Welcome, Guest. Please login or register.
21 Oct 2019 - 01:35:08
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Havacılık 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13
Author Topic: Havacılık  (Read 57715 times)
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #135 on: 16 Apr 2010 - 22:36:31 »

hocam ne müthiş bi yere gidiyormuşsun ya şöle bi wiki yaptım da, valla yerinde olmak isterdim şu anda. özel diilse hayırdır? tatil amaçlıysa yaptıın organizasyonu dinlemek isterim, benim baya ilgimi çekti mekan. wiki'den şöle bi alıntıyla bitireyim: "Svalbard is among the safest places on Earth, with virtually no crime."
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #136 on: 17 Apr 2010 - 00:28:16 »

Yakın dönemde yurt dışına gidicek olanlar,

Bugüni avusturya çek almanya slovenya isviçre fransanın kuzeyi hollanda belçika ingilterenin %80'i isveç norveç finlandiya estonya polonya litvanya letonya hava sahaları kapalıydı. Yarın Romanya, Ukrayna vs. de etkilenebilir. Şimdilik yarın öğrene doğru açılması bekleniyor ama bu çok iyimser bi yaklaşım, özellikle volkanik hareketin kesilmediğini düşünürsek. Ayrıca İzlanda'dan başlayıp (tesadüf eseri bu döneme denk gelen) ve Avrupa'nın ortasına ilerleyen, jetstream dediğimiz, troposfer seviyesinde oluşan rüzgar akımı da bu külleri yaydı. Bu jetstream hadisesinin 1 hafta civarı sürdüğünü düşünürsek durum iyice saçmasapan bi hal aldı. Başka bir jetstream veya bir kaç jetstream daha ortaya çıkıp bu külleri etrafa yayıp dağıtmadığı sürece normale dönmek zaman alıcak. Yüksek seviyede kalan ve bir dış etken olmadan ne aşağı ne yukarı giden bu küller nedeniyle yakın dönemde seyahat planlayan varsa Mısır, İsrail falan denesin.
riketsia
forummorum
Sr. Member

View Profile
« Reply #137 on: 17 Apr 2010 - 03:22:54 »

ben yarın ciddeye gidip geliyorum ben haric butun thy personeli ucmuyor Smiley şansın boylesi

Levo
Tifosi
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #138 on: 17 Apr 2010 - 04:02:32 »

Pazar sabahı Amsterdam'a uçma ihtimali var mıdır?
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #139 on: 17 Apr 2010 - 04:19:24 »

En iyi ihtimalle gecikmeli gidersin ama sanmıyorum
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #140 on: 17 Apr 2010 - 05:09:49 »

abi svalbard sadece bi hayal be. yıllar önce risk oyununda görüp de araştırdığımdan beri gitmek istediğim bi yer. Oraya gidip de atraksiyonlara katılmak için sağlam bi cüzdan gerekiyor. Gereken donanımlar, konaklama uçak bileti fln epey zorlar bütçeyi. ama bi şekilde halledip bu işi gitmem gerekiyor, taktım kafaya. svalbard.net adresinde baya sağlam bilgiler var bu arada, merak edenler bi göz atsın.

riketsia
forummorum
Sr. Member

View Profile
« Reply #141 on: 17 Apr 2010 - 15:50:42 »

bu arada iskandinav bölgesinin hava trafigine ne zaman acılacagı belli degil..şu an için uçuslar suresiz iptal edildi bu sekilde bulutların dagılmasının haftalar alabilecegi soyleniyor. yani svalbard ve amsterdam yolcuları dikkat edin. bu arada sen istanbuldan dubaiye ordan norvecemi gececeksin ben anlamadım ?

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #142 on: 17 Apr 2010 - 15:56:48 »

yok canım dubai yi başka bişey için sormuştum.

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #143 on: 17 Apr 2010 - 19:09:10 »

Akdeniz'den geçen ve Türkiye'nin güneyinden ilerleyen jetstream maalesef kuzeye değil de güneye yönlendi, o yüzden küller buraya ulaşacak gibi gözüküyor.

http://www.eurocontrol.int/corporate/gallery/content/public/CLOUD_MAP_17april.png

Yarın öğlen saatlerinde ulaşır tahminim

SFC = Surface
FL200 = Flight Level 200 = 20.000 feet
ArdaS
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #144 on: 19 Apr 2010 - 00:43:19 »

çok güldüme yazacaktımda burda konusu açılmışken

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=18797530

riketsia
forummorum
Sr. Member

View Profile
« Reply #145 on: 21 Apr 2010 - 01:22:11 »

http://www.facebook.com/video/video.php?v=107031692657439&ref=mf
top10 alcak ucuslar

riketsia
forummorum
Sr. Member

View Profile
« Reply #146 on: 23 Apr 2010 - 21:41:16 »

turk hava yolları euroleague e de resmi sponsor oldu..
http://www.euroleague.net/euroleaguenews/off-court/main/i/70877/2354/item

acıklama da soyle
Ortaklığımız’ın Dünyanın iki büyük futbol markasının ardından şimdi de;  Futbol’da Şampiyonlar Ligi Finalinden sonra en büyük popüleriteye sahip olan Basketbol’un en iyi 4 takımının yarıştığı (7-9 Mayıs) 2010 Euroleague - Final Four Organizasyonuna sponsor oldu.

Ortakllığımız bu sponsorlukta elde ettiği hakların en önemlileri oynanacak 4 final maçında saha içinde serbest atış dairelerinin içinde, saha kenarlarındaki led ve skorbord ekranlarında, reklam ve logoları yer alacaktır. Ayrıca çeyrek devreler arasında üstünde de Türk Hava Yolları Tişörtleri bulunan akrobasi gösterilerini sunulacaktır.

Aşağıdaki link’ten Euroleague’un Web sayfasından Türk Hava Yolları’nın sponsorluk duyurusu ve Final Four’un için yapmış olduğumuz filmi izleyebilirsiniz.

« Last Edit: 23 Apr 2010 - 21:41:43 by riketsia » Logged

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #147 on: 21 Jul 2010 - 10:26:55 »

http://www.kariyer.net/ilan/SunExpress+AB+INITIO+PILOTS+Antalya/?arn=&sid=&ilankodu=554675&ilId=003&PTitle=SunExpress-AB+INITIO+PILOTS-Antalya

Tam ayrintilari bilmiyorum ama SunExpress de yetistirmek üzere pilot ilani vermis.

Söyle bir ayrintisi varmis bu isin: SunExpress anlastigi ucus okuluna yazilabilecek adaylari seciyor. Diger ucus okullarindan farki SunExpress'te is garantisi olmasi. Yoksa yine 80.000 € cikiyor cepten. THY'ninkinden tamamen farkli. Cepinizde paraniz varsa basvurun yani Smiley
« Last Edit: 21 Jul 2010 - 13:25:52 by blastrula » Logged

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #148 on: 26 Jul 2010 - 13:30:06 »

Türk Hava Yollari Euroleague'e sponsor olmus: Turkish Airlines Euroleague

http://www.airporthaber.com/thy-devler-ligi-ne-sponsor-oldu-25523h.html

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #149 on: 26 Jul 2010 - 22:33:11 »

Ben de yıllardır Dünya'daki muadilleri F1'de GP'lere sponsor olurken, yıllardır da Türkiye GP'sinin sponsoru yokken, niye THY buna gönüllü olmaz veya ikna edilemez anlamıyorum Roll Eyes
Pages: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Havacılık « previous next »
    Jump to: