Welcome, Guest. Please login or register.
19 Mar 2019 - 18:52:52
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Askerlik anıları 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 161
Author Topic: Askerlik anıları  (Read 489340 times)
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« on: 19 Apr 2003 - 19:14:29 »

halit geliyorrr...
hadi kerem yawwww...
« Last Edit: 22 Jan 2007 - 16:33:10 by BabyShaq » Logged

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #1 on: 19 Apr 2003 - 19:20:33 »

vaka bir yüzbaşı(bölük komutanı) akşam denetlemesinde. Takım komutanı bülent teğmen yanında. Bir dolabın onundeler Bülent teğmen Yüzbaşıya bağırıyor Komutanım bakın dolaptan ne çıktı. Ne çıktı diye soruyor yuzbaşı.

-- Okey çıktı omutanım

-- okeymi var? Ne okeyi lan? Adamlar okeymi oynuyormus geceleyin koğusta?

Biz burada yarılıyoruz tabi.

Teğmen

-- Yok komutanım hani var ya okeeyyy.

--- Haaa tamam anladım.

Bizi sonra tekrar yerlere yatıran cvp yuzbaşıdan geliyor

-- yaw ben o markayı kullanmıyorum ondan anlayamadım hemen Grin

Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #2 on: 20 Apr 2003 - 03:51:12 »

Ulan harbi çok komikmiş  Grin  Grin

Allah aşkına şeker yazmaya dvam et bunları  Grin
Bu arada sen adresi verdin mi bize??

Rappelz fan..
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #3 on: 23 Apr 2003 - 23:00:26 »

hava savunma okulu ve eğitim merkezi komutanlığı asteğmen temel kurs bölüğü Çekmeköy/İstanbul

İbrahim Yalçın ŞEKER (4943)

Parantez içindekide numaram. Yazın onuda. Haid bekliyorum mektuplarınızı

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #4 on: 24 Apr 2003 - 03:14:43 »

Muhah lan gece çıkan 900'lü reklamlar gibi olmuş, "Hadi Bekliyorum" ahahahah lan şeker sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün.
(yazacam kısa zamanda, postere izin var mıdır?)
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #5 on: 24 Apr 2003 - 17:48:03 »

walla seker ne adamsın haa bide biz mektup yazınca cevap gelecek de mi ole cevap gelmezse yazmam yane

Smiley

Son Turnuva Şampiyonu
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #6 on: 25 Apr 2003 - 19:30:02 »

yaw siz yazın mektubu ben cevapı kesin yazarım işimiz ne beah Grin

yaw bide burada pas sağa sola bağırıyoruz. Yani ciddi anlamda bağırıyoruz.

Mesela komutan gel olum dedi. Koşa koşa ideceksin yanına selam çakıp yuksek sesle 4943 İbrahim Yalçın ŞEKER emredin komutanım diceksin yoksa oyuyor adamı. İlk başlarda utanıyor insan bağırmıyor falan sonradan alıştık bağırıyoruz paso.

Bugün Kara Kuvvetleri Komutanı denetlemeye geldi bizi. Korgeneral Aytaç YALMAN. Yok işte yemekte ne var diye sorarsa hemen soyliceksin(bağırarak). Nerelisin derse bağıracaksın. Paso bağıracaksın. Ama bize uğramadı allahtan.

Geçen seneden Yüzbaşı anlatıyor:

Gelmiş yine bu denetlemeye. Öğrencinin yanına gitmiş. Tabi öğrenci vermiş tekmili. Ama öyle vermişki azına yuzune tukurmuş Paşanın gozluğunu falan batırmıs. İşin ilginci Paşa aferim olm deyip kalem vermiş Grin

Bart Jr.
Eric Cartman
Newbie
*

Tecrübeli bayan eleman aranıyor.

View Profile
« Reply #7 on: 25 Apr 2003 - 21:09:23 »

Eeuhe çok komik  Grin
Beni fazla tanımıyorsun ama bende yazıcam mektup... Smiley
Serdarex
Guest
« Reply #8 on: 26 Apr 2003 - 00:37:25 »

Tabii öyle bağıracak. Kolaysa bağırmasın bakalım.

Bir de askeri gaza getirme lafları vardır. Yürüyüş kolunda giderken kollarını kırarak yürüyeni görürlerse " ne biçin yürüyon lan öyle kolunu kırarak sanki Yunan askerleri gibi" diye laf atar komutanlar.  Yunan askerleri de kolunu kırarak yürümez ama maksat askeri bozmak.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #9 on: 26 Apr 2003 - 14:51:07 »

yaw seker olduruyon beni bu anılarla

dun cem yılmazın sova gittik oda paso anlattı asker anılarını falan ama dedim sekerin anıları bi baska Cheesy

Son Turnuva Şampiyonu
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #10 on: 26 Apr 2003 - 21:58:04 »

tesekkurler arkadaşlar sizlere layık olabildiysem ne mutlu bana. Mektuplarınızı bekliyorum mutlaka cevaplarıda yazılacaktır buda biline.

O yuruyus koluda ayrı bir sey zaten. Bizim yuzbaşı pezevenk İngiliz askeri gibi yurumeyin diyor Grin

Marsta bağırmıyoruz hadi kızlar canlanın diyor Grin

Eğitimler ayrı bir film vallahi. Adam topluyor boluğu. Birisi konusursa istikamet sağınız dağılın mars mars diyor. Hooppp koşmaya başlıyosun. Sonra nezaman isterse duuurrr diyor. Safta toplan diyor. Malın biri yine konusuyuor hadiiii bidaha dağıl. Yok komutanın solunda toplanacaksın. Beş adım onunde duracaksın. İlk geldiğimizde 8 kere dağıldık iflağım kesildi beah.

Ama zevk almaya başladım ya alışıyoruz ortama eğitimler eğlenceli geçiyor. Bide ben komutanım ya milleti ben eğitiyorum. Ohhh hiçbir hareketi yapmıyorum sağa don sola dağıl maymun ediyorum istediğim gibi Grin

Bugun askeri muzeye geziye goturduler. Yolda bizim otobus(3. otobus) yanlış yola saptı iki saat kaybolduk Grin

Geldiğimizde yuzbaşı başımızdaki asteğe baya bir fırça attı. Bizede attı niye telefon etmediniz diye. Ustune tabur komutanı gelidi kimse dikkat cekmedi oda fırcaladı bizi ohhh Ayakkabı gibin olduk Grin

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 26 Apr 2003 - 22:13:21 »

Düşünüyorum da hep büyüklerimiz de anlatıyor başka bir ülkede böyle askerlik anıları olur mu Huh ;DHerhalde olmaz.Sekerford askerliğin daha ne kadar sürecek ve hiç dayak yedin mi?İnşallah yemezsin ;DAskerlik senin ağzından zevkli gibi gözüküyor bakalım bizimki nasıl geçicek ileride Roll Eyes

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #12 on: 26 Apr 2003 - 22:19:31 »

abicim sen askerliği piknik yapar gibi yapamıyosun. Ole zevkli falanda değil yani. Sabah 6 da kalkıp tras olup yatağını duzeltiyosun bir saat(atmıyorum). Belli bir standartta topluyosun çarsafı gerdiriyosun dolabı duzeltiyosun. Bilmeyenler için soyluyorum ole dlabın içinde diş fırçası kolonya falan yok yasssaaakkk. Sadece traş kutusu sapka. Dolaba teğet altta terlik sağında harici(subay) elbisesi ayakkabıları. Arkada boya kutusu. Elbiseler poşetlenir onde eşortman (onların verdiği) arkada pijama(onların verdiği) Harici elbise En arkada askıda siviller var ve hepsi poşetli. Askılar aynı yone bakacak. Beyaz havlu olda mavi sağda asılacak ortadan katlı olacak. Bu sadece bir dolap için liste uzayııppp gidiyor. Ona bak buna bak boş vaktin olmuyor vallahi 10 da zor yatıyoruz. Daha yazarım hele birde nobetçilik var tam sıcıyoruz orda işte Undecided

HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #13 on: 26 Apr 2003 - 23:20:51 »

Seker sen nereden mezunsun?
Komutan olarak yapıyorum demişsin, herhalde
astsubay di mi? Bir de astsubaysan kısa olarak er, uzun yaparsan astsubay diye bir seçeneğin oluyo mu? Sen nasıl karar verdin?

Bunları sormamın nedeni dün cem yılmazdaydık gökhanla, o da askerlik anılarını anlatıyor, gül gül öldük...
Bi ara gülerken gökhan dedi ki: "olum bunlara gülüyoz ama biz de gidecez, kesin sıçtık"..
ben de cevap verdim: " doğrudur!!!"

Yani özet olarak, merak ediyoz "sonumuz ne olacak" diye!!!
« Last Edit: 26 Apr 2003 - 23:27:57 by HaliTT » Logged

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #14 on: 27 Apr 2003 - 00:04:12 »

Ağbi dar anlamda bakarsan çok kötü bir şey tabii ki hemde iğrençç..Tüm hayatın bitiyor bambaşka ve tek düze bir hayata başlıyorsun,arkadaşlarını seçemezsin ve ne idüğü belirsiz adamlarla yanyana olman kaçınılmazz..sabah 6 da kalkıp eğitim yapmak,hele ki yatağını süper düzgün toplamak (ki ben 3 saniye toplayınca ağır geliyo)

Ama öte yandan askerliği yapmayı çok istiyorum, vatan borcudur.Bu konularda çok hassasım..(vatan, milet, sakarya)

Rappelz fan..
Pages: [1] 2 3 4 ... 161
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Askerlik anıları « previous next »
    Jump to: