Welcome, Guest. Please login or register.
1 Dec 2020 - 22:53:08
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Utah Jazz  |  Topic: Gecenin Maçı 2007-2008 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 5  All
Author Topic: Gecenin Maçı 2007-2008  (Read 28238 times)
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« on: 30 Oct 2007 - 16:50:50 »

October   Opponent   Time   Local TV   Nat TV   Radio
 Tue 30    @ Golden State      8:30pm    KJZZ       

November   Opponent   Time   Local TV   Nat TV   Radio
 Thu 01    vs Houston [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Sat 03    vs Golden State [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Sun 04    @ LA Lakers      7:30pm    KJZZ       
 Wed 07    vs Cleveland [BUY TICKET]     8:30pm    KJZZ        
 Fri 09    @ Seattle      8:30pm    FSN HD       
 Sat 10    vs Memphis [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Mon 12    vs Sacramento [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Wed 14    @ Toronto      5:00pm    FSN       
 Fri 16    @ Cleveland      5:30pm    FSN HD       
 Sat 17    @ Indiana      5:00pm    FSN       
 Mon 19    vs New Jersey [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Fri 23    vs New Orleans [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Sun 25    @ Detroit      11:00am    FSN     NBATVHIGHDEF   
 Mon 26    @ New York      5:30pm    FSN       
 Wed 28    @ Philadelphia      5:00pm    FSN       
 Fri 30    vs LA Lakers [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       

December   Opponent   Time   Local TV   Nat TV   Radio
 Mon 03    vs Miami [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Tue 04    @ Sacramento      8:00pm    FSN       
 Fri 07    @ San Antonio      7:30pm    KJZZ        
 Sat 08    @ Dallas      6:30pm    KJZZ     NBATVHIGHDEF   
 Tue 11    vs Portland [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Wed 12    @ Phoenix      8:30pm    KJZZ        
 Fri 14    @ Portland      8:00pm    KJZZ       
 Sat 15    vs Seattle [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Mon 17    @ Atlanta      5:00pm    FSN HD       
 Wed 19    @ Charlotte      5:00pm    FSN        
 Fri 21    @ Orlando      5:00pm    FSN HD       
 Sat 22    @ Miami      5:30pm    KJZZ       
 Wed 26    vs Dallas [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Fri 28    @ LA Lakers      8:30pm    KJZZ       
 Sat 29    vs Boston [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Mon 31    vs Portland [BUY TICKET]     6:00pm    FSN       

January   Opponent   Time   Local TV   Nat TV   Radio
 Wed 02    vs Philadelphia [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Sat 05    @ Portland      8:00pm    KJZZ        
 Tue 08    vs Indiana [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Thu 10    vs Phoenix [BUY TICKET]     8:30pm            
 Sat 12    vs Orlando [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Mon 14    vs Milwaukee [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Thu 17    @ Denver      7:00pm    KJZZ       
 Fri 18    vs LA Clippers [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Mon 21    @ LA Clippers      1:30pm    FSN       
 Fri 25    vs Sacramento [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Sun 27    @ Houston      5:00pm    FSN HD       
 Mon 28    vs San Antonio [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ        
 Wed 30    vs New York [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       

February   Opponent   Time   Local TV   Nat TV   Radio
 Fri 01    @ Washington      5:00pm    FSN       
 Sat 02    @ Memphis      6:00pm    FSN       
 Mon 04    vs New Orleans [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Wed 06    @ Denver      7:00pm    KJZZ       
 Fri 08    @ Sacramento      8:00pm    FSN       
 Sat 09    vs Chicago [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ        
 Wed 13    @ Seattle      8:00pm    FSN HD       
 Tue 19    vs Golden State [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Fri 22    @ LA Clippers      8:30pm    KJZZ       
 Sat 23    vs Atlanta [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Tue 26    @ Minnesota      6:00pm    FSN HD       
 Wed 27    vs Detroit [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Fri 29    @ New Orleans      6:00pm    KJZZ       

March   Opponent   Time   Local TV   Nat TV   Radio
 Sat 01    @ Memphis      6:00pm    FSN       
 Mon 03    vs Dallas [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ        
 Wed 05    vs Minnesota [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Fri 07    @ Phoenix      7:00pm    FSN HD       
 Sat 08    vs Denver [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Tue 11    @ Chicago      6:30pm    KJZZ     NBATVHIGHDEF   
 Wed 12    @ Milwaukee      6:00pm    KJZZ       
 Fri 14    @ Boston      5:30pm    FSN       
 Sat 15    @ New Jersey      5:30pm    KJZZ       
 Mon 17    vs Toronto [BUY TICKET]     7:00pm    FSN     RTVHD   
 Thu 20    vs LA Lakers [BUY TICKET]     8:30pm            
 Sat 22    vs Seattle [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Tue 25    vs Charlotte [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Fri 28    vs LA Clippers [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Sun 30    @ Minnesota      1:30pm    FSN HD       
 Mon 31    vs Washington [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       

April   Opponent   Time   Local TV   Nat TV   Radio
 Wed 02    vs Minnesota [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Fri 04    vs San Antonio [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Tue 08    @ New Orleans      6:00pm    FSN       
 Thu 10    @ Dallas      6:30pm    KJZZ       
 Sat 12    vs Denver [BUY TICKET]     7:00pm    FSN       
 Mon 14    vs Houston [BUY TICKET]     7:00pm    KJZZ       
 Wed 16    @ San Antonio      6:00pm    KJZZ        
mariburnu
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 10 Nov 2007 - 10:56:37 »

İlginç bir maç oldu Seattle maçı. 40 küsür saniye kala öne geçebilecekken berbat bir hücum organizasyonu ile topu kaybettiler. Sayıya gitmenin Utah'daki en kısa yolu "Williams to Boozer" da skoru belirledi. Aslında Kirilenko kenardan topu oyuna sokarken bir fırsat daha verdi ama kullanamadılar. Neyse kazanmak güzel.

Brewer iyi süre alıyor. Savunmada biraz yetersiz olsa da hücumda fena değil. Takım çok iyi paslaşıyor. Deron sayı için en uygun ortamı yaratana kadar paslaşma devam ediyor, izlemesi çok zevkli gerçekten. Yalnız top bizim potanın altına gelince aynı şeyleri söylemek mümkün değil. İçeri çok rahat girip sayı buluyorlar. En büyük sorun şimdilik bu gibi görünüyor.
replikas
Newbie
*

View Profile
« Reply #2 on: 16 Nov 2007 - 03:14:53 »

takımdaki paslaşma hızı benim de dikkatimi çekti, topun hızlı çevrildiği hücumlarda topun nereye gitceğini kestirmeniz imkansız. geçen sezona oranla büyük değişim bu. daha sezon başı olduğundan sezonun ilerleyen bölümlerinde bu hızlı pas akışı daha iyi seviyeye gelceğini inanıyorum. zaten maç başına sayı konusunda oldukça iyi olan jazz, ligin en iyi hücum takımı olabilir. bunda krilenkonun da geçen seneki silik görüntüsünden, her hücuma katkısı olan takım oyuncusuna dönüşümünün payı yatsınamaz. jazz ın asist sıralmasında kaçıncı olduğunu bilmiyorum ama williams ve kirilenko gibi iki önemli asist elemanı sayesinde üst sıralarda olduğu kesin (tabiki jazz hücumlarında asistin önemi fazlaca) zaten jazz maçlarından çok keyif alıyodum ama başımı döndüren paslaşmalar keyfimi bi kat daha arttırıyor.

çocukluğum ve erken gençliğim efes pilsenle geçmiştir (yaşım 21) son 3-4 yıldır türkiye ligi ve euroleage le ilgilenmesem de basketbolu öğrenmem efesledir. efesin yıllardır süregelen katı düzeni, sert savunması, serbest oynayan oyuncusunun az olması, set üstünden oynamaları öğrendiğim basketbolun temel ilkeleridir. bu yüzden küçüklüğümde izlediğim nba maçları düzensiz gelirdi ve izlerken talip edemezdim.bu sebeple uzun süre nba i takip etmemiştim.  son 3-4 yıldır da nba i yakından takip ediyorum. jazz ın basketbolunu bu kadar sevme sebebimin efese benzerliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. benzer ve çok daha üst seviyesi tabiki.sert savunma, katı düzen, serbest oyuncu azlığı.. suns ın hızlı basketbolunu da severim mesela ama jazz ın oyunu bi başka. utah bu sezonki maçlarında  'basketbol bu işte, böle oynanır bu oyun!' dedirtti. öle kusursuz paslaşıyorlarki bazen gerçekten bi oyundan bu kadar zevk alınabilir. zevk almak için bu lazım zaten. maçta olcak güzel 3 smaç 2 blok  2asisti beklemek yerine ben bu oyun yapısı sayesinde maçın her anından zevk alıyorum. bi an bile dikkatimi kaybetmiyorum bu oyun sayesinde. umarım 1-2 ay sonra çok daha iyi duruma gelirler ve daha da zevkli maçlar izletirler bize..
mariburnu
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 27 Nov 2007 - 19:17:17 »

Pacers'tan sonra Knicks'e de moral olduk. Detroit maçını izlemedim, mutlaka yorucu geçmiştir ama bu maçın ilk 3 çeyreğindeki oyun yorgunluktan öte boşvermişlik gibiydi. Son çeyrek uyandılar ama yetmedi. Memo bildiğimiz gibi yine. Onu hücumda pota altında görmek mucize. Millsap girdiğinde ise durum başka. Çok mücadele ediyor, iki kişiyi üstüne çekip boş adam yaratıyor, mutlaka oraları karıştırıyor. Açıkcası Millsap ilk 5 başlayıp pivot oynasa daha faydalı olur. Bu böyle gitmez.
CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #4 on: 29 Nov 2007 - 09:03:24 »

Mehmet'i sevmem ama gerçekten merak ediyorum ne oldu buna ? Sezon başından bu yana süre gelen hücum performanısının yanına hiç ribaund alamaması da pek vahim gözüküyor. Ki yanı sıra ne blok ne top çalma. Kağıt üstünde 0 savunma.
*

View Profile
« Reply #5 on: 29 Nov 2007 - 11:39:24 »

benim de dun macın sonunda hiç oynamaması dikkatimi çekti
bunun bir sebebi var mı
James
The King
Yönetici
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #6 on: 29 Nov 2007 - 12:44:09 »

Şampiyonluk yüzüğü bulunan, All Star olmuş, iyi sayılacak bir kontratın üstüne  yatmış bir uzun gibi oynuyor işte. Şaka bir yana, oyun sistemi içerisinde özellikle Mehmet fazla kullanılmıyor, Brewer çok iyi oturdu takıma, hem savunma hem hücum anlamında. Boozer ve Deron'da her gece ekstra oynadığı için Mehmet'e çok fazla insiyatif verilmiyor fikrimce. Ama ilk yazdıklarımda da gerçeklik payı yok değil. Niye kassın ki, niye sorun yaratsın, takılıyor işte kafasına göre. Geçen yıl Krilenko'nun formsuzluğu, sakatlıklar derken, takımda fazlasıyla ön plana çıkabildi, hatta şansı yaver gidip All Star bile oldu. Bu yıl şuana kadar herşey yolunda gidiyor kadro anlamında, Batı'da iyi bir durumdalar. Kısaca Memo'nun ekstra performansına ihtiyaç duyulmuyor. Millsap, Harpring derken rotasyondaki süresi de düştü, kullandığı top sayısıda.Ha bir de Brewer'ın geçen yıla göre sayı ortalamasının 10  Boozer'ında 5 kadar arttığını düşünürsek soru cevabını buluyor zaten.

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
ajan
Jr. Member
**

Do it Yourself !!

View Profile
« Reply #7 on: 29 Nov 2007 - 13:21:33 »

Mehmet'i sevmem ama gerçekten merak ediyorum ne oldu buna ? Sezon başından bu yana süre gelen hücum performanısının yanına hiç ribaund alamaması da pek vahim gözüküyor. Ki yanı sıra ne blok ne top çalma. Kağıt üstünde 0 savunma.
Ben birkaç Utah maçı izledim bu sezon. Mehmet açıkçası hiç takılmıyor. Aşırı dekonsantre. Oyunun içinde hiç yok. Erken faul problemleri, hücumda kendini hiç boşa çıkaramama, ribaundlarda rakibe bile hiç bakmadan sallapati ribaund kovalama.. Ne ararsan var Memo'da bu sezon.. Sayın Kosova sık sık bu sezon hücum şablonları değişti, Kirilenko ve Brewer da var vs dese de bana pek mantıklı gelmiyor. Zaten rakamsal olarak bilmiyorum ama Utah bu sezon daha hızlı yarı saha hücumu yapıyor, yani belki daha da çok şut kullanıyordur. Mehmet'in buna rağmen daha az şut kullanması ilginç ama bu süresinin kısılmasıyla açıklanabilir . Oynadığı süre 4 dk kadar azaldı, bunda da Millsap'ın açıkçası oyunun iki yönünde daha gayretli (en azından izlediğim maçlarda) olmasının etkisi var bence.
Zaten hiç bir zaman iyi bir blokçu yada stealci olmadı Mehmet. Ama savunması (overrated da olsa) övülüyordu geçtiğimiz yıl. Bu sene ona da rastlayamadım, sanırım James'in şaka olarak yazdığı şey gayet de gerçek. Geçtiğimiz yıl yaptığı zirve ona yetmiş, bu sene maalesef çok sıradan..

Smart bombs and precision guided armament --> " a more sophisticated way to end up dead !! "
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #8 on: 29 Nov 2007 - 18:17:27 »

Keşke Murat Murathanoğlu'na bi NBA Stüdyo'da bağlanıp şu oyuna yapacağı yorumları alsalar Smiley
Bu arada NBA Stüdyo'yu izleyebildiğim 2 bölümünde tekrar eski kalitesini ve basketbolun konuşulduğu program olma yetisini kazanmış gördüm, çok mutlu oldum.
The Alp
Antipatik Senfoni
Pro. Member

rises?

View Profile
« Reply #9 on: 29 Nov 2007 - 19:42:40 »

o kontratın başlangıcı olduğu gibi bi de bitişi var mehmet toparlanmazsa millsapin de yükselmesiyle utahtan kontrat alamayabilir..

...
FliPtiKal3
Guest
« Reply #10 on: 29 Nov 2007 - 21:12:42 »

yahu adam 50  küsür milyon dolar para kazanmış ,3 sene sonra takımsız kalsa nolacak olmasa nolcak? dalga mı geçiosun?Memonun  7 sülalesi 200 yıl yaşar o parayla.
*

View Profile
« Reply #11 on: 29 Nov 2007 - 21:19:36 »

zaten kontrak senesinde kasıp haketmediği kazanan cok oyuncu var. memo da yapar bi seyler kontrat senesinde Wink
mariburnu
Sr. Member

View Profile
« Reply #12 on: 30 Nov 2007 - 01:47:45 »

benim de dun macın sonunda hiç oynamaması dikkatimi çekti
bunun bir sebebi var mı

Okur, meanwhile, left for the locker room late in the third quarter after his back tightened and returned to the bench but not the game.

http://www.sltrib.com/jazz/ci_7587768
FliPtiKal3
Guest
« Reply #13 on: 30 Nov 2007 - 02:19:50 »

zaten kontrak senesinde kasıp haketmediği kazanan cok oyuncu var. memo da yapar bi seyler kontrat senesinde Wink
şampiyonluğa oynayan bi takıma gider ,veteran minimuma oynar işte.
The Alp
Antipatik Senfoni
Pro. Member

rises?

View Profile
« Reply #14 on: 30 Nov 2007 - 21:58:09 »

yahu adam 50  küsür milyon dolar para kazanmış ,3 sene sonra takımsız kalsa nolacak olmasa nolcak? dalga mı geçiosun?Memonun  7 sülalesi 200 yıl yaşar o parayla.

Smiley çok güzel yazmışsın da ben paradan bahsetmiyorum ya yeni kontrat almaktan bahsediyorum,yani şampiyon oldum allstar oldum 10sayı5riboluk bi adam olurum bundan sonra savunma yapmam oynamam da.. Bu mudur yani ? Memo geçen sezona kadar sürekli oyununu geliştirdi kendine bişeyler kattı ve en sonunda takımının en stratejik oyuncusuydu hücumda en önemli silahtı, öyle bi sezonun ardından yatsın bundan sonra, kontrat sezonunda oynar kontrat kapar gibi düşüncelere dalmak çok yanlış ahlaksız bi düşünce olmaz mı ?Ki bu adam 35-40 yaşlarında değil kariyerinin en verimli yaşlarında..

...
Pages: [1] 2 3 4 5  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Utah Jazz  |  Topic: Gecenin Maçı 2007-2008 « previous next »
    Jump to: