Welcome, Guest. Please login or register.
28 Feb 2020 - 01:40:44
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Toronto Raptors  |  Topic: Gecenin Maçı 2007-2008 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [3] 4  All
Author Topic: Gecenin Maçı 2007-2008  (Read 17910 times)
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #30 on: 8 Feb 2008 - 02:31:29 »

Aslında daha kısa aralarla yazılar yazmak istiyordum ama bu seferde araya Gasol ve Shaq takasları girdi.

Boston maçından sonraki 5 maçta 3-2 yapıp 26-21 konumuna geldik. Galibiyet-mağlubiyet olarak güzel bir dönem olmasa da haberler iyi. İlk haber T.J.'in dönüşü. Allstar arasına kadar çok bir performans beklemiyorum. Bu dönemi ısınma dönemi olarak görüyorum. Yakındır sistemimizin en önemli parçalarından biri olan 48 dakika harika yönetim. Bu sezonun sonuna kadar Calderon ilk beşte kalabilir. Gerçi çok önemli değil. İkisinin de bunu dert ettiği yok. Calderon bu 5 maçlık dönemde de allstar performansını devam ettirdi her ne kadar seçilemese de. Gerçi Kidd takas olursa araya kadar ben onun çağırılacağını düşünüyorum.

İkinci haber ise Bargnani'nin de yavaş yavaş kendine gelmesi. Boston maçı ardından tüm takım olarak kötü oynadığımız ama ona rağmen uzatmada kaybettiğimiz Washington maçı hariç ondan beklediklerimi yapmaya başladı. Diğer kötü maçımız Lakers maçında sahanın en iyisiydi bizim adımıza. Gasol'ün de gazını alan Kobe yine bize coştu ama çok önemli değil. O maçta Bargnani'den gördüğüm drive'lar, kendine güven ve şutları birkaç mağlubiyete değiştiririm.

Oyunumuzu yansıttığımız Bucks, Wizards ve Heat maçlarını üç çeyrekte bitirdik. Bu maçlarla ilgili çok fazla şey yazmaya gerek yok ama bilhassa yenildiğimiz Wizards maçını bir türlü kabullenemiyorum. 82 maçlık bir sezonda kötü günlerimiz olacaktır ama o maçtaki isteksiz tutum iyi bir şey değildi. Bir gece sonraki sahamızdaki Wizards maçındaki hırsımızın 40'da 1'i yeterdi o maçı almamıza. En kötü Parker'ın o üçlüğünden sonra ben olsam sahada tekmeye kafa sokacak kadar gaza gelirdim rahatlıkla. Nedense bizimkiler o üçlükten hiç etkilenmedi.

Bir diğer güzel haber ise Şubat ayı fikistürümüz. yaklaşık 2 hafta önce realgm'deki bir yazıda Ocak ayına kadarki en zor fikstürün bizimki olduğunu yazdılar. Back-to-back, oynanan takımların galibiyet yüzdeleri, rakip takımın kaç günde bir oynadıklrı gibi şeyleri dikkate alıp oluşturdukları bir şeymiş. Linki aşağıda. Çok oturup incelemedim ama ben de rahatlıkla en zorlrdan biri derdim.
http://www.realgm.com/src_showtime/2/20080123/assessing_the_eastern_conference_contenders/

Bu zor fikstürden sonra önümüzde gayet kolay bir şubat ayı fikstürü bulunmakta. Ay boyunca oynayacağımız kalan 10 maçın 8'i 500 altı rakiplere karşı. Yalnız sahamızdaki Spurs ve Orlando maçları zor. Her maçı ciddiye alıp inanırsak 11 maçlık bir galibiyet serisine uzanmamız için hiçbir neden yok.

jose
Newbie
*

View Profile
« Reply #31 on: 10 Feb 2008 - 00:57:36 »

Clippers bizi aslında kendi silahımız olan üçlüklerle vurdu. Öyle ki 6/21 gibi bizim standartımızn kat kat altında bir yüzde ile oynadık maç boyu. Keza Clippers'ta 10/14 gibi kendine göre kat kat iyi bir yüzde tutturarak galibiyete ulaştı. Ribauntlarda Moon'un yeterli desteği gelmeyince dün gece Clippers önemli bir üstünlük kurdu. LA ekibi her ne kadar 20 top kaybı yapmış olsa da maçtan galip ayrılmayı bildi yada biz kazanmayı beceremedik.

Oyuncularda dün gece genel olarak kötüyü zaten. A.Parker'dan neredeyse hiç yararlanamadık. 38 dakika sahada kalan Parker sadece 8 şut kullandı ki o normalde bu kadar şut kullanan biri değil sistemde önemli bir oyuncu.Eh kullandığı bu 8 şutta da gereken isabeti sağlayamayınca 5 sayıda kaldı.Calderon yine etkili olan isimlerdendi ancak ikinci yarı pek sorumluluk aldığını görmedik maçta. Son 35 saniye kala -yanılmıyorsam- kritik bir hücumu değerlendiremeyince maç bizim için orada kopmuş oldu zaten.

Yine son günlerde gösterdiği performansla yüzlerimizi güldüren Bargnani bu maçta pek etkli olamadı.Skor katkısı verdi elbette takıma ama ondan bu kadar kötü bir yüzde beklemiyordum ben.Bosh takım dün dökülürken ayakta kalan tek isimdi adeta.Moon yine skor bazında katkı verse de asıl görevi olan savunmayı unuttu.Bugüne kadar yaptığı pis işlerle savunmasıyla,çaldığı toplarla gündeme gelen Moon dün gece bu agrasifliğini sahaya yansıtamadı.

Benchten de yeterli katkıları alamadık.Kapono son günlerde bir düşüş içinde Sam ona fazla şans vermiyor şu son haftalrda dün gece yine aldığı kısıtlı dakikayı pek de iyi değerlendiremedi.Delfino ise sezon başından beri benchte en istikrarlı olan oyuncumuz.Ama o da dün geceki maçta 1/6 ile üçlük attı ve kötü bir gece geçirdi ki Delfino kenardan gelerek bulduğu ekstra sayılar ve üçlüklerle takım adına öneml ibri oyuncuydu ama kendi performansını dün yansıtamadı.Tj'in de iyi olması beklenemezdi zaten daha yeni çıktı sakatlıktan tam anlamıyla hazır değil.

Takım olarak kötüydük kısaca.Şubat ayında evimizde kaznamamız gereken maçlardan biriydi bu kaybettik.Kolay bir fikstür var önümüzde ve Clippers başlangıçtı ancak galibiyet alamadık maçta.Bir seri yakalamamız lazım ki şu fikstür ve takımdaki bu potansiyalle neden olmasın.
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #32 on: 10 Feb 2008 - 02:20:41 »

Çok kötü bir gece çıkardık. Clippers'a kendi sahamızda yenilmeyi başardık. Takım bana nazire yaprmışcasına ben onlara seri yapabileceğimiz bir döneme giriyoruz deyince onalr ilk maçta sahalrında berbt bir hücum performansı ile cevap verdiler. 3. çeyreğin sonu ve 4. çeyeğin başının oynandığı bölümde 20-0 lık bir seri verdik adamlara. Şöyle bir oyuncu performansı değerlendirmesi yapcak olursak:
Calderon yine kötü değildi ama her zamanki gibi de değildi. Çok az top kullandı. Bazı yerlerde szı eline alması gerekiyordu almadı. Bir de 15 saniye kala normlde gözü kapalı, ayakları bağlı sokabileceği şutu atamadı ve maçı bitirdi.
T.J. ile ilgili fazla söze gerek yok. Hazır değil ki olmasını bekleyen yok. Onu sahada millete 5 metrede 10 metre fark atmasını görmeyi o kadar çok özlemişim ki kendi potasına sayı atsa kızmam.
Parker'dan en büyük beklentilerimden biri zorlndığımız zamanlarda ortaya çıkıp ağırlığını koyması. Dün gece bunu hiç yapamadı.
Delfino takımda dün iyilerden sayılabilirdi. Üçlükleri girmedi ama skor üretmekte sıkıntı yaşamadı pek. Savunmada daha iyi olabilirdi.
Moon da birkaç maçtır sezon başındaki mücadelesini göremiyorum. Allstar haftasonunu çok mu ciddiye alıyor acaba. Savunmada daha istekli görmek istiyorum onu.
Kapono gibi bir şutöre hala set çizemeyen bi coacha sahip olduğumuzdan ona değil Sam'e kızıyorum. Maç başına 5 üçlük denemeye başldığı güne akdar kızmaya devam edeceğim.
Bosh dün iyi oynasa da on söyleyecek çok lafım var. Hücumda çok az içeri yükleniyor. Bu kadar hızlı ayaklara sahip ama çok şut deniyor. içeri yüklendikçe faul aldırması da cabası yüklenme sebebi için. Dün 13/13 serbest atış attı ki bimem anlatabildim mi? Savunmada zten bir alem. Thornton'ı yıldız yaptı dördüncü çeyrekte. Biraz gyret gösterse savunmada böyle bir maçtan galibiyetle ayrılabilirdik.
Bargnani şut yüzdesi düşük de olsa ben gayet beğendim. Maç boyunca kaçırmasına rağmen en kritik yerde üçlüğü soktu. Ayrıca yine son bölümde üç hücum üst üste savunmada Kaman'Dan topu çalarak oyunda kalmamızı sağlamıştı.
Son olarak da maç boyunca iyi üçlük sokmuş takımlara boş üçlük imkanı vermekten vazgeçmemiz lazım.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #33 on: 11 Feb 2008 - 06:29:58 »

Sapsaliko bir Clippers maçından sonra Minnesota deplasmanından üçüncü çeyrekte maçı bitirerek galip geldik.Ford'un sakatlığı hasebiyle uzun zamandır göremediğimiz iki point guardımızın da maçı 10+ asistle tamamlaması güzelliğini yaşamış olduk. Takım olarak iyiydik zaten. İlk yarıda az biraz laubali davranmasak daha da erken bitebilirdi maç.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #34 on: 12 Feb 2008 - 17:39:13 »

Şubat ayı fikstürüne kolay dedik 1-3 olduk bu ay. Gerçi henüz kolay bölümüne girmiş değiliz ama takımda istikrarsızlık beni yiyip bitiriyor. Dün San Antonio karşısında istikrarsızlığımız maçın içine de sirayet etti. Bir ara 16'ya çıkan fark son dakikada 3'e kadar indi ama ribaund hastalığımızı yenemedik Manu kaçırdığı üçlüğün ribaundını da alınca maç bitti. Calderon üçünücü çeyrekte maçı döndüren adamdı. Üst üste soktuğu şutlar, yaptığı asistlerle maça dndüren adam oldu ama bilgisayarın azizliği yüzünden izleyemediğim dördüncü çeyrekte bir türlü yop kullanmadı. Muhtemelen San Antonio bizim gibi coşan adamı boş bırakmayı değil savunmayı tercih etmiştir ama Calderon'un yine de böylesine güzel oynadığı gecede sonlarda daha fazla top kullanmalıydı. Bosh ve T.J.'in maç içinde ufak sakatlıları olmuş, zannetmiyorum ciddi bir şeyler olsun. Rasho ikinci yarıda iyi oynadı ama ben takasa ihtiyacımız olduğuna inanıyorum halen. Büyük bir takası geçtim Jeff Foster, Reggie Evans gibi ribaundçı, sert, hücumda asıl amacı hücum ribaundı olan adamlar lazım bize. Foster'ı bilmem de Evans'ı Philly'den alabiliriz Dixon ve Graham karşılığında herhalde. Young'ın iyi oynaması ile beraber ona ihtiyaçları iyice azaldı. Kontratı da uzun verin bize gitsin.

Bahsetmeden geçmeyeyim Manu bizi yıkan adamdı. 34 sayı 15 Ribaund (career-high) ile oynadı ki en kritik anlarda sahneye çıkan adamdı. Rakibin 2 numaralarını Parker ile savunmaktan vazgeçmemiz lazım. moon illa 3 numaraları tutmak zorunda değil.
« Last Edit: 15 Feb 2008 - 06:12:21 by gelo-raptor » Logged

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #35 on: 15 Feb 2008 - 06:50:58 »

Acaip bir New Jersey maçı geçirdik ve allstar arasına evimizdeki 3 maçlık yenilgi serisine son vererek girdik. Maçın acaipliğinin nedeni ne Kidd takası ne attığımız farktı. Sam Mitchell'in kayınpederinin vefatı nedeniyle takımın başında olmaması, omun yerine Jay Triano'nu head coach olarak bir maçlık çıkmasıydı diye düşünüyorum. Sene başından beri hiç yapmadığımız şeyler yaptı takım. Pick and Roll harika uygulayan bir taım olmamıza rağmen topsuz alanda hiç screen kullanmayan bir takımdık. Triano'nun etkisiyle mi bilemeyeceğim bu maçta çok sık uyguladık ve olumlu sonuç verdi. Kapono'ya topsuz alanda iki screenden çıkarıp attırdığımız şutlar, ispanya'da gasol ile calderon'un yaptığını bu sefer bosh ile yaptılar. umarım bu sadece triano'ya bağlı değildir de allstar arasından sonra sam mitchell ile de devam eder. Gerçi umutlu değilim ama...

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #36 on: 24 Feb 2008 - 05:21:07 »

Allstar arasından sonra oynadığımız iki maç bu sezonu gayet güzel özetleyen iki maçtı. İlk olarak Orlando maçına değineyim.

Dört çeyrek boyunca üstün oynayıp kazandığımız bir maçtı. Tüm iyi özelliklerimizi rahatlıkla ortaya koyduk. Topun değerini gayet iyi bildik. Taım halinde 33 asist yapıp yalnızca 8 top kaybettik. Dwight'ı gerekli zamanlarda gayet iyi savunduk. Ribaudlarda ve birebir savunmada sıkıntı çeksek de bunları takım savunması ve yüksek şut yüzdemizle kapattık. Maçı daha erken bitirmek elimizdeyken yanlış "coaching move"larla dördüncü çeyreğin kaydadeğer bölümünü(yaklaşık 8-9 dakika) garbage time oynama şansını yitirdik. Misal 20 sayı farkla önde girdiğimiz son çeyreğe ilkbeşimizle devam etsek maçı 2-3 dakika bitirmemiz hiç zor değildi ama yedek beşi sokunca Orlando farkı 8'e kadar indirdi. Neyse ki sonra kendi oyunumuza döndük ilkbeşimizle de tekrar farkı açarak son dakikaları formaliteden oynadık. Bilhassa farkın tekrar indikten sonraki bölümlerde Calderon tama saha baskı yaparken Delfino ile Calderon'un pozisyonlarını değiştirip Calderon'un iki numaraya geçip soktuğu iki üçlükle maçı kazandırması harikaydı.

New York maçıyla ilgili söyleyeceğim birçok şeyi daha önce söylemiştim. Tıpkı deplasmandaki Washington ve Philadelphia maçlarımızı andiriyor. Sam iyi adam hoş adam ama head coach değil. Mükemmel bir asistan coach olur ondan. Asıl koyan da pazar gecesi kendi sahamızda oynayınca New York'a yaklaşık 20 fark atacak olmamız.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #37 on: 26 Feb 2008 - 00:23:21 »

Sahamızdaki New York maçı tıpkı dediğim ve tahmin ettiğim gibi geçti. İki gece önce biraz ciddiyetle ve istekle oynasak yine yeneceğimiz takımı üçüncü çeyrekte farkı açarak rahat yendik. Sam Mitchell'in herhangi bir coaching move yapmasına gerek kalmadan kazandığımız diğer maçlardan pek bir farkı yok gibiydi. Gerçi BRezec'i rotasyonda Humohries'in yerine koyması olumlu sonuç verdi ilk maç itibariyle. Brezec de gayet iyi oynadı zaten. Bilhassa o hırsı çok hoşuma gitti şahsım adına. Rasho ile beraber sahada olduğu kısımlarda çok uyumlu ve ribaundlara hakimlerdi. Bu kadar ribaundları hakim oynadığımız, ikinci sayılarımızın bu kadar yüksek olduğu ikinci bir maçı hatırlamıyorum şu anda.

Oyundaki bir diğer güzellik bizim açımızdan, MSG'de oynadığımız maçta oyunda olduğu bölümde hiç hazır görmediğim, zaman ihtiyacı var dediğim T.j.'in dördüncü çeyrekteki güzel oyunuydu. Malum sakatlığın üstüne bir de Spurs maçında el bileğinden yaşadığı ufak sakatlık eklenince şut ritmini kaybetmesinden epey korkmuştum ama endişeye mahal yok gibiydi dün gece. Bargnani'nin de 1-2 maçlık düşen performansının ardından dün geceki oyunu kritikti kanımca. Bilhassa Eddy curry oyundayken mis-match up'ları sürekli değerlendirme çabası takdire şayandı. Gerçi yapması gereken hep bu ama o bu mis-match up ları ekseriyetle üçlüklerle değerlendirmeyi tercih ediyordu. Dün 5/10 üçlük performansının yanısıra Curry her çizgiye çıktığında yüklenmeyi ihmal etmedi.

Tüm bunların üzerine gel de MSG'de kaybedileb maça yanma. Offf offfffffffffff!!!!!!

Bu geceki Indiana maçına gelirsek New York, Washington, Philadelphia maçlarından birini yaşayacağımızı zannetmiyorum. Kadro derinliğimiz sayesinde de herhangi bir yorgunluk sıkıntımız olmayacaktır ve olmamalı. Bize zaten uzun aralar daha fazla zarar veriyor. Kapono ilk maçta coşmuştu. Umarım aynı filmi tekrar izletir.

Vanco
Newbie
*

View Profile
« Reply #38 on: 26 Feb 2008 - 16:58:18 »

Sam iyi adam hoş adam ama head coach değil. Mükemmel bir asistan coach olur ondan. Asıl koyan da pazar gecesi kendi sahamızda oynayınca New York'a yaklaşık 20 fark atacak olmamız.

Kimi bilmez,kimi bulmaz.

Bu beğenmediğin Mitchell,bu beğenmediğin Knicks'in başında olsa,nasıl olurdu sence?

Vanco
Newbie
*

View Profile
« Reply #39 on: 26 Feb 2008 - 19:17:10 »

Setleri de mi Colangelo çizdi? Oyuncu değişikliklerini de telsizle Colangelo mu söyledi? Molaları da mı Colangelo aldı? Bu oyuncuları biraraya getirdikten sonra bunların birbirine alışmasını,uyum içinde sahada çalışmasını,oynama sürelerini de mi Colangelo ayarladı?

Ne büyük adammışsın be Brian,tek başına götürüyorsun organizasyonu.

« Last Edit: 26 Feb 2008 - 19:22:39 by Vanco » Logged

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #40 on: 26 Feb 2008 - 20:53:45 »

Mitchell'in Bargnani'nin sürelerini kısmasına rağmen geçen sene rotasyona kim soktu afedersin? Bunun yanıtını bi zahmet veriver bana... Mitchell'i o takımdan çıkarıp farklı bir koç koysan da o takımın pek ala işleyeceğini düşünüyorum ben.

Sen mükemmel oyuncu değişiklikleri, etkili kararlar gördüysen Toronto maçlarında apayrı bir konu ama ben göremedim. Zaten Colangelo tek başına götürüyor o organizasyonu. Mitchell'i de Sloan, Jackson, Brown, Popovich gibi süper kararları olan bir koçmuş gibi savunma lütfen. Zira öyle bir durum olsaydı Colangelo gelmeden önceki kadrosunda da gayet güzeldi Toronto'nun. 2 sene önce herkese kariyer high yaptıran Toronto 2 sene sonra Mitchell'in molalarıyla mı kurtuldu?

Basketbol zekası bu kadar yüksek adamların içinde birde berbat doğuda hatta geçen seneki berbat Atlantik'de 47 galibiyet aldırması Mitchell'in büyük başarı ise bu sene Doc Rivers'ı da yılın koçu seçsinler o halde...
Kesinlikle doğru. Geçen sene Smitch Bargs'ı Larry Brown'ın Darko'yu harcaması gibi harcama yolundayken BC devreye girip kendisini "uyarmıştı". Sonra da ne hikmetse Bargs'ın süreleri artmıştı. Smitch ortalama bir coach, ne eksik ne de fazla. Geçen sene tamamen kağıt üzerindeki derecelere bakılarak COY ödülünü aldı, kadronun bir sene öncekiyle alakası olmadığını hiç kimse umursamadı. Bu sene de bu yüzden Rivers'a vereceklerini düşünüyorum ödülü, 20 de değil üstelik, 40-50 galibiyet yükselttiler derecelerini eheh.

Özellikle oyun sonları konusunda çok zayıf Smitch. Geçen sene her "son hücum"da topu TJ alır, bekler bekler sonra da rastgele bir şut sallardı. Girerse Smitch kahraman olurdu ama çok azı girmiştir. Play-off'larda yine, New Jersey'deki 6. maçta Bosh'un öyle saçma sapan bir şut kullanması da yine Smitch'in saçmalığı bence.

Vanco
Newbie
*

View Profile
« Reply #41 on: 26 Feb 2008 - 21:23:09 »

Mitchell'in Bargnani'nin sürelerini kısmasına rağmen geçen sene rotasyona kim soktu afedersin? Bunun yanıtını bi zahmet veriver bana... Mitchell'i o takımdan çıkarıp farklı bir koç koysan da o takımın pek ala işleyeceğini düşünüyorum ben.

Sen mükemmel oyuncu değişiklikleri, etkili kararlar gördüysen Toronto maçlarında apayrı bir konu ama ben göremedim. Zaten Colangelo tek başına götürüyor o organizasyonu. Mitchell'i de Sloan, Jackson, Brown, Popovich gibi süper kararları olan bir koçmuş gibi savunma lütfen. Zira öyle bir durum olsaydı Colangelo gelmeden önceki kadrosunda da gayet güzeldi Toronto'nun. 2 sene önce herkese kariyer high yaptıran Toronto 2 sene sonra Mitchell'in molalarıyla mı kurtuldu?

Basketbol zekası bu kadar yüksek adamların içinde birde berbat doğuda hatta geçen seneki berbat Atlantik'de 47 galibiyet aldırması Mitchell'in büyük başarı ise bu sene Doc Rivers'ı da yılın koçu seçsinler o halde...

Lafımı çarpıtma.

Ben Mitchell'dan süper hamleler,maç çeviren taktikler görmedim.Hele ki Pop,P-Jax gibi adamlarla kıyaslamak gibi bir niyetim asla olmadı.Yazdıklarımdan bunları çıkarıyorsan bir sorunun var demektir.

Sen diyorsun ki bu Raptors takımını Micky Mouse yönetse zaten bu dereceleri yapar.Gülünç oluyorsun.Bu adamın bu takıma hiç mi katkısı yok? Azcık vicdan.O molalar ya da taktiklerden bahsetmemein sebebi de buydu.

Bu adama 2 yıldır çaycı muamlesi yapılıyor ya,ben buna çıldırıyorum.

Son olarak,kimin kimi kadroya aldırdığını ne ben bilebilirim ne de sen.Colangelo ile aynı yatağı mı paylaşıyorsun? Yoksa medyum musun? Medyada çıkan spekülatif haberlere ve yorumlara bakarak konuşacaksak vay halimize.Hemen fikrimi ekleyeyim buraya : Bargnani halen kendini ispat edememiş,kendini özel kılan hiç bir özelliğini sergileyemediği gibi,kendisinden beklenen ribaund ya da pota altı sertliği gibi özellikleri hala gösterememiş bir oyuncu.Mitchell salak mı ki kendi kuyusunu kazsın? Bargnani'den max. verim almaya çalışır doğal olarak ama Bargnani ne vermiş geçen sene ki adam sürelerini kısmaya başlamış,bi düşünmek lazım.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #42 on: 26 Feb 2008 - 23:05:52 »

Kimi bilmez,kimi bulmaz.

Bu beğenmediğin Mitchell,bu beğenmediğin Knicks'in başında olsa,nasıl olurdu sence?

Ben Mitchell'i beğenmediğimi söylüyorum ama nba'in en kötü coachu demiyorum. Onun yerine Isiah gelsin demiyorum. Knicks'in başında da bizim başımızda da Sam olsa biz daha iyi takım olurduk New York'tan. Tabii ki bu kadar kötü bir takım olmazdı New York. Playoff'a oynardınız sadece. Ayrıca dediğim gibi de oldu ve Knicks'i sahamızda 23 sayı farkla yendik.

Setleri de mi Colangelo çizdi? Oyuncu değişikliklerini de telsizle Colangelo mu söyledi? Molaları da mı Colangelo aldı? Bu oyuncuları biraraya getirdikten sonra bunların birbirine alışmasını,uyum içinde sahada çalışmasını,oynama sürelerini de mi Colangelo ayarladı?

Ne büyük adammışsın be Brian,tek başına götürüyorsun organizasyonu.

Her takımın olduğu gibi bizim de belirli setlerimiz var ama çok yaratıcı çok güzel setler değil. Daha çok Ford ve Calderon gibi iki point guarda sahip olmamız bu oyunları anlamlı kılıyor. Oyuncu değişiklikleri de her maç klasik. Kimin ne zaman gireceği belli. Maç içinde yaptığı kritik oyuncu değişiklikleri yok. Sadece saha içinde bencilleşen, gereksiz zorlama şutlar kullanan biri olunca Bosh da olsa onu hemen kenara alır.

Mola alma konusunda da bir yeteneği haiz değil. Zaten molaların alındığı zamanlar belli. 10 sayı önde olup rakip öne geçene kadar kolay kolay mola almaz. Bu tip yerlerde sürekli gecikir. Kafa kafaya gidiyorsa da fark açıldığında alır. Molalardan dönüşte de hücumlarda ekseriyetle boş döneriz. Bu sezonki maçlarımızın %90'ını izledim. Henüz mola dönüşünde bana vay be dedirtmiş bir set çizemedi. Millet moladan dönüşte kendini toparlar, bizim kendimizi toparlayabilmek için moladan döndükten sonra 1 dakika geçmesi gerekiyor.

Oyuncuları bir araya getiren de zaten Brian. Birbirine alışmasını, takımdaki havayı disiplini sağlaması konusunda ya da benzeri konularda eleştirmişliğim olmamıştır Sam'i. Zaten bunlarda da başarılı olamayacaksa da bıraksın yerine ben geçeyim.

Brian Colangelo'nun büyüklüğünü burda anlatmama gerek yok. Gerek Phoenix'De yaptıkları gerekse bizde yaptıklarını anlatmam gereksiz kaçar. NBA alemindeki en büyük adamdır yöneticiler bakımından benim için.

Lafımı çarpıtma.

Ben Mitchell'dan süper hamleler,maç çeviren taktikler görmedim.Hele ki Pop,P-Jax gibi adamlarla kıyaslamak gibi bir niyetim asla olmadı.Yazdıklarımdan bunları çıkarıyorsan bir sorunun var demektir.

Sen diyorsun ki bu Raptors takımını Micky Mouse yönetse zaten bu dereceleri yapar.Gülünç oluyorsun.Bu adamın bu takıma hiç mi katkısı yok? Azcık vicdan.O molalar ya da taktiklerden bahsetmemein sebebi de buydu.

Bu adama 2 yıldır çaycı muamlesi yapılıyor ya,ben buna çıldırıyorum.

Son olarak,kimin kimi kadroya aldırdığını ne ben bilebilirim ne de sen.Colangelo ile aynı yatağı mı paylaşıyorsun? Yoksa medyum musun? Medyada çıkan spekülatif haberlere ve yorumlara bakarak konuşacaksak vay halimize.Hemen fikrimi ekleyeyim buraya : Bargnani halen kendini ispat edememiş,kendini özel kılan hiç bir özelliğini sergileyemediği gibi,kendisinden beklenen ribaund ya da pota altı sertliği gibi özellikleri hala gösterememiş bir oyuncu.Mitchell salak mı ki kendi kuyusunu kazsın? Bargnani'den max. verim almaya çalışır doğal olarak ama Bargnani ne vermiş geçen sene ki adam sürelerini kısmaya başlamış,bi düşünmek lazım.

Micky Mouse yönetsin denmiyor ki. NBA'deki diğer coachlardan biri (Isiah hariç) deniyor. Azıcık katkısından ziyade ben ondan takımı daha da ileri götürecek bir şeyler bekliyorum. Herhalde bir katkısı var ama hangi takıma baksan onun yaptığı katkıyı diğer coachlarda yapmakta. Hadi geçen sezondan öncesini saymayalım da 1,5 senedir yapabildiği çok bir şey yok. Bizim asistan coach Jay Triano'nun head coach olarak çıktığı New Jersey maçında takımda hiç görmediğim setler gördüm. Şahsi adıma çaycı muamelesinden çok vasat bir head coach muamelesi yapıyorum.

Sen yahut ben bilemeyiz ama takımla içli dışlı olan yazarların bilmesi normal. İlla ki aynı yastığa baş koymak ya da müneccim olmak gerekmiyor. Medyada her çıkan habere bakılmaz ama misal Toronto Sun yazarı Doug Smith'in ya da Chuck Svirksy'nin yazdıkları çıkmakta. En basitinden Dixon'ın takas edileceğini yazmıştı edildi. Bu ve bunun gibi örnekleri çoğaltabilirim. Bargnani olayında yine bu isimler yazmışlardı. Hakeza Garbajosa'nın geçen sene başında ilk beşe alınmasında da Brian'ın parmağı vardı. Bargnani konusunda evet kendini henüz gösteremedi ama "özel kılan hiç bir özelliğini sergileyemedi" ifadesi ağır kaçıyor. iyi bir şutör olduğunu şu ana kadar gösterdi. Oyununu geliştirmesi gerektiği konusunda ya da potaaltı konularında herhalde herkes mutabık. Sam salak değil ama avrupa'dan gelmiş çaylak senesinde ve draftın bir numarası bir adamın sürelerini bu kadar kısması mantıksızdı.
« Last Edit: 27 Feb 2008 - 14:47:57 by gelo-raptor » Logged

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #43 on: 26 Feb 2008 - 23:56:16 »

Bargnani halen kendini ispat edememiş,kendini özel kılan hiç bir özelliğini sergileyemediği gibi,kendisinden beklenen ribaund ya da pota altı sertliği gibi özellikleri hala gösterememiş bir oyuncu.Mitchell salak mı ki kendi kuyusunu kazsın? Bargnani'den max. verim almaya çalışır doğal olarak ama Bargnani ne vermiş geçen sene ki adam sürelerini kısmaya başlamış,bi düşünmek lazım.
Bargs'ın sürelerini kısmadı, geçen sezonun başından bahsediyoruz, oynatmadığı adamın sürelerini nasıl kıssın?

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #44 on: 27 Feb 2008 - 20:52:14 »

Indiana'da iyi oynamadığımız bir maçtan galibiyetle çıktık. Bir ara maçı vermek gayretindeydik lakin beceremedik. Conseco'daki ilk maçta Kapono'nun yaptığını bu kez Delfino yaptı Pacers'a  ve 6/7 üçlük ile oynadı. Kapono üçlük denemese de iyi oynadı. Bize gelirken sadece şutör zannediyordum ama aslında hücumu bilen, kafası çalışan bir oyuncu. Savunmada da kafasını kullanıyor ama fiziksel oyunu sevmemesi ve biraz savunmada tembel olması nedeniyle vasatı zor yakalıyor.

Önceki gece takım olarak iğrenç savunma yaptık ki tam sopalıktı takım. Deli gibi üçlük attıkları bölümde bir el havada ve biraz daha yakın savunsak daha çok kaçırmalarını sağlayabilirdik. Son çeyrekte de driveları da savunmaktan vazgeçince Marquis'i coşturduk. Calderon bu sezon ki en kötü maçını oynadı ve maçı asistsiz tamamladı. Bunda T.J.'in iyi oynamasının, süresinin az olmasının ve kısa bir sürede T.j.'in yanında 2 numarada oynamasının da etkisi var. Bosh çok top aybetti ama bazı çok kritik hücumlarda ortaya çıkmayı bildi.

Her şey bir yana her içeri yüklenen oyuncuya dıştaki oyunculardan yardım getirmekten vazgeçmemiz şart. Her maç böyle yediğimiz sayıların haddi hesabı yok. Rakibin yıldız iki-üç numaralarının bize karşı coşmasının tesadüf olmadığı biliniyor. Doug Smith de zaten buna değinip durmakta ama değişen bir şey yok. Moon varken Parker ile savunmaktan vazgeçmediğimiz sürece bu böyle sürer gider ben de her maçta cinnet geçirmeye bir adım daha yaklaşırım. Ruben Patterson hem bu savunma problemi çözebilecek hem de takıma sertlik katabilecek bir oyuncu. Hücumda da içeriden post-up la sayı bulabilecek, bulamasa da dış oyuncuarın daha boş şut atmasını sağlayabilecek bir adam. Lakin olumsuz yönlerini de düşününce takımın gayet yerinde olan havayı bozabilir. Ayrıca kadro tıklım tıklım dolu. Kimin bırakılacağı problem olur. Graham ve Baston'ın kontratları bir yıl daha devam ediyor. Patterson için onları waive etmek olmak. Martin'in de oyunculuk dışında görevleri var takımda. Yani takımın kendi içinden bir çözüm bulması gerekiyor. Moon'un tutması ile başlanavilir buna. Umarım Colangelo'nun bir planı vardır bu konuda.

Pages: 1 2 [3] 4  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Toronto Raptors  |  Topic: Gecenin Maçı 2007-2008 « previous next »
    Jump to: