Welcome, Guest. Please login or register.
16 Oct 2019 - 00:29:33
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Denver Nuggets  |  Topic: Off Season 2008 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5  All
Author Topic: Off Season 2008  (Read 23572 times)
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #45 on: 26 Jul 2008 - 02:42:17 »

bence onun olayı smac yarısmasında bitti.

Abi smaç yarışmasında o kadar da felaket değildi bence. Bir smaçta JR'ın kötü paslarının kurbanı olmuş, 25. denemede de kötü bir smaç basmıştı yine aynı sebeple. Diğer smacını da bilmemkaçıncı seferde başarabilmişti ama istediğini tam yapamamış olsa da bence gayet hoş bir smaçtı o. Yani evet yine de o yarışmanın sonuncusu olması normaldi ama bir beyaz uzunun smaç yarışmasına katılmış olması bile başlı başına bir olaydı bence.
hinrich
Newbie
*

View Profile
« Reply #46 on: 26 Jul 2008 - 20:31:30 »

K-Mart kaza yapmış belize dolaylarında...
http://www.7newsbelize.com/sstory.php?nid=11772

bu da magazinel boyutu için Smiley
http://theybf.com/2008/07/25/this-just-in-kenyon-martin-trina-involved-in-a-car-crash/
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #47 on: 29 Jul 2008 - 01:09:18 »

Denver öğle saatlerinde çıkan gelişmelerin ardından Renaldo Balkman'ı resmen kadrosuna kattı. Nuggets bu takasta Balkman'ın yanında bir miktar para alırken, Knicks'e Bobby Jones, Tauren Green ve 2010 2.tur draft hakkını paketledi. Şahsen anlam veremediğim bir durum Knicks adına.

Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #48 on: 29 Jul 2008 - 01:31:25 »

Denver öğle saatlerinde çıkan gelişmelerin ardından Renaldo Balkman'ı resmen kadrosuna kattı. Nuggets bu takasta Balkman'ın yanında bir miktar para alırken, Knicks'e Bobby Jones, Tauren Green ve 2010 2.tur draft hakkını paketledi. Şahsen anlam veremediğim bir durum Knicks adına.

eheh, şutu olmayan dış adamla işim olmaz demiş d'antoni.. jeffries'i de çıkarır şimdi elden, q-rich yine baş tacı olur falan..

early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #49 on: 29 Jul 2008 - 01:44:17 »

İyi de Balkman forvet zaten yani şutu olmayan dış adam tanımına uymuyor Mike efendinin, zira şutu olmasa kaç yazar ki ? Adamın potansiyeli ortada, süre aldığı maçlarda sağladığı verim de açıktı. He şut şut diye tepiniyorsan niye Balkman'ı yollarken hiç bir baltaya sap olamamış türden bir Jones mones alıyorsun. Amacı belki de cap boşaltmaktı falan diyeceğim de yok böyle takasın neresinden cap boşaltılma amacı güdülürki zaten.

Şimdilik aklıma gelen en mantıklı şey olası bir takasa - Zach'in takası olabilir- zemin hazırlama çalışmaları olduğu yönünde.

Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #50 on: 29 Jul 2008 - 02:01:39 »

A person familiar with the situation said Green and Jones both expect to be waived by the Knicks. Both players have non-guaranteed contracts, which means it's simple accounting to waive them and get back to the 15-player limit. So it appears that this is simply a move designed to get rid of Balkman and save $1.32 million in cap space next season.
Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #51 on: 29 Jul 2008 - 02:03:36 »

İyi de Balkman forvet zaten yani şutu olmayan dış adam tanımına uymuyor Mike efendinin, zira şutu olmasa kaç yazar ki ? Adamın potansiyeli ortada, süre aldığı maçlarda sağladığı verim de açıktı. He şut şut diye tepiniyorsan niye Balkman'ı yollarken hiç bir baltaya sap olamamış türden bir Jones mones alıyorsun. Amacı belki de cap boşaltmaktı falan diyeceğim de yok böyle takasın neresinden cap boşaltılma amacı güdülürki zaten.

Şimdilik aklıma gelen en mantıklı şey olası bir takasa - Zach'in takası olabilir- zemin hazırlama çalışmaları olduğu yönünde.

SF değil mi balkman, ben dış oyuncu diyorum onlara eralp.. "dış oyuncuyu tanımla" demek isterim bu bağlamda  Wink

onun dışında d'antoni'ye takılma amaçlı yazdım zaten ben onu, yoksa neresinden tutsan elinde kalacak bi hamle.. birinci tur hakkı falan alsaydı bari, cidden kötü.. balkman da her takımın isteyeceği bi adamdır, geçen sene o knix'te sadece lee ve balkman vardı sahaya bi şeyler koyabilen.. hücumu sınırlı da olsa çok iyi bi savunmacı.. karşılığında daha iyisini alabilirlerdi, orası kesin.. muhtemelen 'cap space' için yapılmıştır..

A person familiar with the situation said Green and Jones both expect to be waived by the Knicks. Both players have non-guaranteed contracts, which means it's simple accounting to waive them and get back to the 15-player limit. So it appears that this is simply a move designed to get rid of Balkman and save $1.32 million in cap space next season.

niye balkman'dan vebalı bi adam gibi bahsetmişler burda, tamam 'cap space' yarattın da değdi mi yani balkman gibi adamı gönderdiğine?
« Last Edit: 29 Jul 2008 - 02:06:56 by cemsheed24 » Logged

early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #52 on: 29 Jul 2008 - 02:14:29 »

yarattıkları cap space ne ki birader çekirdek parası. takasa hazırlanıyorlar işte kadroyla sağdan soldan oynuyorlar.

cemşit demek istediğim şu somut bakma olaya, yani Balkman dış oyuncu değil zaten, maçlarını izlersen hücumda delici özelliklere sahip, penetresi kuvvetli bir isim kendisi ve özellikleri doğrultusunda dış oyuncu olarak tanımlanacak biri değil. forvet olarak geçer genel anlamda zaten yani hep sf yazmıyorlar nba live ağzıyla. dış oyuncu savunur mu savunur ama kendisi hücum anlamında bir dış oyuncu değil. zaten her forvet oynayan adam da yazılı şeylere göre dış oyuncu olarak tanımlanacak diye bir şey yok.

Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #53 on: 29 Jul 2008 - 02:24:59 »

yarattıkları cap space ne ki birader çekirdek parası. takasa hazırlanıyorlar işte kadroyla sağdan soldan oynuyorlar.

cemşit demek istediğim şu somut bakma olaya, yani Balkman dış oyuncu değil zaten, maçlarını izlersen hücumda delici özelliklere sahip, penetresi kuvvetli bir isim kendisi ve özellikleri doğrultusunda dış oyuncu olarak tanımlanacak biri değil. forvet olarak geçer genel anlamda zaten yani hep sf yazmıyorlar nba live ağzıyla. dış oyuncu savunur mu savunur ama kendisi hücum anlamında bir dış oyuncu değil. zaten her forvet oynayan adam da yazılı şeylere göre dış oyuncu olarak tanımlanacak diye bir şey yok.

eralp neyse kavram karmaşamızı özelden hallederiz.. ne yapmaya çalıştığını anlamadım ben de knicks'in, biraz daha beklemek lazım knicks'in niyetini çözmek için.. demek istediğim balkman'ın d'antoni'nin anlayışında ilk beş çıkabilecek bi adam olarak görünmediğiydi.. 3 numarada mı, 4 numarada mı kullanacağından ilintisiz olarak mike'ın sevmediği bi oyuncu tipi.. onun yerine gider q-rich'i koyar ilk beşe, hiç şaşırmam.. yoksa nba live ağzıyla "bu adam SF" diyip 'stereotype'lara takılmıyorum yanlış anlama..
« Last Edit: 8 Aug 2008 - 22:06:39 by cemsheed24 » Logged

11
mvp, şampiyon
Jr. Member
**

yo butkus!

View Profile
« Reply #54 on: 8 Aug 2008 - 21:22:23 »

Colengelo Carmelo'nun istenilen form düzeyinde olmadığını ve Perşembe günkü çalışmada kondisyon problemi nedeniyle antremanı yarıda bıraktığını söylemiş. Carmelo da bir problemi olmadığını dizini çarptığı için çalışmadan ayrıldığını söylemiş.

http://www.rockymountainnews.com/news/2008/aug/07/colangelo-wants-melo-accurate-in-best-shape/

İlk maçları Pazar günü Çin'e karşı... kim haklı göreceğiz... Smiley

Ayrıca olimpiyatlarla ilgili olarak da bazı yorumlar yapmış Melo. zaten 2 tane bronz madalyam var 3.sünü istemiyorum demiş:) 2004'ün çok utanç verici olduğunu benzer birşey olursa eşyalarını başka bir ülkeye gönderip Amerika'ya geri dönmeyeceğini de söylemiş hınzır.
« Last Edit: 8 Aug 2008 - 21:23:49 by 11 » Logged

Yo Adrian, I think we make a real sharp couple of coconuts - I'm dumb, you're shy, whaddaya think, huh?
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #55 on: 3 Oct 2008 - 01:35:06 »

Nuggets Camby'nin gidişi ile oluşan boşluğu kapamak adına Juwan'ı veteran minimumuna bağlamış  ayip

FliPtiKal3
Guest
« Reply #56 on: 3 Oct 2008 - 01:45:53 »

ruben patterson la da anlaştılar bildiğim kadarıyla. yabancı forunmlarda denver thuggets geyikleri donuyor. Smiley
sol
Guest
« Reply #57 on: 3 Oct 2008 - 05:38:58 »

Pg: Carter/atkins/ai
Sg: ai/jr/petterson
Sf: carmelo/ kleiza/  balkman
Pf: martin/carmelo, balkman, klezia/howard
C: nene/martin, howard/hunter

Çaylak seems, dahntey jones ve smush parker’da kampta ama 12 kişilik kadroya giremezler sanırım.

Bayaa karışık oldu kusura bakmayın ama kadro bu..

Yazın bilindiği gibi camby gitti cap uğruna çok üzülmedim açıkçası giden gitmiştir gittiği anda bitmiştir dedik.. ne yapalım dünyanın sonu değil. Geçen sezon 50 galibiyet almıştık ilk turda süpürülmüştük. Bu sene beklentiler bayağı bir düştü underdog olma şansımız var bu şansı iyi kullanalım. Sezon’un ilk yazısında denverpost’ta,  başlık karl’ın takımın daha hızlı ve geniş olmasına güveniyor tarzı bir şeydi. Çok doğru hala nba’in en yetenekli takımlarından biriyiz tek öğrenmemiz gereken şey savunma yapmayı becermek. Bunu da becerebilir miyiz bilmiyorum ama ilk gelen sinyaller iyiye alamet AI kampın ikinci gününün sonunda daha hücumla ilgili hiçbir şey denemedik sadece savunmaya çalışıyorum dedi. Carmelo’da takım arkadaşlarım benim savunma yapabildiğimi cin’de gördüler artık bu sezon savunmamı bir üst seviyeye çıkarıcam bunu yapabilirim gibilerinden konuştu ayrıca camby’den sonra tüm takımın savunmada sorumlulukları arttı çok çalışıcaz diye de ekledi. Karl’da savunmanın en önemli kıstas olduğunun farkında artık. Bu sezon camby’nin gidişiyle çok daha fazla post up oyunları görücez. Nene ve K-Mart buna hazır olmalılar. Sistemimiz biraz değişicek ayrıca camby berbat pick and roll oynuyordu.. daha doğrusu oynayamıyordu, ama artık özellikle AI ve melo ikilisiyle bunu çok deneyeceğiz gibime geliyor.

AI’ın bu sene son sezonu büyük ihtimalle.. isteyeceği kontratı veremeyeceğiz ve sezon sonu bize veda edicek. Yolu açık olsun kendisini çok sevdik ve saydık tüm takım olarak. Umarım son senesinde başarılar yaşar.
Atkins dizinden ameliyat oldu sanırım ilk ay oynayamaz.. çok da büyük kayıp değil fakat tüm pg bölgesini de carter’a bırakamayız bırakmamalıyız bana göre.. dönünce ceza şutlarını soksun karışmam sonra

Nene kanseri yendi.. Helal olsun midesindeki ağrıların çok azaldığını söyledi sezona sağlıklı giricek hakeza K-Mart’ta yıllar sonra sağlıklı bir başlangıç yapacak ( bu adamı nedensiz olarak çok seviyorum).  Balkman kampın ilk gününde ‘man of the day’ oldu.. Zaten çok çalışması lazım yoksa ona ekmek çıkmaz ama gerçekten çok çalışırsa ona hiç çıkmadığı kadar ekmek çıkar nuggets’dan.. çünkü malum en önemli özelliği savunma yapmayı becerebilmesi ki bu büyük avantaj bizim takım için Smiley

Howard tecrübesiyle takıma yarar sağlayacaktır. Gelen ikili sıkıştırmalarda boş orta mesafeli şutları da sokarsa seviniriz.. zaten bizim eskilerdendi takımın cefasını çekmişti umarım sefasını da sürer.

Carmelo en olgun dönemini yaşıyor kariyerinin. Çin onun için inanılmaz güzel bir tecrübe oldu. NCAA’larda yaşadığı şampiyonluk ve mvp’lik başarısını tekrar hatırladı.. başarının ve kazanmanın zevkini iyice aldı ve bunu hatırladı.. daha çok asılacaktır oyuna artık. Bu sene farklı bir carmelo olacağına söz verdi.. takım ne gerekiyorsa onu yapıcam geçen senelerden farklı bir melo göreceğinize söz veriyorum dedi.  Onun hala bu oyunda en iyilerinden olduğuna inanıyorum umarım iyi bir sezon geçirir.

Takımımızdan pek bir şey beklenmiyor.. ama ben umutluyum her sezon başı olduğu gibi. Takıma sonuna kadar inanıyorum. Umarım son dört beş senede olduğu gibi sezonun ilk haftasında kritik bir oyuncumuzu uzun süreli kaybetmeyiz.. şaka gibi ama gerçek (bkz: lenard, k-mart, nene vs.. vs..)Umarım çok başarılı oluruz ve biz nuggets’lıların yüzü güler. Karıyı kızı, içkiyi, kumarı bırakıp geceleri yine köle olucaz tv veya pc başında değer mi? değmez ama ne yapalım seviyorum ulan bu takımı ve carmeloyu yapacak bir şey yok önemli olan diğer faktörleri unutmamak ve onları küstürmemek. Baya uzun olmuş batug.com nuggets 6. adam’ı gibi yazdım.. olmakta isterim ama yazar zaten var sanırım ona saygımız sonsuz ama üstlere duyurulur Smiley yenilenen yapısıyla batug.com’a yeniden hayat verecek arkadaşlara evimden yani nuggets topic’inden kolay gelsin diyorum:)..

Son olarak oyuncuların ağzından olan sözcükler ve demeçler denverpost ve rockymountains adlı sitelerden.. bu sitelerden her gün takımla ilgili yazılar makaleler ve haberler çıkıyor tavsiye ederim.

The GodFather
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #58 on: 3 Oct 2008 - 15:00:49 »

Aynı sahneleri geçen sezondanda hatırlıyorum ben... Savunmaya çok önem verdik, savunma çalışıyoruz, geçen seneki gib savunma yapmadan bir sezon geçirmeyeceğiz falan filan... İçi tamamen boş çıkmıştı, umarım bu sezonda böyle olmaz... Artık oyuncuların Denver a burda kesin sayı rekorumu kırarım diyerek öyle düşünerek gelmesinden bıktım... Kişisel çabasıyla pota altını toparlamaya çalışan, rotasyondaki tek blok tehdidi Marcus Camby yi kaybettik, neredeyse bir hiç uğruna diyor insan içinden ama, yönetimde bütçesini düşünmek zorunda tabi...

Bu takasla ilgili olarak, ben çok büyük bir kayıp olduğunu düşünmüyorum, eger takım savunmamızı geliştirirsek rahatça üstesinden gelebiliriz, Denver'ın savunma takımı olacağını hayal etmek bile zor, ama en azından bu kadar berbat olmasın bu savunma diyor insan içinden...

Bu konuda temkinli yaklaşsamda, iyi gelişmeler var aslında... Smush Parker'ı Lakers tan hatırlarsınız, iki sezon hatırı sayılır süreler alıp, oldukça iyi bir performans gösteren Smush Parker, NBA in yükselen değerlerinden olacağı düşünülürken, Miami ve Clipper yolculukları oldukça kötüydü... Ben şahsen anthony Carter ı pek beğenmiyorum, Smush Parker eğer Lakers'ta yaptığı savunmanın yanına yaklaşırsa( Lakers ve Phoneix in playoff 4. maçında kahraman ilan edildiği ünleri hatırlarımda....), ilk 5 te çıkması geçiyor gönlümden, 1 numarada iyi bir savunmacı çok iyi gelir takıma...Kendini bulursa Carter dan çok daha iyi oturur...

Bunun dışında Steven Hunter geliyor akıllara, kendisi istikrarsızdır, ama bana göre yeteneklidir... Blok yeteneğini unutmamak gerek, bu yaz onun çok aç göründüğü, çok çalıştığı söyleniyor, smush tan sonra savunma konusunda ümit veren bir başka oyuncuyu hatırlamış oluyoruz böylece...

Melo Çin de savunmasının görüldüğü, bu sene bir aşama atlatacaını söylemiiş, İverson da antrenmanda hücuma dair pek bir şey yapmadık, savunma çalışıoruz demiş, ama ben savunma konusunda ikisindende pek ümitlenemiorum, İverson'dan steal konusunda ümitliyim sadece her zaman ki gibi...

Renaldo Balkman ı kadromuza katmış bulunmaktayız... Savunma konusunda en ümit bağlanılan oyuncu, gerçekten çabalayan bir isim, iyi bir savunmacı, takım savunması için çok önemli ve bence rotasyonda kullanılabildiği maximum sürede kullanılmalı...

Ruben Patterson da var kampımıza, onunda sezona nasıl gireceğini merakla beklemekteyim...

George Karl dan başka bir koç gelse, takımın çok daha iyi olabileceğini düşünüyorum hala, ama kaldı artık yapacak birşey yok....

Ayrıca Camby takasının hücumumuz açısından faydalı olacağını düşünüyorum:D Bunuda belirteyim...

Son olarak İverson kontrat sezonuna giriyor, bu sezon Denver'dan ayrıladabilir, kaladabilir, orası değilde bence daha önemli olan;  NBA in bir dönemine damgasını vurmuş bu süper yıldızın bu sezon ki performansını  ---kontrat görüşmelerine giricek, hata son kontrat görüşmeleri olcak büyük ihtimal- çok merak ediyorum...

Şimdilik bu kadar, sabırsızlıkla beklioruz sezonu.. Esenlikler...
« Last Edit: 3 Oct 2008 - 15:04:30 by The GodFather » Logged
The GodFather
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #59 on: 4 Oct 2008 - 05:07:40 »

Tinsley le ilgili tek aşama sağlık kontrölü kalmış, Hunter ın gidişine üzülcem açıkçası...
Pages: 1 2 3 [4] 5  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Denver Nuggets  |  Topic: Off Season 2008 « previous next »
    Jump to: