Welcome, Guest. Please login or register.
8 Aug 2020 - 16:47:39
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Gecenin Maçı 2007-2008 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5]  All
Author Topic: Gecenin Maçı 2007-2008  (Read 27538 times)
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #60 on: 23 Mar 2008 - 06:35:31 »

Su güne kadar Boston'ın rakiplerine karşı söylenen şu oyuncusu eksikti, su dakikada bu pozisyonda böyle bir falso vardı gibi yorumları bu aksam için pek gecerli değildi sanırım, Paul un aldığı fauller hariç ama Pargo iyi kotardı kritik anlarda bulduğu sayılarla. Bu da benim görüşüme göre Hornets in ne kadar tam bir takım olduğunu gösteriyor ve de Batı'da final oynama şansı en yüksek takımlardan biri.

Bu aksama kadar suregelen Boston'ın rakipleri için yapılan yorumları benzer sekilde Boston için de bu aksam yapılabilir. Takımın karakteristiğinden uzak, oldukca fazla top kaybı yaptılar. Bunda Boston lı oyuncuların hatası kadar New Orleans'in takım olarak yaptıgı savunma da buyuk etkendi bana göre. Özellikle Bonzi cuk oturmus durumda savunma ve hucumda. Umarım finalde bu 2 takımı izleriz
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #61 on: 23 Mar 2008 - 16:19:27 »

Sabahki maçın en kritik dakikaları dördüncü çeyreğin başıydı. Özellikle Paul'ün 5. faulünden sonra, Pargo maça kötü başlamasına rağmen, resmen takımı sırtına aldı götürdü. Şutu atması gerektiğinde şut attı, pas gerektiğinde pas verdi. O üç çeyrek kırılamayan 10 sayılık farkı böyle eridi. Wells'e de ayrı bir paragraf açmak lazım, savunmada inanılmaz dikkatli Wells. Zaten güçlü, yağız bir oyuncu ama pas kanallarına da çok iyi el soktu. Uzunlara tam zamanında yardım getirdi. Artı Ray Allen'la birebir kaldığı zaman sürekli post-up a yönelerek savunmayı üzerine çekti. Wells, Hornets'in sezon başından beri aradığı parça kesinlikle.
Paul de 5 faul almasına ve konsantrasyonunun nispeten bozulmasına rağmen, özellikle son çereykte köşede kıstırılmışken attığı şut ve bi sonraki pozisyonda attığı üçlük maçı kopartan hamleler oldu. Ayrıca West de orta mesafeden neredeyse hepsini soktu, ayrıca çok ilginç, West post-up yaptığı zaman, genellikle daha rahat şut çıkarabildiği sol omzundan dönmek yerine, tam ters bir şekilde sağ omzundan dönüyor. Blok riski fazla ama şut atarken geriye çekilmediği için isabet oranı daha yüksek.
Bu Boston galibiyeti güzel oldu, şimdi altı maçlık doğu turu başlıyor, az hasarla çıkmak önemli.

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #62 on: 23 Mar 2008 - 17:02:28 »

Öncelikle New Orleans'ın dünkü üçüncü çeyrek ortasındaki durumun altından kalkıp maçı kazanması gerçekten takdir edilesi. Üçüncü çeyreğin başında farkı kapamaya çalışırlarken Celtics her sayılarına rahatça cevap veriyordu ve Paul de standartları ölçüsünde dökülüyordu. Ama West'in sırtında o bölümü atlattılar ve son çeyrek zaten tamamen kontrollerindeydi.

Burada iki konuda yanıldığımı söylemeliyim, gerçi kendime sakladığım fikirlerdi ama:

Birincisi, Hornets'ın ilk 2'de bitirse bile ilk turu geçemeyebileceğini düşünüyordum, yani favori rakip olmazdı da, geçemezlerse şaşırırdım. Ama açıkçası onları küçümsemişim, daha doğrusu Bonzi Wells'i biraz gözardı etmişim, bu maçta görüldü ki idareten takımda duran Mo-Pete'in yerine ciddi bir güç daha bulmuşlar yine bench'ten gelecek olsa da. Wells normal sezonun kalan bütün maçlarını bu seviyede oynamaz muhtemelen ama play-off'ta farklı olacaktır. Dünkü maç tam bir play-off maçıydı.

İkinci yanıldığım konu birinciyle alakalı, David West'in bir maçı böyle kurtarabileceğini açıkçası düşünmüyordum. Mesele 37 sayı değil, maçın tekrarını yakalayıp üçüncü çeyreği izlemelisiniz. West ayakta kalmasa Celtics maçı orada döndürülemeyecek bir duruma getirebilirdi.

Şimdi Hornets'ın önünde bayağı sıkı bir deplasman turu var ve tekrar aşağılara inmeleri de mümkün. İlk turda elenmekten falan bahsetmişken, Batı'daki en zorlu fikstüre sahip takım olarak kalan maçlarda ilk 4'ün altına da inebilirler aslında. Ama beşinci, altıncı bile olsalar ilk turu geçebilriler ve ben şaşırmayacağım sanırım bu maçtan sonra.

Celtics için sadece kaybedilmiş bir maç yalnız bir süredir takip ettiğim ve bu maçta net olarak kendilerini vuran bir şey var. Garnett'in savunmada tüm pota altını kontrol etmeye çalışmasından ötürü, dışarı çıkan 4 numaraları riske ediyorlar. (Dallas maçını izlemedim, o maçta söz konusu Nowitzki olduğu için farklı bir strateji izlemiş olabilirler) Dün West bunu cezalandırdı, play-off'ta bu seviyede cezalandırabilecek oyuncusu olan bir takım Celtics'in epey canını yakabilir. Şansları şu ki, kendi konferanslarındaki tek ciddi rakipleri Detroit'in böyle bir oyuncusu (McDyess) var ama devamlılığı güvenilir değil ve ilk beşlerinin en az süre alan parçası.
CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #63 on: 23 Mar 2008 - 17:15:34 »

Wells'in bizde ki en büyük sorunu istikrardı.New Orleans'da bu sorunu aşarsa çok faydalı olur muhakkak ama Boston'a 2 farkla kaybettiğimiz maçta yıldızlaşan Bonzi'yi çok maç oldu saha da dahi göremedik.
FliPtiKal3
Guest
« Reply #64 on: 23 Mar 2008 - 18:06:28 »

bonzi enteresan adamdır. blazers 6. adamlığım sırasında kendisiyle ilgili bir araştırma yapmıştım.Genel olarak  kolejdeyken psikolojik problemleri olduğu , bu yüzden  sahip olduğu  dengesizliğinin kariyeri boyunca hep başına problem olduğu onu kelj yıllarından beri takip eden spor yazarlarının ortak fikriydi.Ta o yıllardan adamlar geleceği görmüşler.

BW , Portland ın 2000 yılındaki o güçlü ve geniş kadrosunda çok önemli işler yapıyordu.ama mental olarak dengesiz olan insanların sıkça yaşadığı sinus dalgaları şeklindeki yaşam tarzı kariyerini bir türlü yetenekleri ölçüsünde geliştirememesine sebep oldu.2003 tü yanılmıyorsam , bir maç esnasında portland koçu maurice cheeks e fuck you diyince bileti kesildi çatlak bonzi nin.

Neticede takımı temizlemek babında Bonziyi 2 kilo pirince memphis e verdik. Memphis te başlarda iyiydi.ama performansı düşmeye başladı. ordan houston a...hoston lı kardeşlerimi hatırlıyorum da steve francis in re loaded durumu benzeri bir gaz bir gaz... bonzi den çok fazla beklentileri vardı.ilk başlarda mutluda etti taraftarları ama gene sinüs dalgasının dibini görerek ordanda sallandı.Kafasının karışık olduğunu takıma faydalı olamayacağını falan söylemişti yanlış hatırlamıyorsam.Kafasını topa veremiyor bu adam. bir süre sonra mavi ekran görüp error veriyor.

Bonzi budur kısaca . NOH ta da çok uzun süreli verimli olacağını düşünmüorum.3maç 5 maç patlar sonra gene dibi görür. 40 yıllık bonzi. belki kafasına göktaşı falan düşmüştürde düzelmiştir. ama pekte umutlu değilim genede...
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #65 on: 23 Mar 2008 - 18:25:37 »

arada sacramento'da bi playoffu çok iyi oynadı, ben bi maçını izledim bonzi'nin no'da ve aradıı ortamı bulmuş olailiceeni düşünüyorum.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
FliPtiKal3
Guest
« Reply #66 on: 23 Mar 2008 - 18:41:50 »

bonzinin problemi ortam değil , kendisi ozan.hem sacto da hem rox ta sakin , stressten yoksun ortamlardaydı.Nispeten problemsiz oyuncular arasında rick adelman gibi bir pamuk şekerinin koçluğunda oynadı.

Burda da belki çok iyi bir play off serisi oynar ,ama sonra tekrar kaybolur ortadan.Bonzi nin problemi kellenin içinde. Kendisiyle alakalı. Ben bir değişiklik olacağını sanmyıorum.
Insomnia
Jr. Member
**

Fsn Houston!

View Profile
« Reply #67 on: 23 Mar 2008 - 20:07:55 »

Yalnız dedigin gibi sinus dalgaları seklinde hayatını devam ettiriyorsa bu adam takas edildigi sırada egrinin en tepesine cok yakındı.Ozellikle Adelman lı bu senede, takımda boslukları kapatan,Yao sakatlanmazdan onceki sasalı halimizin en kritik parcasıydı. Zaten takas oldugunda o yuzden cok rox luda tepki gostermişti. Gerci Bobby de fena katkı yapmıo şimdi de Bonzi den aldıgımız katkı daha cok yonluydu artı batıdaki en onemli rakiplerinden birine nokta atısı yaparak vermek ve onların onemli bir eksikligini doldurmak buyuk bi hataydı. Ben bu kısa donemde playofflar için cok iş yapar diye dusunuyorum Hornets de. İş ki bize karsı yapmasın da kafamızı vurmayalım.
FliPtiKal3
Guest
« Reply #68 on: 23 Mar 2008 - 20:20:08 »

Ben demiyorum. Bunu mesleği spor yazarlığı olan adamlar demiş zamanında. Ayrıca 4.5 sezon portland ta oynadıktan sonra 1.5 sezon mephis , 1 sezon sacramento ,1.5 sezon houston ve şimdi NOH...kalan 4.5 yılda 3 takım değiştirmiş .NOH la 4. oluyor.Bonzi yi yetenekleri ölçüsünde değerlendirsek şaşırtıcı bir stat değil mi sencede? Dediğin gibi  bu kadar faydalı bir adamın bu kadar kısa sürede böyle sıklıkta takım değiştirmesi...

Bazı adamlar vardır yeteneklidir , top eline yakışır ama kafası rahatsızdır. bu tarz adamlar eninde sonunda patlar. Ligteki 9. yılı bilmiyorum belkide geçmişte kalan yıllar ondan hırçınlığını, dengesizliğini almıştır.
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #69 on: 23 Mar 2008 - 21:12:15 »

Bonzi'nin bizde bu sene hiçbir sorun çıkarttığını duymadım , aksine Adelman'ın gelişiyle gayet gaz ve dönem dönem çok kritik işler yapıyordu . En büyük sorunu Cüneyt abide söylemiş istikrarsızlığı ve şutunun olmamasıydı . Yao'nun sakatlık ortada yokken Morey zaten hem Mike James hastasından ve onun kontratından kurtulmak için hemde zaten Rafer'la bir gidip bir gelen guard pozisyonunu biraz daha düzeltmek için yapıldı o takas . Hatta Morey'in takas sonrası bir açıklaması vardı '' Bonzi bu sene sahada ve saha dışında takıma çok şey kattı , harika bir oyuncu ama Play-off'larda guard pozisyonunuz çok önemli '' gibilerinden . Yao sakatken bu takası önerseler kabul edilirmiydi bilmiyorum , çünkü Bonzi bizim şuan en çok aradığımız tipte bir oyuncu .

Bu arada Mike James ne oldu ? Salona filan gidiyormuymuş New Orleans'ta ?

#memircagan
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #70 on: 24 Mar 2008 - 09:30:30 »

Bu arada Mike James ne oldu ? Salona filan gidiyormuymuş New Orleans'ta ?

Çayını yudumluyor benchte.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #71 on: 5 Apr 2008 - 14:17:48 »

Eveet, neredeyse mükemmel geçen bir doğu turundan sonra ufak bir değerlendirme yapmak farz oldu.
Doğu turuna baktığımızda, çıktığımız fikstürün aslında çok zorlu olduğu açık. İlk olarak tek yenilgimiz olan Boston maçını ele alalım, o maçın ilk yarısında çok etkili oynamıştık. Ama üçüncü çeyrekteki dönemsel konstantrasyon kayıpları maçı vermemize neden olmuştu. Yine de o galibiyet için çok üzülmedim. Neticede karşıdaki takım Boston, ben bizim takımın Boston maçlarında iyi oyunlar çıkardığını düşünüyorum. Bu galibiyetler içinde en değerli olanları kesinlike Cleveland ve Orlando galibiyetleri, Çünkü her iki maç da son topa kaldı, ve maç sonlarını ne kadar iyi oynadığımızı görmüş olduk. Gerçi Cleveland maçında Pargo köşeden boş üçlüğü, Orlando maçında da Paul iki serbest atışı kaçırmamış olsaydı daha erken bitirebilirdik. Ama West'in son saniye şutu ve Paul'ün iki faul kaçırmasına rağmen son şutta Dooling'e yaptığı savunma maçları bizlere kazandırdı (Bu arada son şutu Dooling'in kaçırması sevincimi ikiye katladı, içinde patlasın lan Keyon!).
Toronto ve Indiana maçları da çok yakın bitti açıkçası ama o maçların, özellikle Toronto maçının ilk üç çeyreğinde çok etkiliydik. Son çeyreklerde sıkıntı yaşadık ama yorgunluğa veriyorum onu da. Miami maçını zaten saymıyorum.
Bu sabah da içerde New York'u biraz zorlansak da yenmeyi başardık. Şimdi takvime baktığımızda Doğu maçlarımızın bittiğini görüyoruz. Bu biraz sıkıntı verici tabi. Çünkü biz Doğu turundayken Batı'dakiler birbirlerini yeme derdindeydi. Biz de bu sayede aradan sıyrılarak birinciliğe çıktık. Şimdi önümüzde yedi maç var.

GSW, UTA, @MIN, @LAL, @SAC, LAC, @DAL
Göründüğü gibi dört tane can sıkan maçımız var. Warriors maçı önemli, çünkü eğer birinci sıradan play-off yapacaksak, Warriors'u istemem. Çünkü ne yapacakları, ne oynadıkları belli olmayan bir takım. O yüzden Warriors'u mümkün olduğunca play-off dışında tutmaya çalışmalıyız. Ha ne oldu, Warriors es kaza play-off a girdi 8. sıradan, o zaman da açıkçası Batı 2. si olup Denver veya Dallas'la karşılaşmayı tercih ederim. Son Dallas maçı da çok ilginç olacak, belki de bizim Batı birinciliğimizi, onların play-off savaşını netleştirecek maç olacak bu.
« Last Edit: 5 Apr 2008 - 14:21:03 by Шабан » Logged

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #72 on: 7 Apr 2008 - 02:09:26 »

Golden Statee'i 3/29 şut üçlük isabeti ve %10 üçlük yüzdesinde tutarak kazandık. Gerçi Monta Ellis'in hızı karşısında kesin bir cevap verememiz beni tırstırdı ama, Pargo'nun ikinci çeyrekte ardarda her yerden sokarak, bizi maça tekrar ortak etmesi play-off öncesi bench etkinliği açısından güzeldi. Tek istediğim şey ise, birinin Peterson'u acil terapiye sokması, yoksa play-off'da zayıf halkamız olabilir.

FliPtiKal3
Guest
« Reply #73 on: 7 Apr 2008 - 02:11:59 »

Şaban , bonziyle ilgili görüşlerin nedir? nasıl oynuyor sizde?Şeytanın bacağını kırdı mı yoksa?
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #74 on: 7 Apr 2008 - 02:22:44 »

Valla abi, geldiğinden beri falsosunu görmedim henüz, maç içinde gerek hakeme karşı ters bir hareketine, gerekse oyuna karşı bir küskünlüğüne rastlamadım. Bench'ten oyuna giriyor, Paul neyi gösteriyorsa onu yapıyor gibi duruyor şu an. Özellikle bugünkü galibiyetten sonra Paul'den başlayarak sırayla herkesi kutladı, takıma da artık alıştığını düşünüyorum. Bonzi'nin bu durumunu da açıkçası Paul'e bağlıyorum. Çünkü Paul az çok herkesin sahadaki yerini belirliyor, mesela Bonzi post-up için uygunsa, Bonzi post-up pozisyonu alana kadar bekliyor, böylece Bonzi'nin daha etkili olabileceği alanları yaratmaya çalışıyor. Bonzi'nin şu ana kadarki bu yararlı görüntüsünün sebebi de bu gibi, savunmada ve hücumda nerede duracağını biliyor. Zaten Hornets'in takım olarak ortamı gerginlikten uzak olduğundan dolayı kafa olarak da kendini toparladığını düşünüyorum. Umarım bir aylık bir dönem için değildir bu. Yani işler kötü gittiğinde de, bu durumunu koruyabilmesi gerek. Ama şu ana kadar tüm gözlemlerim olumlu yönde.

Pages: 1 2 3 4 [5]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Gecenin Maçı 2007-2008 « previous next »
    Jump to: