Welcome, Guest. Please login or register.
23 Jul 2019 - 10:37:03
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Darius Miles ve "Medical Retirement" 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 6  All
Author Topic: Darius Miles ve "Medical Retirement"  (Read 19546 times)
FliPtiKal3
Guest
« on: 5 Jan 2009 - 20:54:59 »

Darius miles 10 maçlık cezasının ardından 1:46 sn oynamayı başarmış.Takımın veteran yıldızı.Chris Wallace ı çok severdim. Şimdi tüm sülalesini sevmeye başladım. Çok kaliteli bir GM her anlamda.
işallah en kısa zamanda mayo yla ot sefasına , striptiz partilere kayarlarda boku temizlemek sana düşer wallace paşa.

« Last Edit: 5 Jan 2009 - 20:55:35 by flip » Logged
nowitzki41
Pro. Member

Sen benim her gece efkarım.....

View Profile
« Reply #1 on: 6 Jan 2009 - 01:19:54 »

dun maçta da ismail abi vardı galiba tam hatırlayamıyorum.portland için önemli bir bilgi verdi.
darius mıles bu sezon 10 maçta yer alırsa portlandın salary capinde kontratı gözükecekmiş.
son bir buçuk dakka oynaması portland için kritik olabilir.
« Last Edit: 6 Jan 2009 - 01:21:52 by nowitzki41 » Logged
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #2 on: 7 Jan 2009 - 14:10:51 »

The Grizzlies waived Miles soon after their 94-87 loss to the Minnesota Timberwolves. The 6-9 forward was told of the team's decision before the players and coaches boarded a plane for New Jersey, where the Griz play tonight.

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 7 Jan 2009 - 14:28:38 »

neden acaba? stern in parmagi olabilir bu iste.

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #4 on: 7 Jan 2009 - 14:50:31 »

http://www.youtube.com/watch?v=GYJbuxJiHSo

şu bloktan sonra ayıp etmiş grizzlies.

FliPtiKal3
Guest
« Reply #5 on: 7 Jan 2009 - 17:55:51 »

The Grizzlies waived Miles soon after their 94-87 loss to the Minnesota Timberwolves. The 6-9 forward was told of the team's decision before the players and coaches boarded a plane for New Jersey, where the Griz play tonight.
Chris Wallace ın beyinsizliğine guzel bir ornek. adamı kadrona dahil ediyorsun , 10 maçlık cezasının bitmesini bekliyorsun , ceza sonrası 1.5 dk oynayan Dallamiles ı  ışık hızıyla waive ediyorsun.

Akıllı uslu kafası çalışan bir GM böyle şeyler yapar mı merak ediyorum.Chris Wallace bu sınıfa grmiyor gerçi.
fabrio
Veteran
Sr. Member

Gerçek bir prens...

View Profile
« Reply #6 on: 7 Jan 2009 - 20:33:11 »

Chris Wallace ın beyinsizliğine guzel bir ornek. adamı kadrona dahil ediyorsun , 10 maçlık cezasının bitmesini bekliyorsun , ceza sonrası 1.5 dk oynayan Dallamiles ı  ışık hızıyla waive ediyorsun.

Akıllı uslu kafası çalışan bir GM böyle şeyler yapar mı merak ediyorum.Chris Wallace bu sınıfa grmiyor gerçi.
a. Darius GM'le görüşmesinde akıllı uslu birkaç kelime etmiştir, Doc da gazı verdi, bi deneyelim demiştir, olmayınca göndermiştir.
b. Takımda aklı bi karış havada sürüyle genç var, şunu bi süre takımda tutalım da çalışmazlarsa sonları ne olur görsünler diye düşünmüştür.
c. Sakatlıktan önce belli başlı işleri iyi yaptığını, takımdaki forvetlerin o hareketleri iyi öğrenmesi gerektiğini düşündüğü için antreman topçusu olarak eklemiştir kadroya bir süreliğine. Artık belinin dönmediğini görünce postalamıştır.
d. Bu sene adımı duyuramadım, şu Darius'u bi maç oynatayım da şanımız yürüsün demiştir.
e. "Bizim elemanlar gelişirken Batı'da yeni güç odakları oluşmasın, salary yüksek kalsın, şunu bir 10 maç oynatalım da Portland yeni kontratlar veremesin" demiştir, baktı ki Darius topçuları diskoya götürmeye başlıyor, yolu göstermiştir.
f. Portland'a gıcığı vardır, o yüzden almıştır. Sonuçta denenen herhangi bir x oyuncuya verilen paradan fazla para verilmiyor.

Ya da Ahmet'i sinirlendireyim diye yapmıştır Smiley
D haricindekiler mantıklı sebepler bence.

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #7 on: 7 Jan 2009 - 21:39:43 »

g.

darius miles imzalandığında darko milicic sakat değildi. darko sakatlanınca ve durumu henüz belli olmadığından kadroda yer açmak için miles'ı waive etmişlerdir. miles'ın kontratı garanti değildi, ışık hızı dediğin zaten 10 günlük kontrat, bugün de kontratın son günü. ya garanti vereceksin ya da waive edeceksin. bence de miles'a garanti kontrat vermemek şu an için mantıklı hamle. duruma göre ileride yine denenebilir miles. miles'tan çok darko'yla alakalı bir durum. bana göre bi pivotla imzalamaları lazım, darko'nun durumuna göre. miles'ı daha sonra da ekleyebilirler tekrar. bi beyinsizlik göremiyorum.

bana göre miles, 10 maç barajını aşar bu sezon.
« Last Edit: 7 Jan 2009 - 21:49:09 by Brooklyn » Logged

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #8 on: 8 Jan 2009 - 02:31:44 »

10 günlük kontrat degildi o. sezon sonuna kadar imzaladilar. sonra da zart diye kestiler. su yukardaki maddelerin hic biri miles i kadroya almanin mantigini aciklamiyor. kokain kullandigindan dolayi 10 mac ceza almis ve bu cezayi yeni tamamlamis bi adamin bu kadar genc bi takima katmayi anca mchale ve chris wallace gibi adamlar düsünür iste.  ayrica kadroya katilmasindaki tek sebep bence portland ve salary ile olan alakasi. bi kere 10 mac oynamak icin 10 maclik cezayi tamamlamasi lazimdi. onun icinde bi takimin kadrosunda olmak lazim. memphis bu ise yaradi, diger cengaverler de kalan maclari tamamlatirlar artik.

mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #9 on: 8 Jan 2009 - 02:35:42 »

bütün nba portland'a karşı mı yani, bence belirttiğin neden yukarıda sayılanlardan daha da mantıksız.
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 8 Jan 2009 - 02:39:01 »

hayir portland a karsi olmakla alakasi yok. baska bi takim böle bi durumda olsa portland in böle bi adami alip 10 mac oynatmasindan hic rahatsiz olmam acikcasi. 3-5 degil 9 milyonluk bi salary olayi var. o paraya bu ligin tüm orta kalite ve biraz üstü adamlarini baglayabilirsin. sezon sonunda serbest kalanlardan hido, millsap gibi adamlar gelio aklima mesela.e hic bi rakip takimin bu kadar kolay bi sekilde böyle bi oyuncuyu baglamasini istemeyiz heralde?

mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 8 Jan 2009 - 02:43:54 »

benim umurumda değil portland'ın hido, millsap gibi adamları alıp alamayacak olması, ilgilendiğim bi tane takım var. memfis gibi ne yaptığı, ne yapacağı belirsiz bi takımın da sırf portland'ın salary'sinden kesilmesin diye darius miles'ı kadrosuna alıyor olmasına aklım yatmıyor, hatta böyle bişeyin olduğuna da inanmıyorum. şimdi bi de atıyorum clippers falan alıp bikaç maç oynatır, sonra da thunder falan bikaç maç oynatıp bırakırsa haklı olabilirsin; ama zannetmiyorum böle bişey olacağını.
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #12 on: 8 Jan 2009 - 02:44:22 »

10 günlük kontrat degildi o. sezon sonuna kadar imzaladilar. sonra da zart diye kestiler. su yukardaki maddelerin hic biri miles i kadroya almanin mantigini aciklamiyor. kokain kullandigindan dolayi 10 mac ceza almis ve bu cezayi yeni tamamlamis bi adamin bu kadar genc bi takima katmayi anca mchale ve chris wallace gibi adamlar düsünür iste.  ayrica kadroya katilmasindaki tek sebep bence portland ve salary ile olan alakasi. bi kere 10 mac oynamak icin 10 maclik cezayi tamamlamasi lazimdi. onun icinde bi takimin kadrosunda olmak lazim. memphis bu ise yaradi, diger cengaverler de kalan maclari tamamlatirlar artik.

10 günlük kontrat değilmiş evet, ama sezon sonuna kadar falan da imzalamadılar. kontrat, non-guaranteed. ligdeki non-guaranteed kontrata sahip bütün oyuncular için bugün deadline'dı. geçen sene de hatta 7 ocak'tı yine. durduk yere waive etmediler. darko'nun ve kadronun durumuna göre daha sonra tekrar imzalayabilirler miles'la. nitekim livingston'ı almışlar takasla. bence gereksiz hamle, uzun almalarını bekliyodum.

memphis'in aklında portland'ı baltalamak olsa waive etmezdi. ki zaten miles'ın asıl bu kadar adının dolaşmasının sebebi sezon öncesi celtics'teki work-out'unun iyi geçmesi. celtics staff'ından böyle bi laf çıktıktan sonra, herhangi bir takımın miles'a şans vermemesini beklemek saflık olur.
« Last Edit: 8 Jan 2009 - 02:46:25 by Brooklyn » Logged

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 8 Jan 2009 - 02:57:32 »

herhangi bi bati takiminin gayet umurunda olur böyle bi olay. taraftarinin olmasa bile ufacik cikarlari milyon kez düsünen gmler icin düsünülmesi gayet normal. ayrica pozisyonla ilgili olarak darko varken de bir uzuna ihtiyaclari fena haldeydi. ama takimda en dolgun olan kisim forvet pozisyonuna adam aldilar. clippers fln alsa hadi eywallah derim su anda icler acisi bi haldeler, kimi alsalar direk 15-20 dk oynar. herif madem iyi ayrica celtics de oynatabilirdi, onlarin da benchte tam böyle atletik 3-4 numara oynayabilen bi adamlara ihtiyaci var. herneyse zaten kimde oynar bilmiyorum ama 10 maci tamamlar bence.

birde kuralla alakali bi durum var. bu adam 10 tane blowout olmus macin son dksinda girse bu olayi rahatca halledebilir. bence kural 10 tam mac olmali yani 480 dk olmaliydi. yani bu durum bizim basimiza geldi diye degil genel olarak cok mantiksiz duruyor. herhangi bi sakatlik raporu almis adama bu ligde blowout olan maclarda bi kac dk oynatip diger takimlari büyük zarara ugratabilirsin. 480 dk ise bir ilk 5 oyuncusunun 15 macta, ortalama bir rotasyon oyuncusun da 25-30 macta yapabilecegi bisey. bence böyle olsa hem sakat oldugu iddia edilen oyuncu kendisini fazlasiyla kanitlamis hemde olay daha adil bi kivama gelmis olur.

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 8 Jan 2009 - 02:58:53 »

eğer portland bunu göze alarak darius miles konusunda bu yolda adımlar attıysa hiçbir takımında miles'ı alıp oynatmasına bik bik bişey dememeli. ben şahsen batıdan bi takımın gm'i olsam- hele ki iddaası olmayan- alırdım oynatırdım 10 maç, niye rakibim böyle bir açık vermişken ona deli bir avantaj sağlıyımki ? ha zamanı gelir takas masasına oturmak istersin o zamanda portland sana hareketin büyüğünü çeker öyle ödeşirsin.

#memircagan
Pages: [1] 2 3 4 ... 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Darius Miles ve "Medical Retirement" « previous next »
    Jump to: