Welcome, Guest. Please login or register.
21 Nov 2019 - 15:05:28
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Gasol - Gasol Takası 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [3]  All
Author Topic: Gasol - Gasol Takası  (Read 9948 times)
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #30 on: 24 Nov 2008 - 14:34:01 »

Chicago'nun teklifini kabul etmeleri sence saçma olmaz mıydı Ozan abi? Tyrus Thomas blok yapmak için 2 dakikada 6 faule ulaşabilecek bir kapalı kutu. Zaten Deng'i de bırakmaya niyetleri yoktu. Yeni yetme Aaron Gray'in üstünde dursalar biraz bence iş yapar o çocuk, kısıtlı sürelerde ii iş yapıor adam, bende benchte havlu sallar diordum ama 15 dakika falan süre alıor. Clippers'ın teklifi ii gibi ama adamlar cap boşlatmak için bizden Lamar'ı dai istemediler die hatırlıorum. Aynı şey Suns içinde geçerli. Vazquez konusunda Orkun başkana katılıorum. Marc Gasol'un MVP olduğu bir yerde sadece o istatistikleri yapan erife Pau verilmezdi bence. Brandan Wright konusunda da katılıorum tam bir kapalı kutu. Nelson zaten gençlerden gıcık oluor ama Morrow'u ilk beş çıkarabilior. Marc Gasol böyle oynamasaydı daha çok üstümüze gelinebilirdi diye düşünüoru, o nedenle şanslıyız Smiley Ben bir süre Memphis'in Darko'yu düşüneceğini sanıordum ama Marc Gasol'a güvendiler ve kazanan taraf oldular.

marc gasol iyi tabii de, şu anda milicic'ten hiç verim alamıyolar, ayrıca tyrus atletikliiyle daha iyi bi tamamlayıcı olabilirdi gibime geliyor, conley ve mayo'ya. conley + milicic verip bi guard alabilirlerse 2010 planı yapan bi takımdan, iyi olur.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
FliPtiKal3
Guest
« Reply #31 on: 24 Nov 2008 - 21:33:33 »

ama profesyonel scouting ekipleri olan takımlar için kapalı kutu diye bişey olmaz. petteri koponen'i gidip finlandiya'da izleyen takımın, marc hakkında senden benden fazla bilgi sahibi olmaması anormal değil.
en kral avrupa scoutları spurs için çalışırdı. Yani boyle bilirdik. Adamlar manu yu 57. sıradan seçti. krilenko 24. sıradan ,rudy fernandez keza 24. sıradan gitti.Bunlarda NBA e gelmeden once ust duzey avrupa oyuncularıydı. yurt dışı ayağı güçlü takımlar bile amerikalı olmayan kaliteli oyuncuları seçerken temkinli yaklaşıyor.Bunun RealGm poster lığıyla bir alakası yok.Sebepleri farklı. avurpalı oyuncuların kontrat problemleri , GM lerin kafasındaki "acaba amerikaya , NBA e uyum sağlayablir mi?" düşüncesi.Aklıma ilk gelen 2 temel sebep. Herif doğal olarak kendi cocuğunu ustten seçiyor. Risk almak istemiyorlar belkide.

Birde herşeyin ötesinde onlerindede 2 bomba ilk 3 seçimi var miliçiç ve bargnani. (Gerçi bargnanide bir kıpırdanma var gözlerden kaçmıyor).Miliçiç , tsikitishvili yalan olan seçimler...

onceki sayfalarda soyledim gibi Ben Chris Wallace ın gasol jr. ın bu kadar iyi çıkıp , uyum surecini bu kadar problemsiz atlatacağını öngördüğünü düşünmüyorum.

2007 drafti...

1   Greg Oden (C)    United States   Portland Trail Blazers   Ohio State Fr.
2   Kevin Durant (SF/SG)    United States   Seattle SuperSonics   Texas Fr.
3   Al Horford (PF/C)    Dominican Republic   Atlanta Hawks   Florida Jr.
4   Mike Conley, Jr. (PG)    United States   Memphis Grizzlies   Ohio State Fr.
5   Jeff Green (SF/PF)    United States   Boston Celtics (traded to Seattle)[2]   Georgetown Jr.
6   Yi Jianlian (PF/SF)    China   Milwaukee Bucks   Guangdong Southern Tigers (China) 1987
7   Corey Brewer (SF)    United States   Minnesota Timberwolves   Florida Jr.
8   Brandan Wright (PF)    United States   Charlotte Bobcats (traded to Golden State)[3]   North Carolina Fr.
9   Joakim Noah (PF/C)    United States[4]   Chicago Bulls (from New York as part of the Eddy Curry trade)   Florida Jr.
10   Spencer Hawes (C)    United States   Sacramento Kings   Washington Fr.
11   Acie Law (PG)    United States   Atlanta Hawks (from Indiana as part of the Al Harrington trade)   Texas A&M Sr.
12   Thaddeus Young (SF)    United States   Philadelphia 76ers   Georgia Tech Fr.
13   Julian Wright (SF/PF)    United States   New Orleans Hornets   Kansas So.
14   Al Thornton (SF/PF)    United States   Los Angeles Clippers   Florida State Sr.
15   Rodney Stuckey (PG/SG)    United States   Detroit Pistons (from Orlando as part of the Darko Miličić trade)   Eastern Washington So.
16   Nick Young (SG/SF)    United States   Washington Wizards   USC Jr.
17   Sean Williams (PF)    United States   New Jersey Nets   Boston College Jr.
18   Marco Belinelli (SG)    Italy   Golden State Warriors   Fortitudo Bologna (Italy) 1986
19   Javaris Crittenton (PG)    United States   Los Angeles Lakers   Georgia Tech Fr.
20   Jason Smith (PF)    United States   Miami Heat (traded to Philadelphia)[5]   Colorado State Jr.
21   Daequan Cook (SG)    United States   Philadelphia 76ers (from Denver as part of the Allen Iverson trade, traded to Miami)   Ohio State Fr.
22   Jared Dudley (SF/PF)    United States   Charlotte Bobcats (from Toronto as part of the Lamond Murray trade via Cleveland as part of the Sasha Pavlovic trade)   Boston College Sr.
23   Wilson Chandler (SF)    United States   New York Knicks (from Chicago as part of the Eddy Curry trade)   DePaul So.
24   Rudy Fernández (SG)    Spain   Phoenix Suns (from Cleveland as part of the Jiri Welsch trade, via Boston as part of the Brian Grant trade, traded to Portland)   Joventut Badalona (Spain) 1985

1999 Drafti Where Krilenko happens...

1   Elton Brand (PF)    United States   Chicago Bulls   Duke-So.
2   Steve Francis (G)    United States   Vancouver Grizzlies   Maryland-Jr.
3   Baron Davis (PG)    United States   Charlotte Hornets   UCLA-So.
4   Lamar Odom (F)    United States   Los Angeles Clippers   Rhode Island-So.
5   Jonathan Bender (F)    United States   Toronto Raptors (from Denver, traded to Indiana for Antonio Davis)   Picayune HS (Picayune, MS)
6   Wally Szczerbiak (SF)    United States   Minnesota Timberwolves (from New Jersey)   Miami (OH)-Sr.
7   Richard Hamilton (SG)    United States   Washington Wizards   UConn-Jr.
8   Andre Miller (PG)    United States   Cleveland Cavaliers (from Boston)   Utah-Sr.
9   Shawn Marion (F)    United States   Phoenix Suns (from Dallas)   UNLV-Jr.
10   Jason Terry (G)    United States   Golden State Warriors (traded to Atlanta)   Arizona-Sr.
11   Trajan Langdon (SG)    United States   Cleveland Cavaliers   Duke-Sr.
12   Aleksandar Radojević (C)    Yugoslavia   Toronto Raptors   Barton County JC (Kansas)-So.
13   Corey Maggette (SG/SF)    United States   Seattle SuperSonics   Duke-Fr.
14   William Avery (PG)    United States   Minnesota Timberwolves   Duke-So.
15   Frédéric Weis (C)    France   New York Knicks   Limoges (France)
16   Ron Artest (SF)    United States   Chicago Bulls (from Phoenix)   St. John's-So.
17   Cal Bowdler (PF)    United States   Atlanta Hawks (from Sacramento)   Old Dominion-Sr.
18   James Posey (SG/SF)    United States   Denver Nuggets (from Milwaukee via Phoenix)   Xavier-Jr.
19   Quincy Lewis (SF)    United States   Utah Jazz (from Philadelphia)   Minnesota-Sr.
20   Dion Glover (SG)    United States   Atlanta Hawks (from Detroit)   Georgia Tech-So.
21   Jeff Foster (PF/C)    United States   Atlanta Hawks (traded to Golden State)   Southwest Texas State-Sr.
22   Kenny Thomas (PF)    United States   Houston Rockets   New Mexico-Sr.
23   Devean George (SF)    United States   Los Angeles Lakers   Augsburg-Sr.
24   Andrei Kirilenko (F)    Russia   Utah Jazz (from Orlando)   CSKA Moscow (Russia)
5   Tim James (SF)    United States   Miami Heat   Miami (FL)-Sr.
26   Vonteego Cummings (PG)    United States   Indiana Pacers   Pittsburgh-Sr.
27   Jumaine Jones (SF)    United States   Atlanta Hawks (from Portland via Detroit)   Georgia-So.
28   Scott Padgett (PF)    United States   Utah Jazz   Kentucky-Sr.
29   Leon Smith (PF)    United States   San Antonio Spurs   Martin Luther King HS
[edit]Round two

Pick     Player     Nationality     NBA Team     School/Club Team 
30   John Celestand (PG)    United States   Los Angeles Lakers (from Vancouver)   Villanova
31   Rico Hill (F)    United States   Los Angeles Clippers   Illinois State
32   Michael Ruffin (PF)    United States   Chicago Bulls   Tulsa
33   Chris Herren (G)    United States   Denver Nuggets   Fresno State
34   Evan Eschmeyer (C)    United States   New Jersey Nets   Northwestern
35   Calvin Booth (C)    United States   Washington Wizards   Penn State
36   Wang Zhizhi (C)    China   Dallas Mavericks   Bayi Rockets (China)
37   Obinna Ekezie (C)    Nigeria   Vancouver Grizzlies (from Boston)   Maryland
38   Laron Profit (SG/SF)    United States   Orlando Magic (from Golden State)   Maryland
39   A.J. Bramlett (C)    United States   Cleveland Cavaliers   Arizona
40   Gordan Giricek (SG)    Croatia   Dallas Mavericks (from Toronto)   Cibona Zagreb (Croatia)
41   Francisco Elson (PF)    Netherlands   Denver Nuggets (from Seattle)   California
42   Louis Bullock (G)    United States   Minnesota Timberwolves   Michigan
43   Lee Nailon (SF)    United States   Charlotte Hornets   TCU
44   Tyrone Washington (C)    United States   Houston Rockets (from Phoenix)   Mississippi State
45   Ryan Robertson (G)    United States   Sacramento Kings   Kansas
46   J.R. Koch (F)    United States   New York Knicks   Iowa
47   Todd MacCulloch (C)    Canada   Philadelphia 76ers   Washington
48   Galen Young (G)    United States   Milwaukee Bucks   Charlotte
49   Lari Ketner (C)    United States   Chicago Bulls (from Detroit via Atlanta)   UMass
50   Venson Hamilton (C)    United States   Houston Rockets   Nebraska
51   Antwain Smith (F)    United States   Vancouver Grizzlies (from L.A. Lakers)   St. Paul's (VA)
52   Roberto Bergersen (G)    United States   Atlanta Hawks   Boise State
53   Rodney Buford (SG)    United States   Miami Heat   Creighton
54   Melvin Levett (G)    United States   Detroit Pistons (from Indiana)   Cincinnati
55   Kris Clack (G)    United States   Boston Celtics (from Orlando via Denver)   Texas
56   Tim Young (C)    United States   Golden State Warriors (from Portland)   Stanford
57   Manu Ginóbili (SG)    Argentina   San Antonio Spurs   Viola Reggio Calabria (Italy)
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #32 on: 24 Nov 2008 - 21:52:23 »

bir oyuncu draft edilirken bundan başka bir çok parametre vardır. workout'undan tut, senin dediğin gibi uyum probleminden tırsıp gözünün önündekini seçmeye kadar. öyle yapan da var, tersine uluslararası oyuncuyu gözünde büyüten de var. benim dediğim marc gasol kapalı kutu lafı gerçekçi değil. tabi ki marc gasol'ün bu kadar çabuk adaptasyon göstereceğini tahmin etmemişlerdir, ben de çok şaşırdım mesela ama marc gasol'ü bilinçsiz aldıklarını iddia etmek bence çok mantıklı değil.

ginobili drafta girdiğinde italya dışında bile bilinmeyen bir adamdı. drafttan sonra kinder'e gitti ve orada parladı. zaten asıl uluslararası scouting olayı ginobili'den, kirilenko'dan, nowitzki'den sonra başlar. misal tsikitishvili draft edildiğinde, benetton'da bile doğru düzgün oynayan bir adam değildi. scouting'i kötü olan takım da var tabi. ama dediğim gibi marc, zaten kapalı kutu denebilecek genç bir yetenek değil.
« Last Edit: 24 Nov 2008 - 21:57:05 by Brooklyn » Logged

lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #33 on: 24 Nov 2008 - 22:25:42 »

Marc Gasol özelinde...
Marc 2001-2003 yılları arasında iki sene Memphis'te abisinin yanında kalıp liseyi tamamlamıştı. Dolayısıyla ne o Memphis'e ne de Memphis'tekiler ona yabancı (Bu arada Gasol ailesi hala Memphis'te yaşıyor ve Gasol kardeşlerin en küçüğü de Marc'ın gittiği liseye gidiyor). Şu anda Bobcats'in uluslararası head scoutu olan Rich Scheubrooks iki sezon öncesine kadar bu görevi Grizzlies'de yapıyordu. Kendisi yaklaşık 20 senedir İspanya'da yaşıyor yani Avrupa ve İspanyol basketbolunu çok iyi tanıyor. Ayrıca şu anda Grizzlies'in Avrupa scoutu olan Marin Sedlacek de (FIBA içinde çalışır kendisi) Gasoıl ailesine yakın bir isim. Gençler kategorisindeyken FIBA kamplarına katılan Pau''ya coacluk yapmışlığı da var. Yani Grizzlies franchise'ı zaman içinde edindikleri bilgilerle belki de Marc Gasol'ün ne olduğunu neler yapıp neler yapamayacağını en iyi bilen takımlardan biriydi. Kim bilir 2007 draftında 2. turda seçim hakları olsaydı belki de Lakers'dan önce davranıp Marc'ı alabilirlerdi.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #34 on: 26 Nov 2008 - 02:26:11 »

Marc Gasol özelinde...
Marc 2001-2003 yılları arasında iki sene Memphis'te abisinin yanında kalıp liseyi tamamlamıştı. Dolayısıyla ne o Memphis'e ne de Memphis'tekiler ona yabancı (Bu arada Gasol ailesi hala Memphis'te yaşıyor ve Gasol kardeşlerin en küçüğü de Marc'ın gittiği liseye gidiyor). Şu anda Bobcats'in uluslararası head scoutu olan Rich Scheubrooks iki sezon öncesine kadar bu görevi Grizzlies'de yapıyordu. Kendisi yaklaşık 20 senedir İspanya'da yaşıyor yani Avrupa ve İspanyol basketbolunu çok iyi tanıyor. Ayrıca şu anda Grizzlies'in Avrupa scoutu olan Marin Sedlacek de (FIBA içinde çalışır kendisi) Gasoıl ailesine yakın bir isim. Gençler kategorisindeyken FIBA kamplarına katılan Pau''ya coacluk yapmışlığı da var. Yani Grizzlies franchise'ı zaman içinde edindikleri bilgilerle belki de Marc Gasol'ün ne olduğunu neler yapıp neler yapamayacağını en iyi bilen takımlardan biriydi. Kim bilir 2007 draftında 2. turda seçim hakları olsaydı belki de Lakers'dan önce davranıp Marc'ı alabilirlerdi.

Kanımca eğer Memphis Marc Gasol şu performasının yarısına göstereceğine inansa o draftta ne yapar eder ya birinci tur sonlarında ya da ikinci tur başlarında bir draft hakkı bulup Marc Gasol'ü kadroya katarlardı. Gasol takası olduğunda Crittenton övülüyordu. Phil Jackson'ın onun için yaptığı açıklamalar konuşuluyordu ama bugün tartışılırken burada adı hiç geçmez hale geldi.

Takas konusu dışında Gasol'ün şu anki performansına da en çok şaşıranlardan biriyim. Avrupa'da hiç izlemedim ama İspanya Milli Takımı'nda gördüğüm adam "kazma uzun" gibi görünmüştü gözüme. Böyle devam edecek mi merak ediyorum.

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #35 on: 26 Nov 2008 - 02:44:22 »

marc gasol'ü tanımlarken en son kullanılması gereken kelime kazma olur bana göre, çünkü ellerine hakim bir uzun.

bi de kim ne der bilmiyorum ama crittenton yetenekli bi çocuk. memphis takasının bence tek kaybedeni o oldu, ona şans verebilecek bir sacramento'ya veya golden state'e bi şekilde gelseydi kendini daha rahat gösterebilirdi. hücum potansiyeli, skorerlik anlamında, bana göre conley'den de, lowry'den de iyi ama pass first bir adam olmadığından, iavaroni'nin düşünmediğine inanıyorum. çünkü daha çok 2 numaradan dakika vermeye çalışıyor size'ından dolayı, ki bana göre yanlış. ama hala da 3 guard'larını da takas etmeyeceklerini söylüyorlar.
« Last Edit: 26 Nov 2008 - 02:50:59 by Brooklyn » Logged

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #36 on: 26 Nov 2008 - 03:32:59 »

Bu Marc Gasol nerden çıktı ben anlamadım zaten sene başında. Benim bildiğim tek Gasol Pau'ydu ve iyiydi. Yazın olimpiyatlarda ben şahsen ilk kez gördüm ve duydum Marc Gasol'u. O da Pau Gasol'un kardeşi diye ilgimi çekti. Ama o turnuvadan bile belliydi kaliteli ve etkili bir uzun olduğu ve iş yapacağı. Hangi takımda oynuyormuş bu adam ya, hiç duymamışım diye bakınırken Memphis'de başlayacağını duydum. Beklendiği gibi de etkili oluyor. Yani benim özelimde eleman küt diye ortaya çıktı ve kaliteli pivotlar arasına girdi.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Pages: 1 2 [3]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Gasol - Gasol Takası « previous next »
    Jump to: