Welcome, Guest. Please login or register.
21 Jul 2019 - 10:02:28
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2008 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Boston Celtics - Los Angeles Lakers (NBA Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Nasıl biter?
Celtics 4 - 0 Lakers - 10 (6.9%)
Celtics 4 - 1 Lakers - 10 (6.9%)
Celtics 4 - 2 Lakers - 47 (32.4%)
Celtics 4 - 3 Lakers - 28 (19.3%)
Celtics 3 - 4 Lakers - 10 (6.9%)
Celtics 2 - 4 Lakers - 29 (20%)
Celtics 1 - 4 Lakers - 7 (4.8%)
Celtics 0 - 4 Lakers - 4 (2.8%)
Total Voters: 128

Pages: 1 ... 22 23 24 [25] 26
Author Topic: Boston Celtics - Los Angeles Lakers (NBA Finali)  (Read 96238 times)
smyrnall
Pro. Member

HALF GAME. HALF SPORT. ALL PASSION.

View Profile
« Reply #360 on: 20 Jun 2008 - 11:53:37 »

boston sokaklarında da takımın şanına yakışır bi kutlama yapılmış.

Sanki şanın bi adım ötesine geçmişler. 22 kişi gözaltına alınmış Smiley

HALF GAME. HALF SPORT. ALL PASSION.
www.smyrnall.com
http://smyrnall.tumblr.com
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #361 on: 20 Jun 2008 - 12:12:53 »

Sanki şanın bi adım ötesine geçmişler. 22 kişi gözaltına alınmış Smiley

Çok ufak bi rakam. Milyonlarca dolarlık maddi hasar, onlarca yaralı filan yoksa sakin bile geçmiş diyebilirim.

Cesc
TurkishWolves
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #362 on: 20 Jun 2008 - 13:48:25 »

Çok ufak bi rakam. Milyonlarca dolarlık maddi hasar, onlarca yaralı filan yoksa sakin bile geçmiş diyebilirim.

o iş anca adana demirspor'un şampiyonluğu durumunda olur yalnız.

garnett için yaşadığım mutluluğu ray için,pp için,brown için de yaşıyorum.yalnız böyle yüzük etrafında birleşmiş veteranlardan oluşan takımların ömrü çok kısa oluyo,aman diym.posey,brown falan en azından bi-iki sene daha sermez inşallah.
CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #363 on: 20 Jun 2008 - 13:55:00 »

İlk beşte veteran diyebileceğimiz bir adam yok Boston'un o yüzden bence ''Aman Diyim'' lik bi durum yok.
Cesc
TurkishWolves
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #364 on: 20 Jun 2008 - 14:08:33 »

tamam da posey'nin,brown'un,cassell'in,house'un falan şu şampiyonluktaki katkısı küçümsenebilir mi?elbette ki büyük üçlü yüzüğün tadına varmışken her zamanki gibi aynı istekle oynayacaktır,şüphem yok.ama bu adamlar olmasaydı gelmezdi o şampiyonluk.
pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #365 on: 20 Jun 2008 - 14:10:44 »

veteran olmak ıcın 40 ına yaklasmaya gerek yok, rondo ve perkıns dısındakıler ıcın cok rahat kullanılabılır bu kelime. brownın donmesıne pek ıhtımal vermıyorum ama mutombo ve wıllıs orneklerınden gordugumuz gıbı uzun oyuncunun ıyısı degnekle bıle takım bulur.
CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #366 on: 20 Jun 2008 - 14:17:52 »

O zaman Allah,her takıma Allen, Pierce ve Garnett gibi ''Aman Diyim'' lik veteranlar nasip etsin.
Cesc
TurkishWolves
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #367 on: 20 Jun 2008 - 14:20:51 »

O zaman Allah,her takıma Allen, Pierce ve Garnett gibi ''Aman Diyim'' lik veteranlar nasip etsin.
"aman diym"lik veteranlardan kastım kg,pierce ve allen değil;bak ne demişim:

"elbette ki büyük üçlü yüzüğün tadına varmışken her zamanki gibi aynı istekle oynayacaktır,şüphem yok"

şampiyonlukta emeği büyük olan diğer veteranlardan bahsediyodum ben.
kaaca
Newbie
*

View Profile
« Reply #368 on: 20 Jun 2008 - 17:27:31 »

Son maçtaki kepazeliğe rağmen bu genç takımı kutlamak lazım.Sonuçta sezona sampiyonluk parolasıyla baslamamak ve sacede 3aylık bir takım olmak buyuk dezavantaj kobe dahil herkese çok sey kattı bu play-off.Genç bir kadromuz var ve bir iki mucadeleci oyuncu ve veteranla bu takım uzun yıllar contender olarak kalacaktır.
Pierce sadakatinin odulunu aldı tebrik ediyorum.
Kg bu sene bu yuzuğu kazanamasa heralde kırstan patlardı seney boylesı tum lıg için hayırlı oldu
fark 25ken hala defense diye bağıran Boston seyircisine bir şey demiyorum...
Umarım bu yureklı toplama takımın sonu da miami gibi olmaz.Burda doğru veteranları seçmek gidenlerin yerini gençlerle doldurmak lazım

Pğojeci Kağaca
oregonman
Newbie
*

View Profile
« Reply #369 on: 20 Jun 2008 - 22:02:16 »

Yüzük gitmesi gereken zamanda gitmesi gereken yere gitti kanımca bostonlu arkadaşları geç de olsa tebrik ederim.Lakers cephesinden bakınca da pek uzulecek birşey göremiyorum.Daha ilk senesinde finale çıkmayı başardı gasollü yeni yapı.bundan sonraki senelerde  60+ sezonlar çıkaracak potansiyele fazlasıyla sahipler.Umarım gelecek sene de bu heyecanı tekrar yasayabiliriz.Bizim portland daha ister 2-3 sene o ki Smiley.Tabi lebronlu cavsı da hesaab katmak gerekir wally yerine lebronun yükünü hafifletecek bi skorer bulanabilirse gelecek sene lebron -kobe düellosu da izleyebiliriz gibi gelio bana.
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #370 on: 20 Jun 2008 - 22:20:47 »

Ben de unutmadan Bostonlı arkadaşlara tebriklerimi ileteyim. Seri öncesi 4-1 demiştim. Seriden hiçbir maçı izleyemedim birinci maçın son çeyreği hariç gerek final dönemi olması gerekse benim için çok çekici olmamasından. Buradan ve netten maç sonrası yorumlardan okuduklarımdan çıkarttığım bilhassa Boston benchi benim beklediğim etkiyi göstermiş. Maçlar hakkında çok yorum yapamam ama şu an için de gelecek sezonun en büyük şampiyon adayı yine Boston. Tabi yaz neler gösterir bilemeyiz.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #371 on: 24 Jun 2008 - 19:08:54 »

Neticede iki finalistin takım kadrolarına bakarak sürekliliklerini düşünürsek Lakers bir adım daha avantajlı gibi duruyor asıl kadrolarda, eh genç yetenekler falan dersek yine Lakers'ın 80 ve sonrası doğumlu 10 oyuncusu varmış.
Tabi bu barut misali daha uzağa gidebilir ama hedefi bulabilir mi onu zaman gösterir.

FliPtiKal3
Guest
« Reply #372 on: 24 Jun 2008 - 23:24:35 »

Ya aşırı lakers sevgim! mantığımı golgeliyor yada iyimser arkadaşlarda bir problem var. tamam bynum çok kaliteli bir uzun olma potansiyelinde , gasol , kobe, veteran fisher hatta odom. Hatta bir adım ieri giderek odom un kobe den sonraki belirleyici faktor olduğunu soyleyebiirim. bu çamur man  biraz istikrarlı olsa lakers ihya olur.

Belirtmek istediğim nokta ise ne walton , ne vujacic , turiaf ne de farmar ole yetenekli çekirdek bana göre.Yani tamam taraftar genç oyuncularını goklere çıkartır ve beklentiler tavan yapar ama
Lakers ın yukarıdaki kadrosu belirleyiciydi bana göre genç unit diil.

Birde spursun bu seneye kadar iş yapan kadrosuna bakıp boston un big 3  sini gördükten sonra veteran denilen takımın en az 2-3 sene daha doğu finalide olacağını dusunuorum.en kotu cassel le p.j 1 sene daha oynacaklardır. Ayrıca herşeyi geçtim boston ın genc , genc diyebilceklerimizde oldkca faydalı. sadece zaman zaman doc ivers ın oyuncu kullanamama özelliğine kurban oluyorlar.
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #373 on: 25 Jun 2008 - 01:48:38 »

Zaten Lakers'ı Farmar, Walton, Turiaf falan taşımayacak ki... Yani geleceğin takımı derken Portland tipi bir uzun vadeli geleceğin takımı durumu yok Lakers'ın. Daha kısa vadeli ama başarıya yakınlığı daha kesin bir gelecek söz konusu Lakers adına çünkü takımın en önemli dört oyuncusunun hiçbiri artık yaşlılığın etkilerini ciddi biçimde hissedecekleri 35-36 yaşlarına gelmiş değiller; bu grup büyükten küçüğe 30-29-28-21 yaşında.

Yani kimsenin "Farmar daha 22 yaşında, çok büyük point guard olacak, Turiaf desen Horace Grant olur, Vujacic yeni Reggie Miller, Bynum da var" diye hesap yaptığı yok.

Celtics ve Lakers'ın gençlerini kıyaslarsak, iki tarafın da birbirine yakın olduğunu düşünüyorum. Bu sene Celtics'inkiler öne çıktı ama bunda o grubun Boston adına başını çeken Rondo'nun ilk beş oyuncusu olmasının, Lakers'ın en önemli genç oyuncusunun ise oynayamamasının etkisi büyük. Powe'un bir maçına karşılık Vujacic'in bir maçı var, diğerleri de zaten aman aman işler yapmadılar. Rondo ve Bynum dışında iki takımdan da hiçbir genç oyuncu için birkaç seneye yıldız olur diyemeyiz.
FliPtiKal3
Guest
« Reply #374 on: 25 Jun 2008 - 02:12:07 »

başarınızın anahtarları odom un istikrarlı katkısı yada  yerini dolduracak oyuncu , bynum un akatlıktan ne şekilde doneceği le ilişkili.

Bynum okuduklarım kadarıyla dusunulenden daha ciddi bir sakatlık yasadı. İnsanlarda oden ın donusuyle ilgili şüpheler varken bynum hakkında "seneye zaten bynum umuzda  var heyo"girişleri bana enteresan geliyor. O çocuğu her ne kadar sağlam gormek istesemde ciddi diz sakatlığı geçirmiş bir uzun olarak hiçbir zaman umduğunuz bynum olmama riskide var.

bu 2 soru işareti giderildiğinde sizinde yol haritanız ortaya çıkacak. Ve yukarıda da bahsettiim gibi ismi gecen genclerin overrated olduğunu dusnuyorum. buyuk takımda oynayan vasat oyuncunun isim yapması gibi...(aklıma hemen sabri kazması geldi  Cheesy )
« Last Edit: 25 Jun 2008 - 02:18:57 by flip » Logged
Pages: 1 ... 22 23 24 [25] 26
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2008 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Boston Celtics - Los Angeles Lakers (NBA Finali) « previous next »
    Jump to: