Welcome, Guest. Please login or register.
19 Sep 2020 - 23:37:19
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Red Bull 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2]  All
Author Topic: Red Bull  (Read 5637 times)
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #15 on: 27 Nov 2013 - 18:12:45 »

Ya bizim okulda Yatırım Kulübü diye bi kulüp var o kulübe bile sponsor olmuş herifler ki kulübün sporla falan alakası yok. Tanışma toplantısında bi 300 kişiye falan redbull dağıttılar. Enteresan bir hadise gündeme gelmiş. Bu iş araştırılması gereken bir konu vallahi.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #16 on: 27 Nov 2013 - 18:23:10 »

kara para işi veya vergi kaçırma işi bence
ergenekon ya da cemaat da olabilir mi ?
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #17 on: 27 Nov 2013 - 18:43:22 »

dersane diye kükreyen aslan var olm, neden olmasın...

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #18 on: 27 Nov 2013 - 18:52:23 »

bence kesin para meselesidir sadece türkiyedekiler mi bu şekilde çalışıyorlar sanıyorsunuz

Son Turnuva Şampiyonu
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #19 on: 27 Nov 2013 - 18:56:45 »

bu kadar büyük bi şirketin  3. lig takımları üzerinden ne gibi bi para aklama ihtiyacı olabilir ki? ganayı bilmem de uefa liglerinde zaten çok sıkı bi mali kontrol var.

buz
Newbie
*

View Profile
« Reply #20 on: 27 Nov 2013 - 20:42:38 »

Uçmayın abi. Adamların tek masrafı zaten marketing, ürünün kar marjı %1000lerde falandır. O kadar pahalıya satabilmelerinin sebebi de işte bu sponsorluk yatırımları. Adamlar sıvı para basıyor zaten, kirli paraya ne ihtiyaçları olacak ki?
talhafatih
Ice Man
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #21 on: 27 Nov 2013 - 20:45:48 »

aynen 2 yıl yazları alanya bayisinde çalıştım gavurlar ne içiyor arkadaş. koli koli ne taşıdık sıcağın ortasında.
« Last Edit: 27 Nov 2013 - 20:46:41 by talhafatih » Logged

Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #22 on: 27 Nov 2013 - 21:24:04 »

sporcu içeceği olup olmaması çok da önemli değil. sonuçta enerji içeceği ve de "enerji" spor için gerek-şartlardan biri. reklamlarından da zaten kendilerini nasıl konumlandırdıkları anlaşılabilir. şöyle düşünmekte fayda var. hava 4-5 derece ve tribündesin. ayık olman lazım gidip gatorade ya da powerade almazsın. redbull ve türevlerini alırsın. red bull gives you wings Smiley

Abi yazdıkların konusunda haklısın. Marketing bakımından izleyebilecekleri en güzel yolu izliyorlar belki de "Enerji ve Spor" ikilisi bakımından. Anıl da yazmış okuldaki her kulübün sponsoru Red Bull neredeyse. Madencilik ya da enerji sektörü ile alakalı kariyer günü düzenledik geçtiğimiz yıllarda pek çok kez bölüm olarak, sponsora ihtiyaç oluyor hemen Red Bull'la iletişime geçiyordu arkadaşım. Onların programa uymuyorsa en kötü Burn geliyordu organizasyona. (Kim bilir belki "enerji" sektörü diyedir. Smiley )

Ancak benim spor bakımından tepkim biraz farklıydı. Örneğin okulda ya da dışarıda vs. basketbol oynarken falan da denk geldim birkaç kez. Hemen vosvos yanaşıyor, içeriden 2 hatun çıkıyor ikram ediyorlar vs. Hani bu bence spor yapan adama bir duble rakı vermekle benzer mantalite. İkisi de çok zararlı efor sarfederken vs.  Bir keresinde "Bunun üzerinde sporcu içeceği değildir yazıyor, sen bana spor yaparken neden redbull getiriyorsun?" diye sordum ve her zamanki klasik cevaplarını aldım: "Günde ne kadar kahve içebiliyorsanız, o kadar da Red Bull içerbilirsiniz." dediler. İlginç bir stratejileri var.
Pages: 1 [2]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Red Bull « previous next »
    Jump to: