Welcome, Guest. Please login or register.
31 Oct 2020 - 08:06:42
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Fringe 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Fringe  (Read 5369 times)
Cantona
Metalurjist
Jr. Member
**

View Profile
« on: 8 Feb 2009 - 21:35:38 »

Lost'un yapımcısı J.J. Abrams'dan yeni bir dizi Fringe.

***Spoilerda içerebilir***

"Fringe Science" denilen bir bilimin üzerine kurulmus dizi.1980'li yıllarda birkaç bilimadaminin ABD Savunma Bakanlığı adına yapmış oldugu bazı bilimsel çalısmaların günümüzde kötü amaçlar için kullanilmasiyla ortaya çikan olayları, FBI tarafından Olivia Dunham adinda bir hatun ve onun olusturdugu ekip tarafından incelenmesini ele aliyor dizi.Dunham'in ekibinde 1980'li yıllarda ki bilimsel çalısmalarin basinda bulunmus,ardından 17 yılını akıl hastanesinde geçirmis olan bir bilimadamı Dr.Walter Bishop ve onun oglu var(birde Dunham'in asistani).Bu bilimsel calismalarin kötü amaçlar için kullanan tarafa ise dizide "Düzen" diyorlar.Daha tam olarak aciklanmayan ama Massive Dynamics denilen bilimsel çalısmalar yapan bir sirketin oldugu konusuluyor kulislerde.Massive Dynamics'inde basinda zamaninda Dr.Bishop'un çalisma arkadasi bulunuyor.

p.s : Dizide her bölüm farkli bir bilimsel çalismanin kulanilmasiyla ortaya çikan olayları ele aliyor.Yani bölümler arasında bir baglantı yok tam olarak.buda biraz sıkıyor.ilerde bir baglantının kurulması umuduyla izlemeye devam ediyorum.Dizinin müzigi ve giris videosu güzel olmus.
« Last Edit: 8 Feb 2009 - 21:39:28 by LeBron #23 » Logged

<br /> And God said, Let There Be Rock. And there was Led Zeppelin.
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #1 on: 5 Jun 2009 - 02:17:21 »

Spoiler olabilirite...

1. sezon finalinde Len Bias'ı MVP olarak gazetede görmek, tekrar gönül telimizi tittretti.

http://i41.tinypic.com/b545j7.png

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #2 on: 9 Jun 2009 - 09:32:20 »

daha henuz 4 bolum seyrettim ama diziyi cok begendim.İndirdim tum sezonu yavas yavas izlicem bakalım

Son Turnuva Şampiyonu
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #3 on: 20 Jun 2009 - 01:49:28 »

Diziyi bitirdim. Gerçekten güzel. TCA ödüllerinde yılın en iyi dizisi olarak aday gösterilmiş Fringe aynı zamanda. Konular, olaylar gayet sarıyor insanı. Ayrıca "kel" adamımsın. şöyle de türkiye fan sitesi var. http://www.fringetr.com/
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #4 on: 5 Sep 2009 - 13:09:20 »

2x01 Promo..

http://www.dailymotion.com/swf/xa66zt_fringe-season-2-episode-1-promo_shortfilms
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #5 on: 3 Oct 2009 - 20:04:25 »

Forumda fazla izleyen yok sanırım diziyi Smiley Fringe fanları güzel şeyler hazırlıyorlar. Bu arada 2. sezon da fena başlamadı ve güzel gidiyor..

http://www.fringebloggers.com/wp-content/uploads/2009/01/1observernfl1.png
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 28 Feb 2012 - 17:50:48 »

Yalniz bu sezonun basi ve sonu iki farkli adam tarafindan yazilmis olabilir. Oyuncu kadrosundan tut, yonetmenlige kadar her sey cok kotuydu ilk basta. Cogu kisi son 4 bolum cok iyi diyor bence son 7-8 bolum gayet iyiydi.

Yani su ana kadar ki en iyi Fringe'in bolumlerine yakindi. William Bell'den tut, flashback yaptigimiz episodelara kadar hepsiyle ayni duzeydeydi. Ilk defa sonunda Olivia nin oyunculugundan da memnun kaldim.

Sasirtic inanilmaz flashbackler ve Leonard Nimoy'dan yoksun da olsak sonunda Observerlarla ilgili baya cevap bulduk.

Son olarak, diziye eger kusup izlemeyi birakan varsa bence son bir sans versin degebilir. Ben iyi ki birakmamisim diyorum

mithril
Full Member

View Profile
« Reply #7 on: 28 Feb 2012 - 21:12:37 »

Kusura bakmayın apaçiliğin önden gidenini yapacağım ama bunu yazmazsam çatlarım

SPOILER

Geçen bölüm son evrendeki Olivia kaçırılmasaydı Peter 3 evrendeki Olivia ile de yatmış olacaktı. Vaayy beaah fantaziye bak  Cheesy

SPOILER
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #8 on: 28 Feb 2012 - 21:43:07 »

Mithril, aşşaaa cevap salladım. Hatalı olduğun bir yer var Smiley

Bu arada dizi kendi alanında en iyisi. Bilim kurgu sevenler mutlaka izlemeli.

Spoiler

Yalnız hocam Peter zaman çizgisinden silindiği için insanlar hatırlamıyor onu. Yoksa hala 2 evren var. Olivia'ya korteksifeeen verildiği için hatırlıyor eski olayları.

Spoiler
« Last Edit: 28 Feb 2012 - 21:44:10 by airness » Logged

mithril
Full Member

View Profile
« Reply #9 on: 28 Feb 2012 - 21:57:58 »

Bence aynısı değil

SPO

Bence iki orada iki burada toplam 4 evren gördük. Çok iddialı olamayacağım ekşi falan okumadım ama benim tek dayanağım suratsız zenci başkomser alternatifte ölmüştü şimdi her ikisinde de var. Gerçi Peter silindikten sonra olaylar değişik aktı denebilir. Dediğim gibi sadece benim fikrim bu, desteksiz sallıyor olabilirim

SPO
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 28 Feb 2012 - 22:24:20 »

ikinizinki de teori ve bunun tam cevabini aldigimizda bu sezonun en buyuk sorusu zaten cevaplanmis olacak. Abi bu sari rengi nereden buldunuz? gozum bozuldu be eheh

Ben cidden cok sevindim. Hele dun son 3 bolumu ust uste izledim, buyuk keyifti.

mithril
Full Member

View Profile
« Reply #11 on: 24 Mar 2012 - 18:04:25 »

Yanlış teori benimki imiş
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Fringe « previous next »
    Jump to: