Welcome, Guest. Please login or register.
12 Nov 2019 - 12:11:58
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2008 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 11 12 13 [14] 15 16 17 ... 23
Author Topic: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2008  (Read 80741 times)
lover
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #195 on: 22 May 2008 - 19:35:20 »

Kadroyu yerin dibine batırıp Ataman'ı övenleri anlamıyorum, yoksa kadroyu ben mi kurdum acep? Sene başında Dalmau yerine daha iyi bir point guarda göz koysaydı.

efes, telekom ve fener'in bütçeleri 15-20 milyon dolar, beşiktaş'ınki 5-6 milyon dolar.

ve oyuncuların paralarını 2 ay geç ödeyen dallama bir yönetim var.

ergin ataman bu şartlar göz önüne alındığında başarılır.

takıma büyük bir saygınlık ve vizyon kazandırmıştır.

yönetimin yapamadığını yapıp cola turka'ya rest çekmiştir. her konuşmasında cola turka'nın daha fazla para vermek zorunda olduğunu belirtiyor.

fazlaca teknik hataları oldu ama ergin ataman beşiktaş basketbol takımına çağ atlatmıştır. arsene wenger'in hiçbir kupa kazanamamasına rağmen arsenal'e çağ ağlatması gibi...
Yanlış örnek  no
« Last Edit: 22 May 2008 - 20:25:40 by Tayshaun » Logged
sasha
Guest
« Reply #196 on: 22 May 2008 - 20:41:26 »

Dün Gençlerbirliği-Alkaralar grubu ilk kez kapsamlı şekilde Telekom tribününde yer aldı. Birçoğu 20-25 yaşlarında olmasına karşın ilk kez basket maçına gidenler vardı. Bu sezon bi tek finaller kaldı , ama gelecek sezon sağlam ve sıkı bir grup geliyor. Gecekondu'ya meydan boş değil artık.
« Last Edit: 22 May 2008 - 20:41:56 by Sasha » Logged
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #197 on: 22 May 2008 - 20:42:48 »

keske ankaragüçlüler de gelse

tık tık tık
kim o
öcü
ankaragücü laylayalay hahahahahah

yakında ankaradada yanan mesaleler goruruz Smiley

Son Turnuva Şampiyonu
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #198 on: 22 May 2008 - 21:15:55 »

omer'cim ben bildim bileli basketbolda tedarikciler 3-4 cift forma verir. yani oyle her maca yeni forma yoktur. hatta kendi adima haluk yildirim'dan bir forma almak icin 7 ay bekledigimi bilirim. hatta bu zaman asimlari dolayisiyla kacirdigim muhtelif sayida formalar mevcut Smiley

Murat abi bizim taraftara bu sene Galatasaray oyuncuları cömertce dağıttı formaları. Yani forma dediğin nedir ki abi... Her maç en çok 1000 ytl ki o da yönetici posizyondaki insanların elinin kiri. Neyse ben böyle küçük detaylara çok takılıyorum ama bunlar da Türkiye'deki basketbolun seviyesinin maddi açıdan da yükseldiğinin bir kanıtı olabilir diye düşünüyorum. Bir de abartmadan bir örnek vereyim, Jurkovic'e para vereceğine 40.000 forma bütçesi ayır yani, di mi? Smiley Tongue

Bu arada Ergin Ataman sanki bitse de gitsek tarzı bir koçluk yapıyor ULEB Cup çeyrek finalinden beri. Bilmiyorum parasını tam alamadığı için mi mutsuz, huzursuz, yoksa başka bir klüple mi anlaştı...

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #199 on: 22 May 2008 - 21:36:20 »

eger kulubun adi fener - gs - bjk olunca formaya para yatirmiyor. oysa efes-ulker dahil seneler boyunca nike ile ayakkabi anlasmasini 2-3 ayakkabi icin, forma icin anlasmasini 2-3 cift forma(+ antreman ekipmani vs) uzerinden yapti. hatta cogu formanin cifti degil yedegi vardir. olurda bi forma giderse uzerine numara basilip yedekler kullanilirdi. gerci isin aliskanlik kismi bu ama telekom hala bu boyutta yasiyor demek ki Smiley
« Last Edit: 22 May 2008 - 21:37:11 by MuYu » Logged
otherside
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #200 on: 22 May 2008 - 22:57:07 »

BJK-Telekom yarı-final serisinden notlarım:

Çağ dışı bir salon,
Ne akla hizmet ettiğini anlamadığım boy turnikeleri,
Bu turnikelerin sadece 3 tane olması ( tüm salon için ) ve ikinci maçta birinin arızalı olması,
Biletix'den satılan biletlerin salonun 1/3'lık kısmını kapsaması, kalanının beleşçilere verilmesi,
Maç biletini biletix'den alanların salon girişinde biletlerini alamaması ( son gün ),
5 liralık bileti 20 liraya satmaya çalışan ( gişede bilet kalmadı diye milleti kandıran ) karaborsacılar (hepsi aynı tipler zaten, 2-3 maça giden öğrenir tiplerini),
Numaralı olan ama numarana oturmak için mücadele verdiğin biletler,

İşte bunlar Telekom'un üstün organizasyonu, tüm bunlar oldukça ben bir basketbolsever olarak maçlara gitmekten tiksiniyorum.Abdi İpekçi'de 20 kişi ile elit bir maç seyretmeyi tercih ediyorum.

tblstat.net anketi:

Eğer karar size kalsaydı, normal sezonda iki maçı da kazanan takıma play off serisine 1-0 başlama avantajı veren kuralı kaldırır mıydınız?
Hayır, aynen korurdum    1120, 55%
Evet, 0-0 a dönerdim    915, 45%
Toplam Oy: 2035

insanlar 1-0 kalsın demişler.

« Last Edit: 22 May 2008 - 23:16:15 by otherside » Logged

tek bir söz,
dudaklarımda ve ıslak,
kısık gözlerimde hapis bir damla,
ılık bir müzik,
soguk bir el,
tenimde,
karmaşık,
lütfen,
lütfen ölme...
Doğukan YÜKSEL
Newbie
*

View Profile
« Reply #201 on: 22 May 2008 - 23:36:49 »

Bu arada Ergin Ataman sanki bitse de gitsek tarzı bir koçluk yapıyor ULEB Cup çeyrek finalinden beri. Bilmiyorum parasını tam alamadığı için mi mutsuz, huzursuz, yoksa başka bir klüple mi anlaştı...
[/quote]

Ergin hoca seneyede bizimle bugün seref yalçın açıklama yaptı.

http://www.turkbasket.com/haberanasayfa.asp?m=1&hid=39056

sarpemre
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #202 on: 22 May 2008 - 23:52:07 »

Murat abi bizim taraftara bu sene Galatasaray oyuncuları cömertce dağıttı formaları. Yani forma dediğin nedir ki abi... Her maç en çok 1000 ytl ki o da yönetici posizyondaki insanların elinin kiri. Neyse ben böyle küçük detaylara çok takılıyorum ama bunlar da Türkiye'deki basketbolun seviyesinin maddi açıdan da yükseldiğinin bir kanıtı olabilir diye düşünüyorum. Bir de abartmadan bir örnek vereyim, Jurkovic'e para vereceğine 40.000 forma bütçesi ayır yani, di mi? Smiley Tongue

Ömer bildiğim kadarıyla Dee Brown ilk maçlarda formalaını verince uyarılmıştı.
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #203 on: 23 May 2008 - 00:48:46 »

Beşiktaş'ın kadrosunun tırt olduğu ve Ergin Ataman'ın başarılı olduğu yönünde yorumlar var; Ataman'ın başarı derecesi tartışılabilir ama özellikle ilk kısma katılmıyorum. Beşiktaş'ın kadrosu gayet iyiydi. Bütçesi en yüksek bütçe olmayabilir ama kendisinden yüksek bütçeli Telekom'da en önemli oyuncu Wright'ın devredışı kalması, Fener'in de imkanlarını abuk subuk harcaması sayesinde Beşiktaş kadrosu kimseye karşı net aşağıda kalmayacak bir durumdaydı. Hatta Drobnjak'ın sezon sonundaki formu itibariyle hücum yönünden en iyi pota altı da Beşiktaş'taydı bana göre.

Herkes Kaya'ya sallıyor ama Kaya senelerdir bu adam, istikrarsız ve zaten Ömer'in de dediği gibi öyle fundamental sahibi biri falan da değil, bu nedenle oyunu gaza fazla bağlı. Yine de ligin standartlarında en üst düzey uzunlardan biri ama Kaya söz konusuysa her zaman kaybolup gidebileceğini hesaba katmalısınız. Rasheed Wallace tarafı var kendisinin. Ama örneğin son maçta gayet iyi oynadı.

Beşiktaş için esas problem çok net biçimde Dalmau ve Apodaca oldu. Bu ikisinde de Ergin Ataman'ın sorumluluğu var. Kaya kaça oynuyor bilmiyorum ama Kaya'yı bir kenara bırakırsak en yüksek maaşlı Beşiktaş basketbolcusu Apodaca, bildiğim kadarıyla 500 bin doları biraz aşan bir miktara oynuyor. Geçen sene izlemedik tabii ki adamı ama açıkça patladı. Dalmau ise ilginç bir konu; bence onun için problem esas pozisyonunun oyun kurucu olmaması değil. Esas problem adamın skor yönünün bu seviye için yetersiz olması ya da körelmesi. Bu adamın nasıl skorer guard oynadığını bilemiyorum; ne etkili bir penetresi var ne de şutu. Play-off'ta zayıf nokta olacağı çoooook önceden belliydi, daha ULEB için transfer yapılabiliyorken beşinci yabancı gelmeliydi ama bekledik, bekledik, en sonunda da gele gele Chase geldi (Kötü adam değil ama en fazla vasat denebilir)

Dalmau ve Apodaca'nın beklenenin altında kalmalarına rağmen Beşiktaş şampiyon olabilirdi. Neticede ilk yarıda Fener'i dağıtırken de bu ikisi hiç ortada yoktu. Fener serisi ayrı konu, oraya gelmeden Telekom'a karşı ittire kaktıra üç uzunumuzdan ortalama en az 45 sayı üretmeliydik maç başına çünkü bunu sağlayacak imkan vardı. Açıkçası takımın dağınıklığı beni hayalkırıklığına uğrattı. İlk iki maçı Chase'le oynayan Ataman'ın, ikinci maçı kaybederken Chase de kötüydü diye Dalmau'yu hemen tekrar rotasyona sokması da beni şaşırttı ve kafasının çok karışık olduğunu düşündürttü. Chase şut tehdidi yaratıyordu ve Telekom'u içerden oymamız gerekirken bu gerekliydi, ikinci maçta biraz kontrolü yitirip kötü birkaç top kaybı yaptı ve sayı atamadı diye maç içinde oyuncu değiştirir gibi tribündeki adamı değiştirmek çok panik bir hamle oldu. Kaldı ki Chase ilk maçın en iyi 2-3 oyuncusundan biriydi bizim adımıza.

Neyse, daha önce de söylediğim gibi Ergin Ataman'la devam edilmesini isterim ben tereddütsüz, bunlar sadece eleştirilerim. Ama kadro kötü falan değildi; Wright'ı kaybeden ve iki yabancı hakkını Jurkovic'le Lang'e harcayan Telekom ve yabancılarından dördü Preldzic, Vidmar, Kinsey ve White olan (Bu sezonki bütçenle iki sezpnluk kadro kur deseler hiçbirini Beşiktaş'a istemem) Fenerbahçe arasında şampiyonluk şansı gayet kuvvetliydi. Yazık oldu.
altair
Guest
« Reply #204 on: 25 May 2008 - 19:12:34 »

final cok iyi basladi helal olsun 2 takimada.solomon  iyi motive olmus hem hücumda hem savunmada baya iyi basladi.el amin'e nefes aldirmiyor.telekom uzunlarinin mac boyu bu katkiyi vermesi zor gibi.tutkuda cok kötü basladi topu getirdikten sora bi türlü dogru pasi veremiyor.
« Last Edit: 25 May 2008 - 19:14:42 by altair » Logged
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #205 on: 25 May 2008 - 19:19:43 »

bence telekom bekir'de direnmemeli. daha onceki sezonlarda da gordugumuz uzere bu tip seviyeleri bekir pek kaldiramiyor ve de stres altinda genellikle eziliyor. fener ise rakibi sindirme cabasinda onlarda bu savunmayi devamli ayni ciddiyette yapamazlar diye dusunuyorum. eger yaparlarsa yine 4-0 olur.

edit: su 15 dakikalik cekisme tum seriye yansirsa degmeyin keyfime...
« Last Edit: 25 May 2008 - 19:34:40 by MuYu » Logged
Dodi
Newbie
*

View Profile
« Reply #206 on: 25 May 2008 - 19:42:34 »

Amma üçlük attı Fener be , yuh anasını ..

Maçta güzel Fener kaçıyor , Telekom kovalıyor . Baya yüksek skorlu bir maç oluyor , El Amin'de devreye girse çok daha güzel olacak.13 sayı Fener şuanda Kinsey,Ömer falan acaip üçlük atıo.
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #207 on: 25 May 2008 - 19:46:44 »

ben turgay demirel olsam, devre arasında solomon'u atarım taksiye, teri kurumadan hemen başlatırım vatandaşlık işlemlerini.

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #208 on: 25 May 2008 - 19:53:54 »

bunun şu ana kadar yapılmamış olması bile çok büyük bi saçmalık.herkes birer birer bunu yaparken bi kime neyi kanıtlama çalışıyoruz anlamıyorum.hatta el-amin ide yedeği yaparım.

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Dodi
Newbie
*

View Profile
« Reply #209 on: 25 May 2008 - 20:00:45 »

Kinsey'i de alalım bence , yok artık amma attı .
Pages: 1 ... 11 12 13 [14] 15 16 17 ... 23
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2008 « previous next »
    Jump to: