Welcome, Guest. Please login or register.
27 Feb 2020 - 23:51:39
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Kadın Basketbolu  |  Topic: TBBL 2008-2009 Transfer Dosyası 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3 4  All
Author Topic: TBBL 2008-2009 Transfer Dosyası  (Read 23551 times)
Mustafa
Multi Maniac
Pro. Member

View Profile
« Reply #15 on: 25 Jul 2008 - 13:34:08 »

- Panküp, Nilay Yiğit ve Bengü Türk'ten sonra Beşiktaş'dan Nazlı Güler ile 1 senelik sözleşme imzaladı.

- Yunanistan ve İsrail'de oynayan ama yıldızı Mersin'de parlayan sonra Beşiktaş ve Galatasaray'da da oynayan Gülşah Akkaya, İspanya'nın Sedis Basquet La Seu D'Urgell takımı ile 1 senelik sözleşme imzalamış.

sarpemre
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #16 on: 25 Jul 2008 - 20:33:40 »

Yerel gazetede çıkan habere göre Samsun da daha önce Ceyhan'da iyi performans gösteren;ancak sakatlandıktan sornaki durumu hakkında pek de bilgim olmadığı Julia McBride ile anlaşmış.

Ayrıca Nihan Anaz ve Burcu Uzun'u da aldılar.
Lizozom
Newbie
*

Allsvenskan...

View Profile
« Reply #17 on: 25 Jul 2008 - 20:38:09 »

Bu arada Penicheiro ile kesin anlaşıldı şeklinde bir haber göremedim, aksine yalanlandığını okudum. Var mı kesin bir gelişme ?

Mustafa
Multi Maniac
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 29 Jul 2008 - 18:47:51 »

- Ceyhan Belediyesi Panküp Ted'den Gülçin Cantekin, İzmir Büyükşehir'den ise Rabia Gülşah Çelebi'yi kadrosuna katmış..

- Burhaniye Belediye, Aysun Akova ile 1+1 senelik sözleşme imzaladı.

- Botaş, WNBA'de Houston Comets forması giyen pivot Marcedes Walker ile anlaştı.

turkbasket.com

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #19 on: 29 Jul 2008 - 18:56:50 »

aa fener eski sevgilim penicheiro'yu almış. o zaman bu yıl fener maçlarındayım.
Mustafa
Multi Maniac
Pro. Member

View Profile
« Reply #20 on: 7 Aug 2008 - 20:17:29 »

Mersin'in bayanlarındada transfer hareketliliği var bu aralar. Bu sene WNBA'de Phoenix Mercury takımına draft olan Allie Quigley’i transfer etti. De Paul Üniversitesi mezunuymuş, istatistiklerine baktımda ağzım açık kaldı. Yerinde bi transfer olmuş, bu sene gidip hazırlık maçlarında bi izlemem lazım. Gerçi halen Amerika'da Phoenix ile top koşturuyor.

http://www.turkbasket.com/haberanasayfa.asp?hid=40955

Mustafa
Multi Maniac
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 12 Aug 2008 - 19:25:30 »

Ortalardan kaybolmadan önce son transferleri yazıyım Cheesy

- Yeni sezonda Bayanlar Ligi'nde gençlerden kurulu bir kadro ile mücadele edecek olan Botaş, yabancı transferinde tercihini Alman oyuncu Katja Bavendam’dan yana kullandı. Türkiye – Almanya milli maçında forma giyen dev pivot’un, önümüzdeki günlerde Adana’ya gelerek sözleşme imzalayacak.

- Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren ve yaptığı flaş transferlerle dikkat çeken Kayseri TED Kolej yabancı oyuncu konusunda ince eleyip sık dokuyor. Kayseri kulübü, yaptığı açıklamada Camile Little, Maurita Dep, Chole Kerr ve Lisa Wills ile ilgilendiklerini duyururken geçen yıl forma giyen Jackie Moore ile görüşme yapılmadığını belirtti.

- Bayanlar Birinci Ligi ekiplerinden Panküp Kayseri TED Kolej, Beşiktaş ColaTurka'dan aldığı Nazlı Güler ve Tarsus Belediyesi'nden transfer ettiği Bengü Türk ile Gölyazı tesislerinde resmi sözleşme imzaladı.

- Bayanlar Birinci Ligi'nin iddialı ekiplerinden olan Ceyhan Belediyesi, WNBA'de Atlanta Dream'de forma giyen Ivory Latta ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

turbasket.com Afro

hani şöyle bakıyorumda transferlere geçen seneye göre daha bi çekişmeli geçecek gibi duruyor lig.

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #22 on: 12 Aug 2008 - 19:41:00 »

bu arada Panküp Jackie Moore ile görüşüyor ve büyük ihtimalle de anlasacak.

Son Turnuva Şampiyonu
KRM
Newbie
*

GSBasket

View Profile WWW
« Reply #23 on: 4 Sep 2008 - 01:16:35 »

Korel Engin Galatasaray'da. Hayırlı olsun.
Luinir
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #24 on: 7 Sep 2008 - 01:16:00 »

Bayan basketbolunda 2000 li yıllardan sonra tüm kupalara ambargo koymaya başlayan Fenerbahçe'ye geçen yıl, 90 lı yılların efsanesi Galatasaray karşı koymuştu. Fenerbahçe geçen yıl son senelerde olanın aksine zorlanarak, Galatasaray'ı finalde 3-2 ile geçerek şampiyonluğa ulaşmıştı.

Uzun süreden sonra geçen sezonda bayan basketbolunu da yatırım yapmaya başlayan Galatasaray, bu sene bu branştaki girişimlerini iyice arttırmış durumda. Geçen yılın Galatasaray adına en önemli oyuncularından Işıl Alben, Esra Şencebe, Vickie Johnson (takım kaptanı) ile sözleşme yenilendi. Giden tek yabancı olan Petra Ujhelyi yerine, Milli Takım'da oynayan Yasemin Horasan getirildi. Geçen yıl Mersin Belediyesi'nde çok iyi bir sezon geçirmiş olan Tuğba Palazoğlu'da kadroya katıldı. Bunların yanına geleceği parlak olarak gösterilen Kübra Siyahdemir ve Bahar Çağlar'da takviye edildi. Bu yapılan transferlerin dışında durumu istisna olan bir de Sophia Young var. Aynı yıl içinde normal sezonda Galatasaray ile, yaz sezonunda da WNBA'da mücadele etti Sophia. Şu sıralarda da devam etmekte olan WNBA Ligi'nde forma giyiyor. Bu tempodan yorgun düştüğünü belirtip, takıma Ocak ayında katılabileceğini bildirmiş. İzin istemiş yani. Galatasaray yönetimide tahminimce geçen sezon verdiği katkıları unutmayarak bu isteğini geri çevirmedi.

Bütün geleni, gideni yazdık. Şimdi en önemlisi kaldı geriye.. WNBA'den getirilen 2 oyuncu. İlki Taj McWilliams. Yaşı Vickie Johnson gibi 39. 4 ve 5 numaralı pozisyonlarda oynayabiliyor. 6 defa WNBA All-Star kadrosuna girmiş. Yaşı çok fazla büyük olsa da WNBA'de tam bir efsane. Petra Ujhelyi'nin gidişini aratmayacak görünümü veren kariyer sahibi bir oyuncu. Ve asıl bomba. Seimone Augustus...

Tekrar Fenerbahçe'ye dönelim, biraz Pondexter'den bahsedip, Augustus'a bağlayalım. Pondexter geçtiğimiz 2 yılda Fenerbahçe'yi tek başına sırtlayıp, insanüstü maçlar çıkarıp, Fenerbahçe'nin bütün kupaları süpürmesinde açık ara en büyük pay sahibi. Bu sene elinden kaçırdı Fenerbahçe 'kurtar bizi baba' dediği yeteneği. Fenerbahçe Pondexter ile yolları ayırırken, Galatasaray Pondexter seviyesindeki, WNBA'in süperstar oyuncusu Seimone Augustus'u kadrosuna kattı. Pondexter'in Fenerbahçe'den ayrılışı, Augustus'un Galatasaray'a gelişiyle de Galatasaray büyük bir avantaj elde etti.

2006 senesinde WNBA Draftı'na girmiş, Augustus. 1.sıradan seçilmiş, Pondexter ile birlikte girdiği draftta. İlk senesinde 21.9 sayı, 3.8 ribaunt ve 1.5 asist ortalamaları tutturdu ve yılın çaylağı ödülünü almayı başardı. İkinci senesinde de 22.6 sayı, 4 ribaunt ve 2.3 asistlik ortamalarla oynadı. Bu sene de 19 sayı, 3.9 ribaunt ve 3.2 asistlik ortalamarlar oynuyor, devam eden ligde, liginde en değerli oyuncularından biri olarak gösteriliyor.

Galatasaray geçen sene atılım yaptığı bayan basketbolunda, 3 kupaya da talip bu sezon, bu kupalarında en büyük adaylarından biri olarak gözüküyor, kadroya yaptığı bu eklentilerle. Geçen yıl bütün sezon pota altını tek başına götürüyordu Petra. Bu sene Yasemin ve Taj McWilliams gibi 2 önemli güç bulunduruyor elinin altında Galatasaray. Yine geçen sene guardlık pozisyonunu tek başlarına götüren Esra Şencebe ve Işıl Alben'e yardımcı olarak Tuğba Palazoğlu var. Geleceği çok parlak gösterilen ve ileride çok önemli bir oyuncu olması beklenen Bahar Çağlar var. Süperstar Seimone Augustus var. Var oğlu var anlayacağınız.. Bunlara karşılık son şampiyon Fenerbahçe sessiz, daha cevap vermediler bu transferlere. Şu durumda Galatasaray, mevcut kadroyu koruyup yaptığı eklentilerle, Pondexter'ı bırakan Fenerbahçe'den birkaç adım daha önde. Ama dediğim gibi son durum bu. Zira ben Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın yaptığı önemli transferlere yine aynı kalitede transferlerle cevap vereceğini düşünüyorum. Bu bağlamda transfer dönemi bittikten sonra, yapılan transferler kesinliştikten sonra, kadrolar tamamen belli olduktan sonra güç dengeleri bakımından daha sağlıklı bir karşılaştırma yapabiliriz...

Not: Bu yazıyı yaklaşık 1 ay önce yazmıştım bloga. Arada Galatasaray'a Korel Engin geldi, Fenerbahçe'yi pek takip edemedim, onu bilmiyorum.
KRM
Newbie
*

GSBasket

View Profile WWW
« Reply #25 on: 16 Sep 2008 - 00:23:21 »

GS, Belarus Milli Takımı'nda da oynayan pivot Marina Kress ile anlaştı. Kress özellikle aldığı ribaundlarla tanınıyor.

Bu aşamada kadro şöyle;

Işıl Alben 1
Yasemen Saylar 1
Esra Şencebe 1-2
Beril Binoğul 2
Tuğba Palazoğlu 2
Vickie Johnson 2-3
Kübra Siyahdemir 3
Seimone Augustus 3
Bahar Çağlar 4
Taj McWilliams 4-5
Marina Kress 4-5
Yasemin Horasan 5
Korel Engin 5

Transfer bitti. Avrupa'da büyük ihtimalle 2 Amerikalı olarak Seimone ve Taj oynayacak. Vickie oynamayacak.
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #26 on: 16 Sep 2008 - 00:48:06 »

Sophia Young'ı unutuyorsunuz.

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
KRM
Newbie
*

GSBasket

View Profile WWW
« Reply #27 on: 16 Sep 2008 - 00:50:32 »

Ocak'ta gelebilir ama ben istemiyorum. Gerek olduğunu düşünmüyorum.
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #28 on: 16 Sep 2008 - 00:53:24 »

Siz istemiyor olabilirsiniz ama yönetim, oyuncular ve teknik kadro istiyor. Ayrıca şu anki durumlara göre yüzde 90 oranında gelecek diye biliyorum.

Dipnot olarak ben de gelmesini istiyorum.

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
KRM
Newbie
*

GSBasket

View Profile WWW
« Reply #29 on: 16 Sep 2008 - 01:07:41 »

Ömer ne oluyor sizli bizli. Ne zaman sizli bizli olduk Smiley
Ben Kerem Seçer Wink

Ben kendimce yeterli görüyorum kadroyu ama gelmesini isteyen çok Wink

Tabi Fenerbahçe'nin de yabancı hakkını nereye kullanacağı bilinmiyor henüz.
Pages: 1 [2] 3 4  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Kadın Basketbolu  |  Topic: TBBL 2008-2009 Transfer Dosyası « previous next »
    Jump to: