Welcome, Guest. Please login or register.
15 Oct 2019 - 08:33:46
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Karne !!! 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 7 8 9 [10]
Author Topic: Karne !!!  (Read 35503 times)
Amaré_32
Guest
« Reply #135 on: 11 Jun 2005 - 18:01:29 »

Yaw benim karnede 2 zayıf var...Mat.,Fizik...Matematikçi söz vermişti,"geçirtcem" dedi....Ama unutmuş adam...Sinir etti yaw...
Duncan
Newbie
*

All-Time MVP

View Profile
« Reply #136 on: 11 Jun 2005 - 22:36:29 »

İlk dönemden 6 tane, 2 dönemden 3 tane dersim kaldı... Cheesy
Artık önümüdeki maçlara bakacağız... Ah şu finaller Cry

Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #137 on: 12 Jun 2005 - 13:58:32 »

genç nesil yine kendine yakışan işler yapmış... batug.com ailesindeki mühendis,doktor.... abilerininn yollarında mükemmel adımlarla ilerliyolar gözlerim doluyo Cry Evil Cool Grin     

la nasıl 5 6 tane zayıf getiriyonuz la ben lisedeyken doğru düzgün derslere bile girmezdim ama karnemde hiç zayıf olmaz takdir teşekkür filan alırdım... yazık yaw çalışın okuyun  Grin

Basketbol
Dr. James
Veteran
Full Member

View Profile
« Reply #138 on: 12 Jun 2005 - 14:41:19 »

Eğitim sistemi,öğretmenler,öğrenciler artık öyle bir hal aldılar ki; karne demek tüm senenin aynası demekse,bu ayna kesinlikle tamamen düz değildir...

Yukarıda bazı arkadaşların bahsettiği gibi ortaöğretim-okul puanının ÖSS'ye önemli bir etkisi var.Fakat bu önem pek fazla anlaşılmamış ki,birçok öğrenciye hak etmediği notlar rahatça verilebilirken,hak eden bir öğrenciye hak ettiği notlar gelmeyebiliyor.Mesela,sınavlar adilce okunmuyor.Kimine 10 puan verilen cevabın aynısını yazan başka biri 5 puan alabiliyor,hatta belki hiç alamıyor.Derdini anlatmaya çalıştığı zaman ise,tersleniyor,dinlenmiyor.Bu da öğrencinin hevesinin dinmesine yol açabiliyor.
 Günümüzde öğrenci-öğretmen ilişkisi o kadar tatsız,yalan bir hal almaya başladı ki,her şeyin "not" demek olduğu zemininde yaşanılıyor.Yakınlıklar,uzaklıklar,tehtidler hep not için kuruluyor ve yapılıyor.Bu yalan yakınlığı kurmazsanız şansınız bir kat daha azalıyor "not" verilirken.
 -Topicin konusu- Karne'ler girilirken de bazı öğretmenler melek oluyor,bazıları şeytan...İkisi de birbirinden kötü aslında.
  Bir dersten ortalaması 30 gelen öğrencilerin sınavları kasıtlı olarak yükseltilip,-böyle bir- öğrenciye tüm sözlüleri 100 verilirse tamamen haksız yere karnesine 3-4 gibi notlar gelebiliyor.Bunun en büyük sebebi de demin bahsettiğim yalan yakınlıklardır...
  Diğer bir yandan bu yalan yakınlığa sahip olmayan ve ortalaması 54 , 69 gibi sınırda kalan öğrencilere 55 verilip 3,70 verilip 4 getirilmiyor ve diğer öğrenciyle karşılaştırıldığında büyük bir haksızlık durumu oluşmuş oluyor.

Edit: Tam bir liseli ergen yazısı olmuş, komik. Karne ne lan? 54, 59, 3.70... Sayılara bak.
  Sokakta gördüğümüz elinde takdir veya teşekkür olan çocukların bazen gereğinden çok sevindiğini görürüm.Günler öncesinden bilinir oysa,karneye ne gelmesi gerektiği...Bu şaşkın sevinç belki de "yalan" geldiğindendir,derim sonra...
« Last Edit: 30 May 2010 - 07:55:09 by Basketbol » Logged
wolf21
Jr. Member
**

god loves his children

View Profile WWW
« Reply #139 on: 12 Jun 2005 - 14:52:13 »

ilk dönem 0.68 olan alan başarı ortalamamı 2.donem muthis bi comeback ile duzeltip sınıfı direk gecmeyi ve gecen seneki sorumlugundan da kurtulmayı basardım.simdi bu sıcak ellerle öss yide dize getirmeyi umuyorm diablo
bende super lisedeyim 90 kisinin ortalaması 4.30 un uzerinde bi ben comezim.ilk donem dersane,basket,alem,nba tv fln derken cok dusmus
ösym nin ortaogretim puanını ise katması fln herkes icin kotu.abartı notlarla mezun edilenlere ve ezber-kitap yontemlerle yuksek ortalama yapanları universitelere yerlestirmeye yarıyor sadece.sistem o kadar kotu ki mesela turizm alanını secicen turizm meslek lisesinden mezun olan ve orayı secen istinasız 90-100 puan kapıyor okulundan sana 30-40 puan kafadan geciriyor universiteler ise yaramaz koca bir jenerasyonla doluyor

one wolf to save the sheep; one wolf to hunt another
Levo
Tifosi
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #140 on: 12 Jun 2005 - 15:46:18 »

ösym nin ortaogretim puanını ise katması fln herkes icin kotu.abartı notlarla mezun edilenlere ve ezber-kitap yontemlerle yuksek ortalama yapanları universitelere yerlestirmeye yarıyor sadece.sistem o kadar kotu ki mesela turizm alanını secicen turizm meslek lisesinden mezun olan ve orayı secen istinasız 90-100 puan kapıyor okulundan sana 30-40 puan kafadan geciriyor universiteler ise yaramaz koca bir jenerasyonla doluyor

buna katıldığımı söyleyemem
şu anda bile liselerin durumu içler acısı iken eğer okul puanı katkıda bulunmazsa kimse okulu iplemez ve bu durumu daha kötüye götürür

meslek liselerine gelince ben zaten o liselerin bu iş için olduğunu düşünüyordum Roll Eyes
freshman
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #141 on: 13 Jun 2005 - 01:25:13 »

lise 2 sayısal 4.38 şerefsiz ingilizceci 81 den 5 verseydi taktir alıcaktım ulan Embarassed

WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #142 on: 13 Jun 2005 - 01:38:01 »

Benim karne resmen düzmece,hocalar anlaşmış galiba bütün dersler üç hepsi üç ortalama direk üç ne teşekkür var ne takdir sporda üç,spor hocası bana ondan daha iyi basketbol oynuyorum diye gıcık oluyor diye üç vermiş...Aslında sınıfı geçtiğime de seviniyorum...Bir arkadaş şaka gibi 2 ortalama alıp sınıfta kaldı halime şükrediyorum valla...Ben iki alsam ortalama offf bir daha beni burada göremezsiniz valla bizimkiler bitirir beni! Grin Embarassed

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #143 on: 14 Jun 2005 - 03:44:32 »

sanırım bu postu attıktan sonra bol küfür yiyececğim. Lise 1'i 5.00 ile geçtim. Ama ineklikten değil. Aslında 4.95 civarı bi şeyler gelecekti ama hocalar sağolsun düz hesap yapalım dediler Cheesy
wolf21
Jr. Member
**

god loves his children

View Profile WWW
« Reply #144 on: 14 Jun 2005 - 13:02:42 »

buna katıldığımı söyleyemem
şu anda bile liselerin durumu içler acısı iken eğer okul puanı katkıda bulunmazsa kimse okulu iplemez ve bu durumu daha kötüye götürür

meslek liselerine gelince ben zaten o liselerin bu iş için olduğunu düşünüyordum Roll Eyes

ama zaten okulda ne ogreniyoruz.test cozup dersaneye gidip universte kazanıyoz okulun yaptıgı birsey yok zaten yapmasına da gerek yok smarttass
tabi ozel okullar meslek fln. fıstık...

one wolf to save the sheep; one wolf to hunt another
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #145 on: 15 Jun 2005 - 03:58:09 »

İlk dönem 3 kırıktı ve ortalamam 2.50
şimdi 2.975 ve de kırık yok.

major
Forum Cobain'i
Sr. Member

bellick bunu okuyosan topsun olm...

View Profile WWW
« Reply #146 on: 18 Jun 2005 - 21:30:25 »

cuma günü karne almak için okula gittim(bizim okul 1 hafta geç kapanio).hoca karne çarşamba verilio dedi bende hocam ya kurula kaldıysak dedim.hoca akşam açıklanicak dedi ben şimdi söyleyinde gidelim ewe dedim adam pat diye kaan sen kaliosun dedi.bayaa hüzünlendim 3 dersten falan kalicaktım heralde.akşam ewi aradılar.sadece fen den kalmişim.okul tarihinde bir dersten kurula kalan ilk öğrenci olmuşum.tabii bizim pederde çok kızdı bana cekic... şimdi 15 gün daha okula gidcez sanırım karnemde 3 tane iki (mat,ing ve almanca) bir tane bir olcak...   icki
« Last Edit: 18 Jun 2005 - 21:34:23 by major » Logged

lauren_jackson15
Newbie
*

aşığım onaaa

View Profile
« Reply #147 on: 21 Jun 2005 - 00:13:45 »

benim sayısal sözel seçme şansım yok izmir fendeyim.
yine de iyi karnem 4.15 sınıf sondan ikincisi hehe
SaMicH#41
Guest
« Reply #148 on: 21 Jun 2005 - 19:20:23 »

ben adnan menderesteyim. ortalamam 4,41 geldi. bi takdir alamadım ya. şeytanın bacağnı kırcam inşallah önümüzdeki sene(lise sona geçtim) Wink
Pages: 1 ... 7 8 9 [10]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Karne !!! « previous next »
    Jump to: