Welcome, Guest. Please login or register.
13 Dec 2019 - 00:51:43
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Bunları Biliyor Muydunuz... 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 11 12 13 [14] 15
Author Topic: Bunları Biliyor Muydunuz...  (Read 57967 times)
fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #195 on: 11 Dec 2013 - 19:03:05 »

Abi yalnız İlluminatı rönesans döneminde İtalya'da kuruldu. Yamulmıyorsam da ya floransa ya milano'da. Da vinci ve Michelengelo'lar ile.

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #196 on: 11 Dec 2013 - 19:18:23 »

Valla Nicolas Cage abi başka şeyler söylüyordu diye hatırlıyorum. Kurucu atalar, herşeyi gören göz, Diane Kruger'ın kıçı etc. :Cheesy

Şeker abi nedir bu işin aslı?

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #197 on: 11 Dec 2013 - 19:57:08 »

şimdii eheheh valla ilimunatiyle ilgili pek bir bilgim yok ne yalan söyleyeyim. Dan Brwnın romanlarında ve bazı filmlerde bahsi geçmiştir biliyosunuz. Gizli bir tarikattan bahsediliyor falan filan ama aslını kimse bilmiyor tam olarak. Gizli üyelerinin başkanlar, film yıldızları bile olduğu söyleniyor.

İnternetten okuduğunuz şeylerede fazla güvenemediğinizden bu işin aslı astarını merak edip araştıranlar söyleyecektir elbette Smiley Fakat geçmiş kurulumunun üstüne günümüz söylencelerinin paranoyanın ötesine çıkamayacağı bir gerçek bana göre

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #198 on: 11 Dec 2013 - 19:59:58 »

Abi amacı zaten bilmi dinin üstüne koymak ilk olarak ki rönesansta çıkış sebebi de bu, ayrıca protestanlığı yaratıyorlar bir nevi ve şu efsane assasin olayları da dinin üstünlüğünü kaldırmak için bazı din adamlarını tehdit ediyorlar bilime sanata karışmamaları için tabi sonra iş çığırından çıkmaya başlıyor , aşırı katolik köyleri falan yakıyorlar protestanar ile sonra da yoğun baskıyla yer altına giriyorlar. Daha sonrası ise meçhul, herkesin attığı palavralar, hikayler falan. Yasin abi floransaya giderse daha da iyi bilgilendirebilir bizi, michelangelo'nun mektuplarına felan bakarsa hele Smiley

Edit: Şöyle diyeyim abi 1500lerin sonlarına yer üstündeler ve çoğu şeyleri biliniyor yalnız sonra bazı şeyler çığırından çıkınca yer altına iniyorlar, sonra ne oldu bilinmiyor. Palavralar o zaman başlıyor işte yok film yıldızı yok dünyayı yönetiyor falan filan...
« Last Edit: 11 Dec 2013 - 20:01:38 by fantastiko » Logged

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #199 on: 11 Dec 2013 - 20:16:52 »

Benzer muhabbetler Nikola Tesla ile Thomas Edison arasında da var diye biliyorum. Haram süt emmişle, götü yere yakın olandan korkacaksın abi...

Edison aslında bir bilimadamından ziyade işadamı diyebileceğimiz tipte bir adam. Yani yanlış anlaşılmasın elbette büyük bilimadamı (ki sanırım 1000 e yakın patenti vardır) ama bunu bilimsel gelişmeden ziyade şirket ve büyüme adımlarıyla yapıyor öyle insanlık için falan değil yani.

Tesla aynı dönemde yaşayan başka bir büyük bilimadamı. Lakin fakir olmasından dolayı bu dehasını kullanamıyor. Benzer dönemde DC enerji ve jeneratörleriyle gündeme gelen ve gelecek olan Edisonun karşısına AC ile çıkıyor. Edison buna finansal destek oluyor ve yardımcı oluyor aslında. Artık tabi gerçekten ilgilenmediğinden veya saçma bulduğundan mı yoksa Teslanın yaratacağı AC projesinin ilerlemesinden korktuğundan mı bilinmez Teslaya kin güdüyor sürekli. Teslaya verdiği sözleri tutmuyor ve Teslanın başka kapıya gitmesiyle olaylar devam ediyor. Edison hızla DC ı geliştirip sokakları aydınlatırken Tesla AC ı biraz kontrolsüz olması birazda maddi kaynaklar ve birazda bu rekabette ezildiği için kaybediyor ve bir otelde beş parasız üzücü bir şekilde ölüyor.

Ha şimdi Edison adam olsaydı elinden tutup beraber destek olarak bilimde belki çığır açtırırdı. Bazı ilerlemeleri ve fikirlerinin Teslanın yardımıyla yaptığı doğrudur ama bir Graham Bell olayı söz konusu değildir.

Tesla, zamanında "deli" çılgın bir bilim adamı olarak medyada lanse ediliyordu (malum rekabet ve edison etkisi diyebiliriz) Deneylerinin değişik tatlarda olması zaten garip bir adam olunca şirketlerden destek alamadı ve çöktü. Günümüzde artık zamanında deli olarak görülen bu bilim adamına gerekli itibarı verilmiştir.

http://www.idefix.com/kitap/thomas-alva-edison-gene-adair/tanim.asp?sid=RQ8SBTBGEA4A68JPMBW7

önerebilirim

evet iluminatiyle verdiğin bilgiye katılıyorum ama bu kadar işte

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #200 on: 11 Dec 2013 - 20:30:41 »

Abi bir TESLA fanatiği olarak Philedelphia Deneyi diyorum başka da bişey demiyorum... Keşke Tesla'nın en yakın arkadaşı olaydım da o olayın gerçek sonuçlarını öğrenebileydim...

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #201 on: 12 Dec 2013 - 11:07:59 »

Tesla'cıları şuraya alabilirim...

http://michaelsikkofield.blogspot.com/2011/05/tesla-haarp-ve-illuminati.html

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #202 on: 12 Dec 2013 - 13:14:23 »

lan ana sayfada senın post attıgını görünce "kesin sikko'dan link vermiştir" dedim ve haklı çıktım Smiley
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #203 on: 12 Dec 2013 - 14:27:34 »

İmza gününe kadar gittik olm adamın, müridiyiz elhamdürillah...

Elemanın adı Cemre'ymiş bu arada  Cheesy Bi hayal kırıklığı olmadı değil, 24 yaşında velet, ne yazıyor arkadaş...

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #204 on: 12 Dec 2013 - 14:53:48 »

tesla demişken...
https://www.youtube.com/watch?v=VHZM8AQqDHE

Efemerid
Sr. Member

It's My Turn

View Profile
« Reply #205 on: 12 Dec 2013 - 16:02:02 »

Yazıda daha önce sıkça konuşulan HAARP olayı da var ki çok ilginç... ama Tesla hakikaten önemli bir zat.

...just one more peaceful day...
fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #206 on: 12 Dec 2013 - 16:40:36 »

Kerem abi bu adam ekşi yazarı da galiba, ya da ekşi'de ondan çalan birileri var. Ben hemen hemen aynı yazıyı orda da okumuştum ama teşekkürler,baya uzun olmuş, ataç koyup yarıda bıraktım, akşam devam edicem.

bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #207 on: 12 Dec 2013 - 16:59:13 »

İmza gününe kadar gittik olm adamın, müridiyiz elhamdürillah...

Elemanın adı Cemre'ymiş bu arada  Cheesy Bi hayal kırıklığı olmadı değil, 24 yaşında velet, ne yazıyor arkadaş...

hehe gördüm elemanın tipi. daha süt oğlan lan SmileySmiley kitap nasıl? almya değer mi yoksa sende alıp mı okuyayım Smiley
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #208 on: 12 Dec 2013 - 18:53:47 »

Kitap güzel doğal olarak, tadını çıkartarak okuyorum, sindire sindire, "geze geze göre göre Asım"...

Valla ben kitabı bitirdikten sonra sırada çok kişi var isteyen, sana da veririm ne demek...

Tüyap'a imza gününe gittiğimde elemanın standının önünde mahşeri kalabalık vardı, zaten kitap çoktan bitmişti. Sikko'nun standının önündeki kalabalığı görüp "aaa, burda ne var, kim var?" diye soranlara "Sikko var" cevabı verince güzel enstanteneler de yaşandı  Cheesy

Ben daha sonra DnR'dan aldım kitabı. İkinci baskıya geçmişti bile. Bu kadar ilgiyi tahmin etmediler sanırım.

Yalçın Şeker'in bilgi ve birikimiyle bir Sikko olamayışı çok üzücü ayrıca.

Evet eleman ekşi yazarı, blogdaki tüm yazılarını hatim etmiş biri olarak ekşi tayfası ile ilgili yazdıklarını ayrı keyifle okudum zaten  Grin

Reflector
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #209 on: 17 Dec 2013 - 22:58:37 »

Ben elemanın yazılarıyla ne yalan söyliyim bu gezi olayları vasıtasıyla tanıştım. Geçmiş birçok yazısı var ara ara bakıyorum şimdiki gibi. Kaç yaşında bilmiyorum ama söylediğinize göre gençse bu kadar helal olsun yeniden.

Hani dünya yaşantısı olarak kalemi falan çok iyi adamın. Görüşleri ve fikirleri bana göre yerli yerinde. Benzer fikirlerdeyiz hayata bakış açısı olarak (birbirleriyle çok küfürlü konuşmaları hariç arkadaş yorumlarında)

Valla okudukça mutsuz oldum mnkym ben bu hayatta. Hele işte son yazılarında kendi hayatımızın kollarına vurduğumuz zincirlerden de güzel bahsetmiş. Mal gibi sabah işe kalk bütün günün skindirik ne idüğü belirsiz malzemelerin işlerin arasında geçir al paranı fatura öde kredi öde yani nedir bu anlamadım. Aldığımız para 4000 lira görünüyor elimize geçen para nerdeyse yarısı ulan!

Sigorta ödeniyor ayağı paranın çoğunu cukka ediyorlar zaten. Benim arkadaşımın bir gün sigortası yok adam yinede sigortadan benim yararlandığım gibi yararlanıyor hacı. Doktora gidiyorum ilaç alıyorum 15-20 lira veriyorum oda aynısını veriyor lan aleni.

Neymiş ben emekli olunca para alacakmışım. Nah emekli olurum ben kim yaşamış 63 üne arkadaşım geçin bunları. Yarısı bitmiş zaten diğer yarısının 10/9 zunu işte geçireceğim diye ne lan bu.

60 yaşındaki geçmişine mektup yazan adam ile otobüste giden melehattan bir farkımız olsun be hayatta bilmiyorum. Bende Sekko mu olsam ne yapsam Smiley

Pages: 1 ... 11 12 13 [14] 15
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Bunları Biliyor Muydunuz... « previous next »
    Jump to: