım sov yapıp gitme hevesinde olan sitenin yeni üyelerini sınırlamak amacıyla konmus. Kaldı ki, genelde bu türden tipler istanbul turnuvalarını tercih ediyor. Yoksa bu forumda birileriyle alakalı belli bir geçmişi, katkısı olan kişiler için illa da uygulanacak olan bir kural değil diye düşünüyorum neyse ben karıştıım iyice çıkamayacağım işin içinden. Kusura bakmayın temelde benim hatam olabilir ama ben nasılsa herkes oynar diye düşünüp yedek yada temel liste oluşturmadım ki gelen herkes oynadı yanılmıyorsam. Oynamayan da varsa bu oluşumun içinde var olduğu sürece muhakkak oynama şansı fazlasıyla bulur hem Gani oynuyor da ne oluyor. Gönüllerin MVP si olarak kaldı gitti adam. Smiley

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #62 on: 15 Feb 2009 - 05:39:26 »

Ortada ciddi bir yanlış anlaşılma olduğunu seziyorum Sedat. Sorunun oynamak olmadığını birkaç defa üstüne basarak yazmama rağmen sen gelip bana niye turnuvada söylemedin, önce ben çıkardım diyosun. Ben daha rütbeliyim, yedek olmamalıyım falan gibi bir düşüncem zaten yok. Turnuvalarda oynamayı bu kadar ciddiye alsam, Adapazarı'nda gelir ben oynamak istiyorum derdim, ya da en azından bu konuda bi şikayetim olurdu. Ancak siz zaten iyi gidiyordunuz, kenara gelmek istemediğiniz sürece karışmadım, sizden de kenara gelmek isteyen olmadı ve öyle bitirdik o turnuvayı. Ayrıca sen de gayet iyi bilirsin ki kenarda yedek oyuncu sıfatıyla oturan biri gelip siz çıkın ben giricem demez, birisi değişmek isterse gelir yedeğe değişelim der. Kaldı ki dediğim gibi sorun orada oturmuş olmam değil, ben o turnuvada da diğerleri kadar eğlendim.

Olay şu ki kurallara göre benim hakkım olan yerde başkalarının olması ve bunun bana danışılmadan yapılması. Adapazarı turnuvasındaki ilk oyuncu listesinde ben yoktum, ben yokken Taner vardı. Hak yenmesi dediğimiz nokta bu, sanırım bu ayrıntıyı atladın ya da ben net anlatamadım. Yedek derken drafttan seçilen 4+1'deki +1 olan yedek oyuncuları değil, gelemeyenlerin yerine alınacak, oyuncu listesine giremeyenlerin bulunduğu yedek listeyi kastediyoruz. Sonradan oyuncu listesinde olup da gelemeyenler olunca ben sizin takıma dahil oldum. Eğer o gelemeyenler gelebilmiş olsaydı, ben yedek listesinde kalacaktım, Taner ise oyuncu listesinde olacaktı çünkü o birinin yerine girmedi, başından beri o listedeydi. Üstüne basa basa kimsenin hakkı yenmedi diyorsun, şimdi bu hak yenmesi değil mi?

Tekirdağ'da takımlar 32 kişi seçecekken, oyuncu listesi 36 kişi yapıldı. Eğer takımlar 40 kişi seçecek olsa kontenjan var diyebilirdik, ancak 32 kişi seçilecekken nasıl 36 kişilik kontenjan olabilir ki? Örneğin Adapazarı'nda 40 kişi seçilecekken oyuncu listesi, mümkün olmasına rağmen 42-43 kişi değildi, benim de dahil olduğum bazı isimler oyuncu listesine alınmayıp yedeğe yazılmıştı. Aynı şekilde hatırladığım bütün turnuvalarda durum böyle. Katılıma göre takımların seçmesi gereken 32 veya 40 kişi oyuncu listesine alınır, geri kalanlar da oyuncu listesinden gelemeyenler olursa, onların yerine alınmak üzere yedek listeye yazılırdı. Tekirdağ'da da 40 kişilik katılım olmadığından takımlar 32 kişi seçecekti, bu liste de her zamanki gibi 32 kişi yapılmış olsa saydığın isimler oyuncu listesine giremeyecek, drafttan da seçilemeyeceklerdi. Ancak liste yapılmayıp katılımcıların hepsi drafta girince ben ve Burak seçilmedik, bizim yerimize birkaç çaylak takımlara dahil oldu. Bu Adapazarı'ndaki gibi bir hak yenmesi değildi fakat bir anda yapılan uygulama değiştirilerek çaylakların takımlara rütbelilerden önce girebilmesi sağlandı. Şeker de orda bu kuralları netleştirelim, bir dahakine böyle bir sorun olmasın derken bundan bahsediyor.

Son olarak, bizim yüzümüze gülüp arkamızdan, başkasının ağzından laf söylüyorsun, 1 sene sonra başka takım üzerinden o 4 kişiye laf sokuyorsun gibi üzülerek okuduğum laflarına da elimden geldiğince açıklama getireyim. Öncelikle o takımdaki 4 kişiye de tek laf söylemiyorum, bunu baştan belirteyim. Adam yerine koyulmama konusu Adapazarı'nda adam yerine konulup oynatılmadım değil, bana tek laf edilmeden listeden alınıp yerime başkalarının koyulması üzerine söylenmiş bir laf. Bundan kimin sorumlu olduğunu da tam olarak bilemediğim için bir hafta önce yüzyüze görüştüğümüzde kimseye gelip bişey diyemedim. Çünkü bana söylenen bunun bir yönetim kararı olduğuydu, bu kararı yönetimden kimler istedi bilmiyorum, ancak bütün yönetimin bundan haberdar olmadığını biliyorum. Örneğin Yavuz abiyle bunu konuştuğumuzda konudan haberdar olmadığını söyledi. Kaldı ki kim veya kimlerin istediğini bilsem bile, orda bu tarz tatsız şeyler konuşup tat kaçırmanın bi manası yoktu. Zaten bu konu benim haddime olmayan yönetimsel bir durum, benim yönetim bazında bi söz hakkım olmadığından ve bu durumun farkında olan, benden daha rütbeli isimler de bana bu konuyu konuşucaz, sen şimdilik bişey deme dediğinden sesimi çıkarmadım. Ayrıca senin söylediğin laflara da ben oldukça kırıldığımı belirteyim, burda iyi niyetle bi problemi dile getiriyorum, sen bana demediğini bırakmıyorsun. Bense sadece ortada böyle nahoş bir durum olduğunu belirtmeye çalışmıştım; ne sen, ne de bir başkası için tek kelime söylememiştim.
altair
Guest
« Reply #63 on: 15 Feb 2009 - 06:10:15 »

arkadaşım sen yukarıdaki yazıları nerenle okuyorsun tamma noktalama işereti kullanmıyorum ama kurduğum cümleler genelde nettir gerek olmaz benim orda bahsettiğim adamlar siteye katkısı olan adamlar diyorum sen gelmiş siteye katkısı olmayan adamlarsa şeker haklıdır diyorsun onu bizde biliyoruz herhalde
haddim olmayarak yazdim kusura bakma yanliş anladiysam özür dilerimde.yinede sunu ögrenmek istedim bu katkisi olan arkadaslar dedigin kişiler sitede haftalik/aylık/günlük yazilar yazarak mi katki sagliyorlar,eger öyleyse yanliş anlamişim demektir.sagladiklari katki nedir onu merak ettim ben.
bLiSS
Guest
« Reply #64 on: 15 Feb 2009 - 13:59:09 »

öncelikle yorum yapmama kararı almıştım onu bozuyorum şu uykusuz uykusuz çalışır vaziyette iki dakika vakit bulduğum bilgisayar başında. yorum yapmama kararım da bazen fesatlığın abartılıyor olmasından ötürü espiri yaptığım falan zannediliyor yetmiyormuş gibi duygusuz hanzo da yapılıyorum bu sebepten.  bu kararı almıştım ki salt olarak paylaşmak başlığı ya da bu başlıkta değil forum genelinde. sevinip bayram yapacaklara da müjdeleyeyim bu da herhalde nadir yazacağım mesajlardan biri olacak. bir de şu mesajın gelişimine yönelik bir ayrıntı vereyim de sorun olmasın sonra. kullandığım klavye ingilizce klavye ve virgülü bulmak şu an için işkence benim için. olması gereken yerde bulamadım namussuzu! neyse...

öncelikle dikkat ediyorum da sedat yanlış anlamışsın mert yanlış anlamışsın şeker onu demek istemedim vs. gibi girizgahlar oluyor cevapların başında. birbirimizi anlama sıkıntısı çektiğimizden çok herkes savunma mekanizmasını aktive ettiğinden ötürü gelen cevabı kendi istediği gibi algılıyor ve ona göre reaksiyon gösteriyor. herkes için geçerli bu sadece 2-3 kişi için değil. bu kadar can sıkan ve sorun yaratmış + forum adına ciddi olarak gördüğüm/görülen bir konuda bile karşımızdakini anlamamaya ve işimize geldiği gibi hareket etmeye devam ediyoruz.

adapazarı turnuvasında ne olduğuna dair bir fikrim yoktu. sonra konuşulanlardan öğrendim. ha mert'i üzmüş elbet kendi düşünceleri doğrultusunda ama adapazarı turnuvası benim faal olarak bulunma şansım olan ilk turnuva olacağı için yedek listede kalmak bana koymazdı. bu yüzden o dönem neler olduğunu da idrak edemediğimden benim de yedek listeye bu şekilde kalma durumum olduğundan yeni haberim oldu. mert'ten haberim vardı ve -altını çizerek söylüyorum ama tabi lafta kalacak şimdi koduyla uğraşamam- duyduklarım doğrultusunda yapılan muamele pek doğru değil. bu noktada şeker abi yasin abi ve mert ile aynı düşünce çizgisindeyim.

turnuvada neden konuşulmadığı ya da kimsenin gelip de şöyle şöyle bir sorunum var demediği konusunda da kendi düşüncelerimi söyleyeyim. şimdi burada sessiz kalan arkadaşlarımız var hepsi bu durumda kendi düşüncelerini söylediler. bazıları düşünceye katılmadı bazılarımız katıldık bazılarımız ise daha da dışarıdan bakarak yanlış anlaşılmaların olduğu yerde -hayır abicim o öyle değil böyle oldu- şeklinde bildiklerini anlattılar. yani biz bunu tekirdağa gelirken o an orada mevcut olan gençsubay kadrosu + şeker + yasin kadrosu olarak konuştuk. şöyle bir karar almıştık... turnuvaya eğlenmeye geliyorduk ki herkes de bizim gibi eğlenmeye geliyordu. şurada 4 turnuvadır geliyorum istanbulda 5 olacak inşallah hatta. ama burada kimsenin şampiyonluğu üçlüğü ve mvp'yi dostlarını görmekten daha çok önemsiyor diyemem. en azından aleni bir şekilde öyle bir izlenimde bulunmadık. kaldı ki hoca da sevip saydığımız bir insan ve tek başına turnuva için didişti. bu konuyu orada gündeme getirerek kimsenin huzurunu bozmamaya hatta dile getirilecek bir şey varsa onu da yalçın abi ve yasin abi gibi büyüklerimizin dile getirmesinin daha etik ve doğru olacağına karar verdiğimizden böyle bir durum oldu. arkadan konuşmak çok ağır bir itham bu noktada. o otobüste kendi halince dertlenen ve bu konunun *doğru yer ve zamanda* açılması gerektiğine karar veren hiç kimsenin böyle bir art niyet içerisinde olacağına dahası bu karakteri taşıdığına inanmıyorum. ha eğer yine de böyle düşünülmeye devam edilip bu ithamlar sürecekse ben de şahsım adına konudan haberdar olduğum bir mevzuda yüzüme karşı bir şey söylemeyip de arkamdan iş çevirmeye çalışanlarla aynı ithamlar doğrultusunda foruma taşımadan mevzuyu konuşabilirim. doğruyu savunuyoruz derken kendi yanlışlarımızı göremiyorsak ortada bir sorun vardır. yanlışlarımızı görüyor da inadına devam ediyorsak daha büyük bir sorun vardır her iki taraf için de sözlerin doğru seçilmesinde fayda var. yakışık almıyor böyle.

bunun yanı sıra yer yer forumda tartışma yaşadığım insanlarla bile ki açık konuşuyorum bu noktada sedat ve ozanla da karşılıklı olarak selamlaştık giderken vedalaştık ve herkesin yüzü gülüyordu. art niyet olmadığı sürece arada böyle tartışmaların olması doğaldır ve akabinde de güle oynaşa bir turnuvayı ya da başka bir organizasyonu geçirmek doğaldır. yeri gelir iyice hararetlenir bu tartışma ama olaylara nasıl baktığınıza bağlı her şey. sırf forumda tartışma yaşadık diye birbirimize surat asacak olsaydık bir anlamı olmazdı. kaldı ki kimse kimseyi de sevmek zorunda değil ona da diyecek lafım yok ama eğer aynı ortamı paylaşan insanlarsak en azından birbirimize saygı duymamız gerektiğini düşünüyorum. biraz da bu saygı meselesindendir ki gülerek oynayarak vakit geçirdiğimiz insanlara orada bu konu açılmadı. gerek bireylere gerekse oluşuma saygıdan ötürü.

ha eğer yüzyüze konuşulması daha uygun görülüyorsa konuşulur ve bir yerde buluşma ayarlanır. gelebilen herkes gelir ve konu gündeme getirilerek insan gibi tartışarak en nihayetinde ipin ucunu bir yere bağlarız. kaldı ki ben paylaşmak başlığında yer yer espiri yer yer kırıcı bir eleştiri olarak görülen şu derin forum lafıma yönelik turnuvada dileyen olursa neden böyle bir şey yazdığımı açıklayacağımı ama aksi takdirde de açıklamam gereken bir şey olmadığını söylemiştim. eğer biz kimseye konuyu açmadıysak kimse de -özellikle yönetim kademesinden- gelip de *ya doğuş sen böyle bir şey söylemiştin ya arıza mısın arkadaş. nereden çıktı şimdi o?* diye bana sormadı. ha şimdi yanlış anlaşılmasın söyleyeceğim öyle bir düşüncem olmadı ya da bunu yöneticilerden hiçbirine yakıştırmadım asla ama öyle bir düşüncem olmamasına rağmen olmuşsa ki *yöneticiyim ben kardeşim o bana gelsin* diye düşünen o da onun bileceği iş. yani aslında bu gelip sormama anlatmama mevzusu tek taraflı değil karşılıklı oldu. onu demeye getiriyorum.

velhasıl kelam tanerle ya da özgürle bir sorunum yok. çok muhabbetim de olmadı ama şu da var ki turnuvalarda gördüğüm kadarıyla *iyiler abi bir kötülüklerini görmedim* diyebileceğim insanlar. fakat ne bileyim yemeklere katılan bilgide basketbol oynayan bu üyelerin de nasıl bir katkı yapacağını ben kestiremedim. ya da onların o ortamlarda bulunmasının forumda nasıl bir yansıması oldu anlayamadım. ortamı bilmediğimden ötürü sinsi bir laf sokma değil de bilgisizlik olarak algınılır ve ona göre cevap verilirse sevinirim. misal denebilir ki *abi yemeklere geliyorlar forumun gidişatını tartışıyoruz ve onlar da fikirlerini söyleyerek katkıda bulunuyorlar* eyvallah derim ama saçma gelir. çünkü zaten biz de şu an burada bunu yapıyoruz. mert de bunu yapıyor ve ona rağmen böyle bir durumla karşılaşıyor. bunu düşünmüştüm gelebilecek cevaplar arasında o yüzden peşin peşin yazma gereği hissettim. onun dışında bilmediğimiz bir katkıları varsa başım üstüne.

velhasıl kelam bu mesajımın başında dediğim gibi sonunda da aynı şeyi diyeceğim. biraz daha karşı tarafı da anlamaya yönelik hareket edersek sevinirim. çünkü burada tartışılan benjamin button tırt filmdir/değildir lost on numara dizidir değildir/hade lan öyledir ya da bu kızın memeleri yok çirkindir/nesi çirkin ne diyorsun sen bir boston/lakers tartışması değil tüm bu tartışmaların aynı çatıda toplandığı ve sanıyorum ki hepimizin hem fikir olarak az ya da çok emek verdiği ve saygı duyduğu bu oluşuma dair tartışmalar. hatta tartışma sert bile kalıyor fikir teattisi desek daha bir doğru sanki.

kimseyle bir alıp veremediğim yok olursa da karşılıklı olarak halledemeyeceğimi düşündüğüm insan sayısı hadi zorlasan 1-2 tane çıkar. saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.
« Last Edit: 15 Feb 2009 - 14:03:17 by George » Logged
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #65 on: 15 Feb 2009 - 14:45:01 »

taner'in, mert ve dogus'un önünde player liste alinmasinda gercekten haksizlik olmadigini mi düsünüyorsun ozan?

keza tekirdag turnuvasinda 4 caylagin (özgür'ü caylaktan saymiyorum zira kendisi tanismasak da son istanbul turnuvasina gelmis) mertle burak'in önünden secilmesi de benzer bir durum benim gözümde. neden draft sirasinda rahatsizligimi bildirmedim bilmiyorum. o konuda da ben hataliyim sanirim

düşünmüyorum, çünkü öyle olsaydı emre kemer-emre türkan-ataman abi-koray ve aklıma gelmeyen bir kaç isim gibi siteye ya da foruma okuyucu olmak dışında bir katkısı bulunmayan arkadaşların gelmesinden de rahatsızlık duymam gerekirdi ki her birini görmekten çok zevk alıyorum. unutmayalım ki batug.com hiç bir zaman tam demokratik bir oluşum olmamıştır. turnuvalar da basketbol oynamanın bir süs olduu buluşmalar olarak organize edildi bugüne kadar ki ben de çaylak arkadaşlara ilerleyen turnuvalarda yer vermekten zevk alırım, zaten daha önce de dediim gibi istanbul'da bu turnuvayı oluşturan insanların büyük bir kısmıyla sürekli basket oynuyoruz.

Tanerde, Özgür''de şeker gibi adamlar mütevazi, iyi niyetli, uyumlular. Kim oldukları bu forumla alakaları zaten Sedat, Ozan ve Fek tarafından yeterince bahsedilmiş o yüzden o konuya girmeyeceğim. Foruma katkı, yazmak önemli bir kriter olabilir ama yazmayıp da sadece turnuvaya gelende var, onları eleştirmiyorum sakın yanlış anlaşılmasın. Doğan, Kubi, Tahir'in de ilk turnuvasıydı Özgür gibi ha bu adamlar forumda eski hatta biri yönetici: tıkla yapsın Kubi. Yanlış anlaşılmasın ama Tahir'in de mesajlarını foruma katkısını gören biri değilim ama dediğim gibi bunlara takılmayabiliriz.Bence o bahsedilen kural bir hevesle geliyim basket oynayım sov yapıp gitme hevesinde olan sitenin yeni üyelerini sınırlamak amacıyla konmus. Kaldı ki, genelde bu türden tipler istanbul turnuvalarını tercih ediyor. Yoksa bu forumda birileriyle alakalı belli bir geçmişi, katkısı olan kişiler için illa da uygulanacak olan bir kural değil diye düşünüyorum neyse ben karıştıım iyice çıkamayacağım işin içinden. Kusura bakmayın temelde benim hatam olabilir ama ben nasılsa herkes oynar diye düşünüp yedek yada temel liste oluşturmadım ki gelen herkes oynadı yanılmıyorsam. Oynamayan da varsa bu oluşumun içinde var olduğu sürece muhakkak oynama şansı fazlasıyla bulur hem Gani oynuyor da ne oluyor. Gönüllerin MVP si olarak kaldı gitti adam. Smiley

bu paragrafın altına imzamı atarım. hatta fevzi de yanımda o da atıyomuş.

edit: murat can da attı.

haddim olmayarak yazdim kusura bakma yanliş anladiysam özür dilerimde.yinede sunu ögrenmek istedim bu katkisi olan arkadaslar dedigin kişiler sitede haftalik/aylık/günlük yazilar yazarak mi katki sagliyorlar,eger öyleyse yanliş anlamişim demektir.sagladiklari katki nedir onu merak ettim ben.

güzel kardeşim muhabbeti biraz dışarıda takip etsen zaten bütün sorularının cevabını alacaksın.

velhasıl kelam tanerle ya da özgürle bir sorunum yok. çok muhabbetim de olmadı ama şu da var ki turnuvalarda gördüğüm kadarıyla *iyiler abi bir kötülüklerini görmedim* diyebileceğim insanlar. fakat ne bileyim yemeklere katılan bilgide basketbol oynayan bu üyelerin de nasıl bir katkı yapacağını ben kestiremedim. ya da onların o ortamlarda bulunmasının forumda nasıl bir yansıması oldu anlayamadım. ortamı bilmediğimden ötürü sinsi bir laf sokma değil de bilgisizlik olarak algınılır ve ona göre cevap verilirse sevinirim. misal denebilir ki *abi yemeklere geliyorlar forumun gidişatını tartışıyoruz ve onlar da fikirlerini söyleyerek katkıda bulunuyorlar* eyvallah derim ama saçma gelir. çünkü zaten biz de şu an burada bunu yapıyoruz. mert de bunu yapıyor ve ona rağmen böyle bir durumla karşılaşıyor. bunu düşünmüştüm gelebilecek cevaplar arasında o yüzden peşin peşin yazma gereği hissettim. onun dışında bilmediğimiz bir katkıları varsa başım üstüne.

velhasıl kelam bu mesajımın başında dediğim gibi sonunda da aynı şeyi diyeceğim. biraz daha karşı tarafı da anlamaya yönelik hareket edersek sevinirim. çünkü burada tartışılan benjamin button tırt filmdir/değildir lost on numara dizidir değildir/hade lan öyledir ya da bu kızın memeleri yok çirkindir/nesi çirkin ne diyorsun sen bir boston/lakers tartışması değil tüm bu tartışmaların aynı çatıda toplandığı ve sanıyorum ki hepimizin hem fikir olarak az ya da çok emek verdiği ve saygı duyduğu bu oluşuma dair tartışmalar. hatta tartışma sert bile kalıyor fikir teattisi desek daha bir doğru sanki.

açıkçası batug.com bir yuvarlak masa toplantısında kuruldu zannediliyor gibi hissediyorum bu tip mesajları okuyunca. tekrar etmekte fayda görüyorum, batug.com bir komündür ve okuyan, okutan, buluşmalara gelip bizimle muhabbet eden, içki içen, kah kovalayan kah kovalanan herkes elbet katkı yapıyordur. şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki siteye özgür ya da taner'den fazla yaptıım katkı siteye yazdıım yazılardır, başka da bişi diildir.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #66 on: 15 Feb 2009 - 14:56:51 »

düşünmüyorum, çünkü öyle olsaydı emre kemer-emre türkan-ataman abi-koray ve aklıma gelmeyen bir kaç isim gibi siteye ya da foruma okuyucu olmak dışında bir katkısı bulunmayan arkadaşların gelmesinden de rahatsızlık duymam gerekirdi ki her birini görmekten çok zevk alıyorum. unutmayalım ki batug.com hiç bir zaman tam demokratik bir oluşum olmamıştır. turnuvalar da basketbol oynamanın bir süs olduu buluşmalar olarak organize edildi bugüne kadar ki ben de çaylak arkadaşlara ilerleyen turnuvalarda yer vermekten zevk alırım, zaten daha önce de dediim gibi istanbul'da bu turnuvayı oluşturan insanların büyük bir kısmıyla sürekli basket oynuyoruz.

ozancim, ben de taner'i bilgiden taniyorum. gelmesinden rahatsizlik duymuyorum. bilakis, gelmesinden mutluluk duyuyorum. kimsenin de rahatsizlik duydugunu sanmiyorum. olay taner'in gelip oynamasi degil, mert'ten önce ana oyuncu listesine alinmasidir. rahatsizlik vermis olan durum budur.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
bLiSS
Guest
« Reply #67 on: 15 Feb 2009 - 15:01:14 »

anlıyorum ozan ama yemektir bilmem nedir derken yönetim yemeklerini kastetmiştim. ya da ne bileyim işte ortak buluşma falandır. zaten bunu da bi tarafımdan uydurmadım önceki yazılanlardan okuduklarımdan söyledim. cevap için teşekkür ederim.

bunun yanı sıra zaten bizden bir farkları olduğunu da vurgulamıyoruz burada. üstte yasin abi de yazmış... sorun oynayıp oynamamaları değil buna kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum fakat onları oynatmak için mertin yedek listeye alınmış olması sorun ya da sorun da kaba oluyor merak uyandıran diyelim. bizim kadar katkıları olduğunu söyleyebiliyorsak şayet yine bizim kadar katkısı olan birinin aynı derecede katkı veren birini iterek listeye yazılmış olması merak edilen. ha şöyle olsaydı kanımca taner de o listede olurdu mert de ama mert seçilmezdi taner seçilirdi... o zaman kimse sesini çıkarmazdı fakat olay boyle gelişmedi. mert yedek listesine atıldı taner listeye yazıldı. herkesin katkıları doğrultusunda eşitlikten olduğundan söz ederken hâlâ bunun sebebine dair açık bir cevap alamamış olmak da kaç kere tekrar edilmesine rağmen üzücü. şurada görünen tek cevap eğer atladığım bir yer yoksa herkes eşittir onlar da katkı sağlıyor gibi neden listede olduklarına dair tek boyutlu cevaplar. mertin neden yedeğe atıldığından bahseden çıkmadı.

mertten iyi oyuncu olabilir taner ve özgür de ki bence de öyle benden de iyi başkasından da iyidirler hatta. aynı listede olurlar ama ben ya da mert seçilmiyor olur taner seçilir eyvallah. fakat mert liste dışına itilirse sorun olur ki olduğunu görüyoruz.

şayet o turnuvada sakatların yerinden açılan kontenjanda mert kendine yer bulamıyor olsaydı daha da garip şeyler yaşanabilirdi ama olmadı. mert de bir şekilde kadroya girmiş oldu ve belki de bu yüzden mert bir sene boyunca bir kaç kişi daha rahatsızlıklarını dile getirene kadar arıza çıkarmış gibi gözükmemek adına sesini çıkarmadı. en azından ben böyle düşünüyorum.
« Last Edit: 15 Feb 2009 - 15:10:51 by George » Logged
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #68 on: 15 Feb 2009 - 17:58:07 »

Sadat kardeşim;

Söyleidklerimi net bir şekilde ifade edemedim sanırm

1) Adapazarı turnuvasında duyumlarıma göre bir haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Arkadaşlar yine yazmışlar, Mertin listeye Tanerin önünde alınması. Bu olay bence haksızlık, sizce değilmiş

2) tekirdağ turnuvasında oyuncu seçimlerinin listesi madem 32 kişi seçilecekse 32 kişi yapılmalıydı. Ucunu açarsanız turnuvaya çok daha fazla katılmış adam kötü oynadığı için dışarda kalabilir kaldıda dedim. Bu yine benim için bir haksızlıktı, sizce değilmiş

3) Ve sedatın imalarının olduğu bölümde ben demişimki (olayı bu şekilde gördüğüm için) bu şekilde davranılırsa bende sakaryadan adam getiririm ortada ne üçlük kalır ne turnuva. İyi ben bunu dedimde burda bana "bende oynayayımmı" diyen adamlar bizim turnuvaya ağır gelir abi. Yani ben sizi küçümsemek için söylemedim, bu şekilde yapılırsa bizde geitiririz boku çıkar demeye getirdim. Başka türlü anladıysan, anladıysanız yanlış anlamışsınız.

Bunu ikinci mesajımda da vurguladım sanıyorum ama tekrar etmek lazım sanırm yine. Turnuvadan zevk almamam, buluşmanın gezi yemek buluşmasına döndürülmesi fikrini ben üç yıldır zaten söylüyrum arkadaşım. Bunu son turnuvada Batuğ abi ile yine dile getirdik. Biz biliyorsunki bu amaçla adabazarda köfte günleri düzenledik iki kere. Herkes katılabilir dedik. Yine gecen sene martta sapancada rakı+balık günü düzenledik millete tarhi uymadı gelemdiler. Ama düzenlicez inşallah yine buluşucağız. Yani bana söylediyseniz forumda basketin ikinci plana atıldığını düşünüyordum, fakat öyle değilmiş üzüldüm diye siz kusura bakmayın ben bu forumda basketbol oynama dışında bir organizasyon yapalım diyen adamların bşında geliyorum. Farkımız siz istanbulda olduğunuzdan Batuğ abiyle ve diğer fazla sayıdaki forum üyeleriyle daha aktif ve merkezi bir yerde kalıyorsunuz.

Yine mesajında turnuvada neden konuşulmadığıyla ilgili Doğuş bilgi vermiş. Oturup yuvarlak masa düzenlemedik Ozancım. Daha önceden haberim oldu, yoldada konuştuk dile getiririz daha sonra tadını kaçırmayalım dedik. Bunun ortaya atılması fikride benden çıktı. Yani birileri arkanızdan kuyu falan kazmadı. Bundan rahtsızlık duyanlardan aslında şans eseri haberim oldu ve ben kendi kararımla bunu forum yönetimine soracağım siz karışmayın dedim. Yani yine belki öle düşünürsünüz "abi böyle bir durum var yardım et" falan denmedi, ben yazayım konuşuruz yolunu buluruz dedik.

Ve Sedatçım, bu yazdıklarım yüüznden neden kırıldın onu anlayamadım? Böyle bir olayın olduğunu ben kendi bakış açımla söyledim ve yönetimden cevap istedim. Olayı bir komplo teorisine bağlaman, turnuvada oynamam demen üzücü. Böyle bişey diyeceksen ben hiç oynamam zaten. Benim ne amaçla gittiğimi herkes biliyor oraya. Benim imalarıma kızmışsında asıl bana yaptığın imalar hoş değil. Yani ben sizin turnuvada yüzünüze gülmüşüm, içimdemde size sorucam ibneler demişim gibi bir fikir olabilirmi? Senle biz aynı takımda oynadık, kaçkere karşılıklı oyandık Ozanla, Muratcanla Ardayla bu adamlar siizn yakın arkadaşlarınız değilmi? Ne yamuğumuzu gördünüz, ne dedik şimdiye kadar. Size final maçı öncesinde içtenlikle başarılar demedimmi tek tek.

Yani bilmiyorum benim iki boktan turnuva listesinden daha derin sorunlarım var hayatta. Başkaları gibi davranmayıp, sorunun üstüne gitmek daha doğru bana göre. Zor, ama doğru. Böyle bir tatsızlığın dile getirilmesine kızmak, küsmektense acaba yanlışmı yaptık diye düşünmeye davet ediyorum sizi. Eğer burdaki mesajlara bakıpta yanlış ypmadığınızı düşünüyorsanız ki sanırm öyle düşünüyorsunuz bunada diyeceğimiz birşey yok. Son olarak söyliyeyim insanlar bu mesajları okuyorlar ve kendi içlerinde kimin haklı, kimin haskız olduğunu değerlendiriyorlar. Burda yzdıklarınızla Batug.forum yönetimini temsil ediyorsunuz. İnsanları tatmin edebilirseniz yada etmek isterseniz fikirlerinizle siz kazanırsınız. Fakat cevaplarınızdan açık söyliyeyim ben tatmin olmadım. Ben biraz mal olduğumdan tatmin olamamış olabilirim, inşallah başkaları benim gibi değildir.

Mesaj yine uzun oldu ama şunuda burda yine belirteyim uygunsuz gördüğmüz davranışta fikirlerinizi sorduğumuzda bu şekilde tepki verirseniz, size hiçkimse bişey söylemez. Herşeyi kafanızda silin, şurda yaşadıklarımızı ve forum içerisindeki sorunların neden size gelip söylenmediğinide bir düşünün bakalım. Sadece bu olayın benim tarafımdan dile getirilmesi olaydan rahatsız olan kadar sizinde suçunuz. Size üsturuplu mesaj atan, bişey soran adamlara karşı davranışınızında bence daha ölçülü davranmanız gerek. Siz yönetim olarak istediğinizi yapın, birşey demeyiz/diyemeyiz zaten. Fakat biz arkadaşız burda bunları yazmamın sebebide budur zaten. Etrafınızda sürekli "nbr beyler, ooo süpersin, kralsın büyüksün, haydi eywallah" diyen arkadaşlardansa, sizin hatalarınızı söyleyen arkadaşlarınızı bulundurmanız belki daha iyi olacaktır. Siz istanbul grubu benim çok yakın arkadaşım değilsiniz, fakat iyi çacuklarsınız ve benimde yine arkadaşımsınız. Burda söylediklerim için beni kötü ilan ederseniz sizin bileceğiniz iş. İnşallah yazdıklarımı öteye beriye çekmeden okursunu efenim saygılarımla tekrar...

OzgurM
being ron jeremy
Veteran
Sr. Member

View Profile
« Reply #69 on: 16 Feb 2009 - 01:35:28 »

Öncelikle geç bir yorum yazıyorum turnuva ile ilgili kusura bakmayın. Epeyce bir işi tek başına yapan Fatih hocama, çeşitli şekillerde turnuvaya katkıda bulunan Berk, Tansu ve Seko'ya teşekkür.
Ben harika bir iki gün geçirdim. Biz forumun ve sitenin eskilerindeniz. Çoğunuz benden ufak benim yarı yaşımdan ufak olanlarınız bile var.
İş sahibi kariyer sahibi insanlarız. Basketbolu seviyoruz ama bu çocukları daha çok seviyoruz. Çoğunuzla bir tarihimiz var. Yemek yedik içki içtik. Dolayısı ile hayatımızdan değerli iki günü sadece basketbol oynamak için harcıyor değiliz. Sizin için geliyoruz. Sizin için. İyi zaman geçirmek için.Mutlu olmak için. Ben mesela Fevzi'yi çok özlemiştim bayadır görmemiştim samimi olarak mutlu oldum baya da bi konuştuk sadece bu yüzden bile memnunum.
Ataman benim kankam mesela Ataman, hatta Emre Türkan, Emre Kemer ile Taner'in arasındaki farkı anlatabileceğimiz bir mecra var mı.
Bu üç adam da aynen Taner 'in bu turnuvaya katılma yolu ile katılıyor. Ataman benim Kankam, Emre onun kardeşi, Emre Kemer Kerem'in. Eee? birilerin hakkı yenmiş olabilir keşke yenmeseydi ama C'est la vie derler. Dikkat kurallar konursa kurallara birebir uymak lazım. Uzatmayın. Gereğinden fazla da ciddiye almayın. Ben Taner'in varlığından oynamasından rahatsız olmuyorum. Tersine kaliteli bir çocuk(karakter açısından) bu grup için kazançtır.
Yalçın sen ciddi bir insansın seni çok iyi anlıyorum buna da hakkın var ama gönülle oluştulan bu tür gruplar sertlik karşısında dayanıksızdır. İyi niyetle ''birşeyler düzelsin'' diye söylenen sözler sütunlarımızı sarsmasın. Herkes arkadaşının ve arkadaşlığının kıymetini bilsin. Biz Basketbol federasyonu değiliz.
Bi son sözüm de şu. Yalçın en azından rahatsız olduğu bir hususu çıktı delikanlı gibi söyledi. Birşeyden rahatsız olmuşsak onu usulünce -üzerinden yaz kış geçmeden- söylemekte fayda var. Yoksa kendi sesimizin kendi elimizin büyüsüne kapılıp kast etmediğimiz şeyleri yazarız. Bazı lafların dönüşü yoktur. Dikkat Smiley)))
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #70 on: 16 Feb 2009 - 23:21:05 »

hafta sonu şehirden ve dolayısıyla netten uzak geçirdim ki dönüpte gördüklerim baya bi ağzımı açık bıaktı diyebilirim.olayların merkezinde olan kişilerden biri olarak bende yaşadıklarımı,fikir ve yorumlarımı paylaşmak isterim.

öncelikle liste konusuna gelelim.birinci turnuvayı (tarihini unutmuşum,arşivi açıp baktım) 2002 yazında düzenlediğimizde tıpkı şimdiki gibi türkiyenn dört bi yanından arkadaşlarla ankarada günü birlik buluşmuştuk. foruma üye olsada tıpkı şimdi olduğu gibi hemen hiç alakası olmayan emre kemerinden,forumda olmasına rağmen ortamla alakası olmayan jason emre'sine ve hatta 12. adamı bulamadığımızdan onur isimli bir arkadaşı oynattığımız,öncesinde en fazla 2 kişinin birbirini tanıdığı harika bir gün geçirmiştik. sonrasında gerçekleştirdiğimiz 2.turnuvada da herkesin istediği takımla katıldığı son turnuva oldu. artık yavaş yavaş buluşma organizasyonları hareketlenmeye, işin basketbol yönüde genişlemeye başlamıştı. forumumuzun her zamanki yaratıcılığının etkisiyle oyuncu listesi ve draft gibi farklı oluşumları turnuvalarımıza entegre etmeye başladık. oyunu icat eden her kişi ve grubun yaptığı gibi bazı kuralları yaşadıkça koyduk. buna, bu sayfalarda uzun süre tartışılan maç sonu süre geçirme sonucu getirelen maçlar süreyle değil skorla bitmesi ve kimlerin oyuncu listesinde öncelikli olacağını belirleme şeklimizi örnek olarak verebiliriz. kimi zaman bazı kriterlerimize uyuyor diye site yazarı olupta oluşumumuzu pek kavrayamayan kişileri üst sıralara koyup bazı arkadaşlarımızı arka plana itmek zorunda kaldık. dediğimiz gibi bazı şeylerin yaşadıkça farkına vardık.

taner olayına gelirsek; ben,ileride sorun yaşatacağını düşündüğümden olaya ilk başta çok sıcak bakmıyordum. yani düşüncem,taner'in olağan şekilde adımları izleyerek tıpkı şekerin yada fevzinin yaşadığı gibi zaman içinde turnuvalara adapte olması gerektiğiydi. sonrasında özel rica edildiğinden dolayı işi bir şekilde tatlıya bağlamamız gerekti. taner yedek listede kalmış olsaydı,yine bir şekilde oyuna dahil olacaktı ama bu seferde onu kim oynatacağı konusunda sorun yaşanacağını düşündüm. yani şöyleki; ozan çakallık yapıp, taner basketten pek anlamıo,yedekten oynasın diyebilir ve yedekten de takımına dahil edebilirdi. ama o,taner ii topçu,yedek olursa dengeler değişebilir ve sorun olabilir deyince ve buna oldukça mantıklı geldiğinden dolayı o zaman için asıl kadroda olmayı asıl hakeden isim olan mert'i dışarıda bırakmak zorunda kaldık. bu konuda mert tekrardan bir özrü hakediyor diye düşünüyorum.  zaten olaylar gelişirken mert'le mesajlaşıp, "bir şekilde turnuvada oynayacağını,aslında onun hakettiğini ama bu şekilde bir karar almamız gerektiğini ve her hangi bir şekilde oynayamazsa kendi yerimi ona vereceğimi" belirten bir mesaj göndermiştim. mert'in sedatların takımına dahil olmasından sonrada en azından oynamak konusunda biraz olsun tatmin olabileceğini düşündüğümden olayın çözülmüş olduğunu düşünmüştüm. mert'le 2 hafta önce aynı takımda olmamızdan dolayı organizasyonumuz içinde olmaktan ne kadar büyük keyif aldığını ve oynamamanın onu hiç bir şekilde ortamdan soğutmayıp tam tersine en az oynamış kadar büyük zevk aldığını kendim gördüğümden özrümün yanına teşekkürlerimi de iletmek isterim. geçen yıl yaşadığı haksızlığı bi çok kişinin aksine olgunca karşıladığını düşünüyorum açıkçası. taner, tanıdıkça daha çok sevdiğim çok ii bi arkadaş. dediğim gibi turnuvaya dahil olma süreci bazı arkadaşlara göre daha hızlı olması doğal olarak tepki gördü ama bazı dengeler(turnuvada draft sistemiyle yaratmaya çalıştığımız oyuncu ve takım dengesi açısından) konusunda o şekilde karar vermek gerektiği çok daha mantıklıydı. bu turnuvada yaşadığımız olayında mert'in başına gelmiş olması tamamen talihsizlik ve üzücü aslında. ha burda hata,oynayacak arkadaşlar arasında öncelik sırasına göre yapılması gereken oyuncu listesi ve yedek listesinin draft öncesi açıklanmamasıydı. fatih hocam kesinlikle üstüne alınmasın,tek başına tüm organizasyonu halletmek zorunda kaldığından bu detay göz ardı edildi maalesef.atıyorum 32 kişi oynayacaksa seçimler bu 32 kişi arasından yapılacak geriye kalan isimler yedek kentenjanından yer alacaktır şeklinde bir açıklama yapılmalıydı. genç subaylar bi sonraki turnuva bana topluca dalacaklar ama "olm neden el atmıosunuz bu tip detaylara?" !!! geçen yıl yapılan durumun belli bir mantığı vardı ki bu sefer organizasyon hatasından dolayı mert haksız yere liste dışında kaldı maalesef. yani şöleki,son tur seçimlerinin sonlarına gelindiğinde herkes birer tur daha seçim yapacağını düşünürken ve her takımın birer yedeği olacağı düşünülürken 40 kişi sayısı yakalanamadığından genel yedek uygulaması yapılacağı ve yanılmıosam 3 yada 4 arkadaşın yedekte kalacağını öğrendi bi çok takım. yapılan bu uygulamanın da geçen yıl olduğu gibi mert'e denk gelmesi tamamen bir şanssızlık sebebidir ve bu durum oluşmasından sonra bizim takımdaki 4.isim olan tahirin pazar günü gelecek olması sebebiyle mert'i kadromuza katıp 2 gün boyunca maksimum şekilde kendisini kullanmak için çaba gösterdik. bundan sonraki turnuvalarda genç subayların bu tip karışıklıklara yer vermemek adına oyuncu listeleri ve öncelik konusunu özümseyerek tartışmalara yol açmayacak bir liste yapmaları gerekiyor bence. hayır zamanında alim bu işi harika yapar kimseninde gıkı çıkmazdı,şerefsiz herif ortalıkta yok gene,istanbul turnuvası tatlı su balıklarından oldu yarvu kurt :gıdı:

şekerin maçların gereksiz olduğu ve bu konuda bazen tadın kaçtığı fikrine katılmıorum.özellikle bu sefer,neredeyse ilk defa minimum itirazın yaşandığı basketbol adına 2 gün yaşanmışken ortak paydamız olan basketboldan vazgeçme fikri pek mantıklı değil açıkçası. yaşanan sertlik sonrası bi çok kişinin "yeter abi" dediği de oldu,bi daha oynayıp oynamama konusunda düşüneni de.nasıl ki buda tartışıp organizasyonu ve hatalarımızı düzeltmeye çabalıyorsak,o kadar kafa patlatıp,maddi ve manevi zahmetlere girerek gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonun ana parçası olan basketbol oynamayı içinden çıkarıp atmamız fikri yerine nasıl daha iyileştirip,birbirimizi bu anlamda daha kırabiliriz fikrini düşünmeliyiz diye düşünüyorum. hopada kıçımdan tahta parçalarını çıkardıktan 2 saat sonra bile batug.com camiasıyla top oynamak için sabırsızlanıyodum ki, 1-2 art niyetli hareketin bu birlikteliği yok etmeye yetmeyeceği fikrindeyim.

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #71 on: 17 Feb 2009 - 01:38:44 »

Aslında maçlar için "olmasa daha iyi" fikrimin oluşmasındaki sebeplerin en başında yorgunluk ve zaman cümlelerini kaymak isityorum. Beraber olduğumuz dönemde zamanın büyük bölümü salonda geçmekte aksam yemek zar zor yenmekte ve doğru düzgün çok fazla muhabbet edememktedyiz. Ayrıca zamandan kastım gittiğimiz şehirleride gezememek, orayı sadece otel ve salon ile iki lokanta olarak hatırlyoruz neyazıkki. Ben gitğim yerlerin tarihi mekanlarını, heykellerini, topluluğunu çarşını geleneğini falan görmek istediğimi için basketbola ayırdığım zamandan şikayetçiyim. Hçbir mekanı dahi olmasada basket oynayacağımıza ogün kalkıp istanbulda mesela taksime çıksak barda 2-3 saat takılsak bir man unt.-chelsi maçı izlesek ardından parka gitsek nebileyim ya işte günü daha iyi değerlendirsek bence daha iyi olur.

İkinci sebebimde dediğim gibi maçlardan çok fazla zevk almamam. Maçların eski pisliği yok, itiraz yok eywallah bunlardanda zamanında şikayet etmiştim çok fazla ilerleme kaydetik bence. Artık neredeyse tamamen düzgün maçlar yapıyoruz. Fakat işte ben istediğimi gibi oynayamadıktan sonra istediğim adamlan zevk alma durumumda düşüyor otomatikman. Şimdi şunuda belirteyim forumdaki arkadaşlara bişey diyoruz ima oluyor sakın "vay şekerin götü kalkmış adam olmuş bizle oynamıyor" diye düşünülmesin. Ben burda arada orta okul çocuklarıylada zevkine maç yapıyorum. Şimdi lan orta okul çocuklarıyla dedim diye sakın "vay şekere bak bizi orta okul çocuklarıyla aynı kefeye koydu" diye düşünmeyin ehehe. Yani eskiden olsa her maçtan zevk alırdım, artık hayat stresimi atmak için oynadığım için basketbolun tadı değişti. Herşeyi ne izlemekten zevk alıyorum, nede oynamaktan. Benim gibi yaşı ilerleyen arkadaşlar anlarlar belki. Aslında istediğim gibi oynanasa yine zevk alrımda Kerem gibi nebileyim işte. Oyun stilleride çok etkiliyor Keremcim. Sen, Sedat, Övünç gibi adamlar oyun kurucu olarak oynadığınız için bu tip organizasyonlara daha yatkınsınız. Topu elinize alıp sürekli oyununuzu oynarsınız, girersiniz çıakrsınız topla. Ben öyle oynamam neyazıkki. Topu pek sektirmediğim için perdeden koşarak çıkıp şut atmayı veya hareketli içeri yüklenmeyi olmadı ikili oyunla devrilerek veya yuksekten sut atarak oynamayı seviyorum ve oyunum böyle tamamen. Yani oyunu oynayabimem için takım arkadaşlarımla tam uyum lazım oda belli yere kadar oluyor. Zevk alamamam aslında bu galiba.

Dediğim gibi basketbol organizasyonunda oynamayı pek sevmememin sebebi bu başkada birşey değil.

Yine yukardaki olaylarda fikirlerine saygı duyarım. Fakat genç subayların bu olayı gözden kaçırmadığını düşünüyorum. Altında başka sebepler olabilir bence biraz komplo oldu yine ama. Bazı şeyleri yaşları bizden küçük olduğu için dile getirmek istemiyorlar sanırım. Aslında bu tip şeylerin yaşla pek ilgisi yok, kaldıki bu adamlar bizden beş yaş altı yaş falan küçükler. Daha önceki mesajda belirttiğim gibi yönetimin keremcin yani sizin ve ekibinizin olaylar karşısnıda gösterdiğiniz tepkilerden benim fikrim tabi çekindiklerinide düşünüyorum.

Yönetici olarak bana ve kişilere cevap yazdğı içinde Özgür abiye teşekkür ederim yine. Uyarılarımızın yönetim açısından değerlendirilmeside güzel bişey sonuçta. İnşallah sorun çıkamdan yplumuza devam ederiz abi. Ben sadece forumda ilerde yeşerecek huzursuzluk+tartışmaların ipuçlarını verdim. Yönetim olarak siz daha iç içesiniz forumdaki arkadaşlarla. Bu olayıda değerlendirip doğru kararları alacağınızı düşünüyorum.

riketsia
forummorum
Sr. Member

View Profile
« Reply #72 on: 17 Feb 2009 - 04:17:03 »

neyse arkadaslar okuduklarımızın dısına cıkaraktan katıldıgım 2. turnuva dada forma giyemedigimden icime dert oldugunu belirtmem gereken bir turnuva oldu. gerci 3 luk yarısmasına ben haric hemen herkes katıldı heralde ona katılabilirdim Smiley kahvaltı da guzeldi tribunde guzeldi hatta kimsenin bahsetmedigi oglen suprizi tekirdag ilkokulu folklor ekibinin ozel gosteriside guzeldi... yemek organizasyon olarak kusursuzdu, masalar muhabbet şen şakraktı. uste kalan parayla fatih hocanın yaptıgı guzellikte herseyi sonuna kadar hakkettigini gosteriyor.. gel gelelim turkiyede boyle bir organizasyonu yapacak kişiler sayılıdır.. 3 buyuklerin futbol mcları icin otobuslerle organize olarak gezen universiteli gencler haricinde batug.com basketbol gunlerini boyle basarılı bir sekilde duzenlemek ve devam ettirmek cok buyuk bir basarıdır ve marifettir...
donuste servisle donenlerin de keyfine diyecek yoktu sagolsun onde genc subaylar arkada şeker kerem ve yavuzdan espriler arka akaya patlayınca kendi adıma uykusuz gecirdigim ctesi gecesinin ardından kıbrıstan gelip otogara gidip tekirdaga gidip o sogukta pazar gunumu gecirmeme deyecek kadar guzel bir organizasyon gecirdigim icin mutlu ve memnunum,

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #73 on: 17 Feb 2009 - 13:09:40 »

ulan şeker,her maç takımının en çok sayı atan adamısın.hatta turnuvanında sayı krallarından biri olduğunu rahatlıkla söleyebiliriz.ki izlediğim bi çok maçtada resmen oyun kurucu gibi oynadın.takım arkadaşlarını düşünüorumda top elimde olmazsa oynayamam triplerine girecek hiç kimsede yoktu,seninki biraz "yeni gelin nazı" olmaya başladı ama...

dediğimiz gibi bi çok şeyi yaşayarak görüoruz,hatalarımızıda istemedende olsa yaşayarak farkedip düzeltmeye çalışıyoruz.dediğin gibi aksaklıklar ve olması gerekenler burada konuşulup tartışılacak.basketbolun süresi fazla geliyor demişsin.doğrudur kendi adıma bünyem 1-2 maçtan fazlasını kaldıramaz durumda.eskisi gibi sabahtan akşama kadar deli gibi top teptirecek kıvamda değiliz bi çoğumuz.ama organizasyonlarımızın süresi belli,birazda maksat top atmak olduğundan mecburen günün belli kısmını top oynamaya ayırmak durumundayız.zaten maçlar süresinde de gayet güzel muhabbet döndüğünü söylememize gerek yok sanırım.bu turnuvada bi çok kişinin de talebi üzerine klasman maçlarınıda yapmadık.oynayan arkadaşların yarısı ikinci günü tek maç yaparak bitirdi.ilk günde yapacağımızın minimumu olan 3 er maçla bitirioruz son bi kaç turnuvadır.bu konudada gayet mantıklı ve olması gereken şekilde uyguladığımız fikrindeyim.bundan sonra da turnuvaların 8 er takımlı ve 2.günde klasman maçsız olması bence gayet makuldür.

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #74 on: 17 Feb 2009 - 21:25:35 »

bi dakkalar van minüts şimdi vayanassını ya arkadaş olm topu paso benim kullanmam sayı atmam mactan zevk aldığım anlamınamı geliyor. Ben yardımcı skorer oynamayı seviyorum daha çok. Öyle oynama zorunda kalınca oynuyoruz napalım. Ben bizim takımdakileri grup maçlarında oynasınlar diye serbest bıraktım zaten baya bir süre. Bırakmadım lan Gürkan çaprı doğan. Bitek Yavuzu bırakmadım çünkü bendne adam asist almamak için kaçıyordu adam anasını satayım. Sırf asist sayımı düşürmek için olduğu fikri uyanmaya başladı bende bak Yavuz.

Yalnız bu mesajlardan sonra bidahada eleştiri yazmam, eleştiri benim için bitmiştir. (hışımla bilgisayarın karşındn kalk)

Pages: 1 2 3 4 [5] 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  batug.com Basketbol Günleri  |  Topic: XV. Batug.Com Basketbol Günleri Tekirdağ / Turnuva Sonrası Muhabbet Topiği « previous next »
    Jump to: