Welcome, Guest. Please login or register.
23 Oct 2020 - 09:53:33
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Oklahoma City Thunder  |  Topic: Haberler 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 19 20 21 [22] 23 24 25 ... 29
Author Topic: Haberler  (Read 105395 times)
TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #315 on: 20 Mar 2015 - 04:06:11 »

Hazır muhabbeti geçmişken değineyim... Anthony Davis'in şu yaptıkları inanılmaz şeyler. Tabi Oklahoma'nın yaşadığı sakatlık belası etkendir, sözüm yok. Ancak Oklahoma normal yerinde bile olsa ne biliyim sonda kim varsa diyelim biz, New Orleans bizi zorlayacaktı. Takıma bu kimliği aşılayabiliyoran özel oyuncusundur.  Yoksa zaten yanımda kimse yok drafta yatalım, ondan sonra da büyük takımlarda birinin yanına yamanırım kafasındaysan senden bir bok olmaz. Yıllardır eleştirdim Love'ı, millet önüne arkasına "en, en, en" eklerken.  Bu seneki oyununu hiç saymıyorum, yeni takım yeni dengeler vesaire. Ama 5 senede Minnesota'ya şu karakterin yüzde 1'ini veremediyse benim için 30-30 yapması bir şey ifade etmiyor.
mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #316 on: 21 Mar 2015 - 00:36:26 »

Ya Love için neler hissediyorsam resmen yazıya dökülmüş hali olmuş abi   smitten  Afro

A.Davis için de şunu söylemek istiyorum, sakatlıklar biraz peşini bırakır biraz da kendini sakınmayı öğrenirse tarihin en dominant oyuncusu olacak demek çok iddialı olur ama lige geldiğinden beri gelişimi, azmi, yeteneği, atletizmini görünce kulağa normal geliyor..abi resmen başka bir adam, başka bir insan türü
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #317 on: 23 Mar 2015 - 10:26:39 »

valla love'ın anthony davis ayarında oyuncu olduğunu kim iddia etti bilmiyorum. love'ın "o kadar da iyi bir oyuncu olmadığını" söylemek için nba tarihinin en iyi oyuncularından biri olması beklenen, en azından o potansiyele sahip bir adamla kıyaslamak biraz haksızlık oluyor sanki.

ben de love'ın ligin en iyi power-forveti olduğunu hiçbir zaman düşünmedim ama karakter katması beklenen minnesotanın nasıl yönetildiğini hatırlatmak için ufak bir pasaj yapıştırayım. yalnızca bir sezon içerisinde elden kaçan adamlara dikkat. 2. sıradan williams seçmek, mirotic'i, parsons'ı bedavaya göndermek, budinger için ilk tur picki vermek.

In the 2011 NBA draft, with the second overall pick, the Timberwolves selected Derrick Williams of Arizona. The Timberwolves then traded guard Jonny Flynn and the draft rights to Donatas Motiejunas (No. 20) to the Houston Rockets for center Brad Miller, the draft rights to Nikola Mirotic (No. 23), Chandler Parsons (No. 38) and a future first-round pick. The Timberwolves traded Mirotic’s rights to the Chicago Bulls for the rights to Norris Cole (No. 28) and Malcolm Lee (No. 43). The Timberwolves then sold the rights to Parsons back to the Rockets. The Timberwolves traded Norris Cole (No. 28) to the Miami Heat for the draft rights to Bojan Bogdanovic (No. 31), a future second-round pick and cash considerations. The Timberwolves then traded Bogdanovic's rights to the New Jersey Nets for a future second-rounder and cash. The Trail Blazers traded the draft rights to Tanguy Ngombo (No. 57) to the Timberwolves.

TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #318 on: 24 Mar 2015 - 01:21:01 »

Alp Başkan bire bir bi kıyaslamaya girmedim ben. Dediklerinde haklısın, Minnesota iyi yönetiliyor da demedim. Ancak şu da var ki zamanında Garnett'in de elinde fazlası yoktu. Sen bahsetmemişsin ama Minnesota'nın yaşadığı sakatlıklar da çok rahat karşı argüman olarak eklenebilir, eklendi de önceden. Fakat bu antitezlerin hiç biri Love'ın lider karakterli, takımını ve arkadaşlarını öteye götürebilecek, gerektiğinde maç sonunda takımını sırtına alıp taşıyabilecek bir oyuncu olduğunu bize göstermez. Ki benim de bahsettiğim bundan ibaret. Potansiyel veya "ayar"dan çok mental bazlı yorumlardı.
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #319 on: 24 Mar 2015 - 10:18:42 »

benim burada asıl takıldığım nokta şuydu, o yüzden cevap attım. anthony davis'in henüz öyle takımını müthiş yerlere taşıyan, tek başına sırtlayan, liderliğiyle takımın karakterini belirleyen oyuncu olduğunu düşünmüyorum. new orleans'ı şu an 37-33 görünce, "vay be olacak iş değil" diye geçirmiyorum aklımdan şahsen. özellikle tam kadro oldukları zaman (evans, jrue, gordon birlikte) takımın potansiyelini tam olarak sahaya yansıtamadığını, takım oyunu konusunda sorunlar yaşadıklarını düşünüyorum. davis de takımla müthiş bir ahenk içinde oynamıyor. herhangi bir oyuncu eksildiği zaman diğer adamların oynadıkları oyundan çıkarılabilir bu. geçen sene love'ın minnesotasından çok farklı değil yani bu seneki pelicans.

kevin garnett'in dışa dönük karakteri çok öne çıksa da, o da minnesotayı çok bir yere taşıyamadı esasında. love çok farklı bir karaktere sahip olabilir ama maç sonunda takımı sırtına alıp taşıma konusunda garnett ya da şu anki davis'ten ne kadar geride olduğunu tartışırım. öyle dramatik bir fark yok çünkü.

Shamrock
Newbie
*

Jesus Shuttlesworthless

View Profile
« Reply #320 on: 24 Mar 2015 - 20:22:53 »

Anthony Davis konusunda haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Pelicans maç başına boyalı alandan 12.1 sayı fark atıyor rakiplerine (başka çift haneli sayıya ulaşan takım yok) fakat boyalı alanın dışındaki averajları -9.1 ve bu alanda ligin en kötü 4. takımı. Evans her maç triple-double'a göz kırpıyor ama başını çektiği SF rotasyonu efficiency'de ligin en kötüsü. Öte yandan Davis'in dahil olduğu PF rotasyonuysa ligin en efektifi. Salt kabahati Evans'a yüklemek gibi bir maksadım var sanılmasın ama takımın savunması Davis'in dahil tüm istatistikleri balondan kılıyor. Takımın maç başı yediği sayı ligin ortalarında bir yerde ama hız faktörünü dahil ettiğinde en kötü 7. takım, yine paralel olarak rakip takımların en yüksek şut yüzdesi yakaladığı 7. takım. Pelicans'tan daha kötü olan 6 takımın 5'i lotaryalık olanlar. Box-score'a bakıyorsun hepsi canavar gibi oynamış ama sonuç mağlubiyet.

Garnett'e de benzer şekilde yüklenilmiş. 99 CBA'si yüzünden Googs ve Marbury takımdan ayrılıyor. Joe Smith'i alengirli takıma kattıkları için 5 sene drafttan ilk tur takviyesi yapılamıyor. Adam gibi 2 sidekick'e sahip olduğu tek sezonun ertesinde olanlar belli. Hatırlatmak için:

Sezon başlamadan hemen önce işler çok çirkinleşti.

Spreewell: "Why would I want to help them win a title?. They're not doing anything for me. I've got a lot at risk here. What they are offering me is 'insulting'. I pretty much told them I don't want what they're talking about. So if we can't work it out, work something out with somebody else. If you won't pay me, then trade me.

Eşşek herifin zaten adam olmadığını biliyorduk. Meğer profesyonel de değilmiş. Wolves buna 3 yıl için 27 milyon önerdi bu rezalet çıkarıyo. Ulen kim verir sana 3 yıl için 27 milyon bu yaştan sonra. Neyse eleman özetle. "Verin lan paramı. Uzatın kontratımı. Daha çok para verin. Vermezseniz niye oynayayım? Siz bana, ben size" diyor. İyi de evladım bu sene 14.1 milyon dolar alacan. Bu bahsedilen kontratın uzatılması ile ilgili. Sen zaten alacan 14 küsür milyonu. Bu parayı sana babanın hayrına değil oynaman için verecek bu takım.

Mızmızların kralı Cassell de coşmuş bu arada. Spree cak cak ötünce bu da ""I want what I deserve. Nothing more, nothing less. Me and Spree aren't valuable enough? Kevin is the man; me and Spree are his sidekicks. You pay this guy and that guy, and we're supposed to be happy about everything? It doesn't work like that" demiş.

Hassell'e falan verilen paralar battı buna da.

Valla Kevin McHale'ın yerinde olmak istemezdim. Bu ikisini de eşşek sudan gelene kadar dövecen. Kontratın var lan kontrat. O kontrat karşılığında takım sana nasıl ödüyor paranı tıkır tıkır. Bu tek taraflı bir anlaşma değil ki. Senin de o kontrata göre eşşek gibi oynaman gerekiyor. Ulan şu NBA Türkiye'de olsa paralarını falan ödemeseler de görseydi bunlar. Bu tip herifler beni delirtiyor.

Ama sonuç değişmiyor. T-Wolves'un belki de en iddialı olduğu, şampiyonluğa artık hazır olduğu sezonda işler daha maçlar başlamadan sarpa sardı gibi.

Etrafındakilerin para hırsı olmasa gayet de taşırdı Garnett, son çeyrekler hariç tabi.

bu sene bu topiği açmak piksel israfından başka bişey değil.. 
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #321 on: 24 Mar 2015 - 20:49:30 »

Bence Garnett ve Love'in durumlari o kadar benzer degil, ki ikisi de Minnesota'da oynamamis olsa boyle bir karsilastirma yapilmazdi bile... Neyse zaten konu o bile degil.

Davis konusuna gelince, bence buradaki nokta: bugun ligde superstarlik iddiasindaysan caylak kontratinin arkasina super-max extension'i dayayip sonra da "hadi etrafimi donatin" beklentisinde bulunamazsin. Yani oyle bir luks yok. New Orleans'in daha once de konusuldugu uzere ne kadar berbat bir sekilde yonetildigi belli, gerek Omer Asik'i bir senelik kiralamak icin lottery pick sacmak, gerekse zaten piyasa degerinde ve uzun bir kontratla oynayan Jrue Holiday'i cap space+lottery pick karsiliginda almak gibi (Ayni fiyata Conley veya Teague tarzi bir adamla imzalanip pick cepte tutulabilirdi - Jrue Holiday bulunmadik bir yildiz degil).
Dolayisiyla oyuncular extension imzalamadan imzalamaya GM'le konusmak yerine Lebron gibi, Wade gibi, Duncan ve Nowitzki gibi, kurulacak takim icin yapilan hamlelerde aktif rol almali. Yoksa bu yaz Asik gittiginde "Holiday/Tyreke/Eric Gordon/Davis/Anderson + 0 genc oyuncu/bench" ekibi 9. siradan otesini goremez, 2 seneye de Davis klise bir sekilde mutlu olmadigini falan aciklar, takas ister.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #322 on: 25 Mar 2015 - 01:23:07 »

Şimdi çarmıha germeye çalışmayın,Garnett'den daha iyi olduğunu falan da iddia etmiyorum karakter ve oyuna saygı olarak ama doğru sidekickler ile Granett'in tek sezonda yaptıkları belli ve takımı taşıyabilir oluyor,Melo da benzer bir durumdayken taşıyamayacağını defaatle ispatlamış oluyor.Bulls'a gitseydi ve Garnett'in pozisyonunun bir benzerinde olsaydı bütün perspektif değişebilirdi. (Shamrock sana değil bu söylediklerim)

Geleyim Pellies-Davis mevzuna : takım mühendisliği açısından rezalet var ortada.Jrue en doğru hamle front-office tarafından yapılan.Size,atletizm,savunma,pasörlük,şut yüzdesi,topu domine etmeden hücumda katkı sağlama gibi özellikleri ile çok önemli bir oyuncu aslında ama acayip underrated insanların gözünde.Bulunması da zor bir oyuncu kesinlikle.O verilen draft hakkıyla bir Jrue çıkarmak çok çok çok düşük bir ihtimaldi,hala öyle.Anderson ile 4 dışarıda oynayıp Davis'i 5 numaraya çekmek orjinal plandı ve Robin Lopez de bundan gönderildi yok pahasına-zamanında büyük hata olduğunu,önemli bir oyuncu olduğunu yazmıştım,gülenler falan olmuştu,Portland'ın durumu malum- ama bunun Davis'i azılı Batı uzunları karşısında yıpratmak ve bezdirmek,resmen hor kullanmak olduğunu anladılar neyse ki ve ikinci -başka da doğru hamle de yok zaten- doğru hamleyi yaparak Ömer'i aldılar.Bence bağlayacaklar Ömer'i ve o verdikleri pick ile de Ömer ayaraında oyuncu çıkarma ihtimalleri çok çok çok zor.Ha Tyreke gibi ball-dominant ve şut özürlü bir adamı overpay ederek ve Gordon'da çok fena çuvallayarak kendilerini her iki bacaklarından vurdular ve diğer draft seçimleri çok çok çok kötü yapıldı,doğrudur,rotasyon da çok kısır,doğru eklemeler yapılamadı,o da doğrudur ama Davis o kadar büyük bir game-changer ki oyununun her iki tarafında da,hala şansı var bu takımın.

« Last Edit: 25 Mar 2015 - 01:25:22 by abay » Logged

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #323 on: 25 Mar 2015 - 06:08:06 »

Beyler, Pelicans konusunda her şeyden önce sağlık ekibini suçlayın.

Bu tabi ilk beş başlayacak değil, maçları bitirecek olarak beş olan tasarlandı. Sezon başı olarak hatalı diyebiliriz, mesela Pondexter'ı sezon başında alabilseydik, Holiday-Gordon-Pondexter-Davis-Ömer gibi bir beşin arkasından Evans-Anderson gibi iki ismi de benchten getiriyor olacaktık ki, Monty'nin planı Evans'ı Ginobili tarzı bir isim olarak kullanmaktı. Bence biraz medya gazlamasına da geldi orada Monty, yani Evans'ın 35 dakika üç numara oynamayacağı çok barizdi; Holiday sakatlanıp Evans bir numaraya geçince takım rayına oturdu. Evans, evet kötü bir şutör, ama yani adam hiç bir zaman şuta dayalı bir oyun oynamadı, bu sezon kullandığı şutların yarısını potaya giderek bulmuş bir adam ve %54'le oynuyor. Bu biraz ezbere bir eleştiri oluyor, "Kyle Korver neden neden hiç drive etmiyor?" gibi bir soru yani oysa ki.

Sakatlık mevzusu çok apayrı bir seviyede ama. Holiday aynı sakatlığı başka dizinden yaşadı, Anderson tam ritm tutuyor derken MCL'yi esnetti, Evans bileği burktu, sakat sakat oynamaya çalıştığı için geçmedi, Davis zaten sene başından beri omzunda ağrıyla oynuyor. Ömer şurda bitime 10 maç kala sakatlandı. Hatta Clippers maçında Gordon yüz üstü yere düşüp dişini kırdı, allahtan geri döndü. Ya takım geçen hafta bir ara Cole-Gordon-Pondexter-Cunningham-Ajinca gibi bir beşle sahaya çıktı, Luke Babbitt kaç maç ilk 5 çıktı, playoff filan kovalıyoruz.

Ben yapılan hamlelerin kötü olduğunu düşünmüyorum, yani Holiday-Ömer-Evans hamleleri yerine; Gordon'un kontrat bitişini bekleyip yine bir takım kurulabilirdi ama Anthony Davis'e bu takımın hemen kazanmaya inançlı olduğunu göstermek adına genç ama tecrübeli oyuncuları kadroya katmak bence mantıksız hamleler değildi. Bir de, galiba bir tek bizim forumda gördüm bunu, Davis'in ciddi ciddi 5 numaraya kayacağına dair bir inanç var. Anderson'un geldiği sene aynı anda Lopez alındı ki, Davis sürekli 5 numara oynamak zorunda kalmasın diye. Davis-Lopez tandemi sahada olduğu zaman Anderson benchten geliyordu. Ki yani, elinde Davis gibi hareketli olduğu zaman uçanı kaçanı indirebilecek bir oyuncu var, neden onu savunmada Gasol'ü ya da Howard'ı 30 dakika sırtlama görevi veresin. Bence de Ömer'i 4 sene 40-45 ayarında bir kontratla tutacaklar, çünkü Ömer 28 yaşında, rahat 35 yaşına kadar filan bu oyun sitiliyle kontrat alabilir NBA'de.

Bu sene yapılan Pondexter-Cole gibi iş yapan iki adamın eklenmesi bile, benchten Rivers'ı filan getirmek zorunda kalan takımda hemen fark yarattı. Bir de Gordon'un sakatlık dönüşü oyununu tamamen değiştirip, daha çok bir catch-and-shoot adamına dönüşmesinin de payı var, spacing'i resmen baştan yarattık, %45'le üçlük atıyor adam. Tabi o kontratın ederi bir catch-and shoot adamı değil ama mesela Danny Green gibi bir adamı FA'den alıp, Gordon'u da biten kontrat ayağına postalayabilirsek Holiday-Green-Pondexter-Davis-Ömer ve benchten Cole-Evans-Anderson-Ajinca gibi bir takım, Davis'in daha da gelişeceğini düşünürsek Batı'da rahat ilk 4 mücadelesi yapabilecek bir takım. Tabi sağlam kalmak kaydıyla.

Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #324 on: 25 Mar 2015 - 06:47:58 »

Monty Williams ile vedalaşmak gerek bence her şeyden önce.Ortalama üstü bir koç fazladan 10 galibiyet yazar haneye.
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #325 on: 25 Mar 2015 - 08:08:11 »

Iyi hos da buradaki elestiri Evans'in sutu uzerine degil. Sutu zayif (e.g. komple bir hucumcu degil) bir oyuncu olarak free agency'nin ilk gununde daha piyasasi bile gorulmeden overpay edilmis olmasi uzerine, ozellikle benchten getirilmesi planlanan bir adam icin.
Luke Babbit'in ilk 5 cikmasi da doga olayi degil. Philadelphia gibi takimlari bir kenara birakirsak ligin en kotu benchi New Orleans'ta ve bu tamamen yukarida bahsedilen kotu hamlelerin sonucu. Bugun Holiday'i takas etmek yerine onun sahip oldugu kontratla (4 yil 44 milyon) mesela Teague imzalanmis olsaydi (3 yil 24 milyona kaldi Atlanta'da ayni yaz), su an Omer Asik'in yedegi Ajinca degil Nerlens Noel olabilirdi. Milyon tane benzer ornek cikar.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #326 on: 25 Mar 2015 - 09:57:17 »

Atlanta bıraktı mı ki Teague'i? Bucks verdi o kontratı,adamlar da hemen karşıladı.4 yıl 44 milyon verselerdi de karşılardı Atlanta.

Eğer Davis'i 4 numaraya çekip Ömer ve ya bir başka savunmacı uzunla oynayacaksan.ikinci bir şut özürlü adamı götürmez rotasyon,spacinge elveda dersin.Ezbere eleştiri değil,rakamlar ortada şut yüzdesi konusunda,%271 üç sayı şut yüzdesi nedir Allah aşkına? Hem Tyreke nasıl drive edecek potaya boşluk yoksa?
« Last Edit: 25 Mar 2015 - 10:01:28 by abay » Logged

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #327 on: 25 Mar 2015 - 10:54:38 »

bu arada konu benim davis hakkında yazdıklarımdan çıktığı için bir açıklama yapma gereği hissediyorum. ben davis'in new orleans'a kattıklarını küçümsemiyorum. sadece love'ın minnesota'da yapamadıklarını davis'in yaptığı ile ilgili mert'in postu vardı, ona istinaden ben de "henüz anthony davis'in öyle büyük işler yapmışlığı, takım lideri olarak love'ın fersah fersah üzerine çıkmışlığı yok." dedim. love'ın çok itin götüne sokulduğunu düşünüyorum. garnett'le olan kıyasta da tek kriterim takıma nasıl liderlik edip nereye taşıdığı idi.

konu başka yerlere gitmiş, şu anda new orleans'ın nasıl yönetildiği tartışılıyor. kötü olduğunu düşünüyorum ben de. tyreke evans yalnızca 1 numara oynayınca etkili olan bir adam, ya da şutör bir pg ile birlikte 2 oynayıp topu yönlendirecek. her iki durumda da anthony davis gibi bir güçle birlikte oynaması uygun bir adam değil. son derece kötü bir transfer olduğunu düşünüyorum.

bence bu takımın jrue-davis üzerinden takımı yeniden inşa etmesi gerekiyor. ömer ve anderson duruma göre parçalar olabilir ama evans ve gordon'dan kurtulmak gerek. anderson da lüks, ilk beş başlatma şansın yok sonuçta.

jrue-2 şutör savunmacı-davis-ömer ilk beşi bana gayet güzel geliyor.

bençi de baştan kurmak gerek tabi, benim düşündüğüm yapıda gordon, evans ve anderson yedek kalıyor ki dünyanın en pahalı bençi oldu bu şekilde. ama bu adamlardan beki gordon hariç diğerlerinin takas değeri fena değil, özellikle anderson'ı birçok takımın isteyeceğini düşünüyorum. yani bozdurulabilir bu adamlar da.

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #328 on: 25 Mar 2015 - 12:57:50 »

alp şutör savunmacı nba'de en az bulunan şey şu anda. bırak 2 taneyi, bi tane elle tutulur bulsalar yeter.
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #329 on: 25 Mar 2015 - 14:29:53 »

Evans ve Gordon'dan kurtulup, Wesley Matthews'la Khris Middleton'a böbreklerini bassalar seneye basur ederler batıyı. Benchten gelip skor üretecek adam bulurlar sezon içerisinde.

#memircagan
Pages: 1 ... 19 20 21 [22] 23 24 25 ... 29
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Oklahoma City Thunder  |  Topic: Haberler « previous next »
    Jump to: