Welcome, Guest. Please login or register.
28 Jan 2020 - 12:30:22
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Bunları Biliyor Muydunuz... 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 15
Author Topic: Bunları Biliyor Muydunuz...  (Read 58798 times)
maruL
Heyvönsi Cözibe
Jr. Member
**

Bu Oyunu Seviyorum...

View Profile WWW
« on: 3 Jul 2003 - 03:04:02 »

ya genelde bir çok dergide filam olur bugün öle gözüme çarptı Salatalığın yüzde 96 sı suymuş şok oldum Smiley

)Bir insan kalbi,bir ömür süresince ortalama 2.900.000.000 kere atar.

2)Yılda Türkiye'de ortalama 150.000 dönüm,Dünyada 25.000.000 dönüm,bir dalına FATİH'in titremiş olduğu orman nasılda yok oluyor?!

3)STOTHARD ,renk kombinezonu sanatını kelebeklerin kanatlarını dikkatle incelemiş ve ögrenmiştir.

4)Küçük kan dolaşımının ilk kaşifi İBNÜ'N-NEFİS (1210-1288) 'tir.

5)Bir SERÇE yuvasının yapısında 630 uzun at kılı,1715 daha kısa kıl ,195 kök parçacığı ,bir tül parçası,3 yonca yaprağı,çeşitli büyüklüklerde 20 başka yaprak, 45 iplik ve 35 gr. koyun yünü varmış.!

6)Bir kilo bal ,30 bin Arı, 6 milyon Çiçek, 20 bin km. uçuş demektir.

7)Küba'da 1898 yılında ,meşhur doktorlardan WİLLİAM GOGAS ,mecbur kalınca bir kavanoz dolusu Ateşböceğinin ışığından yararlanarak bir askeri ameliyat etmiştir.

Kırmızı bir çiçek yoncasında 0.008 gr. ağırlığında şeker vardır.Arının yarım kilo bal yapabilmesi için tam 62500 yoncaya konması gerekir.Ama hre yoncada aşağı yukarı 60 delik bulunduğundan arının yarım kilo bal için ,3.750.000 defa çiçeğe konup kalkması lazımdır.Diğer bir ifadeyle 1 kg. bal yapmak için 40 bin adet arının 6 milyon çiçeği dolaşması gerekir.

ya fasla zaman geçmesi ama bunlar onlardan biras farklı hayvanlarla ilgili

- Yılanlar Duyamaz.
- Zürafalar Yüzemez.
- Karıncalar Uyumaz.
- Kirpiler Suda Batmaz.
- Sineklerin 5 Gözü Vardır.
- Zürafaların Ses Telleri Yoktur.
- Yunuslar Gözleri Açık Uyurlar.
- Develerin 3 Tane Kaşı Vardır.
- Bir Sineğin Hızı Saatte 8 km.dir.
- Zürafaların Dili 35 cm. Kadardır.
- İstakozların Kanı Mavi Renktedir.
- Kelebekler Ayaklarıyla Tat Alırlar.
- Filler Zıplamayan Tek Memelidir.
- Sığırların 4 Tane Midesi Vardır.
- Kangurular Geri Geri Yürüyemezler.
- Kediler Şeker Tadını Ayırt Edebilir.
- Kirli Kar, Temiz Kardan Daha Kolay Erir.
- En Hızlı Büyüyen Bitki Bambu, Günde 90cm. Kadar Uzayabilir.
- Deniz Kobrası Dünyanın En ZehirliYılanıdır.
- Yetişkin Bir Ayı,At Kadar Hızlı Koşabilir.
- Atlar Bir Ay Kadar Ayakta Kalabilir.
- Timsahlar Dillerini Dışarıya Çıkaramazlar.
- Zebralar BEYAZ Üzerine SİYAH Çizgilidir.
- Baykuş, Mavi Rengi Görebilen Tek Kuştur.

arka arkaya kısa dönemde mesaj atma - MuYu
« Last Edit: 25 Jun 2005 - 22:32:45 by BabyShaq » Logged

Peki Zeki Müren'de bizi görebilecek mi?
jordan23
Forum Föyü
Full Member

bir varım bir yokum

View Profile WWW
« Reply #1 on: 3 Jul 2003 - 21:33:08 »

- Sığırların 4 Tane Midesi Vardır.

sığırların midesi 4 tane değil  mideleri 4 bölmelidir ikisi farklı şeyler
maruL
Heyvönsi Cözibe
Jr. Member
**

Bu Oyunu Seviyorum...

View Profile WWW
« Reply #2 on: 11 Jul 2003 - 03:50:41 »

- Abrakadabra sözcüğü, eski çağlarda hastalıkları giderildiğine inanılan sihirli bir sözcüktü.
- 180 çeşidi olan ağaçkakanların, dala iki defa vurarak birbirleriyle haberleştiğini biliyormuydunuz.
- ABD'de bulunan bir ağustosböceği türünün larva gelişimi 17 yıl sürer.
- 750 türü olan bir akrep'in 1 yıl boyunca hiç bir şey yemeden durabildiğini biliyormuydunuz.
- Yetişkin bir albatrosun kanat açıklığı 3-4 metredir. (albatros en büyük deniz kuşudur)
- Genç bir karasinek saniyede 150 defa kanat çırpar. Albatros ise 1 saatte sadece 1 defa!....
- Tedavide kullanılan adrenalin'in, atların böbrek üstü bezlerinden yapıldığını biliyormuydunuz.
- Bir anakondanın maksimum büyüklüğü 6 metredir.
- Ananas 1493'te Cristhoph Colomb tarafından Guadeloupe'da bulunmuştur.
- Bir kraliçe arı günde ortalama 2000 yumurta yumurtlar.
- Bir ayçiçeğinde ortalama 1500 çekirdek bulunur.
- Cüneyt Arkın'ın gerçek ismi Fahrettin Cüreklibatır'dır.
- Yaklaşık 40.000 çeşit balık vardır.
- 30 metre boyunda ve 150 ton ağırlığındaki bir mavi balina ortalama 300-400 yıl yaşar. Bugün hiçbir hayvan bu yaşa ulaşamaz.
- Balinalar ölmeden önce, doğdukları yere mutlaka 1 kere gelirler
- Banknot, 1609'da Armsterdam bankası tarafından çıkarılmıştır.
- Basketbol ilk olarak 1891'de Dr. Naismith tarafından Massachusetts'te, Springfield kolaejinde oynanmıştır.
- Türkiye'de ise ilk olarak Robert College tarafından oynandı.
- Milli takım düzeyindeki ilk basket maçı Yunanistan ile Beyoğlu halkevi salonunda oynanmıştır. Maçı türkiye 49-12 kazanmıştır. 24 Nisan 1936
- Erkeklerde beyin ortalama 1400, kadınlarda ise ortalama 1300 gramdır.
- Dürbün XVIII. yüzyılda La Caille tarafından bulunmuştur.
- Doberman cinsi köpeğin, XIX. yüzyılın ortalarına doğru, Dobermann adında bir köpek yetiştiricisi tarafından çeşitli çaprazlamalar sonunda yaratıldığını biliyormuydunuz.
- Kan dolaşımı 1628'de W.Harwey tarafından keşfedilmiştir.
- Dolmabahçe sarayının 285 odası ve 46 salonu olduğunu ve 64120 metre karelik bir alana inşaa edildiğini biliyormuydunuz.
- Dracula'nın Cengiz Han'ın soyundan geldiğini biliyormuydunuz.
- Eiffel kulesinin 31 mart 1889'da inşaa edildiğini biliyormusunuz.
- Bir insan eli 27 adet kemikten oluşur.
- Yaklaşık 6000 tane elma çeşidi vardır.
- Dünyanın en büyük elmas'ı Sierra Leone'de ki Sierra Leone yıldızıdır. 969,8 kırattır.
- Eşşeklerin gebelik süresi 1 yıldır.
- 8848 metre yükseklikte olan, dünyanın en büyük dağı Everest'in isminin Sir George Everest'den geldiğini biliyormuydunuz.
- Balıkların hafızası 14 saniyedir. Bu yüzden en küçük akvaryumlar onlara okyanus gibi gelir.
- Aslında Extacy'nin, Vietnam'da ki askerlerin acılarını dindirmek için çıkarıldığını biliyormuydunuz.
- Bir fincan kahve 100 mg. kafein içerir. Ve biz ülke olarak 1 yılda 400 milyar fincan kahve tüketiyoruz.
- Tiksindiğimiz ve iğrendiğimiz bir elma kurdunun protein deposu olduğunu biliyormuydunuz.
- Bir hamamböceği kafası koptuktan sonra 9 gün yaşayabilir.
- Dünyada kişi başına düşen karınca sayısı 1 milyondur.
- Bir karınca kendi ağırlığının 50 katını kaldırabilir.
- Kutup ayılarının solak olduğunu biliyormuydunuz.
- 18 Şubat 1979'da Sahra çölüne kar yağdığını biliyormuydunuz.
- Külot giymediği için, Donald Duck'ın çizgi filimleri Finlandiya'da yasaklanmıştır.
- Farelerin kusamadığını biliyormuydunuz.
- İngiltere'de bütün kuğular kraliçenin malıdır.
- Sümüklüböceklerin dört tane burnu vardır.
- Bir devekuşunun gözü beyninden büyüktür.

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #3 on: 11 Jul 2003 - 04:02:25 »

geçen gün bi arkadas anlatti.yilanin teki düsmanini zehirle yada bogarak degilde döwerek öldürüomus.en son  adamin bi tanesini döwe döwe hastanelik etmis.

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
maruL
Heyvönsi Cözibe
Jr. Member
**

Bu Oyunu Seviyorum...

View Profile WWW
« Reply #4 on: 14 Jul 2003 - 03:15:22 »

Ekmek dizisinde Nusrettin babanın en küçük kızıylan berberimiz Korkut normal hayatta çıkıyorlarmış Korkut 78 doğumlu kıs 81 li filammış yuh dedim o kıs okadar büyük mü be Smiley

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #5 on: 14 Jul 2003 - 03:19:33 »

hem bu haberi hedme hatunun büyük oldugunu önceden biliodum.hatta bildigim kadariyla hatun anadolu üni güzel sanatlarda son sinifta

bu arada korkut ewlenmek istiomus ama hatun pek sicak bakmiomus daha!
 not:magazin serwisine tesekkürler  Grin

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
icedhell
Guest
« Reply #6 on: 14 Jul 2003 - 16:40:34 »

hem bu haberi hedme hatunun büyük oldugunu önceden biliodum.hatta bildigim kadariyla hatun anadolu üni güzel sanatlarda son sinifta

arkadaşlar ora benim okul oluyo isteyen varsa götüreyüm daha değişik ablalarınız mevcuttur.
saten seneye yine güzel sanatlardan ders alacam yine uzak kalmam Grin
maruL
Heyvönsi Cözibe
Jr. Member
**

Bu Oyunu Seviyorum...

View Profile WWW
« Reply #7 on: 16 Jul 2003 - 02:54:34 »

arkadaşlar ora benim okul oluyo isteyen varsa götüreyüm daha değişik ablalarınız mevcuttur.
oy oy oy asla hayır demem saten bakarsın inş bu sene ege olmadı oarayı kazanabilirim Smiley beraber sanat yaparıs hatta ben sanat için soyunurum bile be ama sanat bunu kaldırabilir mi bilmem Smiley

icedhell
Guest
« Reply #8 on: 16 Jul 2003 - 20:27:20 »

oy oy oy asla hayır demem saten bakarsın inş bu sene ege olmadı oarayı kazanabilirim Smiley beraber sanat yaparıs hatta ben sanat için soyunurum bile be ama sanat bunu kaldırabilir mi bilmem Smiley
valla  üzerine bide para alırsın ama orda kış gününde öle 4-5 saat çırılçıplak hareketsiz durmak kolay değil.ben gördüm valla bir kaç kere.yani ben bir ara düşündüm modellik yapmayıda ordaki hatunların karşısında öle hiçbir uzvunu hareketsiz tutamazsın.en azından malumolanı Grin Grin Grin
maruL
Heyvönsi Cözibe
Jr. Member
**

Bu Oyunu Seviyorum...

View Profile WWW
« Reply #9 on: 17 Jul 2003 - 02:23:33 »

walla Icedhell doğru söze ne hacet baba Smiley
ben bide bi bunu biliyomusunuz yazım iyice magazin oldu ama olsun Smiley
tatu hatunlarından esmer olanın yani kısaca yengeniz olanın Smiley zamanında kürtaj yaptırdığını biliyomuydunuz...  Cool

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #10 on: 17 Jul 2003 - 06:02:52 »

tatu kızlarının 18 yaşını doldurduklarında playboya soyuncaanı biliyormuydunuz??
bilmezmiyiz nidalarını duyabiliyorum...

Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 17 Jul 2003 - 20:56:38 »

ya şu  ekmek taknesindeki hatun benim arkadaşın abisiyle çıkmış adam şimdi amerikada okuyo ben ilk başlarda inanmıyodum ama kızla birlikte çekilen fotoğraflarını görünce bişi diyemedim ayrıca bu adam cihanla bi ara aynı sınıftaymış..

ikinci bomba ise ekmek teknesinde adını unuttum valla hani şu çinli elemanla takılan hatun bizim çok yakın bi aile dostumuzun kızı 10 bölüm izledikten sonra anca tanıdım kızı Cheesy küçükken tatile beraber giderdik tabi ben o zaman pigme kıvamındaydım oda ilk okul bebesiydi hey gidi hey beeeeee Grin

maruL
Heyvönsi Cözibe
Jr. Member
**

Bu Oyunu Seviyorum...

View Profile WWW
« Reply #12 on: 26 Jul 2003 - 02:57:22 »

ya ben aslında bilmek istediğim birşeyi yazıom acep yabancı ülkelerde yapılan düğünlerde filam parmak şaklatıyolar mı ya bana foruma yurt dışından katılan arkadaşlar weya bunu bilen birileri cewap werirse çok sevindirik olurum Wink

o_irengun
Guest
« Reply #13 on: 26 Jul 2003 - 18:49:27 »

Sacmalamayalim marulcugum ne  alaka  yaa  yurtdisi  dügünlerinde  parmak  siklatma  sen  hic  amerikan  filmi izlemedin mi  yaaa.Ayrica  cogu insan  parmak  siklatmayi  dahi bilmiyor.
Wolver
Forum Sorunsalı
Pro. Member

Aldığı Nefes Zarar

View Profile
« Reply #14 on: 27 Jul 2003 - 03:34:26 »

Abi diyolarda inanmiyoruz, memleket olarak ne kadar bol argo ve sekil sahibiyiz..Parmak siklatmaydi, el-kol sakasiydi, laf sokmasiydi, kufuruydu derken bi ton sey cikiyor karsimiza, sapir supur opusmeyide gozlemlemedim ben diger memleketlerde acikcasi, ender rastlanan olaylar bizim memlekettekiler, neden acaba diye sormayin abi biz baskayiz biliyosunuz :) "Gobek Atmak" kac ulkede vardir acaba diye de bi soru eklenebilir mesela o parmak siklatmaya..

Batug Member Since 2002
Pages: [1] 2 3 4 ... 15
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Bunları Biliyor Muydunuz... « previous next »
    Jump to: