Welcome, Guest. Please login or register.
27 Feb 2020 - 02:29:47
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2008 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: New Orleans Hornets - San Antonio Spurs (Batı Konferansı Yarı Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Seriyi kim kazanır?
4 - 0 New Orleans - 7 (5.9%)
4 - 1 New Orleans - 3 (2.5%)
4 - 2 New Orleans - 21 (17.6%)
4 - 3 New Orleans - 24 (20.2%)
4 - 0 San Antonio - 2 (1.7%)
4 - 1 San Antonio - 7 (5.9%)
4 - 2 San Antonio - 46 (38.7%)
4 - 3 San Antonio - 9 (7.6%)
Total Voters: 111

Pages: [1] 2 3 4 ... 12
Author Topic: New Orleans Hornets - San Antonio Spurs (Batı Konferansı Yarı Finali)  (Read 50041 times)
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« on: 30 Apr 2008 - 12:53:55 »

İlk turda rakiplerini 4-1 ile geçen Chris Paul'lu New Orleans Hornets, son şampiyon San Antonio Spurs'e karşı. Sezon içindeki formsuz görüntüsünden sıyrılan Spurs'ün bu seride çok zorlanmasına rağmen turu geçeceğini düşünüyorum. 4-2 Spurs diyorum ama şahsen Hornets'ın turu geçmesini isterim.
« Last Edit: 5 May 2008 - 21:14:45 by Tayshaun » Logged
shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Yönetici
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #1 on: 30 Apr 2008 - 13:20:46 »

bana 7 maçlık bir seri olacakmış gibime geliyor.. spurs tecrübeli ve yavuz'un dediği gibi normal sezondaki ölü toprağını üzerlerinden atmışlar.. öteki tarafta ateşli ve hırslı bir hornets var.. zevkli bir seri olacak gibi geliyor... spurs tecrübesiyle alabilir gibime geliyor... hornets almak istiyorsa 7. maça bırakmamalı bence..

tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #2 on: 30 Apr 2008 - 13:44:27 »

Saha avantajı Hornets'ta, ama bu ilk 2 maçta üzerlerinde bir stres yaratabilir tecrübesi rakibimizin.

Çok heyecanlı bir seri olacağa benziyor, umarım 6 maçta geçer Spurs.

Seneye de şampiyon görelim sizi
FliPtiKal3
Guest
« Reply #3 on: 30 Apr 2008 - 15:10:58 »

temennim hornets ın devam etmesi. Artık dallas , spurs , detroit i izlemekten sıkıldım.Yeni takımlar çıksın eskileri silkelesin.hornets bu yolda dallas la ilk adımı atmış oldu. sırada spurs var.4-2 Hornets diyorum. Hiç kolay olmıcak ama dümeninde CP olan bir takım kolay pes etmez.
Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #4 on: 30 Apr 2008 - 15:40:58 »

7 maçlık bi seri görebiliriz bence de.. ama ben new orleans'ı daha yakın görüyorum ilk turun ardından.. spurs ölü toprağını üzerinden atmış gibi gözüktü, ama hala parker-duncan-manu üçlüsü dışında fazla katkı gelmiyor.. barry, finley gibi oyuncular devreye girmediği takdirde, karşısında nash değil paul olan bi parker aynı etkiyi gösteremeyecektir.. ginobili'nin performansı kritik olacak..

new orleans ise belli standartları tutturdu bu sene ve oynadıkları oyun günden güne çok değişiklik göstermiyor, onlar adına daha az bilinmeyen olması en büyük avantajları bence.. paul&west'in iyi oyunlarına pedja, mo, pargo bazen de wright'tan katkılar geliyor skor alanında.. chandler da sezon boyu sertliğini korudu savunmada.. ginobili sıkıntı yaratabilir yalnız ciddi anlamda..

4-3 hornets dedim ankete de..
« Last Edit: 30 Apr 2008 - 15:41:53 by kobeornottobe » Logged

AnL_21
Newbie
*

View Profile
« Reply #5 on: 30 Apr 2008 - 16:36:59 »

Suns serisinden sonra en azından benim açımdan daha az stresli geçebileceğini düşündüğüm bir seri. Paul dışındaki oyuncuların bize fazla sorun yaratabileceklerini düşünmüyorum. (West Dahil) Ginobiliye verebilcek bir cevaplarıda yok gibi gözüküyor. Duncan'ı Chandler savuncak gibi duruyor. Uzun kolları ve atletik yapısı ile Duncan'a sorun yaratacağı kesin. Fakat Duncan'nın da Suns serisinde iki pota altı devine karşı yapabildiklerini gördük. Ayrıca 3 lük savunmamızda önemli bir yer tutucak gibi seride. Parker oyunda olduğu zaman, Paul'u Bowen ile tutcağımızı düşünmüyorum.

Eğer deplasmandaki iki maçtan birini alırsak 4-1 veya 4-2 alırız diye tahminde bulunup, güzel bir seri olmasını diliyorum.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #6 on: 30 Apr 2008 - 16:44:17 »

hornetsın geçmesini dilesemde playofflarda bir ekz daha gördük ki spurs 10 kaplan gücünde oynuyor ve bence ne yazıkki hornetstta 11 kaplan mevcut degil.Umarım yanılırım ve Spurs elenir de finallerde seyretmek zorunda kalmayız...

Son Turnuva Şampiyonu
smyrnall
Pro. Member

HALF GAME. HALF SPORT. ALL PASSION.

View Profile
« Reply #7 on: 30 Apr 2008 - 18:04:18 »

Fakat Duncan'nın da Suns serisinde iki pota altı devine karşı yapabildiklerini gördük.

Savunma tarafı çok baskın olmayan Amare ve artık çoğu tarafı baskın olmayan Shaq'ı savunmasıyla varolan Chandler ile bir tutma derim her ihtimale karşılık. Chandler heran üzebilir Duncan'ı. Tabi Duncan'ın Chandler'i madara etme potansiyelide kendisinde saklı. Smiley Zevkli bi seri olacağı kesin. 4-2 Hornets.

HALF GAME. HALF SPORT. ALL PASSION.
www.smyrnall.com
http://smyrnall.tumblr.com
özgür12
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #8 on: 30 Apr 2008 - 19:04:34 »

bence san antonio phonix serisinde her nekadar hırpalanmış olsa da hornets serisinin favorisidir.geçen seride kenar yönetim fark yaratmıştı,bu seferde tecrübe fark yaratacak.san antonio özellikle paul'ün üstünde sürekli savunmacı değiştirerek baskı kurarsa ve manu'yu efektif kullanırsa (ki zaten pop gayet güzel yararlanıyor manudan) SAS seriyi alır.son tahlilde 4-2 san antonio
« Last Edit: 2 May 2008 - 19:32:37 by özgür12 » Logged

i love this game because of 3 point shots
ben imza bilmem parmak bassak olur mu?
deli olduğunu bilecek kadar akılllı deli
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #9 on: 30 Apr 2008 - 19:59:25 »

Hornets aslında San Antonio ile başedebilecek bir takım, sezon içindeki maçlar da bizim Spurs deplasmanı hariç, genellikle eşit mücadelede maçlar olmuştu, ama Phoenix'in de sezon içinde Spurs'le böyle maçlar oynayıp, playoff'ta elenmesi kıllandırıyor. Çünkü Spurs'e galibiyet kapısını araladığınız zaman, kaçarı yok maçı alıyorlar. O yüzden tırsıyorum.
Zannımca içeride bir maç verip, dışarıda bir maç alırız. 7. maça gitmesi çok olası bir seri, o yüzden biraz da apaçilik yaparak, 4-3 alırız diyorum.
« Last Edit: 30 Apr 2008 - 20:00:14 by Шабан » Logged

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #10 on: 30 Apr 2008 - 20:01:43 »

new orleans hornets'in şampiyon olmasını bekliyordum ama bu kadar erken olmasını beklemiyordum. bence seriyi san antonio spurs tecrübesiyle alır  777

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
avcis_42
Newbie
*

View Profile
« Reply #11 on: 30 Apr 2008 - 20:03:14 »

Umarım yanılırım ve Spurs elenir de finallerde seyretmek zorunda kalmayız...
Katılıyorum umarım Spurs elenir de oturup adam gibi finalleri seyrederiz. Ancak şansını az görüyorum.
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #12 on: 1 May 2008 - 00:07:46 »

acaba bu seride de chandler'a mı kasıtlı faul yapacaklar.
Levo
Tifosi
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #13 on: 1 May 2008 - 00:52:59 »

Spurs'un şu an basketbol camiasındaki imajını biraz Ferrari'nin dominant dönemindeki Schumi'nin imajına benzetiyorum. Başarılardan sıkılmış rakip takım taraftarı veya tarafsız izleyicilerin karşısına çıkan her rakibin arkasında kenetlenmesi, kazanmak için etik olarak sorgulanabilecek davranışlarda bulunulması ve bunun sonucunda zaman zaman kendi taraftarları dahil herkesin saygı ve sevgisini azaltması ve hatta nefrete dönüşmesi. Sonuçta tarihe başarılarıyla geçmiş durumdalar ama insanlar daha sonra andıkları zaman bu olaylar da akıllara ister istemez gelicek. Schumi emekli olduktan sonra forumda şu an anımsayamadığım yaşça büyük abilerimizden biri çok güzel bir yazı yazmıştı F1 kısmına ve şöyle bitiyordu: Keşke bir kaç yarış ve dünya şampiyonluğu az kazansaydı da kalbiimizdeki yerini kaybetmeseydi. (kelimesi kelimesine böyle olmayabilir tabi hatırladığım kadarıyla yazıyorum) Bir Ferrari ve Spurs taraftarı olarak iki takım için de aynı şeyi düşündüğümü söyleyebilirim. Gerçi biraz da kültürümüzden kaynaklanan bir durum bu diye düşünüyorum. Sanırım kazanmaya olan bakış açılarımız farklı.

Tamamen off topic olmasın diye seriye dönersek Hornets, Dallas serisinde çok iyi bir oyun ortaya koymuş olsa da Spurs artık play-off vitesine geçmiş durumda ve Hornets'in mevcut tecrübesiyle 4 maç alamayacağı kanaatindeyim. İlk iki maçtan birini alarak Spurs'un 4-2 ile Batı finaline çıkacağını düşünüyorum.

Edit: Bahsettiğim yazının yazarı piston'r imiş. Yazıya şuradan ulaşabilirsiniz: http://www.batug.org/forum/index.php/topic,11122.30.html
« Last Edit: 1 May 2008 - 00:55:51 by Levo » Logged
Ug®_GnY
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #14 on: 1 May 2008 - 01:33:02 »

bence de spurs manu, parker, duncan 3 lüsüne katkı sağlayamazsa hornets in şansını daha fzla görüyorum ama spurs ün savunma faktörü onları gerçekten çok zorlayacak diye düşünüyorum.. 4-3 hornets diyorum.. batı finalinde lakers hornets eşleşmesi heyecanın tavan yapmasına sebep olur buda izleyenlere daha fazla zevk verir diye düşünüyorum.. paul bu mükemmel sezonda batı finalini hakketti bence..

Ug®_GnY
Pages: [1] 2 3 4 ... 12
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2008 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: New Orleans Hornets - San Antonio Spurs (Batı Konferansı Yarı Finali) « previous next »
    Jump to: