Welcome, Guest. Please login or register.
21 Nov 2019 - 02:11:43
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Gecenin Maçı 2008 - 2009 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3  All
Author Topic: Gecenin Maçı 2008 - 2009  (Read 16908 times)
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #15 on: 25 Dec 2008 - 23:50:41 »

Krismıs'ta maymun olduk anasını satayım. İstisnai bir maç olarak görüp, çok fazla üzerinde durmak istemiyorum.

Artı, Chris Paul top çalamamış bu maç. Nefis seri de bitmiş oldu böylece.

thetrapper
Newbie
*

View Profile
« Reply #16 on: 26 Dec 2008 - 01:43:17 »

geçenlerde de lakers mağlubiyetinden sonra bir maç kaybetme serisine başlamıştı hornets , inşallah aynı şey olmaz yine
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #17 on: 29 Dec 2008 - 06:29:45 »

Eloğlunun takıldığı Indiana deplasmanında önemli bir galibiyet aldık. İlk yarıda azan Hibbert'ı ve Granger'ı, üçüncü çeyrekte durdurmayı başardık. 10 sayı farkı erittik. Dördüncü çeyrekte Chris Paul sorumluluk aldı ve Indiana potaaltından çok önemli sayılar buldu. Son topta da kendi pozisyon bulamayınca, pota altından dolaşarak David West'e pozisyon hazırladı. West de affetmedi. Posey son çeyrekte yine çok önemli sayılar buldu, maçın kafa kafaya gitmesini sağladı.

Bu arada Danny Granger, hakikatten üzerine takım kurulacak oyuncu.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #18 on: 31 Dec 2008 - 07:55:33 »

Son çeyreğe kadar kafa kafaya giden maçı, yine Chris Paul'ün son çeyrekteki kritik sayılarıyla almayı başardık. Ayrıca Triple-Double'ını da yaptı yavrum. Peja üç sayı konusunda çok rezildi. Rasual Butler üçüncü çeyrekte çok kritik şutlar soktu.

Bu arada bizim yayıncı kuruluş CST Pargo'yu yayına aldı üçüncü çeyrekte. Pargo, Rusya'da maaşların ödenmesinde zorluklar yaşandığını söyledi. Ama kendisinin geri dönme gibi bir planı yokmuş. Yayıncıların sorduğu "Koçun İngilizce konuşuyor mu?" sorusuna verdiği cevaptan anladık ki, David Blatt'ten çok memnunmuş. Yemeği felan özlediğinden bahsetti, en rahat McDonalds'da felan yiyormuş kendisi. Yayıncı abiler son olarak Pargo'yu Rusça konuşturmaya çalıştılar, hatta Rusça maç anlattırmayı denediler. Olmayınca İngilizce anlattı Pargo.

İlginç bir akşamdı.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #19 on: 3 Jan 2009 - 09:30:17 »

Üstüste üçüncü maçtır Chris Paul son çeyrekte maçı koparıyor. Ama benim için daha önemlisi Chandler atıldıktan sonra, Armstrong'un çok iyi oynamasıydı. Böyle maçlar onun özgüvenini de yerine getirecektir. Peja hakikatten istikrarsızlık abidesi gibi. İlk çeyrek üç tane üçlük soktu, ha dedik açılır şimdi, olmadı yine. Gene de diğer maçlara nazaran iyi sayılır. West ve Posey üçüncü çeyrekte takımı taşıdılar, özellikle Portland ataklarına cevap verip skoru başabaş duruma getirdiler. Deplasmanda önemli bir galibiyetti bu.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #20 on: 3 Jan 2009 - 09:39:57 »

Ben de Armstrong'dan bahsetmeye geldim ki sen benden evvel bahsetmişsin. İlk defa izlerken beğendim Armstrong'u. Savunmada Oden'ın arkasında sağlam durabilmesi, hücumda Paul'ün de sayesinde verimliliği ve ayrıca mücadelesini takdir ettim. Bugüne kadar ne köy olur ne kasaba diyordum ama bir şeyler olacak gibi. Gerçi ona gösterilen bu kadar sabıra karşılık olsun da bizahmet.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #21 on: 4 Jan 2009 - 08:27:04 »

Arkadaş, sizin göreviniz faullerde düdük çalmak değil mi? Ben mi çalayım düdüğü?

minny
Newbie
*

View Profile
« Reply #22 on: 4 Jan 2009 - 08:31:29 »

bu maçlık onların görevi sadece denver lehine düdük çalmak galiba..son periyotta bunu gördüm en azından
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #23 on: 4 Jan 2009 - 08:40:29 »

Gözümün önüne bundan önceki maçlardaki yaşadığımız blowoutlar geldi maçı izlerken. Genellikle ikinci çeyrekte yirmi farkı yerdik, ikinci yarı da formaliteden olurdu. Bu maçta en azından buna karşı neler yapabileceğimizi gördük. Gördük ki, Chris sadece son çeyrekte değil, maçın tamamında kasarak oynarsa, hakikatten yenemeyeceğimiz takım yok. Son maçlarda rakipler de zayıf olduğu için, Chris Paul'ün son çeyrekte dizginleri ele alması yetiyordu. Ama bugün gördük ki, fark 20 de olsa, takım direnç gösterdiği zaman rahat rahat geri dönülebilir. Son hücumlarda sıçtık, kabul, ona bir diyeceğim yok; ama madem molamız vardı, Nene iki serbest atışı kaçırdıktan sonra neden mola almadı Byron Hoca? Fark 5 olduktan sonra aldı? Bu da sorgulanmalı bence.
Bir de hakemler, üç çeyrek iyi götürdükten sonra, son çeyrek hakikatten olmayacak şeylere düdük çaldılar Denver lehine, Carmelo ve Smith'in şuursuz drive'larını ödüllendirdiler resmen.
Yenilsek de, bu maç için olumlu not veriyorum.

Not: Armstrong kapasitesi ölçüsünde yine iyi bir oyun çıkardı bugün. Düdükler biraz durdurdu ama, ilk çeyrekteki iyi hücum performansından sonra, bence oyun geri dönerken de savunmada iyi işler yaptı. Ama ikinci çeyreğin sonunda, Byron Hoca niye onu değil de Marks'ı aldı, ben de anlamadım.
« Last Edit: 4 Jan 2009 - 08:47:31 by Saban » Logged

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #24 on: 7 Jan 2009 - 10:14:56 »

David West, aşkım benim ya...

Güzel bir maç oldu, Kobe'nin çıldırdığı ve "50'ye gidiyorum" diye bağırdığı üçüncü çeyrekten sonra, son çeyrek güzel bir savunmayla maçı çevirmeyi başardık. Yukarıda bahsettiğim Chris Paul'ün maç boyu kasması durumu, bugün yine gerçekleşti. Neredeyse her pozisyonda oyunu doğru okudu, nerede şut atacağını, nerede pas vereceğini çok iyi ayarladı ve maçı top kaybetmeden tamamladı. David West de ona katılınca neredeyse yenilmez oluyoruz zaten.
Son birkaç maçtır ribaundlarda üstünlük kurmamız da çok önemli bir nokta. Bunda West'in hücumda olduğu kadar savunmada da oyuna asılması önemli oldu, içeriyi çok iyi kapattık, Peja bile 7 ribaund aldı. Bu arada Peja demişken, lan 14 milyon dolarlık eşek, o boş şutları sokamayacan da hangisini sokacan?

Lakers da 16 üçlük attığı maçı kaybetmiş oldu. Zaten o üçlükler olmasa, ilk yarıda çift haneli bir farka gidebilirdi maç. Kobe de o müthiş üçüncü çeyrekten sonra, son çeyrekte hiç ısınamadı.
Fisher 13 üçlük denemiş, biz 14 tane.

Son bir not, faullerde 37'de 33 atmışız, yine olumlu bir nokta bizim için.

Darısı Salt Lake City'ye...

mithril
Full Member

View Profile
« Reply #25 on: 15 Jan 2009 - 12:02:39 »

Chris Paul de 3 top daha çalsa Quadruble Double yapıyormuş  Shocked

http://www.nba.com/2009/news/01/15/ata.20090114/index.html
Gurkan
Orange
Global Moderator
Pro. Member

Bu fasulya 7.5 lira

View Profile WWW
« Reply #26 on: 27 Jan 2009 - 11:35:11 »

Chris Paul de 3 top daha çalsa Quadruble Double yapıyormuş  Shocked

http://www.nba.com/2009/news/01/15/ata.20090114/index.html
hehe bugün de yapıyordu az kalsın.

tebrikler de, şaban, bu paul olmuş bi arda turan. hakemlerin yanından ayrılmıyor herif. olmuyor, yakışmıyor.

bi de peja, 2k9'da bile atamadığın kadar attın lan, yuh.
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #27 on: 27 Jan 2009 - 16:32:48 »

Adam bu sene iyiden iyiye tek başına çalıp oynuyor usta. Geçen sene daha fazla yardım alıyordu diğer oyunculardan. Bu sene bir-iki kişi hariç herkesin performansı birden azalınca, daha da hırs yaptı. Bu sene daha bir sinirli, daha bir tepkili, ben de farkettim onu.
Misal Peja istikrarlı atsa, Chandler basketbol sahasında olduğunu hatırlasa, yani işler tıkırında gitse Paul'deki bu gerginlik de azalır muhtemelen.

early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #28 on: 31 Jan 2009 - 14:13:40 »

şaban marks için neler söyleyeceksin, chandler'ın yokluğunda yaptıkları tatmin edici mi sence ? new orleans'ı sadece özetlerden takip edebiliyorum ve her özete 1-2 marks basketi sığdırıyorlar. alalım senin görüşünü bu konuda.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #29 on: 1 Feb 2009 - 20:05:05 »

Konsantrasyon sıfır, sertlik sıfır, dördüncü çeyrekte sekiz dakika kala iyi kötü yedi farka indi maç, hoca gidiyor Chris Paul'ü dinlendiriyor. 4 dakika kala fark 14'ken sokuyor. Hayır sevgili hoca, giren çıkan bi bok beceremedi, tek başına maçı almaya çalışan adamı niye çıkartıyorsun? 33 dakika oynasa ne olacak, 43 dakika oynasa ne olacak? Dene işte son şansını.

Marks ekranlardan bu kadar iyi gözüküyorsa, tek sebebi Chris Paul'dür Eralp. Hani dallı budaklı bir dut ağacı koy potanın altına, ona bile sayı attırabilir Chris Paul. Yoksa Marks bildiğimiz Marks, dün izlerken aklım şaştı, Chris Paul Marks'a nasıl pozisyon alması gerektiğini gösteriyordu.

Pages: 1 [2] 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Gecenin Maçı 2008 - 2009 « previous next »
    Jump to: