Welcome, Guest. Please login or register.
27 Feb 2020 - 03:29:55
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Houston Rockets  |  Topic: Off-Season 2008 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [All]
Author Topic: Off-Season 2008  (Read 22497 times)
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« on: 1 Jun 2008 - 19:16:29 »

Evet, topic vatana millete hayırlı uğurlu ola. Yine birinci turda havlu attıktan sonra, Morey'nin gözlerinin içine baka baka, hamle oğlu hamle diye haykırmak istiyoruz. Aradığımız ve bize merhem olmasını beklediğimiz noktalar belli aslında, üçüncü bir skorer, ve 7'0 Yao'yu yedekleyebilecek kalibrede bir uzun. Deke artık her ne kadar bırakmayı düşünmüyorum dese de, bir yere kadar.

Topic suskun kalmaz gibime geliyor, nitekim ortada dolaşan söylenti de bunu gösteriyor. Memphis'in pis bir şekilde Scola'yı istediği söyleniyor. Önce Clutchfans, daha sonra Realgm, Memphis yerel derken,   ciddi ciddi istiyorlar Scola'yı. Ve Gasol takası sonrası aldıkları eleştri ile beraber takas değeri oldukça yüksek olan Miller'ı bedava vermemeye hatta fiyatında herhangi bir oynama yapmamaya niyetliler.

Scola'nın yer aldığı bir paketle, Miller'ı vermeyi düşünüyorlar bize. Ama Morey'nin Şubat'ta takas döneminin bitimi esnasında yaptığı açıklamalar hatırlatılıyor. Miller ve Artest'i fazlasıyla ikna etmeye çalıştığı fakat bedellerinin çok yüksek olduğunu zaten bu yüzden de kimsenin bunu karşılamayı göze alamadığını.

Şimdilik birşey söylemek adına erken ama gerçekten Scola - Miller takasını hayatta yapmam. Eğer başka bir boyutta olursa, yahut başka parçalar eklenirse düşünülebilir elbette. Yine de beşimden bize çok şey sağlayacağını bildiğim ve uzun süredir canımı yakan bir bölgenin oyuncusu olan Scola'yı kafa kafaya vermeyi düşünmüyorum Miller için.

Tabi özellikle arzuladığım isimler var, ama Scola'yı elden çıkarmadan alırsak daha mübah olacak isimler;  Corey Magette, Mike Miller , Ron Artest .

Bench için ise o aradığımız yedek uzun dediğim Diop'u kapabilirsek tadından yenmez, olmadı Justin Williams ile falan idare edeceğiz.

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #1 on: 28 Jun 2008 - 12:41:20 »

Horry Wants To Return With Either Spurs Or Rockets

İşte hemen yapılması gereken bir hamle. Bunca genç PF'nin yanına mutlaka şart.

PhantomTheHoly
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #2 on: 28 Jun 2008 - 21:53:21 »

Draft gecesi Batum'u seçince Morey'e bi güzel methiyeler dizmiştim. Elemanın en az bir sene gelmiyeceğini okumuştum.Neyseki Morey'in hamleleri geldi.

33 den seçtiğimiz Dorseyden baya umutluyum. Fiziği ve tarzı ve oyunu Big Ben i andırıyor.Bizim için tam ilaç olur.

http://www.click2houston.com/video/16733143/index.html de röportajları ve Rox formasıyla smaçları var.

Green ise hem atletik hem skorer bir oyuncu. Yalnız dikkatimi çeken T-mac gibi şut manyağı kendisi.Arkadaşı içeriyi zorlaması için Adelman'a havale ediyorum.

Adelman bir röportajında Dorsey'i back-up center olarak oynatacığını söylemiş. Deke ile imzalayıp bu genci de kullanarak Center peşinde koşmıyacaz galiba..

54 den seçtiğimiz Novak benzeri gençle imzalamamız Novak takası olursa olur diye düşünüyorum.

Morey'den güzel bir takas haberi bekliyoruz artık.

Tahminim Landry(snt 5 m)+Novak+Bobby<>Artest eksenli bi şey kovalıyacaz..

Bu hamle gelirse ben bunuda isterim yalnız   Cheesy

Battier+Scola<>Okafor+Felton

Horry için söylencek bişey yok, gelsin bi yüzük daha hediye edelim Smiley

pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #3 on: 30 Jun 2008 - 01:34:31 »

bu landry houstonın gelecegı yalnız. ya da gıtmesıne ızın verırsenız acaıp pısman olacagınız bı adam. caylak sezonunda bu kadar verımlı oynuosa bıkac sene ıcınde cok cok onemlı bı oyuncu olur. ben olsam su yerlere goklere sıgdıramadıgınız scola yerıne undersızed halıyle landry'ı ılk bese koyardım.
CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #4 on: 30 Jun 2008 - 01:48:45 »

Landry'nin yaşadığı diz sakatlığı korkutuyor bazı arkadaşları
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 1 Jul 2008 - 18:21:26 »

Fox News'ın iddiasına göre Morey , Horry ve Barry'e kontrat önermiş . Ayrıca Landry'ye verilecek kontrat için '' dizleri konusunda emin olmalıyız ' tarzında birşeyler söylemiş . Diğer takımları korkutarak Landry'yi ucuza bağlamaya çalışıyor olabilir . Fakat 4 numara olayını abarttık artık (Scola/Landry/Dorsey/Horry/Hayes) , Morey'in aklında biri olmalı kadro çok şişiyor .

#memircagan
FliPtiKal3
Guest
« Reply #6 on: 1 Jul 2008 - 18:58:32 »

Horry ,  Barry mi? koskoca rox camiasının bel bağladığı adamlar bu dedeler mi?
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 1 Jul 2008 - 19:04:36 »

Valla yine 1.turun olası bir 7. maçında T-Mac içeri daldıktan sonra dışarda bir adam arayacaksa pas atacak , Head , Shane , Novak , Rafer görmek yerine Horry , Barry görmek tercihim olur . Yoksa maç başına 30 dakika vermeyecek herhalde Adelman bunlara . Bana Morey , Vince Carter tarzı bir yıldız alıp Celtics'in Houston şubesi haline getireceğini düşünüyorum bizim takımı , PJ Brown'la Cassell'imiz olur Horry & Barry . 

#memircagan
FliPtiKal3
Guest
« Reply #8 on: 1 Jul 2008 - 19:05:53 »

sizin su bitmiş adamlardan birşeyler umma hastalaığınız hiç son bulmıcak saırım.

steve francis , mutmbo , barry ,  horry... oldu olacak doug christie yede sarkın. Bu kafayla olmaz sayın ,sevgili rox camiası.
smyrnall
Pro. Member

HALF GAME. HALF SPORT. ALL PASSION.

View Profile
« Reply #9 on: 1 Jul 2008 - 19:18:50 »

Tam adamın muhabbeti dönüyodu ilk dedikodusu düştü.

"The Pacers aren't likely to sign any big-name free agents, but they could extend an offer to Carl Landry, according to The Indianapolis Star."

www.smyrnall.com
http://smyrnall.tumblr.com
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #10 on: 1 Jul 2008 - 21:25:22 »

O Morey denen şebeğin kafasına osurayım zaten. Roster zaten dolu, drfattan 2 kişi alıyor, bütün FA'lere sarkıyor. Ya bi planın olsun be adam. Ne denk düşerse bahtıma diye takılma.

Lord-1
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #11 on: 1 Jul 2008 - 21:43:07 »

Ben bunların takas öncesi ufak hamleler olduğunu düşünüyorum. Yani durduk yere hiç kimse bu kadar şişirmez takımı.

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #12 on: 2 Jul 2008 - 00:28:42 »

Pacers'ın PF'ye ihtiyacı var açık bir şekilde. Çok da mantıksız değil onlar için.

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 2 Jul 2008 - 19:14:28 »

Dunleavy JR.'ı versinler verelim Landry + Hayes + Head filan .

#memircagan
Insomnia
Jr. Member
**

Fsn Houston!

View Profile
« Reply #14 on: 7 Jul 2008 - 02:12:31 »

Takımın hedefi dogrultusunda dusunuldugunde eksikleri olmasına ragmen, hala tam takım performansının nerelere varabilecegi bilinemediginden belki de bu offseason sessiz de gecebilir. Ortada iki superstar ve gecilememiş ilk tur oldugu dusunuldugunde basarısızlık diye adlandırdıgımız sey aslında bu takıma da ait degil. En azından tam takıma.

Hal boyle olunca konusulan hamleler "yeni bir Chris Wallace kim olur?" oynamaktan ileri gitmiyor. MLE'ye baglayabiliriz diye ortaya atılan isimlerin hiçbiri bizim takımda oynamaz. Cunku hepsinin hem talipleri cok fazla hem de biz ligdeki 4-5 contender'dan veya ona yakın takımlardan biri degiliz. O yuzden ucuza veteran yıldız kapma olayı biz de olmaz. Ne Artest ne Maggette ne de Posey. Anca posası cıkmıs ve kimsenin istemedigi Barry'le Horry. Burada dile getirdigim de bu adamların hiçbir sey yapmayacagı degil. Sadece yapacagımız hamleler bu tarz olacaktır, onu soylemeye calısıyorum. Herkesin gozunu diktigi FA'lerden birini kapmamız gercekten zor.

Takas olayına geri donersek, içinde bulundugumuz ikilemden dolayı riskli hamlelerle mi yoksa gecen 3 sene de oldugu gibi yamalarla mı devam edilecegine de karar verilememiş durumda benim gordugum, ya da verildi ben bilmiorum. Takas malzemesi olarak gozu kapalı verebilecegimiz B-Jax'in kontratı, Head, Brooks ve Hayes var. Bunlarla hiç bişi alınmıo tabi dogal olarak. Bu pakete mutlaka bi Battier,Scola veya Landry giricek o kesin eger takas olacaksa. Karsılıgında alacagımız sey kritik tabi. Cok surpriz bi isim olması daha muhtemel. Önemli olan oyle veya boyle guvendigimiz dayanakları olan bu sistemin ne yonde sekillenecegi. Clippers'ın da surpriz donusuyle beraber seneye sadece Yao-T-Mac playoffa bile yetmeyebilir basarısız bi takas sonucunda.

Benim onerim su an bişi yapmamak ufak tefek hareketler dısında. Su an için pazarda cok guclu degiliz. Hayırlısıyla bi girelim sezona. gorelim sakatlık var mı yok mu, performans nedir, arıza cıkaran var mı? All-star'a dogru yavas yavas herkesin etegindeki taslar dusup takas isteyen oyuncular, hamle yapması gereken takımlar ortaya cıktıgında sene sonu bitecek B-Jax kontratı mutlaka daha cok dikkat cekecektir ve yanına eklenecek adamların secimi kolaylasacaktır. O zaman onumuzu gormek biraz daha kolay olur tahminimce.

early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #15 on: 12 Jul 2008 - 15:31:33 »

Beklendiği gibi Brent Barry ile dün sözleşme imzaladık. Basit bir hamle gibi görünse de büyük farklılıklar yaratabilir takımda. Takımın ihtiyaç duyduğu ancak sahip olamadığı bazı şeyleri Barry bünyesinde barındırıyor. Zaten okuduklarım doğrultusunda konuşursam Leslie baya memnun kalmış. Öve öve bitirememiş Barry'yi.

Şu kalan nokta manasındaki bir iki hamleyi de yaparsak pekala olacak.

riser
Newbie
*

View Profile
« Reply #16 on: 12 Jul 2008 - 19:43:16 »

Houston Yao Ming konusunda ne düşünüyor onu merak ediyorum ben, Barry falan iyi tamamlayıcı hamleler de; takımın en önemli adamı yanlış hatırlamıyorsam 3 sezondur sezonu kapatacak kadar ciddi sakatlıklar geçiriyor, bu sakatlıkların kronikleşmesi ya da herhangi bir sakatlıktan sonra bir daha asla eskisi gibi olmayacak Yao ihtimali Morey'in de kabuslarına giriyordur herhalde. Bir de takımdaki sakatlanma çılgınlığına bakarsak son 2-3 senedir, daha çok kahır çekebilir Rockets camiası.
CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #17 on: 12 Jul 2008 - 20:08:52 »

2 sene evvel playoffta sahadaydı Yao Ming.

Yao'da aşağı tükürsen sakal-yukarı tükürsen bıyık durumu mevcut. Göndermeye gönderemezsin hem yetenek hem popularite açısından ilk 3 pivotta sayılır , sakatlıkları yüzünden de güven vermiyor. Ama yapacak birşey yok ; yine hayal edicez yine ümit edicez yine dua edicez ha sakatlanmazsa fln da layığıyla da takımı izlicez.

Bu aşı tutarsa da  Morey, Yao'ya inandığı için kahraman olacak tutmazsa da korkaklığından, risk alamadığından ötürü silik bi adam olarak Rockets tarihine geçecek.
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #18 on: 12 Jul 2008 - 20:21:09 »

2 sene evvel playoffta sahadaydı Yao Ming.

Yao'da aşağı tükürsen sakal-yukarı tükürsen bıyık durumu mevcut. Göndermeye gönderemezsin hem yetenek hem popularite açısından ilk 3 pivotta sayılır , sakatlıkları yüzünden de güven vermiyor. Ama yapacak birşey yok ; yine hayal edicez yine ümit edicez yine dua edicez ha sakatlanmazsa fln da layığıyla da takımı izlicez.

Bu aşı tutarsa da  Morey, Yao'ya inandığı için kahraman olacak tutmazsa da korkaklığından, risk alamadığından ötürü silik bi adam olarak Rockets tarihine geçecek.

yao'ya inananın kahraman olduğu bir dünya ucuz kahramanlarla dolar.Ortada risk falan yok bence,şans ,şanssızlık ,beceri ve beceriksizlik olabilir ancak.

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #19 on: 12 Jul 2008 - 20:54:02 »

Dünya'da değil zati bizim camiada kahraman olsun yeter.

3 senedir iyi kötü sakatlık yaşayan adama güvenip takas etmemek risk değil mi yani  ?
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #20 on: 12 Jul 2008 - 20:59:27 »

Dünya'da değil zati bizim camiada kahraman olsun yeter.

3 senedir iyi kötü sakatlık yaşayan adama güvenip takas etmemek risk değil mi yani  ?
Bence deği.Ben takas  etmem şahsen,ve takasını aptallık olarak görürürm. Karşılığını almak imkansıza yakın,tamam canınız yandı sakatlıklarından belki ama onun sakatlıkları biazda şanssızlık.
Asıl t-mac'in takas edilmemesi bir risk olarak görülebilir asla geçmeyecek bir sakatlıgı ve heran yarı yolda bırakabilecek bir potansiyeli varken.

Insomnia
Jr. Member
**

Fsn Houston!

View Profile
« Reply #21 on: 13 Jul 2008 - 04:39:07 »

İnmosia ...
Oldu olacak takasları son güne bırakalım .. Hadi geçen yılın şampiyonu olsak takasları sezon içinde yaparız diye düşünürüz.Bu takım geçen yıl ilk turda elenmiş .. Zaten Batı olmuş Wahşi Batı.Beğenmediğiniz 76'ers Houston'dan daha iyi kadro kurmuş .. Sen hala sezon ortasını bekleyelim diyorsun ..

Takasları son gune bırakalım demiyorum, yazdıklarımdan bu mu cıkıo? Su an takas edebilecegimiz adamlara karsı bişi alamayız. Takımdan bi parcayı gondermek gerekiosa da bu bir risktir diyorum. Sezon ortası yapalım dememin nedeni de hem o sıra bazı oyuncuları degerlerinden asagıya alabiliriz, hem de bekleneni veremeyen  bi oyuncu olursa daha rahat yollarız. Onumuzu gorelim bi diorum yani. Bunun nedeni de takımın sakatlıklardan oturu aslında ne olabileceginin bi turlu tahmin edilememesi.
« Last Edit: 13 Jul 2008 - 04:41:07 by Insomnia » Logged
Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

This was Ron unplugged, last honest man in sports

View Profile WWW
« Reply #22 on: 15 Jul 2008 - 07:40:36 »

Maci izlemedim ama Donte Greene 40 atmis...
Saygilar  zen
http://www.nba.com/summerleague2008/games/boxscore.jsp?gameId=1520800016

Zonepress
Guest
« Reply #23 on: 1 Aug 2008 - 21:55:20 »

Barry Tecrübesi ile takıma katkı sağlıyacaktır spurs'te nasıl bir katkı yapıyorsa rocketsde'de öyle katkılar bekleniyor ondan özellikle dıştan şut tehtidi olan bir oyuncu barry rockets'e yararlı olacağına inanıyorum..Not:Nba tarihin ilk ve tek beyaz smaç şampiyonudur kendileri..

Barryin Houstona gidişi ile ilgili..
« Last Edit: 2 Aug 2008 - 00:55:00 by MvpKobe24 » Logged
11
mvp, şampiyon
Jr. Member
**

yo butkus!

View Profile
« Reply #24 on: 6 Aug 2008 - 15:58:14 »

Rockets'ın Steve Novak'ı draft hakkı karşılığında Clippers'a göndermesi bekleniyor.

http://www.chron.com/disp/story.mpl/sports/bk/bkn/5926955.html

Ne kadar space açsak kardır diye dusunuyorlar  heralde.Novak Clippers'ta dakika alır mı orası da ayrı bir muamma.

Yo Adrian, I think we make a real sharp couple of coconuts - I'm dumb, you're shy, whaddaya think, huh?
Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #25 on: 6 Aug 2008 - 18:55:36 »

bence novak clippers'ta rahatlıkla süre alır.. hatta kısıtlı clippers 'bench'inin önemli bi parçası haline de gelebilir.. kenardan gelip, iyi dış şut sokan bi adama hayır deme lüksü yok clippers'ın..

rockets adına da anlaşılabilir bi hamle.. artest'le sene sonunda imzalamak isterlerse, 'cap' boşluğuna ihtiyaçları olacak gibi..

edit: novak'ın son senesiymiş.. pardon, benim hatam  Wink
« Last Edit: 6 Aug 2008 - 22:37:48 by cemsheed24 » Logged

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #26 on: 6 Aug 2008 - 19:34:32 »

rockets adına da anlaşılabilir bi hamle.. artest'le sene sonunda imzalamak isterlerse, 'cap' boşluğuna ihtiyaçları olacak gibi..

novakın kontratı bitityordu zaten,bu bağlamda cap boşluğunda değişiklik olmayacak.oyuncu sayısını azaltmak adına bir hareket gibi  görünüyor daha ziyade.

PhantomTheHoly
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #27 on: 7 Aug 2008 - 00:29:53 »

Novak Adelman'ın düşünmediği isimlerden. bu yüzden bişey kaybetmiş sayılmayız. Takasın amacı Novak'ın kontratından kurtulup, veteran min. e olmaz diyen Mutombo'yu takımda tutmak diye düşünüyorum.

11
mvp, şampiyon
Jr. Member
**

yo butkus!

View Profile
« Reply #28 on: 13 Aug 2008 - 20:12:07 »

Alston alkollü araç kullanmaktan tutuklanmış

http://www.chron.com/disp/story.mpl/sports/bk/bkn/5939336.html

Yo Adrian, I think we make a real sharp couple of coconuts - I'm dumb, you're shy, whaddaya think, huh?
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #29 on: 14 Aug 2008 - 15:09:09 »

bir cafer klasiği..

11
mvp, şampiyon
Jr. Member
**

yo butkus!

View Profile
« Reply #30 on: 15 Aug 2008 - 14:34:13 »

Rockets Patrick Ewing'i kadrosuna katmış. Korkmayın canım Jr. olanı bu Smiley

The Rockets acquired Patrick Ewing Jr. in Thursday's trade with the Kings.

Luis Scola ve Chuck Hayes ile dakika savaşı verecek bir de Landry ile anlaşılırsa o zaman zor olan işi artık iyice zor olur.

early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #31 on: 4 Sep 2008 - 15:43:20 »

O arada tabi D.J. Strawberry geldi. Kendisini tamı tamına bilmiyorum ama çok iyi bir savunmacı olduğunu  biliyorum. Ayrıca okuduğum röportajlar doğrultusunda asıl pozisyonunun 1 değil 2 olduğunu fakat daha sonra 1'e monte edilmeye çalışıldığını ve şuanda da oyun kurucu pozisyonu adına tam kıvama gelmek için elinden geleni yaptığını öğrendim. Neyse hayırlısı olsun diyelim.

He bir de Ron dün sabah yeni saç stili ile bir çok şeyi anlatmış...

CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #32 on: 4 Sep 2008 - 15:53:42 »

Hakkaten kırık bi adam olduğu ortada bu Ron Artest'in. Sıhhatler olsun.
Insomnia
Jr. Member
**

Fsn Houston!

View Profile
« Reply #33 on: 5 Sep 2008 - 00:33:27 »

Aman abi kırık dersen baska yerlere gidiyor o laf,taraftarın sempatisinin peşindeki deli diyelim biz kısaca  Cheesy
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #34 on: 25 Sep 2008 - 03:54:00 »

Bobcats, Landry'ye 3 yıl için 9 milyon önermiş . Morey'in teklifi karşılaması için 7 günü var .Landry için full MLE'ler konuşuluyordu bundan 1-2 ay önce , ya Morey'in ' bu herifin dizleri kötü ' blöfü tuttu yada Landry'nin harbiden dizleri kötü . Morey kağıt üstünde inanılmaz bir off-season geçiriyor şuana kadar .

#memircagan
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #35 on: 26 Sep 2008 - 00:05:10 »

vay anasını yaw,ne başarısı bu
3 yıl 9 milyon azmı 40 maçlık kariyeri olan bir adama yoksa benim hesaplarmı şaştı.

early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #36 on: 26 Sep 2008 - 00:08:52 »

bizimkiler karşıladı bobcats'in teklifi. hayırlı uğurlu olsun.

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #37 on: 26 Sep 2008 - 00:13:37 »

Landry yuvada kaldı , Rockets'in teklifi karşıladığı açıklandı.

vay anasını yaw,ne başarısı bu
3 yıl 9 milyon azmı 40 maçlık kariyeri olan bir adama yoksa benim hesaplarmı şaştı.

Landry için off-season başı full MLE'lik adam yazıyorlardı sağda solda.- Ben kesinlikle katılmıyorum -
Menajeri Buddy Baker adlı dallamada bu yönde açıklamalar yaptı - 5ten aza imzalamaz vs. - , Grizzlies'te Landry'le ilgilendiğini açıkladı. Morey'in başarısı bu süreçteki akıllı hareketleri ve sonucunda bu kadar yüksek paraya gidecek denilen adamı öyle yada böyle 3 milyona bağlaması. Ayrıca 3.sene takım opsiyonu var.

#memircagan
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #38 on: 12 Oct 2008 - 05:15:56 »

Alston'ın saçma pasları bana geçmişten sahneler sunmaya yetti arttı.

Timek de iyi döndü, mevzu ile döndü. House'u harcaması muhtemeldi de hakemler olayı yatıştırabildi. Ron da sessiz kaldı, aslında iyi de yaptı, dünya yıkılsa da o bir şeye karışmasın. Böyle iyi, böyle güzel.
« Last Edit: 12 Oct 2008 - 05:17:32 by Early » Logged

Кириленко
Forum Postacısı
Yazar
Pro. Member

View Profile
« Reply #39 on: 12 Oct 2008 - 14:57:47 »

konu geçmişken buraya yazıyım dedim bu bill walker tam serseriymiş hakkaten, idmanda da garnett'le kapıştı dedi spiker -detayları bilemicem- , çok ceza alır bu çocuk akıllanmazsa. Competitive de bi yere kadar..

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #40 on: 12 Oct 2008 - 15:21:48 »

üstünden mi vurmuş garnett'in?
Кириленко
Forum Postacısı
Yazar
Pro. Member

View Profile
« Reply #41 on: 12 Oct 2008 - 15:29:33 »

valla kaynak bulamadım, umarım öyledir ama olmadığına şüphem bile yok. hiç hoşlanmadım çocuktan, halbuki iki yıl önceki youtube videoları ne güzeldi.

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #42 on: 12 Oct 2008 - 15:48:39 »

biz türklerin harika bir sözü vardır. deriz ki; "balık baştan kokar!" o nedenle ben boston denilince sadece başkanı sayın red auerbach'i tanırım. yanisi şudur; menajer, antrenör, kaptan ve basketbolcu benim için teferruattır. şimdi garnett ile walker'ın yumruklaşma olayına bakalım.

1-garnett, menajer bay ainge ile antrenör rivers'ın koyduğu kuralları icra etti; suçu yok.
2-garnett, bunu yaparken yumruklarını konuşturdu; suçlu.
3-walker, kaptanı ile konuşma tarzında suçlu. walker, kaptan garnett'in yumruklarına cevap vererek daha büyük suçlu.

ama burada asıl iki suçlu var. birincisi doc rivers. bu olayı takım içinde çözebilirdi, çözmedi. çok önemli iki oyuncusunu yitirdi. ikincisi danny ainge. sorunu çözmek yerine, iki kaptanı bir araya getirip yeniden kavga etmelerine ortam sağladı. sonra da bu iki basketbolcuyu ayrı uçaklarla yollayarak olayı abarttı. ainge isteseydi bu kavga olmazdı, iki kaptan barışırdı. dikkat! yeter ki isteseydi. bu olaya başkan el koydu da ne oldu?

« Last Edit: 12 Oct 2008 - 15:56:52 by Brooklyn » Logged

teco
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #43 on: 12 Oct 2008 - 15:56:55 »

tam olarak olay neymiş annayamadım yaw açıklarmsınız?
Кириленко
Forum Postacısı
Yazar
Pro. Member

View Profile
« Reply #44 on: 12 Oct 2008 - 16:02:33 »

walker otelin lobisine terlikle inince garnett sert çıkmış, olaylar gelişmiş

early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #45 on: 12 Oct 2008 - 16:06:18 »

SopCast'ten izlediğim için idman olayını duymadım ama Nba'de tutunamaz bu adam böyle kolay kolay. Fauller, ve hatta kasıtlı olanları dahi oyunun bir parçası ama gidip de önce Rafer'a kafa tutması, sonra da T-Mac'i -sözde ayırıyor House'la kavga etmesin diye- itelemesi hiç yakışığı olmayan şeyler. Basit bir hazırlık maçında dahi bu denli bir rezalet ortaya çıkıyorsa, ciddi ciddi bir şeyler var demektir. Zaten ne olursa olsun Garnett olayını duymasam da, yazılanlardan okuduğum kadarıyla başta falsoymuş bu adamın hareketler.

Edit:  T-Mac'in Walker'a yaptığı faul ve sonrası ile ilgili açıklaması: “It’s just basketball. Hard foul, that’s all it was. One hit. I retaliated. It was nothing personal. Just let him know I was there.”

Walker ise üste çıkmayı seviyor heralde, demeci şöyle elemanın: “Those vets try to bully you”
« Last Edit: 12 Oct 2008 - 16:58:16 by Early » Logged

FliPtiKal3
Guest
« Reply #46 on: 12 Oct 2008 - 16:11:34 »

garnett minny deyken çaylağı yumruklayıp çenesini kırmıştı. bill walker kural çiğnemiş olsada garnett e verdiği cevabı takdir ettim.yürekli çocukmuş.
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #47 on: 12 Oct 2008 - 16:11:59 »

Celtics maalesef kötü yönetiliyor. Bay Ainge sözlerimize kulak vermiyor. Ainge'in yaptığı yanlışların faturası Haziran'da ödenir. Ancak Celtics tekrar karanlık günlere dönerse Ainge'in infazı TD Banknorth Garden'da olur. Dikkat!

Şimdi Ainge'in yaptığı hataları sıralayalım:

1- Celtics geleneğinde kaptan çok önemlidir. Baba Bill Russell kaptanlığıyla bir dönem tüm Amerika'ya örnek oldu. Ainge ne yaptı? Daha dün basın önünde "canı isteyince oynuyor" dediği, takas etmek için uğraştığı Paul Pierce'ı kaptanlıkta tuttu. Yetmedi, Celtics'i istemeyen Kevin Garnett'i de yardımcısı yaptı. Bu olmaz! Neden olmaz? Şundan; kaptan dediğin Celtic ruhunu taşır. Garnett'teki ruh olsa olsa tuz ruhu.

2- Şampiyonluğun kilit ismi James Posey ufak hesaplar uğruna elden kaçırıldı. Bay Ainge "Ben pazarlık yapmam" dedi, bu kritik oyuncu kaybedildi. Yerine kim alındı? Yıllardır eline top değmeyen Darius Miles! İşte dünya kulübü Boston Celtics'in vizyonu bu!

3- En büyük rakibi Lakers İspanya'nın sayı kralını alırken, Bay Ainge elindeki yıldızların huzur içinde çalışmalarını sağlayamıyor. Takımda disiplinsizlik had safhada. Kaptan Pierce'ın şampiyonluk maçında koç Rivers'ın üzerine bir kova içecek boşaltması büyük rezalet! O gün bu olaya ses çıkarmayan Ainge'in bugün yaşanan kavgayı kontrolü altına alması beklenemez.

Efsane başkan Red Auerbach döneminde idmanda küçüğün büyüğe sesini yükseltmesi bile düşünülemezdi. Şimdi ise olanlara bakın... Mesaj: Demek Celtics camiası yıllar süren şampiyonluk hasretine son vermek uğruna değerlerini de satmış. Ancak değerlerini satıp şampiyonluk uğruna çapulcuları takıma dolduran Portland örneği çok taze. Portland hüsran dolu günlerin ardından bugün hazırlık maçlarına bilenir hale geldi. Dikkat!
« Last Edit: 12 Oct 2008 - 16:13:16 by Majere » Logged
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #48 on: 12 Oct 2008 - 16:33:26 »

Boston Celtics Basın Bildirisi

Son zamanlarda oyuncularımız Kevin Garnett ve Bill Walker arasında kavga yaşandığı şeklinde basında çıkan haberler tamamen asılsızdır.
Bu haberler yine son zamanlarda Celtics üzerine yürütülen planlı saldırılardan biridir.Geçen sene kazanılan lig şampiyonluğu ve George Bush kupası bazı kişileri rahatsız etmiş ,gerçek celtics taraftarı sevinirken bazılarını da üzmüştür.

Oyuncularımız arasında geçen olayın aslı ise şöyledir.Bir idmanda Walker'ın Pierce'ı savunurken dirseği yanlışlıkla Garnett'e gelmiş olup yeni bir şampiyonluğa odaklanmış iki hırslı oyuncumuzun arasında her idmanda yaşanabilecek ufak bir gerginlikn yaşanmıştrr.Zaten Kaptanımız Paul Pierce kol kırılır yen içinde kalır diyerek Walker'a abisi Garnett'in elini öptürerek olayı tatlıya bağlamıştır.

En ufak bir olayı malzeme yapıp kulübümüze saldıran iç ve dış mihraklar bugüne kadar olduğu gibi hiç bir zaman amaçlarına ulaşamayacaktır.Başarılarımızı çekemeyip bu saldırıları yapanları her zaman karşılarında bizi ve 30 milyon Celtics taraftarını bulacaklarıdır.

Saygılarımızla

Boston Celtics
« Last Edit: 12 Oct 2008 - 16:36:52 by The Chief » Logged

üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #49 on: 12 Oct 2008 - 16:56:46 »

celtics yönetimi eğer bu iki oyuncuya gerekli cezayı vermezse efsane başkan red auerbach mezarında ters döner. zaten celtics'in bu günlere gelmesinin başlangıcı ta o günlere dayanmakta.

1-celtics kendi tarihine, kendi kimliğine ihanet ediyor. celtics duruşu dediğimiz şey gitgide yok oluyor. bugün los angeles'ta yetişmiş, çocukken los angeles lakers'ı tutar, maçlara gizlice girerdim diyen paul pierce takımın sembol ismi yapılmaya çalışılıyor, dikkat.

2-celtics tarihi ve geleneğinde olmayan ponpon kız kurumu celtics camiası içerisinde oluşturuldu ve celtics duruşu üç beş kuruşa satılmış oldu. tüm bunlar olurken de genel kurul uyudu. burda önce danny ainge, sonra da ona dur demeyen genel kurul suçludur.

3-efsane başkan red auerbach önce kulübe küstürülmüş, sonra da bu olanlara dayanamayıp hastalanmıştır. böyle efsane bir başkan celtics'e daha faydalı olmamışsa bunda tek suçlu yönetimdir.

mesaj : bugüne kadar ümit can usta dediğim ve saygıda kusur etmediğim ümit can ilhan, şu yazısından sonra artık benim için bay ilhan'dır. celtics ruhu kazağa desen yaparak yaşatılmaz bay ilhan. dikkat!

early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #50 on: 14 Oct 2008 - 06:26:32 »

Brooks ne yaptın sen hacı ya ?  bolt

AF
Pro. Member

View Profile
« Reply #51 on: 14 Oct 2008 - 08:38:03 »

Brooks ne yaptın sen hacı ya ?  bolt
Hacı ne yaptı hakikaten?

edit: Oklahama'ya karşı, hazırlık maçında 24 dakikada attığı 20 sayıdan bahsediyosan oturur ağlarım valla ona göre.
« Last Edit: 14 Oct 2008 - 08:40:32 by Jr. Kobe » Logged
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #52 on: 14 Oct 2008 - 09:05:24 »

Baya yükseğe sıçrayarak, iyi bir alley-oop bitirdi smaçla. Daha önce görmediğim bir andı. Zaten 20 sayı attı diye böyle tepki vermezdim Çağlar'cım.

Ama yine de 24 dakikaya sığdırdığı 20 sayı da iyi tabi. Gösterdiği gelişmenin bir sembolü.
« Last Edit: 14 Oct 2008 - 09:05:46 by Early » Logged

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #53 on: 14 Oct 2008 - 10:04:14 »

Valla Von Wafer sığırı orda olduğu sürece Houston'a olan sempatim gün geçtikçe azalıyor. Kesin abicim bir an önce şu adamı.

CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #54 on: 14 Oct 2008 - 15:01:41 »

http://www.youtube.com/watch?v=IS5heI2S65w

Gece Eralp'i sarsan hareket buymuş.
AF
Pro. Member

View Profile
« Reply #55 on: 14 Oct 2008 - 19:51:51 »

Baya yükseğe sıçrayarak, iyi bir alley-oop bitirdi smaçla. Daha önce görmediğim bir andı. Zaten 20 sayı attı diye böyle tepki vermezdim Çağlar'cım.
Herkesin izlediği bi maç olunca böyle tabirleri anlıyoruz bi şekilde ama böyle bi maçta nerden bileyim, cidden merak ettim ne olduğunu.
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #56 on: 14 Oct 2008 - 22:29:42 »

Zaten linki youtube'a düşünce atacaktım altına edit geçip, Cü abi vermiş neyse. Gerçekten o an beni ayağa kaldırdı bu hareket, hani başka bir adam yapsa çok normal gelir ama Brooks yapınca çok şaşırtıcı geliyor. Ki Matt'e ve bizim benche de öyle geldiği kesin Smiley

Şaban'cım Wafer konusuna gelince valla ben de kendisinden pek haz etmiyorum ama Adelman nedense sardı elemana. İlk başta laf olsun kamp kadrosu dolsun diyordum Ricky'nin gayesi adına, sonra baktım açıklamalar yaptı falan Wafer'ı beğendiğine dair sinyaller verdi. Resmi sitede adamı manşet yaptılar falan hazırlık maçı gerçi ama iki gün sonra adam ilk beş çıkmayı başardı. Kendisiyle ilgili son karar ne olur bilemiyorum ama topla çok içli dışlı olması bu kadar çok skoreri bir arada barındıran bir takımda oldukça kötü bir durum.
« Last Edit: 14 Oct 2008 - 22:31:12 by Early » Logged

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #57 on: 15 Oct 2008 - 00:45:16 »

Pre-Season'da herkes topla içli dışlı. Bence potansiyeli var bize de yarayacak drive ve fena olmayanda bir şutu var.Eğer böyle devam edecekse Luther Kafa'nın yerine geçebilir. Kafa ile Francis'in biten kontratlarının değeri 5 milyona yakın bir rakam ikisini postalarsak belki işe yarayacak birini getirebiliriz play-off'lara doğru .

#memircagan
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #58 on: 15 Oct 2008 - 01:04:25 »

von wafer geçen sezon denver takasından sonra bizde de kısa bi süre oynadı. çok gereksiz bi oyuncu olduğuna inanıyorum ama maç kazandıran bi basketi vardı clippers maçında. İlginçtir böyle vasıfsız bi adamın maç kazandırması. tek yapabildiği şut atmak onu da nba kariyer ortalamasına bakarsanız ne kadar iyi yaptığını görebilirsiniz.

smyrnall
Pro. Member

View Profile
« Reply #59 on: 15 Oct 2008 - 01:32:03 »

Von kardeşimizin sorunu yüzdeli atmak değil de "atmak". Eline maç sırasında yuvarlak bişi verseniz potaya gönderir onu. Kariyeri boyunca oyunda olduğu her 2,2 dk da 1 şut kullanmış. Sanki takımın all-starı. Karşılaştırma için;

S. Nash 2,9 dk da 1
C. Paul 2,6 dk da 1
P. Gasol 2,6 dk da 1
L. Deng 2,5 dk da 1
D. Wade 2,1 dk da 1
L. James 1,9 dk da 1 şut kullanıyor.

Tek rakibi LB J. adamın.
« Last Edit: 15 Oct 2008 - 01:33:08 by smyrnall » Logged

www.smyrnall.com
http://smyrnall.tumblr.com
Pages: 1 2 3 4 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Houston Rockets  |  Topic: Off-Season 2008 « previous next »
    Jump to: