Welcome, Guest. Please login or register.
27 Feb 2020 - 03:00:44
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New York Knicks  |  Topic: Off-Season 2008 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3  All
Author Topic: Off-Season 2008  (Read 15036 times)
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« on: 30 Apr 2008 - 14:30:29 »

Her ne kadar şu anda ateşin olduğu yer playofflar olsa da playoff haberlerinin arasında geçen Knicks ile ilgili koç dedikoduları da gündemi meşgul ediyor. Şahsen ben bile kararsızım, ismi geçen koçların nerdeyse hiçbirini beğenmiyorum yada hepsine bir kulp buluyorum diyelim. Koç işi sanırım playofflar bitmeden çözüme kavuşacak esas konu draft.

Draftta ilk sırada yada 2.sırada seçmemiz çok önemli. Aslında benim için Derrick Rose çok önemli, bu elemanı almamız bizim için müthiş kademe atlatıcı bir hamle olacak kanımca.

özgür12
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1 on: 30 Apr 2008 - 19:22:43 »

bence ny'un draft kadar takımı "temizleme"politikasıda önemli,yoksa değil rose lebron gelse iflah olmayacak gibi görünüyor knicks.takımda çok fazla tembel,bencil ve savunmadan kaçan oyuncu var ve ne yazıkki bunların hepsi yüksek kontratlı ilk beş oyuncuları.maşallah kontratlarda öyle kabarıkki son seneye gelmeden kimse kolay kolay o kontratları istemez.buna ilaveten bu kontratlı kodamanların oyuncu değerleri de artık dipte.portlandın izlediği draft-takas politikasının bir benzerini yapmadan ny  bu çukurda daha çok debelenir gibi gözüküyor.bu nedenlerle off-seasonda ny akıllıca takımdaki bu tayfayı tasfiye etmeye bakmalıdır.oyuncular zaten starbury'i istemiyor,e zach ile curry'yi toplasan anca bi adam eder(kendrick perkins bu adamlara karşı daha 2. çeyreğin ortasında career high yaptı bu sezon pes yani!!!).crawford bu sene bazı bölümler çok iyi performans göstersede çok savruk ve istikrarsız.q-rich zaten g.tü göbeği saldı.sonuç olarak bu oyuncuların temizlenmesi+iyi draft+akıllı yönetim ile(zeke ile değil tabi!!!) draftten gelecek oyuncu,lee,nate gibi gençler iyi bir temel oluşturabilir.

i love this game because of 3 point shots
ben imza bilmem parmak bassak olur mu?
deli olduğunu bilecek kadar akılllı deli
smyrnall
Pro. Member

HALF GAME. HALF SPORT. ALL PASSION.

View Profile
« Reply #2 on: 30 Apr 2008 - 19:26:37 »

Valla takım New York tan taşınmadıkça Kniks in işi zor Smiley Nerde bolluk orda ... hesabı. Büyük başın büyük derdi.

HALF GAME. HALF SPORT. ALL PASSION.
www.smyrnall.com
http://smyrnall.tumblr.com
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #3 on: 1 May 2008 - 19:20:33 »

bence ny'un draft kadar takımı "temizleme"politikasıda önemli,yoksa değil rose lebron gelse iflah olmayacak gibi görünüyor knicks.takımda çok fazla tembel,bencil ve savunmadan kaçan oyuncu var ve ne yazıkki bunların hepsi yüksek kontratlı ilk beş oyuncuları.maşallah kontratlarda öyle kabarıkki son seneye gelmeden kimse kolay kolay o kontratları istemez.buna ilaveten bu kontratlı kodamanların oyuncu değerleri de artık dipte.portlandın izlediği draft-takas politikasının bir benzerini yapmadan ny  bu çukurda daha çok debelenir gibi gözüküyor.bu nedenlerle off-seasonda ny akıllıca takımdaki bu tayfayı tasfiye etmeye bakmalıdır.oyuncular zaten starbury'i istemiyor,e zach ile curry'yi toplasan anca bi adam eder(kendrick perkins bu adamlara karşı daha 2. çeyreğin ortasında career high yaptı bu sezon pes yani!!!).crawford bu sene bazı bölümler çok iyi performans göstersede çok savruk ve istikrarsız.q-rich zaten g.tü göbeği saldı.sonuç olarak bu oyuncuların temizlenmesi+iyi draft+akıllı yönetim ile(zeke ile değil tabi!!!) draftten gelecek oyuncu,lee,nate gibi gençler iyi bir temel oluşturabilir.

Her ne kadar bu ligde birçok kallavi kontrat takas edilebiliyor olsa da, üstelik bizde bolca olmak üzere çok şaşkın GM'ler olup da bunları alacak olsa bile, şu aşamada bizim elimizdeki kontratları çok faydalı bir şekilde satmamız zor.

Marbury'nin kontratı seneye bitiyor. Bu kontratı önümüzdeki sezon takas sezonu bitesiye kadar cazip kılabilir salary boşaltmak isteyenler için. Ama burada Knicks'in amacı önem kazanıyor. Kontrat boşaltmak mı? yoksa biten kontratlara karşılık riske girip adam almak mı? (misal Zach)

Ben zaten Knix'in isterse artık Marbury'nin kontratını takas edebileceğine eminim (ben olsam iyi bir adam almayacaksam etmem, bitsin gitsin beklerim). Esas hareketsiz kontratlar önemli Jerome james, Jeffries, Zach, keza Q. Bazen bazı takımlar çıkıyor ki (misal son dönem Garnett, Ray, Gasol, Kidd) iyi adamları sadece kontratlar karşılığı verebiliyorlar. Tabi bunda oyuncuların da önemi mutlaka var. Bu şekilde ancak Marbury ve Rose'un kontratları alıcı bulabilir.

Bunların dışında diğer kontratlar bir süre daha bizde kalacak gibi. Özellikle Zach-Eddy olayının olmayacağına karar verilirse, mutlaka birini takas etmek lazım.

Rose'u özellikle istiyorum çünkü Paul'un Hornets'e kattıklarını görünce Knicks için bile iştahlanmıyor değilim. Ha önümüzde en az 2-3 sene var, Belki o ara kontratları bitirir, Lebron'u bekleyebiliriz Cheesy

White Boy
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #4 on: 1 May 2008 - 20:30:47 »

Bence New York'un ne yapmak istediğine karar vermesi lazım. Senelerdir New York büyük şehir rebuilding'i kaldıramaz mantığıyla saçma sapan takaslar yapıp yerlerde sürünüyolar. Yıllardır süregelen saçma takasların sonucu olarakta şu anda ellerinde bir ton değersiz ve yüksek kontratlı oyuncular var. Artık takımın öncelikli hedefi salary'yi boşaltmak ve iyi oyuncuları draft etmek olmalı. Yani Marbury vb. kontratı biticek oyuncuları takas etmek bişey kazandırmaz takıma, yıllardır bunu yapıyolar zaten. Bu kontratların bitmelerini beklemeleri lazım, takas edip yeni bi kontrat almak değil.

Yeni gelicek koçta önemli olcak takımın yapılanmasında. Mark Jackson ismini çok duyuyorum ama bana göre  tecrübeli bir koç daha iyi olabilir Knicks için.

"if you eat food... you crap out your butt, right?
then maybe if you stock food in your butt, then you'd crap out your mouth
özgür12
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #5 on: 1 May 2008 - 21:41:21 »

Bunların dışında diğer kontratlar bir süre daha bizde kalacak gibi. Özellikle Zach-Eddy olayının olmayacağına karar verilirse, mutlaka birini takas etmek lazım.

Rose'u özellikle istiyorum çünkü Paul'un Hornets'e kattıklarını görünce Knicks için bile iştahlanmıyor değilim. Ha önümüzde en az 2-3 sene var, Belki o ara kontratları bitirir, Lebron'u bekleyebiliriz Cheesy

vallahi Zach-Eddy olayının olmayacağı sene başından belliydi,yani 2.11-130 kiloluk bi adam nası ortayı kapatamaz ve blok ortalaması nasıl 0.5(yarım) Cheesy olabilir bunun canlı kanıtıdır curry.zaten new york'u tıkayan temel nedenlerden biri de bu,eğer takımın iç oyuncuları fasonsa dış oyuncuları iyi olmalı,eğer dıştakiler fasonsa içtekiler iyi olmalı ama ny'ta ikiside fason.ha burda geçmişlerine bakarsak ny'un kısalarının iyi uzunlarla fena oynamadıklarını hatta iyi iş çıkarabileceklerini söyleyebiliriz,misal curry yerine chandler olsaydı newyork için durum biraz daha farklı olabilirdi çünkü chandler savunmaya kasar,zach hucumda dinç bi şekilde top kullanırdı,chandler hemde blok ve rebolarla kısalara fast break yaratabilirdi.bence büyük kontratlardan önce curry-zach postalanmalı çünkü gerçekten bişi yaptıkları yok.ha Jerome james, Jeffries ve Q-rich'i neyaparsınız orası meçhul bu herifler elden de çıkmazki lac ha unutmadan lebron her nekadar ben ohio çocuğuyum ayakları yapsada ny asılırsa ve o zamana kadar bron hala şampiyon olamamışsa bence bayıla bayıla gelir MSG'a
« Last Edit: 1 May 2008 - 21:42:54 by özgür12 » Logged

i love this game because of 3 point shots
ben imza bilmem parmak bassak olur mu?
deli olduğunu bilecek kadar akılllı deli
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #6 on: 12 May 2008 - 12:21:34 »

Mike D'Antoni ile ilk hareketi yaptık. Camiaya hayırlı olsun diyelim. Her ne kadar ben daha çok defansif özelliği olan bir koç gelsin de biraz defans nedir anlatsın bu oyunculara diye istesem de Walsh Mike'ı seçti.

D'antoni kötü bir koç değil ama hepimizin bildiği gibi defansif yapısı yok oynattığı takımların. Her ne kadar zamanında Spurs asistanlığı döneminde bişeyler aldıysa da zamanla kalmamış gözüküyor.

Zaten defans ne demek, öyle birşey mi var havasında olan Knix sürüsüne, bakın hoydur hoydur koşturun atın geri gelin, yiyin koşturun bi daha atın felsefesini anlatmak çok zor olmayacak.

Ama bunu Zach-Eddy gibi tırlarla uygulamak da kolay olmayacak.ilk çeyreğin yarısında dilleri 5 karış dışarda kenara gelirler oynarlarsa. Üstelik elinde de bir Nash yoksa marbury-Crawford ile de bu iş çekilmez.

Mike için en güzel ilk hamle draftta ilk sırayı çekip Rose'u almak olur sanırım. Sonra da 1 sene beklemeleri gerekecek, Marbury'nin kontratı bitsin, diğerlerinden bir kısmını seneye takas edelim vs.

Yani bir seneyi daha çöpe atmadıkça işler pek kazanan takım olmayı kolay kılmıyor.

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #7 on: 12 May 2008 - 16:27:56 »

dün spurs maçı içinde tnt'de biraz yorumladılar bu durumu. espn yayınlarında da jvg sürekli mark jackson'ı pazarlıyodu zaten knicks'e. reggie miller d'antoni'nin iyi bir koç olmasına raamen şu anki enkaz için dooru hamle olmadıını söyledi ki katılıyorum. şehirden biri olmalı ve bu enkazı toplamak için belli bi süre prim tanınması gerektiini söyledi, mark jackson'u önerdi. katılıyorum buna, hem genç hem çok iyi koçlar altında oynamış hem istekli hem enerjik hem de kovulmasına raamen sonuna kadar new york'lu. hata yapıldı bence.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #8 on: 16 May 2008 - 18:07:44 »

Espn'de Chris Sheridan imzalı bir Knix yazısı..
Gayet güzel açıklamış Knixi yapılanma ihtimalini...

http://sports.espn.go.com/nba/columns/story?columnist=sheridan_chris&page=dantonibronwalsh-080513

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #9 on: 28 May 2008 - 12:05:31 »

NY Sports yazarı marc Berman imzalı bir yazı.
http://www.nypost.com/seven/05272008/sports/knicks/italian_roots_for_knicks_112651.htm

Danilo Gallinarinin babası Vittorio ile bir zamanlar takımdaş olan Mike D'antoni konusu üzerinden girerek, DG'nin Knix tarafından seçilirse mutlu olacağını yazıyor. Babası sanırım röportajda söylemiş, Mike'ın da italyanca bidiğini DG'nin onunla beraber oynayabileceğini, New York'da hatırı sayılır bir italyan desteği de olacağını anlatmış.

Tabi 6 sıraya geldiğinde OJ mayo hala tabelada duruyorsa onu seçmek de pek akılcı olmaz.

11
mvp, şampiyon
Jr. Member
**

yo butkus!

View Profile
« Reply #10 on: 10 Jun 2008 - 20:12:34 »

Point guard Jerryd Bayless and shooting guard Eric Gordon will work out for the Knicks on Tuesday.

http://www.nypost.com/seven/06102008/sports/knicks/bayless_set_for_workout_with_knicks_114835.htm

bayless ve gordon salı günü Knicks workoutlarına katılacaklar.6. sıradaki knickse gelene kadar bayless gider gibi, özellikle sonicsin 4. sırada baylessi alacagı dedikoduları dönüyor şu arlaar. eğer öyle olursa gordon seçilecek en iyi oyunculardan biri olur. tabi ki SG pozisyonu Knicksin kafaya takacağı en son şeydir heralde.  sonicsin de bu iki oyuncuyu bu hafta workoutlara çıkarması bekleniyor bu durumda onların da gordonu 4. sırada alma ihtimalleri var.

Yo Adrian, I think we make a real sharp couple of coconuts - I'm dumb, you're shy, whaddaya think, huh?
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #11 on: 27 Jun 2008 - 12:21:02 »

Bayless sabah Pacers'a kadar düştü ki onlar da tutmayıp Blazers'a gönderdiler. Bu durumda kesin birşey var. Ben her ne kadar orda Bayless seçelim desem de sonuçta sadece yetenekli diye istemiştim, yani takımın kurgusuna monte edilmesi planı yok. Zaten saf bir pg değilmiş bayless. westbrook iyi olurdu o da erken gitti.

Gallinari seçimi aslında kötü değil. Bizim 3 numarada iyi bir dış şutöre ihtiyacımız vardı, Dino da scoutların dediğine göre iyi bir atıcı, üstelik oyunu da ham değil, yeteneği var, potansiyeli var. Eh bu aşamada kötü bir seçim değil.

Ama kesin salary boşaltan hamle yapmak lazım bence...

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #12 on: 27 Jun 2008 - 13:31:50 »

ayrıca gallinari bir italyan ve tahminimce dantoninin sistemine cok iyi uyum saglayacaktır.Bence cok dogru bir secim
« Last Edit: 27 Jun 2008 - 13:34:06 by gilamaniac » Logged

Son Turnuva Şampiyonu
oregonman
Newbie
*

View Profile
« Reply #13 on: 28 Jun 2008 - 01:16:34 »

İtalyan lokantası benzetmesiyle zaten geceye damgasını vurdu new york Smiley Gallinari iyi bir oyuncu coachuylada iyi ilişki içinde olacaktır bu kesin de dünkü espn ekibinin de vurguladığı gibi new york bu italyanın gelişmesini bekleyecek bi şehirmidir orası şüpheli. gerçi 1-2-3 nolu pickler hariç bu sene bi takımın çehresini belli orandada olsa değiştiricek oyuncu yok bence draftta ama daha hazır bi oyuncu seçilebilirdi gibi. Neyse olan oldu italyan lokantası mr.walsh önderliğinde yeni sezona hazırlanıo.Bizde curry-zekeriya ikilisi nate-starbury komutasında small ball izlemeye hazırlanıyoruz.Allah sonumuzu hayır etsin Smiley
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #14 on: 3 Jul 2008 - 12:37:23 »

Draftta kaç tane hazır oyuncu vardı o sırada seçilecek ona da bakmak lazım. Bir de 6.sıradan seçiyorsun, hazır diyerek yetenekleri sınırlı bir oyuncu seçmen de ne kadar akılcı olur. Ben Dino hakkında iyi şeyler okuyorum draft öncesi ve sonrası, sanki işimize yarayacak gibi. bir de yetenekli genç ki bu seneki en yetenekli uluslararası oyuncu diye söyleniyor.

Bence Dino seçimi iyi olacak.

Pages: [1] 2 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New York Knicks  |  Topic: Off-Season 2008 « previous next »
    Jump to: