Welcome, Guest. Please login or register.
16 Oct 2019 - 01:04:54
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Riding High: Playoff 2008 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2  All
Author Topic: Riding High: Playoff 2008  (Read 8265 times)
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« on: 7 Apr 2008 - 17:18:53 »

hayatta bi şeyleri idrak etmeye ve bu ligi izlemeye başladıım zamanlardan beri boston celtics hep kötü oldu. nba'deki bütün takımlar geride bıratıımız 20 sene içerisinde arada bir iyi diye anılırken, celtics ile hep dalga geçildi. şimdi hesap zamanı. ligin en iyi 10 oyuncusunun üçü, sezon içerisinde saalam olduunu gösteren bi bench ve duck rivers. hep beklentilerimizi düşük tutmaya, olası bi hayal kırıklıına kendimizi hazırlamaya çalıştık ama takım gün geçtikçe bizim hayallerimizin çapını büyüttü. boston spor organizasyonlarında red sox ve pats ile son 5-6 yılda oluşan şampiyonluk furyasına bi halka da biz ekleriz umarım. takım çok formda, ligde kimsenin olmadıı kadar motive ve hazır. açıkçası en çok merak ettiim şeylerden biri de garden'daki atmosfer olacak. kötü de bitse, iyi de bitse heyecanlı bi playoff macerası bizi bekliyo.

gelsin lebron'lar, gitsin billups'lar. sappi
« Last Edit: 7 Apr 2008 - 17:19:55 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

Heroes Never Die. THEY RELOAD!

View Profile WWW
« Reply #1 on: 7 Apr 2008 - 17:37:15 »

Açıkçası sezonun yarısına kadar Detriot ve Cavs'ın Celtics'in yoluna taş koyacağını düşünüyordum ama özellikle Teksas turundaki performanslarından sonra Doğu şampiyonluğunu alacaklarına neredeyse eminim. Doc Rivers'ı hala çok tutmasam da kadronun artılarının fazlasıyla olduğunu ve bunları öyle ya da böyle kullanmayı başaracaktır. Doc Rivers olmasa da KG devreye girip işlerin olması gerektiği gibi yürümesini sağlar.

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #2 on: 7 Apr 2008 - 17:50:43 »

walla ozan su ustteki postunla beni bile gaza getirdin.Her ne kadar hidodan dolayı orlandonun basarısını istesemde
suanda ben de bir boston sempatizanı oldum acıkcası
zaten bence cok buyuk ihtimal dogu sampiyonu olacaklar

Son Turnuva Şampiyonu
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #3 on: 7 Apr 2008 - 18:15:26 »

Boston bu senenin başından beri beri favorimdi hala da öyle. 3 tane ego sorunu olmayan yıldız ve veteranları ile çok güzel bir kadroları var. Doğu finalini muhtemelen Detroit'le oynayacaklar ve de bence çok büyük bir ihtimal NBA Finali'nde göreceğiz Boston'u. Özellikle Batı turundaki harika performansları ile Batı'nın abilerine de mesajlarını verdiler. Bir de Batı'daki plaoff kargaşasını göz önüne alırsak, Boston şampiyonluğa yakın olan taraf bence..

Ug®_GnY
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #4 on: 8 Apr 2008 - 00:42:29 »

bence de şampiyonluğun en büyük favorisi celtics.. garnett ve allen pierce ile birlikte gerçekten muhteşem üçlü oldular.. ayrıca rakibinin eski günlerdeki heyecanı yaşamak ve kobe faktörü nedeniyle lakers olasını istiyorum.. o seride celtics daha şanslı ama umarım o final olur ve 7 maç izletirler bize..

Ug®_GnY
The Alp
Antipatik Senfoni
Pro. Member

rises?

View Profile
« Reply #5 on: 8 Apr 2008 - 00:58:49 »

Detroit hala çok ciddi bi tehdit bence ama boston oyunun iki tarafında da makine düzeni gibi çalışıyor.. Açıkçası sadece bu sezon değil uzun süredir bu takımdan daha takım bi takım görmemiştim.. Mucize olmazsa NBA şampiyonu olacaklarını düşünüyorum ama KGnin kanıtlaması gereken bişeyler olduğunu ve o şeyi kanıtlaması için istediği herşeye sahip ve kanıtlayacaktır diye düşünüyorum..

...
riketsia
forummorum
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 8 Apr 2008 - 01:39:43 »

evet yuzduk kuyruguna geldik..
şimdi sırada kiiiii zamanı Smiley kaldı 4 takımla yapılacak gitikce zorlaşacak mac maratonu..
KG yuzuk sana cok yakın bu sefer dostum   Afro

pinback
Guest
« Reply #7 on: 8 Apr 2008 - 02:41:05 »

7 Maçlık bir celtics-lakers final seriside tadindan yenmez hani.
oregonman
Newbie
*

View Profile
« Reply #8 on: 10 Apr 2008 - 22:34:40 »

valla normal sezona bakınca batıdaki contendorlara karşı net bi celtics üstünlüğü görüyoruz.doğuda cleveland sancılı detroit tehdidi aşılırsa celtics şampiyonluğa yakın görünüo.ama george carlın normal sezon bir contender için 82 maçlık bi hazırlık dönemidir açıklaması da kafama takılmıo değil.hakkaten pp ra kg sam ı am+rondo+perkins+davis+pj+tony allen+house+posey şampiyonluk için tüm taşlar yerinde gibi her ne kadar doc rivers hala benim için soru işareti olsada.velhasıl kelam mantık celticsin bir numaralı favori olduğunu gösteriyo o malum şanslarını da hesaba katınca hele Smiley
Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #9 on: 16 Apr 2008 - 10:48:16 »

Boston için bu senenin başından beri şampiyonluğun en güçlü favorisi diyordum. Hakkaten maçlar oynandıkça bu dahada belirginleşti. Kadroda üç tane süper yıldız var ve öyle kavga dövüş çıkaracak adamlar değiller. Hepsininde ortak amacı yüzük olduğunu düşünürsek maçları bir şekilde kazandıracaktır. Zaten KG 'nin NBA'deki en hırslı oyunculardan olduğunu bilmeyen yok. Paul Pierce'da olayın farkında bu kadro ile 2 sene daha ligi domine edebilirler ve böyle bir fırsat varken kaybetmeyi göze alamazlar. Playoff 'larda ilk turdada Atlanta ile eşleştilerki çantada keklik gözüküyor.
Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #10 on: 16 Apr 2008 - 15:58:33 »

en fazla 3 maç vererek nba finaline çıkacağını düşünüyorum celtics'in.. 1. olmak yolların lebron'la kesişmesi gibi bi dezavantaj getirecek belki ama boston'ı tek başına eleyecek kadar tanrılaşabileceğini düşünmüyorum lebron'ın..

sezon başına baktığımda dar bi rotasyon görüyordum, bu nedenle takımın pilinin konferans finali dolaylarında bitebileceğini, oyun kurucu konusunda da sıkıntı yaşayacaklarını düşünüyordum veteran bağlama ihtimalleri o zaman da var olmasına rağmen.. ama KG'nin çok isteyeceğinden, bedenini maksimumuna kadar zorlayacağından şüphem yoktu, yine de biyolojik sebepler finalin favorisi olmasını engelliyordu gözümde..

bugün geldiğimiz noktada leon powe'ından bigbaby'sine şampiyonluk hedefi olan bi takıma yaraşır bi bench katkısı görüyorum.. yine damon stoudamire falan beklerken KG ile aynı cümlede kullanmamaya özen gösterdiğim sam cassell'in gelmesi veteran olarak.. bunun yanında rondo'nun beklentileri aşması falan.. bilmiyorum evlat bilmiyorum, bi laker olarak korkmaktayım ciddi şekilde 1.liğin tadını çıkarmaya çalıştığımız şu günlerde..

en çok korkutan da sene başında gecenin maçı 'topic'inde yazdığım ve "çok sert" tepkiler alan KG'nin belli bi 10 günlük süreçte dinlendirilmesi, bi kafa tatili bi 'springbreak' molası alması teklifim istemdışı olarak yerine getirildi.. hem bünyede çok hasar bırakmayan, hem de bi dinlenme sürecine vesile olan bu ufak sakatlıklarla zinde bi KG izleyeceğiz play-offlar'da.. aynı durum ray için de geçerli..

şu gün için şampiyonluktaki favorim celtics.. yalnız beklentilerin üstünde dönen bi bynum, dönen bi ariza bu durumu değiştirebilir halen.. böyle tam kadro bi lakers gelmedikçe de boston'a rakip çıkabileceğini düşünmüyorum ben naçizane.. ki o tam kadro lakers'ı da bugüne kadar izlemediğimizi, bynum-gasol-odom üçlüsünün rotasyonda nasıl kullanılacağının hala belirsiz olmasını da düşününce o ihtimal bile çok yakın gelmiyor..
« Last Edit: 16 Apr 2008 - 15:59:14 by kobeornottobe » Logged

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #11 on: 16 Apr 2008 - 16:09:29 »

lakers banko finalde diyosun yani? kusura bakma ama noluyoruz?

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #12 on: 16 Apr 2008 - 16:36:54 »

estağfurullah ne kusuru? ama öyle bi şey demiş olduğumu düşünmüyorum.. belli senaryolar üzerine konuştum(cavs'in wizards'ı eleyecek olması bi senaryodur mesela), hatta lakers o senaryolar içerisinde de kendine yer bulmadı benim 'post'umda.. ben sadece oyuncuların potansiyelleri gözönüne alındığında sadece sağlıklı bi lakers'ın celtics karşısında yıkılmadan durabileceği ihtimalinden dem vurmuştum.. çünkü sen de muhtemelen takdir edeceksindir ki, lakers hakkında halen biçok bilinmeyen var elimizde, yani belli oyuncular hiç birarada sahaya çıkmadı ve bu sentezin neler getireceği konusunda en fazla tahminde bulunabiliyoruz.. tabi getiri ötesinde bugünkü durumdan geriye gidişe sebebiyet verecek götürüler de mümkün olabilir, ancak bunu bilemeyiz..

zaten böyle bi 'topic' açıldıysa amaç da bu ihtimalleri öne sürmek, destekli öngörülerde bulunmak değil mi? ben böyle algıladım ve ariza&bynum ikilisinin rotasyona girdiği bi lakers'ın play-off sırasında boston'ın alacağı neticede etkin bi rol oynayabileceği, yani 'topic'le hatırı sayılır bi ilintisinin olabileceğini düşündüm.. "lakers banko finalde" gibi bi anlam çıkmaması için ekstra bi özen göstermiş, "naçizane" gibi bi kelime kullanmış, sürekli "ihtimal" kelimesini vurgulamaya çalışmıştım.. yine de kendimi tam olarak ifade edemeyip, yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdiysem binlerce özür tüm forum ahalisine..

« Last Edit: 16 Apr 2008 - 16:38:06 by kobeornottobe » Logged

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #13 on: 16 Apr 2008 - 16:41:41 »

fikrini söylüyosun biraderim, niye özür diliyosun binlerce defa insanlardan, rahat ol.

Cesc
TurkishWolves
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #14 on: 16 Apr 2008 - 21:01:35 »

3 sene sonra ilk kez playoff’larda baştan sona destekleyeceğim bi takım var,o yüzden ilk kez ufak da olsa heycanla giriyorum bu playofflara.Evet,doğru tahmin ettiniz ladies and gentlemen , Kevin Garnett’in takımı olan Celts’in şampiyonluğu için atıyor kalbim bu yıl.

İlk turda Boston’ın yorulmayacağını düşündüğümü ilgili topicte de belirtmiştim.İkinci turda gelecek takım bence cavs.Kadro derinliklerinin had safhada olmasıyla beraber,varejao-wallace ikilisi de KG’yi baya yıpratma potansiyeline sahipler.yani serinin uzaması cavs’ın işine gelicek.olabildiğince kısa tutması,her maça asılması gerekiyo boston’ın.washington da ters gelen bi takım ayrıca ama o normal sezondu.playoff atmosferinde affedeceğini düşünmüyorum boston’ın.

Finallerde rakip büyük ihtimal Detroit.Billups’ın bu seride etkinliğinin had safhada olacağını düşünüyorum şahsen.Rondo’ya karşı büyük fiziksel üstünlüğünü kullanacak,ayrıca savunmada kitleyecektir.Cassell’in playoff performansı en çok bu seride önemli o yüzden.ama her şeye rağmen detroit’in finalleri görebilmesi rasheed’e bağlı,birebir aldığında kg’in nice süperstarlara illallah ettirdiğini bildiğim için en büyük avantaj budur diyor ve bu seriyi de 6 veya 7 maçta alacağını düşünüyorum Boston’ın.

Batıdan kimin geleceği tamamen bi muamma,onu da gelince konuşuruz.

Bu arada demet akalın’ın Lakers sempatizanlığını afişe etmesi sonrası hande yener yeşiller içinde görülürse kimse şaşırmasın.

”Lakers bakkal basketbolu oynuyor”
Pages: [1] 2  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Riding High: Playoff 2008 « previous next »
    Jump to: