Welcome, Guest. Please login or register.
28 Oct 2020 - 18:21:44
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Utah Jazz  |  Topic: Playoff 2008 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Playoff 2008  (Read 4960 times)
mariburnu
Sr. Member

View Profile
« on: 13 Apr 2008 - 00:40:31 »

Geçen seneki gibi Denver'ın önünde kuzeybatı şampiyonluğuna ulaştık ve büyük bir ihtimalle playoff'a 4. sıradan gireceğiz. Tabii son maça kadar değişebilir ama şu an beşinci Houston ve altıncı Phoenix, bu iki takımdan biriyle eşleşmemiz yüksek ihtimal. Bu sezon dışarda çok zorlandık, ilk altıdaki tüm takımlara karşı da saha dezavantajımız var. Sezon sonuna doğru deplasman maçlarında biraz toparlandık yine de playoff'ta en büyük sorunumuz dışardaki maçlar olabilir. Buna karşılık içerde gayet iyi durumdayız.

Şimdi böyle saha hesabı, sıra hesabı falan yaparken batıda birbirinden kaliteli 8 takımın mücadelesinde her şeyin olabileceğini de göz ardı etmemek gerek. Her yönüyle harika bir playoff bizi bekliyor. Umarım sonunda en çok sevinen taraf oluruz Smiley
replikas
Newbie
*

View Profile
« Reply #1 on: 14 Apr 2008 - 02:57:01 »

playoff eşleşmesiyle ilgili bişey sorucam. bu gece houston maçı var, houston o maçı ve salı gecesi utah houston maçını utah alırsa, son maçları da ikisi de kazansa veya kaybetse ve aynı galibiyet sayısıyla bitirseler normal sezonu (phoenixin altıncı bitirdiğini varsıyıyorum), saha avantajı kimde olucak? utah houston arasındaki normal sezon maçlarının galibine mi bakılcak? yoksa da neye bakılcak acaba? averaj mı? Smiley
düzeltme: sa lakersa yenilince 5.sıraya düştü, aynı şartları sa için de merak ediyorum tabi Smiley bir de umarım böle bi eşleşme olmaz
« Last Edit: 14 Apr 2008 - 03:01:02 by replikas » Logged
precarious
Full Member

gasol-howard-nowitzki

View Profile
« Reply #2 on: 14 Apr 2008 - 03:00:19 »

utah houston maçlarına bakılacak , orda da durum şu anda 1-1 ..yani utah yenerse houston dan avantajlı olur
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #3 on: 14 Apr 2008 - 13:33:28 »

playoff eşleşmesiyle ilgili bişey sorucam. bu gece houston maçı var, houston o maçı ve salı gecesi utah houston maçını utah alırsa, son maçları da ikisi de kazansa veya kaybetse ve aynı galibiyet sayısıyla bitirseler normal sezonu (phoenixin altıncı bitirdiğini varsıyıyorum), saha avantajı kimde olucak? utah houston arasındaki normal sezon maçlarının galibine mi bakılcak? yoksa da neye bakılcak acaba? averaj mı? Smiley
düzeltme: sa lakersa yenilince 5.sıraya düştü, aynı şartları sa için de merak ediyorum tabi Smiley bir de umarım böle bi eşleşme olmaz

http://www.batug.org/forum/index.php/topic,5321.1875.html

indy
Newbie
*

View Profile
« Reply #4 on: 16 Apr 2008 - 14:23:57 »

Bu akşam Utah SA deplasmanda yenerse ve Houston, Phoenix kazanırsa 4 takım 55 galibiyet 27 mağlubiyete ulaşıyor. Böyle bir durumda yine tie-breaker mı uygulanıyor (böyle bir durum daha önce yaşandı mı onuda bilmiyorum) ve sıralama ne şekilde oluşur. Bilen varsa yazabilir mi?
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #5 on: 16 Apr 2008 - 17:47:02 »

Bu akşam Utah SA deplasmanda yenerse ve Houston, Phoenix kazanırsa 4 takım 55 galibiyet 27 mağlubiyete ulaşıyor. Böyle bir durumda yine tie-breaker mı uygulanıyor (böyle bir durum daha önce yaşandı mı onuda bilmiyorum) ve sıralama ne şekilde oluşur. Bilen varsa yazabilir mi?

utah, division şampiyonu oldugu için 4 takımlı tie-break'e dahil edilmiyor. diğer 3 takımın arasında oynanan maçlara bakıldıgında, dereceler: suns 5-3, houston 4-4, spurs 3-5. utah'dan sonra ilk dörtte yer alacak diger takım suns oluyor boylelikle. üçüncülük için suns ile utah'ın arasındaki maçlara bakıldıgında ise utah üstün. böylece utah 3., suns 4., rockets 5., spurs de 6. oluyor.

Records: Jazz 55-27, Phoenix 55-27, Houston 55-27, San Antonio 55-27.
Tiebreakers: This is the much-discussed four-team tie. According to the NBA office, the tie is broken first by removing the Jazz, who are guaranteed a top four seed as the Northwest Division champions. Then you do a three-way head-to-head tiebreaker with the games the Rockets, Suns and Spurs have played against each other. Phoenix is 5-3, Houston is 4-4 and San Antonio is 3-5. The Suns and Jazz then are part of a tiebreaker to determine the Nos. 3 and 4 seeds. The Jazz own the season series with Phoenix so they are third, the Suns fourth, the Rockets fifth and the Spurs sixth. NBA spokesman Tim Frank confirmed this Monday.
indy
Newbie
*

View Profile
« Reply #6 on: 16 Apr 2008 - 19:43:20 »

Bilgi için tesekkür, O zaman Utah'ın stratejisini belirlemek kendi elinde ya SA'yu yenip ev sahibi avantajını kazanıp yine Sa rakibi olmak bu yolla olası bir Sun-Lakers yarı finalinin yplu açılır. Veya büyük ihtimalle ev sahibi avantajını bırakıp Houston ile eşleşmek. Oldukça ilginç bir gece olacak.
Hornacek
Bjk6thman
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 17 Apr 2008 - 19:10:06 »

spursu yensek 3. olup yıne spursle eslesecektık kı basımıza bela alırdık
zaten adamları evlerınde ne zaman en son yendık hatırlamıyorum,yenılmemız normal

gecen senekı gıbı ılk turda yıne houstonla karsılasıyoruz ve yıne saha avantajı onlarda
gecen sene4-3 elemiştik yao mıng bızı zorlamıştı ama bu sene yao mıng de yok
boozer gecen serıde cosmustu houstona karşı,memo da yaoyu savunayım derken hucumda sılınmıstı bu sefer enerjısını hucuma da verebılecek
pota altında usutunluk kuracagımızı dusunuyorum

evımızde 37-4 gıbı muazzam bı basarı da yakaladık bu sene , evımızde de maç vereceğimiz zannetmıyorum
bu serıyı 4-2 alırız biz Wink
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Utah Jazz  |  Topic: Playoff 2008 « previous next »
    Jump to: