Welcome, Guest. Please login or register.
28 Feb 2020 - 01:51:34
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2008 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: New Orleans Hornets - Dallas Mavericks (Batı Konferansı 1.Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Seri ne olur?
Hornets 4-0 - 2 (2.4%)
Hornets 4-1 - 2 (2.4%)
Hornets 4-2 - 17 (20.2%)
Hornets 4-3 - 18 (21.4%)
Mavericks 4-0 - 1 (1.2%)
Mavericks 4-1 - 0 (0%)
Mavericks 4-2 - 31 (36.9%)
Mavericks 4-3 - 13 (15.5%)
Total Voters: 77

Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 7  All
Author Topic: New Orleans Hornets - Dallas Mavericks (Batı Konferansı 1.Tur Eşleşmesi)  (Read 32149 times)
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #15 on: 19 Apr 2008 - 16:55:07 »

Yalnız ben orada Warriors'la Pistons'a tecrübesiz demiyorum, Dallas ve Lakers tecrübelerine güvenerek seriyi alacaklarını düşündüler diyorum. Hatırlarsak, her iki takım da rakipleri önünde üstün gözüküyorlardı ve birçok kişi tarafından -ben dahil-  seriler başlamadan galip ilan edilmişlerdi. Yoksa karşı takımlar tecrübesiz değil elbette, misal Detroit'te de Larry Brown vardı. Ben kendilerini seri başlamadan galip ilan eden birçok takımın, tecrübe konusuna takıldığını söylüyorum.

Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #16 on: 19 Apr 2008 - 17:01:37 »

Yalnız ben orada Warriors'la Pistons'a tecrübesiz demiyorum, Dallas ve Lakers tecrübelerine güvenerek seriyi alacaklarını düşündüler diyorum. Hatırlarsak, her iki takım da rakipleri önünde üstün gözüküyorlardı ve birçok kişi tarafından -ben dahil-  seriler başlamadan galip ilan edilmişlerdi. Yoksa karşı takımlar tecrübesiz değil elbette, misal Detroit'te de Larry Brown vardı. Ben kendilerini seri başlamadan galip ilan eden birçok takımın, tecrübe konusuna takıldığını söylüyorum.

gecen seneki dallas - gsw serisinde seri baslamadan dallas'ın galip ilan edilme sebebinin tecrübe faktoruyle alakalı oldugunu dusunmuyorum. 67 galibiyetli bir takımın, yıllar sonra playoff yapmıs bir takım karsısında agır bi sekilde favori gosterilmesi takımlar arasındaki guc farkına baglanıyordu, ki gayet normal. hatta olası bi upset ihtimali konusulurken, gsw'ın bu konudaki en buyuk sansının koçunun tecrübesi olabilecegi epey dillendirilmişti hatırlarsak.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #17 on: 19 Apr 2008 - 17:13:53 »

Ben iki takımıda azda olsa bir iki mac seyrettim. Kiddli Dallas hala ne yaptığını bilmeyen bir takım hüviyetinde ve güven vermiyor açıkçası. Oyumu 4-3 NWO olarak kullandım. En çekişmeli serilerden bir tanesi bence. NWO başarıya aç ve ewt tecrübesiz. Kurt oyuncuların olduğu Dallasa karşı neyapacaklar? AÇıkçası C.poul Dallası denize dökecek ve seneye kadroyu dağıtacak Dallas diye düşünüyorum Smiley

pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #18 on: 19 Apr 2008 - 17:42:29 »

http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=Ap5Yxpm5knHMa7jEsgAwHOu8vLYF?slug=aw-scottkiddreunion041808&prov=yhoo&type=lgns
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #19 on: 20 Apr 2008 - 04:21:24 »

Peja üçlüklerde Sacto yıllarındaki gibi. 2 tuğla attı ilk molaya kadar.

Mustafa
Multi Maniac
Pro. Member

View Profile
« Reply #20 on: 20 Apr 2008 - 12:11:03 »

paul'e saygım bu maçla beraber bir katta daha arttı. 12 sayıdan gel maçı çevir ve karşı rakibe maç sonu 12 sayı fark at. hornets ekibini tebrik ediyorum. dirk öbür tarafta çok yalnız kalıyor, kidd efendi biraz daha kendini gösterse iyi olacak.

starury
Newbie
*

View Profile
« Reply #21 on: 20 Apr 2008 - 14:26:04 »

New Orleanst ilk yarıda playoff heyecanı üstünden hiç atamadı.Çok kolay atışları kaçırdılar.ama iknci yarı ile atağa geçtiler Peja,Paul,Chandler ve diğerleri ne kadar kaliteli bir kadroya sahip olduklarını hatırladılar ve maçı rahat aldılar.Açıkcası New Orleanst bence daha şanslı bu seride.Kimse evinde maç vermez 4-3 Hornets alır kanımca.
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #22 on: 20 Apr 2008 - 15:01:37 »

Yalnız Kidd'in olduğu bir takımın, hücumda Nowitzki'nin eline sıkışıp kalması çok ilginç. Paul de resmen tek başına aldı götürdü, zevkten dört köşe etti beni pc başında. Aferin çocuklar!

riketsia
forummorum
Sr. Member

View Profile
« Reply #23 on: 20 Apr 2008 - 16:54:59 »

Anlamadıgım olay geriden gelip macı farklı alan takım new orleans
- Sanki yılların play-off tecrubesi yaşlı kurt!!! chris paul deymiş gibi ....

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #24 on: 20 Apr 2008 - 17:44:58 »

Beyler ben C.paulu seyrettim. Adam bitirmiş olayı artık. NBA nın eniyi oyun kurucusu olmuş. Duruş, zeka, savunma şut herşey var. Harika bir adam gerçekten. Takımın yarısıda paul zaten.

NWO yenmiş tahmin ettiğim gibi. Tecrübesizlik etkili olmuş olabilir maçın başında ama seri uzadıkça güvenleri yerine gelecektir eminimki. Maçı seyredemedim ama poulü ilerki serilerde seyrederiz inşallah
« Last Edit: 20 Apr 2008 - 17:55:30 by Sekerford » Logged

Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #25 on: 20 Apr 2008 - 18:02:53 »

Ben de maçı izleyemedim. İlk yarı üstün olmamıza rağmen yine bocalamışız her zamanki gibi. Kidd geldiğinden beri böyle zaten.. 1 iyi 2 kötü çeyrekler.. Paul'e helal olsun demekten başka yapacak birşey yok. 2. maçı bekliyoruz..
MineField
Forum Mayını
Pro. Member

Dikkat Mayın Var!

View Profile WWW
« Reply #26 on: 20 Apr 2008 - 21:50:16 »

Maçın ilk yarısını kesik kesik de olsa izledim. Dallas çok iyi gözükmese de bir şekilde önde götürüyordu maçı ama ikinci yarı Paul faktörü ağır basınca Hornets kazanmış. Sevindim doğrusu Smiley Bu serinin de zevkli geçecek serilerden biri olduğunu düşünüyorum. Bence Hornets için bu maç önemliydi. Sonuçta play-off havası başka oluyor. Psikolojik olarak da bu ortamı yaşamaları ve kazanmaları onlar için ekstra bir getiri oldu. Dallas elbette maç kazanacaktır ama seriyi Hornets'in geçeceğini düşünüyorum. Dallas sahada pek oturmuş bir takım görünümü vermedi bana o sürede. Özellikle çok dağınık hücum ettiklerini düşünüyorum, yani ne yaptıkları belli olmuyor. Hornets takım halinde daha iyi bir görüntü veriyor.

occansey
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #27 on: 23 Apr 2008 - 05:24:13 »

2. maçın ilk yarısı itibariyle Dallas'ın berbat oyunu devam ediyor. Takımın ne yaptığı hakkında en ufak bir fikrim yok; işin kötüsü Avery Johnson'un da bir fikri varmış gibi durmuyor. Şu ana kadar her hücum ya Dirk'ün ya da Howard'ın bire birine kalıyor, o da olmazsa biri dışardan şut sallıyor. Bari NO'dan kopya çekip Kidd-Nowitzki pick & roll oynasalar diycem ama Kidd'in de ne yaptığı belli değil. Bu havada devam ederlerse en fazla evlerinde bir maç alırlar; 5. maçta New Orleans'ta bu iş biter.
sender
Guest
« Reply #28 on: 23 Apr 2008 - 06:02:05 »

bence dallasin hücumunun tıkanmasının jason kidd'le hiç bir alakasi yok.oyun sistemi  yüzünden jason kidd bu kadar az yaratici gözüküyor.jason kidd'in daha iyi oynamasini saglamak da avery hocanın işi artik.
occansey
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #29 on: 23 Apr 2008 - 06:34:14 »

bence dallasin hücumunun tıkanmasının jason kidd'le hiç bir alakasi yok.oyun sistemi  yüzünden jason kidd bu kadar az yaratici gözüküyor.jason kidd'in daha iyi oynamasini saglamak da avery hocanın işi artik.
35 yaşına gelmiş Kidd kenardan gelicek talimata göre hücumu açıcaksa yavaştan golfe kaysın zaten. Takım sıkıştığında farklılık yaratsın diye alındı bu adam takıma, ki bu işi becerebildiğini de gördük zamanında. Mesele onun da şu ortamda kafasını oyuna verememesi. Avery Johnson'un suyuysa 95 dereceye fln geldi o ayrı; AAC'de oynanıcak maçlardan birinde fire verilmesi durumunda seri %90 biticek zaten ondan sonra bir zahmet kendi bırakır herhalde.

Edit: Brandon Bass'e helal olsun; CP3 de yavaş gelsin biraz adam tecrübe fln dinlemedi dağıttı ortalığı  zen.
« Last Edit: 23 Apr 2008 - 06:38:00 by occansey » Logged
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 7  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2008 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: New Orleans Hornets - Dallas Mavericks (Batı Konferansı 1.Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: