Welcome, Guest. Please login or register.
15 Jul 2019 - 23:04:26
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Darius Miles ve "Medical Retirement" 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 3 4 5 [6]  All
Author Topic: Darius Miles ve "Medical Retirement"  (Read 19440 times)
crackocain
Full Member

Droogie - The team of brotherly love!

View Profile
« Reply #75 on: 15 Jan 2009 - 17:17:12 »

Hangi yönetim 9 milyon bağladığı bir oyuncunun 3 maç oynayıp 5 maç yatacağını bilip durumu sineye çeker?

Gerçekten sayalım mı bu zamana kadar 3 maç oynayıp 5 maç yatan oyuncuları? Saymaya gerek olduğunu sanmıyorum ben.

Madem kesinlikle haksızız ozaman  NBA yönetimi son email hadisesinden dolayı niye bizi cezalandır(a)madı? Madem tüm organizasyonu tehdit etmişiz? böyle kabadayılığa niye musamaha gösteriliyor?

Çünkü tehdit etmediniz... Mailde tehdit yok. "Siz öyle yaparsanız bende ilerde tavrımı takınırım" maili o. Bu şekliyle bile burdaki pek çok insana gayet bayağı ve acizce geliyor zaten. Zorla yaptırım tehdidi değil o zaten...

Aslında su adamı mahkemeye vermek için çok güzel bir sebep var. Miles kendi elleriyle medical retirement raporunu imzaladı. Önce önüne sürülen tüm şartları kabul ediyorsun(kimse kafana silah dayamıyor) , sonra anlaşmaya uymuyorsun. bu bile başlı başına bu dallamayı mahkemeye vermek için yeterli olmalı.

Madem siz niye yasal hakkınızı kullanmadınız? Yasal bir hakkınız olmadığı için olabilir mi?

Ayrıca oyun zekası fundamentali filan eleştirildi. Siz bu adama 42 Milyon $ kontrat verirken oyun zekası olmadığını bilmiyor muydunuz? Sakatlıkla birlikte buhar olup uçmuş olamaz sanırım varsa bile? Karakteri, iş etiğine dayanarak takas edip veya ona göre kontrat vermediniz mi? Mademki böyle lakayıt, oyun zekası olmayan adama hangi yönetim mantığıyla Senelik 9 Milyon $ bağladınız ve daha sonra hangi hakla(!) bu kontrattan yırtabileceğinizi düşünüyorsunuz. Sakatlık hakkı mı? Yok öyle bir hak...

Ayrıca oyuncunun da her ne sağlık koşulunda olursa olsun "oynama hakkı" var. İsterse koltuk değnekleriyle çıksın, isterse sendelesin, isterse dizi şişsin, isterse bacağı kopsun. Kanama olmadığı sürece oyundan alınamaz, abuk subuk sağlık raporlarına dayandırılarak... Adam Morrison, Cuttino Mobley, Tracy McGrady'de aynı raporu alıp emekli ettirilebilir. Bu zamana kadar bu CBA açığı kullanılmadı.

Diğer takımlar açısından bir kere bile bakmak zahmetinde bulunmadınız. Knicks veya herhangi bir takım aynı terane ile Lamarcus Aldridge veya Brandon Roy'ya 5 yıllık 100 Milyon $ önerse, sen oturduğun yerde cinnet geçirir miydin, geçirmez miydin?

Blazers yönetimine hak verdiğim tek konu var: Oda Miles'ın yaptığının ardından Pritchard'ın takas etme ihtimalinin tamamen ortadan kalkması. Sadece bu konuda Blazers mağdur ki hak veriyorum.

Yanlız düşünüyorum: Miles neden medical retirement ile emekli oldu diye... Bu adam normal olarak da emekli olabilirdi zaten... Sonra da dönebilirdi istediği gibi. Neden seçsin ki medical retirement'ı? Kimin hangi çıkarla ona yönlendirdiği bence gayet açık...
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #76 on: 15 Jan 2009 - 17:33:16 »

herkesi kendin gibi  mi zannettin selcuk. kolay değil tabi gilbert ın o balina penisinden daha büyük kallavi kontratının üstüne oturmak...
sahsi gorusun oturmuyor şeklinde olabilir.bence cuuuk dye selcuk un tabiriyle kremlenmiş gibi oturup kayıyor hatta. Memphis in seviye atlamak için ihtiyaç duyduğu boşluğa bir zamanlar  bizimde ihtiyacımız vardı ama bunu draftten gelen oyncularla , akıllıca yapılan takaslarla, kendi içimizde yaratılan cap boşluğuyla hallettik. diğer takımların önünü keserek, millete kumpaslar yaparak değil.

Şark Zihniyetiyle olmadı tüm bunlar...

Konuyu derinlemesine bilmeyip sadece klişe basın başlıklarıyla takip edersen yanılırsın.Flashback yapıp 2 yıl geriye gidelim. Bu dingil ameliyattan bir sene sonra oynamak istediğini soyledi .Aynı şimdi olduğu gibi.Takımla tekrar antremanlarada çıktı. ama dizi yeniden su toplamaya başladı. Takımımızn doktorları(aynı şu an miles ın sağlam olduğunu soyleyen boston ve memphis doktorları gibi bağımsız olmayan paralarını kulupten alan doktor gurubu) miles ın bundan sonra bu şekilde 2 ileri bir geri devam edeceğini hiçbir zaman orta ve uzun periyodta verimli olamayacağıı belirtip takımın yöneticilerine Medical retirement hakkına gidilmesi şeklinde tavsiylerde bulundu.

Hangi yönetim 9 milyon bağladığı bir oyuncunun 3 maç oynayıp 5 maç yatacağını bilip durumu sineye çeker?

Neyse ameliyattan sonra tam  2 yıl geçmişti. ilk kontrolden sonra miles her zamanki gibi hayatına dikkat etmedi yedi içti sıçtı ve bir ara 285 pound a kadar çıktı. Bizim yöneticiler bu adam iflah olmayacak deyip tam 2 yl bekledkten sonra medical retirement hakkımızı kullanmaya karar verdi. Bunuda kendi kafamıza göre yapmadık. Paul Allen portland ta David Stern le yemek yedi ve konuyu masaya yatırdılar. Stern den hiçbir olumsuz işaret gelmedi. sonuçta portland takımı prosedurlere uygun olarak  medical retirement hakkını kullandı .miles ı tam 2 yıl bekledikten sonra!

Herhangi bir takıma bağlı olmayan ( miles ın sağlam olduğunu belirten boston ve memphis takım doktorlarının aksine) NBA organizasyonunun gösterdiği doktorlar devreye girdi ve nihayetinde çürük raporu miles ın kendi attığı imzayla onaylandı.

Bu rapordan çıkan sonuc bazı arkadaşların anlamamakta ısrar ettiği şekilde" Miles oynarsa o an sahaya çöker kötürüm kalır " değilde daha çok  uzun sezonda kesinlikle o tempoyu kaldıramayacağı ve ileride de sakat kalma riskinin olduğuydu.bu yuzden aklı selim hiçbir GM , Miles konusunda hamle yapmadı. Danny Ainge bu dallamayı waive etti .Miles madem sağlamdı ,madem hala iş var, madem kaliteli veteran o zaman boston miles ı niye waive etti?

Memphis e gelelim. lotarya ya oynayan bir takım .veteran katkısına ne kadr ihtiyaçları var?Play off mücadelesi mi verecekler?

Kariyeri  problemlerle geçmiş  , gittiği takımlarda yaptığı katkıdan çok yarattığı sorunlarla hatırlanmış bir adamın  memphisin genç oyuncularının gelişimine mi katkısı olacak yoksa istatistiksel olarak takımı  yukarılara mı taşıyacak?Ayrıca madem bu kadar faydalı bir oyuncu niye 10 günlük kontratı bittiğinde anlaşmayı uzatmak yerine adamı salladın?5 ocak'a kadar kontrat yapılamaycağından bahsediliyorda Bu adama "performansından memnun kaldık , 5 ocak tan sonra seninle yeni maceralara yelken açacaz" denebilirdi ama denmedi. aksine takım  x deplasmanına giderken Miles ı bir odaya çekip takımla ilişiğinin kesildiğini  söylediler. O meşhur email hadisesi gelişene kadar...

Chris Wallace ın tek amacı var saha içinde  gücünün yetmeyeceği bir takımı boyle kurallardaki boşluklardan yararlanarak zayıflatmak.Ve bence etik değil.

Hep elmayla armut karıştırılıyor.Ayrıca 2 yanlışta 1 doğru etmez. Yani daha önceki hiçbir takım portland ın içinde bulunduğu durumda değildir mhtemelen.Takımın elinde kaliteli oyuncular var yapacağı 1-2 ufak ekle contender olma yolunda buyuk adımalr atacaklar. Bu yüzden bu konuda hassaslar ve aktifler.

Bu konuda haklıyız. herkes miles ın oynama özgürlüünden bahsediyor ama kimse takımların mali durumlarını koruma hakkının olmayşını eleştirmiyor. Taki kendi takımları benzer şeyler yaşayana kadar

Şu fotoğrafta en karlı miles. yatarken para kazandı. sahtekarlık yapıp imza attıktan hemen sonra ajanıyla birlikte kapı kapı dolaşıp takım aradı ve hala masummuş gibi gösteriliyor. Bu kadar olmaz.

sonuç , CBA kurallarındaki boşluklardan yararlanıp miles ın kontrarı bize geri dönecek ama yerel basından okduklarım bizim açımızdan bu defter kapanmayacak. belkide yıllar süren , sonucunda yepyeni CBA kurallarının ortaya çkacağı bir sürece gidilecek.

Madem kesinlikle haksızız ozaman  NBA yönetimi son email hadisesinden dolayı niye bizi cezalandır(a)madı? Madem tüm organizasyonu tehdit etmişiz? böyle kabadayılığa niye musamaha gösteriliyor?

Cevab basit. Çünkü haksız değiliz. Çünkü  kağıt üstünde gözükmeyen  işler dönüyor ama kimse bunu şu an ispat edemiyor.

Chris Wallace benim gözümde commodus tur...Rakibini  bilek gücüyle alt edemeyip entrikalara bel bağlayan zayif bir kişilik...

Ahmet, konuyu derinlemesine bilmiyorsun falan diyorsun ama, senin de başından beri gözden kaçırdığın şu: Miles, evet, belki, eskisi kadar top oynayamayacak hiçbir zaman. Celtics kendisine kadroda yeri layık görmemiş de olabilir (Ben bunun illa Miles'ın Celtics'in 15 adamının hiçbirinden daha iyi olmamasıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Belki Miles kadrolarındaki -atıyorum- en iyi 10. oyuncu olurdu ama Celtics Miles'ı o kadar küçük bir rolde kadroda tutmanın takım kimyası açısından çok iyi olmayacağına karar vermiş olabilir.) Ama sonuçta basketbol oynayabilecek. Sakatlanıp eski veriminin 10'da birini tutturamayacak hale gelen bir sürü örnek var. LaFrentz örneğini verdim işte. Theo Ratliff, Jamal Mashburn, hepsi kontratının son yıllarını ya oynamadan ya da 12. adam olarak geçirdiler.

Sizin mali durumunuzu koruma hakkınız yok çünkü öyle bir hakkı tam olarak elde etmediniz, anlatmaya çalıştığım bu. Bu Miles'ın kontratı gaipten gelmedi Portland'ın salary cap'ine, bir zamanlar vardı. Bir ara kurtulmuş gibi olabilirsiniz ama kurallar işin ucunu açık tutuyordu, buna hazır olmanız gerekirdi. Dediğim gibi, Miles gibi sakatlıklarla falan kariyeri büyük düşüşe geçen birçok oyuncu var ve adamın da imzası alınıp salary cap'ten düşüldüğünü ilk defa bu örnekte gördüm şahsen. Bir sürü oyuncu normal retirement'a gidiyor, kontratları takımların cap'inde işlemeye devam ediyor, Portland böyle bir cin fikirlik yapmış, tebrik ediyorum ama adam da dönünce bozulmayacaksınız o zaman.

Not: Hemen yukarıda Philadelphian da benimle yakın şeyleri yazmış, kendisine katılıyorum.
« Last Edit: 15 Jan 2009 - 17:35:55 by Majere » Logged
FliPtiKal3
Guest
« Reply #77 on: 16 Jan 2009 - 17:10:13 »

Bu rapordan çıkan sonuc bazı arkadaşların anlamamakta ısrar ettiği şekilde" Miles oynarsa o an sahaya çöker kötürüm kalır " değilde daha çok  uzun sezonda kesinlikle o tempoyu kaldıramayacağı ve ileride de sakat kalma riskinin olduğuydu.bu yuzden aklı selim hiçbir GM , Miles konusunda hamle yapmadı. Danny Ainge bu dallamayı waive etti .Miles madem sağlamdı ,madem hala iş var, madem kaliteli veteran o zaman boston miles ı niye waive etti?

FliPtiKal3
Guest
« Reply #78 on: 16 Jan 2009 - 18:32:30 »

Ahmet, konuyu derinlemesine bilmiyorsun falan diyorsun ama, senin de başından beri gözden kaçırdığın şu: Miles, evet, belki, eskisi kadar top oynayamayacak hiçbir zaman. Celtics kendisine kadroda yeri layık görmemiş de olabilir (Ben bunun illa Miles'ın Celtics'in 15 adamının hiçbirinden daha iyi olmamasıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Belki Miles kadrolarındaki -atıyorum- en iyi 10. oyuncu olurdu ama Celtics Miles'ı o kadar küçük bir rolde kadroda tutmanın takım kimyası açısından çok iyi olmayacağına karar vermiş olabilir.) Ama sonuçta basketbol oynayabilecek. Sakatlanıp eski veriminin 10'da birini tutturamayacak hale gelen bir sürü örnek var. LaFrentz örneğini verdim işte. Theo Ratliff, Jamal Mashburn, hepsi kontratının son yıllarını ya oynamadan ya da 12. adam olarak geçirdiler.
oynamayan uzun kontratlı bir suru adam var.Eyvallah. Bir kısmı takımları tarafından gelecek planlarında cap boşaltma durumuı için elde tutuluyor.Keyfi.Hatta büyük takaslarda bu tarz kontratlar el değiştiriyor. Ama tarihte NBA organizasyonunun hakemliğinde takımıyla anlaşıp medical retirementa ok diyip , sonra başka takımla imzalayan  başka bir adam yok. Ben bilmiyorum.

Kısaca takımların bilinçli şekilde keyfi olarak cap te beklettiği ratliff gibi , lafrentz  gibi adamların kontratıyla medical retirement lı Darius Miles ın durumları farklı.

Herkesin en kötü 13.-15 ayda dönebildiği bir sakatlıktan 25-26 ayda dönememiş bir adamdan bahsediyoruz. Madem top oynamak istiyordun  daha önce aklın nerdeydi?
Kapının önüne konulduktan sonra fıçı bir anda 15 kilo verdi.Ama siz detaylarla ilgilenmiyorsunuz. ama biz ilgileniyoruz çünkü o detaylar  bizi rahatsız ediyor.

Sizin mali durumunuzu koruma hakkınız yok çünkü öyle bir hakkı tam olarak elde etmediniz, anlatmaya çalıştığım bu. Bu Miles'ın kontratı gaipten gelmedi Portland'ın salary cap'ine, bir zamanlar vardı. Bir ara kurtulmuş gibi olabilirsiniz ama kurallar işin ucunu açık tutuyordu, buna hazır olmanız gerekirdi. Dediğim gibi, Miles gibi sakatlıklarla falan kariyeri büyük düşüşe geçen birçok oyuncu var ve adamın da imzası alınıp salary cap'ten düşüldüğünü ilk defa bu örnekte gördüm şahsen. Bir sürü oyuncu normal retirement'a gidiyor, kontratları takımların cap'inde işlemeye devam ediyor, Portland böyle bir cin fikirlik yapmış, tebrik ediyorum ama adam da dönünce bozulmayacaksınız o zaman.

Not: Hemen yukarıda Philadelphian da benimle yakın şeyleri yazmış, kendisine katılıyorum.
Nasıl yok?Her takımın kendini koruma hakkı var.Legal yollarla.
Sağlık problemleri sebebiyle yararlanamaycağı oyuncudan kurtulmaya çalışmak sadece portland a mahsus birşey değil.En son NYK ta mobley için NBA yönetimiyle benzer br pazarlığa oturdu.

Ayrıca biz kontratı tek taraflı mı fesh ettik? sahte sağlık raporu mu hazırlattık? Hayır. Organizasyondan onay çıkmasa o işi kendi kafamıza göre yapablir miydik?Tek ve büyük  şansızlık su ana kadar miles örneği gibi başka bir örnek olmadığı için kurallardaki boşluklardan yararlanıldı ve gelinen durum ortada.
Olay bu.
Birde "Cin fikirler" tatlı su kurnazı Chris " Commodus "Wallace efendiye ait, bize değil .

Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #79 on: 16 Jan 2009 - 18:40:14 »

bu retirement'tan geri dönüş varmış ki miles dönüyor. olmasaydı mail göndermek yerine mahkemeye başvurup adamın parasını ödemekten ve salary cap'teki tıkanmadan kurtulurdunuz ama hukuki olarak bu hakkı var. benim hakkı elde etmediniz derken söylediğim de bu, tam olarak bu hakkı elde etmemişsiniz demektir eğer bunun ucu açıksa. kontratı yaparken bunu iki taraf da biliyor olmalı. siz o imzayı attırıp bu retirement devreye girdikten sonra "oh be kurtulduk" diye düşünmüş olabilirsiniz ama adam dönebiliyorsa kontratın son gününe kadar aslında iş bitmemiş demektir, nitekim döndü. hayır dönemezdi diyorsanız mahkeme orada, başvurursunuz ama görülüyor ki portland öyle bir başvuruda bulunsa eli boş dönecek.
FliPtiKal3
Guest
« Reply #80 on: 16 Jan 2009 - 18:47:42 »

Portland lı yöneticiler şöylede düşünmüş olabilir. Bu it bizden hali hazırda 30 milyon dolara yakın bir para kazandı.

Bu paranın 2 yıllık kısmını yatarak kazandı.

E kalan 2 yllık parasınıda sigortadan cent i cent ine alacak.

Böyle resmi olarak sakat ilan edilip geri dönmeyi düşünecek kadar topa aç( miles? ) bir oyuncuda tarih kitaplarında yazmıyor.

Menejeri ve kendiside anlaşmaya imza atacağım dedi... Haliyle bir götlük beklemememiz doğal.Sonuçta milyon dolarlık bir iş yapıyorsun karşındaki adam çocukluk yapıyoras elden birşey gelmez.

ha bu kadar hak etmediği para kazandıktan sonra bu it hala 300-500 bin in peşindeyse... hissettiklerimi anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalıyor.

Oynadığı takıma hayırlı olsun.Memphis takımıyla büyük başarılara imza atacağını tahmin ediyorum...
SpiritGuardian
Newbie
*

View Profile
« Reply #81 on: 16 Jan 2009 - 22:53:12 »

hocam bir insandan "it" diye bahsetmen (ki kim takar seni zannedersem) çok yanlış. Sen işin hala fanatiklik tarafında çakılıp kalmışsın. Farkındaysan 30 takımın 29'u bu olayda Portland'ı suçlu buluyor yani artık bunun tartışılacak bir yanı kalmamış. Ayrıca orası ABD, öyle hukuk dışı işler buradaki gibi zırt pırt olmaz. Ha görşün budur saygım sonsuz. Ama hitap tarzını çok yanlış buluyorum. Köy kahvesine çevirdin forumu...

Hitap tarzımı beğenmiyorsan okuma kardeşim .postlarımı oku diye kafana silah mı dayıyorum?Benden uzak , miles a yakın ol. 

« Last Edit: 30 Apr 2009 - 03:27:00 by 4 » Logged
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #82 on: 16 Jan 2009 - 23:38:32 »

Şimdi bir mesajını okumaya başlıyorum Ahmet'in, "Adam Miles'in sağlığını düşünüyor, ondan dolayı oynamasına karşı" diyorum. İki cümle sonra Miles'a dallama diye saydırıyor, kafam karışıyor bu sefer. Ama bence Ahmet'in de kafası karışmış. Yahu adam iyileşmiş, oynamak istiyor işte. Sahanın ortasına yığılmaktan falan da korktuğu yok ki, hala kendini göstermeye çalışıyor 10 günlük kontratlarla. Hala neyin tartışması yapılıyor, anlayamıyorum.

Ayrıca NBA yönetimi Miles'in kontratının Portland cap'inden düşülmesi sağlasaydı, Ahmet bu kadar umursar mıydı Miles'in sağlığını ya da dönmesini merak ediyorum.

Seneye de şampiyon görelim sizi
Mustaine
Sr. Member

View Profile
« Reply #83 on: 19 Jan 2009 - 19:45:26 »

İşte bütün mesele bu.
Pages: 1 ... 3 4 5 [6]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Darius Miles ve "Medical Retirement" « previous next »
    Jump to: