Welcome, Guest. Please login or register.
18 Sep 2020 - 21:08:08
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Bunları Biliyor Muydunuz... 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14 15
Author Topic: Bunları Biliyor Muydunuz...  (Read 63428 times)
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #165 on: 3 May 2006 - 00:44:22 »

kış turnuvası için emreyle bursa-izmir arası yolculuk ederken susurluktaki dinlenme tesisinde araba mola verince tost almak şart olduğundan o görevi yerine getirirken,gilaburu kodadlı kavanozla karşılaşmıştık.elbette memleketi gibi olmaz ama mutluluğu uzalarda arama be şekerim Wink

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #166 on: 3 May 2006 - 00:57:30 »

Şeker istersen sana isot göndereyim,her derda deva olduğuna göre böbrek taşına da iyi gelir Tongue
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #167 on: 3 May 2006 - 01:07:57 »

yaw buradan yollarım bi sekilde ama dogalını bulmaya calısayım.Eger dogal bulamassam Meysu'nun sahipleri Gilaburu suyu da uretiyorlar onlardan temin ederim iisinden

bide pahalı olacagın sanmıyorum... ne kadar lazımsa ozelden sole Smiley)

Son Turnuva Şampiyonu
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #168 on: 5 May 2006 - 16:33:16 »

yok arkadaşalr ehehe yani ben bir sorayım dedim gökhana hani iyisi vardır kotusu vardır diye adam bilirse. Doğpalı ıyıdır nebileyim tasıda dusuruyormu bir bilgisi varmı diye sordum. Birde sorucam gilam burum yani tasa iyi gelirmi doğlaımı iyidir suyumu hepsi aynımı iyi kotusu varmı?

Yavuz olm zaten sen turnuvaya gelirken kaçarı yok birkere şalgam suyu getireceksin. İsotta getirirsen yeriz yani guzel olur. Biz adanalardan urfalardan hakkarılerden kopup gelmişiz bazı İZMİRLİLERE benzemeyiz

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #169 on: 11 Dec 2009 - 15:02:47 »

bilmediklerim diye topic bulamadım, aslında olsa fena olmaz.
3 sorum olacak dilbigisi-ekonomi ve spor.

dilbilisi:
yemek kelimesi ek alınca sapıtıyor bunun dilbigisinde ki adı nedir ?
yeyin - yiyin ?

ekonomi:
memur olmayan çalışanlarda -ücretli sanırım- gelir vergisi maaşın aylık genel toplamına göre katlanarak kesiliyormuş sanırım dün akşam öğrendim, yüzdelik dilimleri varmış internetten biraz araştırdım öğrendim konuyu az buçuk. kafama takılan şu neden böyle bir sistem var ? yani diyelim ki aylık 2000 alan bir adam yıllık 24000 alır direk niye bundan hesaplanmıyorda aylık toplayarak gidiyorlar ?

spor:
geçen eskişehir maçında böyle bir düşünce çıkmış sanırım ortaya; rıza çalımbay bir oyuncu çıkarak yedek kaleciyi kaleye, kaledeki iveşa yı da forvet hattına almak istemiş, prosedür fazla olduğundan vazgeçmiş. bu olayın tam işleyişini bilen var mı ?
« Last Edit: 11 Dec 2009 - 15:03:33 by Kayrakli » Logged
AF
Pro. Member

View Profile
« Reply #170 on: 11 Dec 2009 - 15:17:18 »

spor:
geçen eskişehir maçında böyle bir düşünce çıkmış sanırım ortaya; rıza çalımbay bir oyuncu çıkarak yedek kaleciyi kaleye, kaledeki iveşa yı da forvet hattına almak istemiş, prosedür fazla olduğundan vazgeçmiş. bu olayın tam işleyişini bilen var mı ?
Benim bildiim, kural olarak bi problem yok ama, kaleci formasıyla oyunda oynayamaz Ivesa. İki saat formaları değiştir falan.. E arkasında 1-Ivesa yazan bi oyuncu forması da olduğunu zannetmiyorum, o yüzdendir.
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #171 on: 11 Dec 2009 - 15:48:40 »

ekonomi:
memur olmayan çalışanlarda -ücretli sanırım- gelir vergisi maaşın aylık genel toplamına göre katlanarak kesiliyormuş sanırım dün akşam öğrendim, yüzdelik dilimleri varmış internetten biraz araştırdım öğrendim konuyu az buçuk. kafama takılan şu neden böyle bir sistem var ? yani diyelim ki aylık 2000 alan bir adam yıllık 24000 alır direk niye bundan hesaplanmıyorda aylık toplayarak gidiyorlar ?

prim bazli calisanlar,  kisa süreli calisanlar olabiliyor. terfi edip, isten cikarilanlar olabiliyor. o yüzden sabit bir gelir olamayabiliyor. gelir dilimlerine göre vergi kesintisi yapiyorlar. aylik 1000 lira alanla 3000 lira alan ayni yüzdeyle gelir vergisi ödemiyor. o yüzden kümülatif olarak vergi dilimlerine ayrilmis ve dilimlerde yükseldikce verdigin vergi miktari artiyor.

bilmiyorum anlatabildim mi. olmadiysa örnek vererek anlatmaya calisirim Smiley

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #172 on: 11 Dec 2009 - 15:56:56 »

dilbilisi:
yemek kelimesi ek alınca sapıtıyor bunun dilbigisinde ki adı nedir ?
yeyin - yiyin ?
Ünlü daralması diye biliyorum.

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #173 on: 11 Dec 2009 - 16:05:38 »

Gelir vergisi kazanca gore odenen bir vergidir. İleride kazanacagın kesin olmayan gelirden vergi veremezsin once glir sonra vergi o yuzden tek seferde hesaplanıp kesilmiyor

Son Turnuva Şampiyonu
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #174 on: 11 Dec 2009 - 16:35:45 »

bu sistemde de adam ocak ayında 200 lira kesinti öderken yılsonunda 400 lirayı bulabiliyor, özellikle 3 aylık primleri aylık olarak veren şirketlerde çalışanlar için baya kötü bir sistem değil mi bu ? veya şirketler neden brüt maaştan anlaşıyorlar çalışanları ile ?
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #175 on: 11 Dec 2009 - 16:46:29 »

peki dielim senden 200 degil de ortalama 300 tl aldılar sende 3. ay isten cıkarıldın ne olacak ? bir de 3 aylık prim olayını anlamadım. Sonucta vergi senin o zamana kadar kazandıgın para üzerinden alınıyor ? aylık da alsan yıllık da alsan aynı sey

Son Turnuva Şampiyonu
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #176 on: 7 Feb 2012 - 16:15:54 »

En uygun yer burası. Çok hoşuma gitti koyayım dedim Smiley

http://www.footballove.com/2012/02/07/bayernden-dortmunda-borc-para/

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #177 on: 16 Feb 2012 - 00:22:32 »

Ya en güzel yeri burası. Uzun süredir üstüme başıma bir şey alamıyorum. Alamıyorumdan ziyade denediğim hiçbir şey boydan olmuyor. Yazlık şey bulmada sıkıntı yok da kışlık hiçbir şey bulamıyorum. Ne pantolon ne kazak ne mont. Adidas veya Nike'a daha gitmedim yarın gidicem ama 1.93 civarı boy için kazak, tişört falan bulabileceğim yer var mıdır İstanbul'da? XXL kesin olmuyor. 3XL lazım kısaca. Bazı yerlerde 3XL da olmuyor. Amerika'dan sipariş vermeye kalksam hep sportif şeyler var. Yani Yahoo Sports Shop'ı biliyorum. Ama kargodan ötürü pahalıya geliyor falan. Pek cazip değil.

Bilmiyorum boyut gerekir mi yardımcı olmanız açısından ama onları da ölçtüm ve şöyle; omuz 125 cm, göğüs 118 cm, göbek 110 cm.

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #178 on: 16 Feb 2012 - 00:42:42 »

ben 193cm boy ve 100 kg ile xxl giyiyorum mesela  C&A da ki sweatler vs bana oluyor snin kg kac ??

Son Turnuva Şampiyonu
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #179 on: 16 Feb 2012 - 00:48:07 »

ben 193cm boy ve 100 kg ile xxl giyiyorum mesela  C&A da ki sweatler vs bana oluyor snin kg kac ??
Kilo 104 abi. 4 aydır spora gidiyorum 110 kiloydum yazın, göbek 126 cm falandı baya inceldim ama hala şu götüm küçülmedi hehe.

Lise sona başladığımda 34 36 giyiyordum da artık 38 36 giyiyorum. Ama 36 boy bulmanın mümkünatı yok. Her yere gittim bulamadım. Lise sonda mezuniyette giydiğim siyah bi kot pantolon var hala onu giyiyorum Grin

Ben de Mete Aktaş'ın bir tivitinden gördüm bu hafta sonu pantolon için Cevahir'deki Debbenhams ve Marks&Spencer'a uğrucam. Umarım bulurum.

Pages: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14 15
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Bunları Biliyor Muydunuz... « previous next »
    Jump to: