Welcome, Guest. Please login or register.
19 Nov 2019 - 02:06:29
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Play-off 2008 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Bu play-off larda ne yaparız?
İlk turda elenir gideriz - 3 (6.7%)
Yarı final bize kafi, ötesine geçmeyiz - 24 (53.3%)
Batı Finali'ne çıkar, gerisini getiremeyiz - 14 (31.1%)
Boston'a eleniriz (Ya da Detroit'e, ne bileyim?) - 2 (4.4%)
Yüzükleri takar, Bourbon Street'e akarız - 2 (4.4%)
Total Voters: 42

Pages: [1]
Author Topic: Play-off 2008  (Read 4217 times)
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« on: 7 Apr 2008 - 02:00:25 »

Yıllar sonra Play-off'ta olmanın derin neşesi ve sevinci içinde topiğimizi açıyorum...

Şimdi efendim, Batı birinciliğni henüz garantilemiş olmasak da, yaklaşık olarak ilk üç sırayı garantilemiş gibiyiz. 54 galibiyetimizle, son play-off'larımız olan 2003'deki 42 galibiyeti (Doğu) kat kat aşmış bulunmaktayız. Oynana oyunu bir kenara koyarak, direk play-off üzerine varsayımlara geçelim.

Batı'yı birinci bitirirsek,
Dallas - Denver - Golden State üçlüsünden biriyle eşleşmemiz muhtemel. Bu üçlü içinden en çok kaçındığım, geçen seneden tecrübeyle kanıtlanmış bir şekilde Golden State. Ha bu akşam Golden State'i yendik mi, yendik. Ama Golden State'in ne oynadığı belli olmadığı için, özellikle gazı alabilidikleri sürelerde çok etkili oluyorlar. Yani siz daha ne oldum demeden, 4 üçlük yazıp 15-16 sayı farka koşabiliyorlar. Bu yüzden açıkçası Warriors'tan tırsmıyorum değil. Ha Warriors'un da ilacı var elbet, pota altı. Ama eşleşmemeyi tercih ediyorum.
Gönlümdeki aslan açıkçası Denver. Çünkü çok dengesiz bir takım. Sayı konusunda, atılan şut konusunda, yapılan savunma konusunda bir günleri bir günlerini tutmuyor. Şimdi diyeceksiniz ki "Ulan davar, takım zaten Carmelo ile Iverson'ın takımı daha ne şut dengesizliği arıyorsun?" diyecekseniz, deyin tabi de o "davar" lafını aramızdan çıkaralım önce. İşin sırrı burda açıkçası, Carmelo da Iverson da kaçırdıkça sinirlenen, topu daha hışımla potaya atmaya sevdalı oyuncular. Bir de hışımlı hışımsız potaya atmayı seven JR'ı eklerseniz tablo bizim için iyi. Ha bu tablonun kötü yanı da, sokmaya başladıklarından sonra bilekleri fena ısınıyor. O yüzden bizim savunmanın sağlam durması şart. Denver'da asıl çekindiğim oyuncu Camby (müstakbel DPOY), çünkü bizim takımdaki her oyuncuyu durdurabilecek yegane oyuncu o . Yani Anthony Carter felan kıçını yırtsa Paul'ü durduramaz, o yüzden Camby çok değerli bir parça. Artı, şut konusunda diğerlerinden ona birşey kalmadığı için, kendini tamamen savunmaya odaklaması önemli, bize ters.
Dallas ise bana göre kapalı kutu, evet Kidd'den sonra tepesitaklağına aşağı indiler ama Kidd'in play-off larda nasıl çoştuğunu da biliyoruz. Özellikle Nowitzki'nin - bence - henüz sakatlığı geçmeden dönmesi yüzünden, play-off larda fizik olarak zorlanacağını düşündüğümden, Kidd'in rolü daha fazla artacaktır. Burada da en büyük güvencem Avery Johnson. Kidd'i hala çözememiş gibi çözüktü bana göre, yani takımın dizginlerini biraz Kidd'e bırakmayı denese, belki Dallas'lılar, maçların belli bölümlerinde başı kesik tavuk gibi sahada dolaşmayacaklar. Nowitzki belki ağrılı, sancılı girecek play-off 'a ama sonuçta da o Nowtizki, ölüsü ile maç kazandırabilecek bir oyuncu. Onun sakatlığı için çok üzülsem de, eğer bizle eşleşirlerse Nowitzki'nin tam randımanlı oynamasını istemem tabi. Evet, garip bir temenni ama hayat böyle.

Batı'yi ikinci bitirsek bile yine yukarıdaki üçlü geçerli, o yüzden ırgalamam bir daha. Eğer üçüncü sıraya düşersek, hem Phoenix, hem de Houston'un gelme ihtimali var, onları da eğer eşleşirsek değerlendiririz. Ama şu anda görünen, üçüncülüğe biraz uzak olduğumuz.

Biz aşağı inme ihtimalini felan tartışıyoruz ama, şaka maka Detroit'in peşine dayanmışız. Olmuş yani.

Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1 on: 7 Apr 2008 - 02:26:29 »

ilk yorum cp3 seven bi lakerslı'dan geliyor izninizle Wink

bence hornets adına normal sezonun kaç bitirileceği ilk turun ötesinde anlamlar içeriyor.. şu günden sıralama konusunda bi çıkarım yapmak çok kolay değil, çok bilinmeyenli denklem sözkonusu ancak şöyle bi şeyler karalayabilirim..

ilk tur için dallas-denver-g.state çok fark edeceğini düşünmüyorum açıkçası.. denver daha rahat bi seri olabilir ancak her eşleşme için "çok ekstra durumlar olmazsa hornets alır" diyebilirim.. 3.lüğe düşüp suns'ı bulursa karşısında paul'ün normal sezonda nash'i denize döktüğü maçları da göz önüne getirince o da sorun olmaz gibi.. ancak konferans finali isteniyorsa 1.sıra kapatılmalı bence.. eğer bu gerçekleşirse olası spurs-lakers serisinde yıpranarak gelen takım bile tokatlanabilir paul bu performansı play-off'a yansıtırsa.. ama bu iki takımdan biriyle yarı finalde eşleşmek çok hayır getirmez hornets'a.. o yüzden normal sezonun nasıl sonlandırılacağı önemli..

oyu 2.şıkka verdim.. lakerslı yanım objektiviteye engel oldu.. ama şu son 5 maç çok önemli, 1-3'ü tayin etmesi yönüyle.. staples'taki maçta kobe'nin olgunluk seviyesi(mvp hadisesine yaklaşımı, bireysel challenge yaratma olasılığı vs.) bile önemli bi değişken..
« Last Edit: 7 Apr 2008 - 02:27:38 by kobeornottobe » Logged

pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #2 on: 7 Apr 2008 - 02:41:13 »

benım gozumde cok taze bı takım hornets. playoff sevıyesınde deneyımlı takımların bıle saskına donebılecegını bılıyoruz, onlarda da kendı sevıyelerıne daha yakın bı yerlerde oynayamalarını bekleyebılırız. kendı sevıyelerı derken sezon basındakı tahmınlere bıraz yaklasmaktan bahsedıyorum. ayrıca paulu ayrı tutsak bıle bu sevılerde basarılı olmus oyunculardan yoksun bu takım. hele kı peja gıbı playoffların en kayıp ısımlerınden bırıne sahıpler. ılk turda denver dahıl sorun cıkartabılır bence. dallas gordugum kadarıyla bı haylı sıkıntılı, golden state de fazlasıyla ıstıkrarsız. ama dedıgım deneyım noktasında butun bu takımlar hornetsı ıkıye katlar. ıkıncı tur yuksek ıhtımal ama sonrasında olay sadece ıyı takım olmanın yetmeyecegı noktalara gıdıyor hepten. o kurtlar sofrasından ancak cok ıyı bı kurayla ılerıyı gorebılır bence.
« Last Edit: 7 Apr 2008 - 02:41:40 by pacerized » Logged
The Alp
Antipatik Senfoni
Pro. Member

rises?

View Profile
« Reply #3 on: 8 Apr 2008 - 01:45:28 »

paul 23 chandler 25 west 27 yaşında henüz ve önlerinde çok başarılı yıllar olacak; yanılıyor olabilirim ama kim gelirse ilk turda hornetsin tecrübesinin yetmeyeceğni düşünüyorum.. Bu mantığımla söylediklerim ; kalbimse lakers, spurs gibi çakallardansa(kızmayın: ) hornetsin başarılı olmasını istiyor lotaryalık bi timberwolveslu olarak ..

...
oregonman
Newbie
*

View Profile
« Reply #4 on: 16 Apr 2008 - 21:07:33 »

bende cp3sever bir portlandlı olarak iş yapmasını istiyorum hornetsin ama çok da kolay görünmüo.en tecrübeli adam peja lakers sacto serilerinden sabıkalı playoff kaçağı olarak diğerlerine bakınca cp3 west tecrübesiz chandler da daha taze.özellikle bir dallas eşleşmesinde cp3yi kidd kitlerse hornetsin hücum veriminin düşeceğini tahmin ediyorum. ilk turda elense dahi yürekli takımları yüzünden tüm hornetslileri kutluyorum .gurur duyabilecekleri bir takımları var
anilkos
Forum Wolverine'ı
Full Member

hi,hi,hi,hi...

View Profile
« Reply #5 on: 16 Apr 2008 - 21:36:16 »

Büyük bir aksilik olmazsa Dallasla karşılaşıcaz play offta ya da Phoenixle.İşimizin pekte kolay olmadığı kesin ama normal sezonda bana büyük keyif veren,mücadeleci bir oyun oynadıkları için benim için şampiyon olmuş kadar oldular.Hatta daha 3 sene öncesinde 11 (ya da 13 tam hatırlamıyorum) galibiyet alan takımın bu kadar yükselmesi bile büyük başarı.Kısacası play offta ne olursa olsun bu kurtlar sofrasından beter batıda böyle başarı gösterdiğiniz için teşekkürler çocuklar.

Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Play-off 2008 « previous next »
    Jump to: