Welcome, Guest. Please login or register.
11 Dec 2019 - 01:12:26
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Gecenin Maçı 2007-2008 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 5  All
Author Topic: Gecenin Maçı 2007-2008  (Read 25545 times)
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #15 on: 7 Nov 2007 - 22:32:05 »

bir şeyi saptırdığım yok. lakers senelerce şanslı basketlerle tur geçti diye ortaya çıktın, şimdi üçüncü örnek diye savunma sayıyorsun, üstüne de "bunu savunmayla açıklayamazsın" diyorsun. tarihten yüzlerce örnek buluruz öyle. şansa 2003'te de ihtiyacımız vardı, horry'nin şutu spurs potasının içinde iki tur atıp çıktığında nerdeydi o şans? 2006'da nash'in şutu odom'u aşıp marion'a kadar sekerken ve sonra tim thomas'ın şutu basket olurken nerdeydi? tutturuldu bi lakers balı, nedir bu diye bakınca bi horry çıkıyor, bi de fisher. kaldı ki fisher'ın attığı yıl takım şampiyon da olamamış.

hoodlum
Newbie
*

View Profile
« Reply #16 on: 7 Nov 2007 - 22:53:10 »

2003 dedinde o seride bi maçta Bowen 9 üclük mü ne atmıstı galba , konuyla alakasız ama aklıma geldi.Yanlısım varsa düzeltin
AF
Pro. Member

View Profile
« Reply #17 on: 7 Nov 2007 - 23:35:06 »

güzelim tüm benchiniz kendini aşıp suns ı yendiğinizde olaya bardağın dolu tarafından bakıyorsunuz ama birisi sizi benzer şekilde yendiğinde bal oluyor. Ayrıca şans konusunda hayıflanacak en son topluluk sizlersiniz. yıllarca ne imkansız basketleriniz sayı oldu maçlar kazanıp play off turları geçtiniz.
Off. Nerden nereye geliyosun be abi...

Ben Hornets'ın bizi yenişine bal falan demedim. Söylediğine göre LakersTR'yi okuyomuşsun, girip bi Hornets maçının topicine bakarsan son mesajımda tam tersi şeyleri söylediğimi görürsün. Hornets'ı çok kötü savunduğumuzu, Peja'nın çok üçlük atmasını, Paul'un gününde olmasını önümüze koyulmaması gerektiğini, onlara bunu yaptıran savunmanın bizim olduğumuzu yazdım orada.

Benim orada anlatmaya çalıştığım bi maçla kral yapılıp, bi maçla rezil edilme olayına karşı olduğum. Suns maçında da yaşadığımız sevincin bardağın dolu tarafından bakmayla falan alakası yok. "Doğru şeyler yaptık, yendik. İnşallah nazar değmez, böyle devam eder." dedik genel olarak. Ha eğer LakersTR'yi okuyup aradan bi kişinin mesajından yola çıktıysan, bişey diyemem.
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #18 on: 17 Nov 2007 - 05:52:56 »

Ulan bi Navarro'yu durduramıyoruz be...Adam beş tane üçlük attı kaçırmadan.

Edit: Sırf Navarro değilmiş be, adamlar 15/23 attı. Hele Rudy Gay, koşarak iki tane üçlük attı, maçı uzatmaya götürdü adam.

Bu arada "Where Amazing Happens" temalı reklamlar şahaneymiş.
« Last Edit: 17 Nov 2007 - 07:26:14 by Saban » Logged

nats
Guest
« Reply #19 on: 17 Nov 2007 - 07:26:10 »

Ulan bi Navarro'yu durduramıyoruz be...Adam beş tane üçlük attı kaçırmadan.
Vay anasını yaa! Maçı uzattı 3'lüklerle adam...
« Last Edit: 17 Nov 2007 - 09:47:55 by dražen petrović » Logged
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #20 on: 17 Nov 2007 - 07:40:56 »

Herşeye rağmen kazandık. Adamım West 40 sayıyla kariyer rekorunu kırdı. Paul de dönük bilekle 28 sayı 13 asist yaptı. 8-2 yaparak takım tarihinin en iyi başlangıcını yaptık.
Yalnız Navarro'nun maçın sonuna doğru kendini yere bir atışı vardı, güldüm açıkçası.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 18 Nov 2007 - 18:27:18 »

paul dün geceki minny maçında oynamadı ama yine de kazandı hornets. paul'ün sakatlığı ne durumda ne kadar daha oynamayacak bilemiyorum, biln varsa açıklarsa çok güzel olur tabi.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #22 on: 18 Nov 2007 - 18:31:50 »

paul dün geceki minny maçında oynamadı ama yine de kazandı hornets. paul'ün sakatlığı ne durumda ne kadar daha oynamayacak bilemiyorum, biln varsa açıklarsa çok güzel olur tabi.

Bir-iki maç dinlendirilecekmiş. Malum, bileği burktu geçen Memphis maçında.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #23 on: 18 Nov 2007 - 18:33:57 »

Bir-iki maç dinlendirilecekmiş. Malum, bileği burktu geçen Memphis maçında.

zaten ben hangi oyuncuyu alsam fantasy'de onu o hafta dinlendirirler ya da sakatlanır. t-mac'de de aynısı oldu.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #24 on: 20 Nov 2007 - 09:50:53 »

Paul'den sonra Chandler da sakatlandı. Eğer böyle olacaksa tüm ilk beş sırayla sakatlansın da nazarlarını atsınlar. Magic'e de 20 sayıdan geri gelmemize rağmen yenildik. Pargo iki maçtır çok iyi oynuyor, fantasyciler baksın bi.
Chandler'ın sakatlığı da day-to-day imiş. Muhtemelen onu da dinlendirirler bir maç.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #25 on: 25 Nov 2007 - 15:37:13 »

Peja hakkında çok karışık duygularım var, şimdi bir maç önce Utah karşısında sadece üç sayı atan ve resmen kaçak oynayan bir Peja var, ki az küfür etmedim. Bir de bu sabaha bakıyorum, gayet temiz bir oyun ve beklentileri karşılayan bir Peja var. Peki bu inek, 10 küsür milyon dolar almasına rağmen, niye hala NBA'e ısınmaya çalışan çaylaklar gibi bir gece yatıp ertesi gece oynuyor? Paul ve West'i de dahil edelim, bu takımda gözü kapalı 50 sayı atacak kim var derseniz, ben yine Peja'ya koyarım bahsimi. Çünkü adamın neler yaptığını biliyoruz, beklentilerimiz de bu doğrultuda zaten. Ama bir nedenden dolayı yapmıyor bu yapabildiklerini. Staples Center'ı mı seviyor anlamadım ki.
Üstteki satırlar Peterson için de geçerli, o da çok istikrarsız oynuyor. 15 maç oldu, hala hangi akşam kaç sayı atacağı hakkında "Nah şu kadar atar" diyemiyorum. Sonraki maçlarda toplanması şart.
Neyse, 10 galibiyeti de bulduk en sonunda.

ajan
Jr. Member
**

Do it Yourself !!

View Profile
« Reply #26 on: 25 Nov 2007 - 17:25:24 »

Peki bu inek, 10 küsür milyon dolar almasına rağmen, niye hala NBA'e ısınmaya çalışan çaylaklar gibi bir gece yatıp ertesi gece oynuyor? bir nedenden dolayı yapmıyor bu yapabildiklerini.

Geçtiğimiz yıl tüm sezonu kaçırmasına sebep olan ve hala etkilerini hissettiği bir sakatlıktan dolayı olabilir mi acaba? Hani maç eksiği, üstüste maç oynama alışkanlığı vs..

Smart bombs and precision guided armament --> " a more sophisticated way to end up dead !! "
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #27 on: 25 Nov 2007 - 17:28:45 »

Geçtiğimiz yıl tüm sezonu kaçırmasına sebep olan ve hala etkilerini hissettiği bir sakatlıktan dolayı olabilir mi acaba? Hani maç eksiği, üstüste maç oynama alışkanlığı vs..
Hayır, o sırt sakatlığını daha geçen senenin sonunda atlattı Peja. Fakat nüksetmesin diye oynatmadılar son maçlarda. Yani şu an sırtı tamamen iyi, bahanesi sakatlık olursa hakkaten gülerim. Bir de bahsettiğin adam Peja, bu ligde neredeyse 10 senedir var, hala maç oynamaya alışamadı mı sence?

ajan
Jr. Member
**

Do it Yourself !!

View Profile
« Reply #28 on: 25 Nov 2007 - 19:43:58 »

Hayır, o sırt sakatlığını daha geçen senenin sonunda atlattı Peja. Fakat nüksetmesin diye oynatmadılar son maçlarda. Yani şu an sırtı tamamen iyi, bahanesi sakatlık olursa hakkaten gülerim. Bir de bahsettiğin adam Peja, bu ligde neredeyse 10 senedir var, hala maç oynamaya alışamadı mı sence?

Hayır, alışmadığı böyle uzun bir sakatlıktan sonra 30+ dakikalarda üstüste maç oynaması. Geçtiğimiz yıl 10 küsür maç oynadı bu adam, sonlarda iyileşti diyorsun; ancak adım adım onu oynar hale getirmeye çalıştıkları da çok açık. Bahane olarak değil,ciddi bir sebep olarak algıla bence bu durumu. Bir de bu sabırsızlığı anlayamıyorum ben? Sanırım NOK'lusun o yüzden yazıyorum bunu, sizin bu sabırsız davranışlarınızı yıllardır contender olmuş, ya da Play-Off gediklisi takım taraftarları bile göstermiyorlar.
Peja kötü dememişsin,farkındayım, sadece istikrarsızlığından dem vurmuşsun. İyi de adamın maç eksiği, NBA gibi üst seviye basketbol oynanan bir yerde tekrar bu tempoda oynama eksiği olduğu bir gerçek değil mi? Ayrıca aynı Peja bir maçta 10 üçlük atmadı mı gene bu sene? Şu anda %47 gibi saçma sapan bir yüzde ile maç başına 2.8 (NBA birincisi!) üçlük atıyor.. New Orleans'ın ondan beklediği de bu zaten. Ama şimdi gözü kapalı 50 sayı atamıyor diye de insafsızlık yapma lütfen.. Zamanla oyunu daha da istikrarlı hale gelecektir. Sağlıklı kalabildikçe tabi...

Smart bombs and precision guided armament --> " a more sophisticated way to end up dead !! "
fabrio
Veteran
Sr. Member

Gerçek bir prens...

View Profile
« Reply #29 on: 25 Nov 2007 - 19:52:49 »

Sırt sakatlığı ha diyince bir senede iyileşen bişey değildir ama. Hele Peja gibi 30'una yaslanan bir oyuncu için. Ayrıca üst üste maç oynama alışkanlığını geri kazanma her yaşta vardır, ister 1. ister 10. senesi olsun. Oyuncunun belli bir ritmi kazanması zaman alır. Son olarak her ne kadar Peja'nın Hornets'taki 2. senesi olsa bile henüz daha 28 maç yapmış Hornets'la. Diğer oyuncuların ona, onun takım düzenine uyması vs. 28 maçta olacak iş değil.

Not: Klingon'dan selam getirdim. Boxscore'a bakıp iki-üç marjinal istatistik üzerine maç yorumu yapmamak adına... anladın sen onu.

Pages: 1 [2] 3 4 5  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Gecenin Maçı 2007-2008 « previous next »
    Jump to: