Welcome, Guest. Please login or register.
23 Jul 2019 - 10:43:08
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2008 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Boston Celtics - Los Angeles Lakers (NBA Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Nasıl biter?
Celtics 4 - 0 Lakers - 10 (6.9%)
Celtics 4 - 1 Lakers - 10 (6.9%)
Celtics 4 - 2 Lakers - 47 (32.4%)
Celtics 4 - 3 Lakers - 28 (19.3%)
Celtics 3 - 4 Lakers - 10 (6.9%)
Celtics 2 - 4 Lakers - 29 (20%)
Celtics 1 - 4 Lakers - 7 (4.8%)
Celtics 0 - 4 Lakers - 4 (2.8%)
Total Voters: 128

Pages: [1] 2 3 4 ... 26
Author Topic: Boston Celtics - Los Angeles Lakers (NBA Finali)  (Read 96371 times)
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« on: 31 May 2008 - 08:31:03 »

yazmak için uzun zaman var, şimdilik iki taraf da keyfini çıkarsın. ilginç olacak, zevkli olacak. tahmin ve yorumları alalım.
« Last Edit: 31 May 2008 - 08:31:48 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #1 on: 31 May 2008 - 09:00:24 »

Boston şu an bana göre NBA'de en iyi takım savunması yapan takım. Zaten playoff maçlarının bir çoğunun 70-80 lerde bitmeside bunu gösteriyor. Rakip takıma kolay kolay sayı şansı vermiyor. Boston'da bu seride patlama beklediğim adam Ray Allen olacak gibime geliyor. Rajon Rondo'da Fisher karşısında döktürürseki yapabilir. Açıkcası Fisher'in savunmasını pek beğenmiyorum. Arada 2 çaldığı toplara göz aldanmasın. Kobe'ye karşı büyük ihtimal Boston Posey'i ara ara savunmada kullanacaklar. Ancak Spurs serisindeki gibi Lakers'ın ribauntları domine edeceğini zannetmiyorum. Perkins bu sene acayip aşama kaydetti ve nasıl oynaması gerektiğini iyi biliyor.

Lakers'da ise gene her seride olduğu gibi kritik adam Lamar Odom. O odun gibi oynamazsa lakers'ın şansı artar ancak ben bu kadar sert savunmanın olacağı bir seride ara ara iyi oyunlar çıkartsada Odom'un sindirileceğini düşünüyorum. Gene Lakers 'da tüm sorumluluk Kobe'ye kalacak. Zaten Kobe tek ben yeterim derse bu seride 4-0 Boston şeklinde biter. Ancak Kobe'nin Pau Gasol'ü ve Odom'u mutlaka oyuna sokması lazım. Kadro olarak kesinlikle Boston çok üstün. Lakers'ın en büyük avantajı benchten gelecek skor katkısıdır. Ancak Boston sanırım bench katkısı almadan da oynamaya alışık. Ayrıca şu bir gerçekki Boston'un sadece motive edilmesi oyuncuların performansında doping etkisi yapıyor. Tüm bu argümanlara dayanarak Lakers'ın işi zor gibime geliyor. Yani 2 maç alabilirlermi onu bile kestiremiyorum. Ancak diğer taraftan Boston'un konsantrasyon probleminden dolayı Atlanta'ya 3 maç verdiğinide göz önüne getiriyorum. İlk 2 maçı izlersek sanırım daha net yorum yapabiliriz. Ancak ben tahminlerde 4-2 Boston'u seçtim. Ama koç faktörü her zamanki gibi Lakers lehine. Yani Doc Rivers'a ne kadar az güveniyorsam Zen Master'a o kadar çok güveniyorum.

Rajon Rondo - Derek Fisher
Ray Allen - Kobe Bryant
Paul Pierce - Lamar Odom
Kevin Garnett - Radmanovic
Kendrick Perkins - Pau Gasol

Not: Cassel'dende artık düzgün bir maç çıkartmasını bekliyorum. Yoksa şutlasınlar dişleği.
piston'r
eye in the sky
Moderator
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #2 on: 31 May 2008 - 09:05:17 »

söyleyeceğimi play-offlar başlarken söylemiştim. NBA şampiyonu bu geceki maçta belli oldu bence..

Ama Boston beklediğimden de iyi bir takım.. Bence çok rahat bir seri olacak.. Lakers'lılar kızmasın ama bence onlar bu sezonu finale kalmanın tatminyle bitirmek zorunda kalacaklar.. 4-1 Boston diyorum.

Daha da detaylı yazarım sonra.. daha perşembeye çok var...

Form a Fuckin\\\' Wall
Insomnia
Jr. Member
**

Fsn Houston!

View Profile
« Reply #3 on: 31 May 2008 - 09:58:46 »

Lakerslı arkadaslar uzun uzun ve bol bol cevap vereceklerdir ama ustteki yorumlara nazaran daha ortada bir seri olacaktır kanımca. Boston bence de daha avanatajlı ama bu avantajı kadrodan degil daha iyi ve sert savunma yapabiliyor olmasından kaynaklanıyor. Boston'ın James savunması ozellikle fena degildi bana gore, yıldırabilmişlerdi kendi standartlarına gore ve seriyi calmasına izin vermemişlerdi. Bence kritik noktalardan biri bu seride Kobe'nin dıs sut performansı olacaktır. Genelde tersi istenir yıldız oyunculardan içeriyi ısrarla zorlamasını. Kobe de bunu yapacaktır, geri adım atmaz ama farkı yaratan ve onun oyuna daha cok asılmasını saglayacak seyler dıs sutları olacak, cunku içeri girmek dayak yemekle esdeger. Aynı mevzuat için Radman-Sasha-Fisher'ın da istikrarlı katkılarını surdurmeleri lazım. Odom-Gasol'un de işleri bi hayli zor.

Boston cephesinde de bilindik şeyler mevcudiyetini koruyor. Big3 ve saz arkadaslarının maceraları. Tahminim 4-3 Boston. Tabi hersey olabilir, cok ortada bi final.
drexler
Uma Thurman
Veteran
Sr. Member

bu kalp seni unutur mu?

View Profile
« Reply #4 on: 31 May 2008 - 11:12:26 »

bende serinin daha dengeli olacağını hatta lakers'ın kazanacağını düşünüyorum. boston'ın en önemli özelliği savunması ama lakers'ın çok iyi paslaşan akıcı hücumunun bundan çokta etkileneceğini sanmıyorum. bana göre nba'in en iyi koçu ve oyuncusu lakersta. bunların yanında; duncan karşısında bitirme tezini vermiş bir gasol, gasol geldikten sonra kendisini bulan bir odom, tecrübeli bir guard ve de  kendine gelen bi bençleri var ki şampiyonluk için gereken formül budur heralde

boston tarafında ise duck rivers'ın ve genç oyuncuların finallerin ağırlığını kaldıramayacağını düşünüyorum. zaten bu sene temelleri atılan bir takımın buraya kadar gelmesi büyük bir başarıdır. tabii ki sonuna kadar savaşacaklar ve kazanmak isteyeceklerdir fakat karşılarında bu sefer bir çok opsiyona sahip bir takım var. kazanmaları için rondo'nun istikrarlı bir şekilde iyi oynaması, ray allen'ın eski performansına kavuşması ve de en önemlisi koçun normal sezonda 66 galibiyeti nasıl aldığını hatırlaması gerekiyor.  bence pierce ve garnett'in üstün performanslarıyla boston ancak 2 maç kazanır ve seri 4-2 biter.

not : gönlüm keltlerden yana
« Last Edit: 31 May 2008 - 11:14:18 by DreXler » Logged

Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #5 on: 31 May 2008 - 11:53:15 »

Açıkcası En iyi koç Phill Jackson önerine katılıyorum ama en iyi oyuncu Kobe 'dir demene ise kesinlikle karşı çıkıyorum. Boston savunması Lebron James gibi olağan üstü fiziksel yeteneklere sahip bir adamı durdurmuşken; Kobe'yi bilahare durdurabilir ve Lebron James kadarda Boston savunmasını yıpratamaz.  Yetenek veya şut olarak değilde içeriyi zorlama ve fiziksel kabiliyet açısından Lebron uzak ara Kobe'den öndedir.  Böyle bir oyuncuyu durduran bir takım Kobe 'yide bir şekilde durduracaktır. Lakers'da Gasol ve Odom'un oyunları kritikde olsa PP ve KG ninde son Cleveland maçından beri acayip bir konsantre içinde oynadıklarınıda düşünüyorum. Sanırım playoff'da giderek vites arttırdılarda diyebiliriz. Lakers 'ın oyuncuları daha hızlı gibi gözüksede konu sertlik olunca Boston bir adım önde. Bu kavga dövüş olarak değilde savunma sertliği anlamında söylüyorum. Lamar Odom ve Pau Gasol biraz çıt kırıldım oyuncuları gibi. Lakers Boston'un üçlüsünü savunmak için çok fazla efor kaybedecek gibime geliyor. Lakers'da ise sadece Kobe'nin durdurulması demek Lakers'ın fişinin çekilmesi demek. Tabiki bu söylemler herhangi bir argümana dayanmıyor ama maçları izlemek gerek. Sonuçta her iki takımda bu kadrolarla daha önce böyle kritik maçlarda karşı karşıya yer almadılar ancak Boston'un Detroit serisinden daha az zorlanacağını düşünüyorum. Belkide bunu duygusal davrandığımdanda söyliyebilirim.  Go BOSTON GOOOO
signoria
Full Member

View Profile
« Reply #6 on: 31 May 2008 - 11:54:05 »

7. maça gitsin, orgazm olalım, başka bir şey istemiyorum.

karambita
Newbie
*

View Profile
« Reply #7 on: 31 May 2008 - 13:10:22 »

vay be L.A -Keltic arasında çekişmeli maç izlemeyeli yıllar oldu.Her ikisinin de yıldızlar topluluğu olduğu son  dönemde daha ilkokuldaydım şimdi 30'uma geldim.
Savunmasıyla hücumuyla çok farklı bir seri olacağını düşünüyorum,gönlüm Lakers'tan yana mantığım da Lakers diyor.Bir maçı orada kaparız ve seriyi 4-2 ile alıp Big Three'nin  boynunu bükük bırakırız diye düşünüyorum.

Bir de serinin bir maçında 80lerden esintilerle dolu kısa şortlarla sahaya çıksalar nasıl da güzel olurdu.....derim de olmaz herhalde.   
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #8 on: 31 May 2008 - 13:45:40 »

Stern'ün, bizlerin, ve nicelerinin beklediği final geldi, çattı.  Magic - Bird zamanı sonrası bu büyük kapışma tekrar kendini göstermiş olacak. Lakers finale dek oynadığı tüm serilerde saha avantajına sahipti fakat şimdi değil. Tabi ki çok çok önemli bir etken sayılmaz ama yine de seyirci avantajı özellikle yedinci maçta kendini gösteriyor genelde.

İki takımın da oldukça aç ve arzulu olduğuna şüphe yok. Özellikle Pistons maçının ardından Pierce'ın açıklamalarını dinlediğimde, gerçekten bu adam burayı haketmişti dedim. Celtics'ten hiç kopmadı, koparılamadı, sorun yaşadığı zamanlar oldu ancak hala bir Celtics oyuncusu olarak yola devam ediyor ki tahmin ettiğim üzere de Celtic olarak kariyerini bitirmesini isteyeceğim bir isim. Açıklamalarında da finale kalmalarını rüyanın gerçeğe dönüşmesi olarak gösterdi. Takım arkadaşlarını da övmeyi unutmadı. Gerçekten takdir ediyorum.

Madem oyuncu bazında konuştum, diğer tarafta da Kobe var tabi. Ne olursa olsun, seri 3-0 da olsa, pes etmeyeceğini bildiğim, oldukça aç ve başarı uğruna yapamayacağı bir şeyin olmadığını bildiğim  bir isim. Play-off boyunca elinden geleni yaptı. Takımın belki de en istikrarlı oyuncusuydu. Beklediğim liderlik vasfına yakışır cinsten oyunu ile Lakers'ı buraya getirmeyi bildi. Diğer oyuncuların hakkını yememek lazım elbette, fakat Gasol zaman zaman, Odom zaman zaman kötü maçlar oynadı. Tabi yine de hepsi elinden geleni yaptı demek güç değil.

Artık dananın kuyruğunun kopacağı yere geldik. Fazla uzun konuşmaya gerek yok, söylenecek onlarca şey var hepsi de satırlara sığmaz kanımca. Şimdilik bir tahminde bulunmayıp, serinin oynanan ilk maçıyla beraber kendi tahminimi buraya yazacağım.

Tabi ki en başta dileğim ve olmasını beklediğim de şu, mücadele dolu, kendini yerden yere atan, savaşan oyuncuların yer aldığı, bizleri bir an bile televizyonun önünden çekmeyecek  ve de en başta da hakedenin kazanacağı bir seri olması...

Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« Reply #9 on: 31 May 2008 - 14:14:44 »

zamanında dergilerin birinde (all-star'da mıydı pivot'ta mıydı tam hatırlamıyorum) yazdığım bi lakers - celtics yazısı vardı. gürkan hatırlar belki. o yazıyı şimdi yazmak vardı anasını satayım. peh.
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #10 on: 31 May 2008 - 14:35:53 »

Her ne kadar eski maçları izlesek, o zamanlar anlatılsa da Lakers-Celtics çekişmesine şahit olmamış biri olarak finalde 2 takımın karşı karşıya gelmiş olması beni o kadar heyecanlandırmıyor ama bir yanda yıllardır burayı bekleyen Garnett, süper bir play-off çıkaran Pierce'a karşı hep bu seneyi özlemlemiş, çıldırmış bir Kobe'yi karşı karşıya yüzük yarışında görecek olmak beni heyecanlandırıyor.

Seriye gelecek olursak, çok yakın skorlarla geçecek ve uzun sürecek bir seri olacağını düşünüyorum ama bu sezon bunu en çok kullanan 2 takım olarak saha avantajı çok ciddi bir etken olacak ki bu da şu anda Celtics'de. O yüzden bir 7.maça giderse Celtics'i şanslı görüyorum.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 31 May 2008 - 15:24:38 »

Gasol, perkins gibi sert bi oyuncunun karşısında hücumda ne yapar çok merak ediorum.. özellikle de spurs 5. maçının ilk çeyreğini gördükten sonra.. bynum un kolunu bacağını soktuğu yerlerde, tırsan adam bakalım napıcak..
The Alp
Antipatik Senfoni
Pro. Member

rises?

View Profile
« Reply #12 on: 31 May 2008 - 15:33:06 »

Tspark'ın ilk paragrafta yazdıklarına tamamen katılıyorum, ek olarak da yıllarca KGyi buralarda görmek isteyen bi KG-fan olarak ekstra bi durumum var..

Saha avantajı çok önemli ama lakers ilk iki maçtan birini alırsa rüzgarı arkasına alabilir..

Her ne kadar Boston çok sağlam bi duvar gibi görünse de dün gece KGnin heyecandan eli ayağı titrediği seviyelerde karşısında kobe gibi yıllarca buralarda oynamış bi adam var.Ama KGnin toparlanıp tam konsantrasyonla daha sakin olabileceğini de düşünüyorum.. Çok ortada görünüyor seri, ankete ise duygusal bi 4-3 dedim ..

...
AF
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 31 May 2008 - 17:39:10 »

ESPN yazarlarının tahminleri...

http://sports.espn.go.com/nba/playoffs2008/series?series=lalbos
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 31 May 2008 - 17:50:45 »

kafayı yemiş onlar, totem mi yapıolar napıolarsa artık..
« Last Edit: 31 May 2008 - 17:51:07 by RuSTeDSouL » Logged
Pages: [1] 2 3 4 ... 26
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2008 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Boston Celtics - Los Angeles Lakers (NBA Finali) « previous next »
    Jump to: