Welcome, Guest. Please login or register.
29 Mar 2020 - 07:13:29
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Edebiyat  |  Topic: Sanat 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [3]  All
Author Topic: Sanat  (Read 16912 times)
AlaMoAnaJJ
Jr. Member
**

'' Ne Guluyorsun Bu Anlattıgım Senin Hikayen!''

View Profile WWW
« Reply #30 on: 28 Aug 2005 - 13:41:26 »

SAnat aDına R&b için bir kaç sey yazmak istiyorum.

insanların duygularının agır basan yerlerine hitap ediyor.yazılması ve melodlere donsuturmesi o kadar zor bir iştir ki bu, R&b de bu duyguları melodik sekilde yazılması zor parçaların anlatımıdır.ve bu işi en iyi yapan bir lkaç kişi war
1-R Kelly Produktorlugunu yapıor bu işin.
2-Craig David bu işi harbi yapan bir kaç kişiden biri.yapıor cunku bu kadar da duygusal olunabilirmi die dusnuyorum?

Not: Craig David albumundeki tum parçalrı kendi yazıyor. hatta Robbie Williams bile Onu Kıskanıyorum demişti,ve parcalarının bir kaç tanesini sozlerini ondan aldıgını soyledi.travis grubunada parca werdiğini biliyoruz tabi,albumede katkı yaptıgını...eltoh John'un Gosterdiği ingilteredki Tek sanatçı diyebilirim.

...AlaMoanaJJ...
F® T
Sr. Member

Şakka Lem...!

View Profile
« Reply #31 on: 31 Aug 2005 - 04:35:14 »

Ben tiyatrodan dert yanmak istedim...izmirdeyim..yıllardır tiyatroyla uraşıyorum..oyuncuyum demicem çünkü bu bana ukalalık gibi geliyor..oyuncu olmaya çalışıyorum...ama izmirde bu çok zor...uğur mumcu belediye tiy.ydım, şimdi de özel bi tiyatrodayım..ağır oyunlar yapmaya çalışıyoruz...hep komedi diil yani..ama anlamıyorum..türkiyede komedi ne kadar da revaçta..hem de çok basit düzeysiz komedi..cekete cakget denince gülünen komedi bu...rezil bişi yaa...tv de tiyatro yılıdızı olmak için yapılan programlarda bile misal türkiyenin yıldızları falan..adamlara sadece komedi yaptırıolar...ne rezil bi durum bence...neden ağır bişiler yok....mesela seyirciyi korkutmak..ağlatmak..üzmek...eleştiriye itmek...ama işte burası türkiye..insanlar sana gelip biz hayatta zaten ağlıyoruz sen bizi iice sarstın diyorlar..ne kötü di mi...onlar eğlenmek istiyor..gerçeklerden biraz kaçıp gülmek istiyor....bişiler yapmak istiyorum ama..zor görünüyor...tiyatro ve kendim adına... thinking

...devamı olacak....

ŞAKKA LEM!!...[All Rights Reserved]
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #32 on: 15 Apr 2006 - 08:20:24 »

Geçtiğimiz hafta sonu Aziz Nesin'in Tek Yol oyununa gittim. Tek kelimeyle harikaydı. Oyuncular çok içten ve çok profesyoneldiler. 2-3 haftada bir gitmeye çalışıyorum tiyatroya. En büyük isteğim boş zamanlarını TV karşısında, bilgisayar başında geçirmektense herkesin tiyatroya ilgi göstermesi.

"Tek Yol" şu anda Ankara'da oynanıyor. Mayıs ayı içinde İstanbul'a gelecek sanırım. Zaman ayırabilecek olan kaçırmasın...

TEK YOL

"Suç", yalnızca kişinin sorumluluğunda olan ve toplumsal sistemin kurallarına aykırı düşen bir davranışmıdır? Yoksa, toplumsal sistemin yanlışlıkları, eksiklikleri, kişiyi zorunlu olarak "suç" işlemeye mi iter? "Suç", insan için kaçınılmaz ve zorunlu bir "Tek Yol"mudur? Kişiyi ve toplumu ortak ve onurlu bir sistem anlayışında buluşturacak olan "Çıkar Yol" nerededir ve bunu kim yaratacaktır?

Oyuncular:
Can Öztopçu
Çetin Azer Aras
Murat Gökçer
Fırat Demirağ
Engin Özsayın
Nejat Armutçu
Eray Eserol
Tahran Baydar
« Last Edit: 15 Apr 2006 - 08:21:10 by kubilay » Logged

GalileoScr
Forum Van Horn'u
Veteran
Pro. Member

turnuva mantarı

View Profile
« Reply #33 on: 8 Jan 2009 - 15:44:33 »

Ben tiyatrodan dert yanmak istedim...izmirdeyim..yıllardır tiyatroyla uraşıyorum..oyuncuyum demicem çünkü bu bana ukalalık gibi geliyor..oyuncu olmaya çalışıyorum...ama izmirde bu çok zor...uğur mumcu belediye tiy.ydım, şimdi de özel bi tiyatrodayım..ağır oyunlar yapmaya çalışıyoruz...hep komedi diil yani..ama anlamıyorum..türkiyede komedi ne kadar da revaçta..hem de çok basit düzeysiz komedi..cekete cakget denince gülünen komedi bu...rezil bişi yaa...tv de tiyatro yılıdızı olmak için yapılan programlarda bile misal türkiyenin yıldızları falan..adamlara sadece komedi yaptırıolar...ne rezil bi durum bence...neden ağır bişiler yok....mesela seyirciyi korkutmak..ağlatmak..üzmek...eleştiriye itmek...ama işte burası türkiye..insanlar sana gelip biz hayatta zaten ağlıyoruz sen bizi iice sarstın diyorlar..ne kötü di mi...onlar eğlenmek istiyor..gerçeklerden biraz kaçıp gülmek istiyor....bişiler yapmak istiyorum ama..zor görünüyor...tiyatro ve kendim adına... thinking

...devamı olacak....

Devamı nerde fıratım Cheesy 4 sene olmuş yok...

tiyatroya gitmeyi hep isteyip gitmeyenlerden olmuştum hep, küçük bir şehirde yaşadığımızdan (sakarya) aklımıza gelen en son şey tiyatro olmuyordu çünkü hiç gelmiyordu aklımıza... Askerliğim sırasında Ankara devlet tiyarosuna oyunlarına gittim 5-6 defa,
ilk "Ağaçlar Ayakta Ölür" e gittiğim içinde kendimi çok şanslı hissediyorum hayatımda keyif aldığım güzel şeylerden biriydi, konusu ağırdı komedi değildi ve oyunculuklar mükemmeldi gerçekten insanı büyülüyordu.
Bursa'da uzun zamandır tiyatroya gitmek aklıma gelmemişti, bir arkadaşımla gittim "Asiye Nasıl Kurtulur" oyununa evet film ile aynı her şey ama gerçekten izlerkenki hisleriniz çok farklı iki kere gittim ve ikisinde de salon neredeyse tam doluydu. mutlu oldum bunu görünce...

Hazır başlamışken ayda bir tiyatro etkiliğine katılır oldum Deli Bayramı isimli komedi türünde yapılmaya çalışılmış oyu ile ilk defa sinema dahil bir gösteriyi yarıda bırakıp çıktım beğenmedim çok sıradan bir çocuk oyunu gibiydi ve bu oyun 3 aydır oynuyor anlamış değilim, ankara tiyatrosu ekibi bi bursaya gelse en önden biletimi ayırmayı düşünüyorum....

ayrıca bu soğuklarda sinema yerine gidilebilecek çok iyi bir alternatif ki fiyaları sinemaya göre çok daha ucuz...

Comeback...inş...
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #34 on: 8 Jan 2009 - 15:59:29 »

Askerliğim sırasında Ankara devlet tiyarosuna oyunlarına gittim 5-6 defa,

helal olsun valla tansu elalem çarşı izinlerinde nereye gidiyor sen nereye zen

kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #35 on: 8 Jan 2009 - 22:37:10 »

2-3 haftada bir gitmeye çalışıyorum tiyatroya. En büyük isteğim boş zamanlarını TV karşısında, bilgisayar başında geçirmektense herkesin tiyatroya ilgi göstermesi.
of durumum cok vahimmis o zamanlar  Sad böyle bi cumleyi nası kurmusum inanamıyorum

Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #36 on: 8 Jan 2009 - 22:43:31 »

peki sanat için soyunurmusun kubi ? buda geçerli olabilir..

Pages: 1 2 [3]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Edebiyat  |  Topic: Sanat « previous next »
    Jump to: