Welcome, Guest. Please login or register.
17 Jun 2019 - 14:29:49
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: Torino'lu - Blog! 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8
Author Topic: Torino'lu - Blog!  (Read 30764 times)
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #75 on: 24 Sep 2008 - 00:55:23 »

Bu yazmak olayı yazmak isteğinden mi kaynaklanmıyo mu ? İnsanlar okusun diye yazmak adı altında yazmak hoşuma gitmedi benim(ya da yanlış anladım durumu öyleyse kusura bakmayın) ..

Mesela majerenin sırf istediği için haftalık bkj yorumu yapması ilgimi çekti, beşiktaşlı olmamama rağmen bjk maç özetini izlerken acaba majerenin yorumuyla örtüşecek mi diye daha dikkatli izledim özeti, gibi.

çift taraflı bir şey bu. insanlar yazı bekler diye yazmıyoruz ama yazan mümkün olduğunca çok kişi tarafından okunmak ister. ve elbette geri dönüş almak da motive edicidir. "elinize sağlık" falan değil sadece, herhangi bir şey. bunu "bundan sonra yorumlarınızı ekleyin" mesajı vermek adına söylemiyorum, herkes içinden geldiği gibi hareket etsin. belki zaten forum vasıtasıyla bir nevi muhabbet durumunda olduğumuz için geri dönüş zayıf kalıyor, bilemiyorum. dediğim gibi, batug.com'un tekrar canlanması blog'a etki edecektir. o da inşallah çok yakında, bu defa hakkaten çok yakında. yani sezon başlıyor ve geleneksel lakers sezona bakış yazısı anıl veya benim tarafımdan yazılıp sitede yer alacak, söz. ondan sonrası da yolunu bulur.
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #76 on: 24 Sep 2008 - 01:01:36 »

Bu yazmak olayı yazmak isteğinden mi kaynaklanmıyo mu ? İnsanlar okusun diye yazmak adı altında yazmak hoşuma gitmedi benim(ya da yanlış anladım durumu öyleyse kusura bakmayın) ..

http://torinolu.blogspot.com/2007/10/geri-geldik.html

ilk paragrafta sorunun cevabını bulabilirsin. yukarıdaki mesajım yanlış anlaşıldı heralde, bişey yazarken ya da bi bildiğimi paylaşırken feedback almak, etkileşimde bulunmak işi daha eğlenceli kılar. yoksa zaten şu an takip ettiğine inanan insanlar olduğunu bilerek yazıyorum. tek taraflı bir istekten kaynaklanmaz yoksa yazı yazmak, yoksa kendi bildiğim şeyleri kendime niye yazayım? zaten bu sadece bi yan etki, tanıyanlar bilir, tembel ve çok tembel adamlar karşınızdakiler.

yakında 1 yıl olacak blog açılalı, bu kadronun tembellik potansiyelini de göze alarak kendi beklentimin oldukça üstünde olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim.

Arın
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #77 on: 24 Sep 2008 - 01:04:44 »

Yazdığın şey hakkında kimse bir şey söylemiyorsa, okunuyor olsa  bile hatta okunduğunu bilsen bile kimse okumuyormuş hissine kapılıyorsun.

"Altyapıya önem verilmesini şiddetle destekliyorum" derken lig maçında ilk 11'e sürülen 20 yaşındaki adama "bu çocuğun ne işi var burada" muamelesi yapacaksın.

"selam olsun size" yazısında söyleyecek bişey bulamadım benim cümlelerim resmen. hepsi olmasa da kendimi buldum.

batug.com da çoğu zaman okur olarak gördüm kendimi. çünkü nba bilgim de yeterli değil bana göre başka konularda da. uzatmayayım çoğu okuyan insan yazı hakkında anca iyi güzel yorumu yapabilir bence. nasıl batugu okuyorsam ve çoğu zaman okuduğumla kalıyorsa. yapılan bir espiriyi kubilayla kırıldık resmen muhabbetinden ileri gitmez. veya bir nba tartışmasına girecek kadar cesaretli görmem anca bilgi edinirim. bundan hoşnut olduğum içinde takip ederim.

yani ben ortalama bir okuyucuysam mekanizma bende kalır bence önemli olan da bu. sesini uzağa duyurabilip cevap almak iyidir ama önemli olan bence uzaktakilerin onu duymuş olmasıdır. cevabın gelmemesi de mazeret olmamalı bence. çünkü batug.com da ona bağlı diğer siteler de bunu çok güzel yapıyor. ortalamanın üstüne çıkarıyor insanı. yoksa burada "abi süperiz radyoya çıksak yaptığımız geyikle milleti kırarız" muhabbeti olsa veya en önemlisi izin verilse uzun sürmezdi.

devam yani ortalama bir okuyucu da memnun.
« Last Edit: 24 Sep 2008 - 01:06:42 by Dominique » Logged
zeppelin
Newbie
*

View Profile
« Reply #78 on: 24 Sep 2008 - 02:55:20 »

Abiler torinolu blogu acildigi günden beri istisnasiz her gün ziyaret ediyorum. nacizane fikrim; blogun az güncellenmesinde, yazilan yazilarin blog dünyasinin genelinde hakim oldugu üzere, tras yazilar olmamasinin da etkisi oldugudur.

Simdi hic kimse hergün, Theo Walcott-Hattrick yazisi gibi bir yazi yazamaz, cünkü yazi gercekten cok iyi hazirlanmis ve bugün bu isi profesyonel olarak yapan adamlarin yapamadigi ayarda. ayrica konusu hergün benzeri yazilar yazilabilecek nitelikte de degil.Yahut örnek vermek gerekirse olimpiyat efsaneleri yazi dizisi de bu sekildeydi.Ayrica tebrik ve tesekkür ederim bu yazilar icin bu arkadaslara.

Torinoluda yazilan yazilar digerlerinden bu acidan cok cok önde bence, torinolunun farki da bu.Torinoluda yeni yazi gördügüm zaman sevinip hemen okumaya basliyorum yani.Tabi ki daha cok güncellenme yapilsa biz okuyucularin daha cok hosuna gider, hatta cok kiyak olur; ama bence sirf yazi yazip güncellemek icin yazilar yazilsa torinolunun da diger bloglardan bir farki kalmaz, bu kalite yakalanamaz.

Söyle bir baktim da yazar listesine, bence torinolunun daha cok güncellenmesinin en güzel yolu yazilarin tüm yazarlar tarafindan yazilmasiyla olur.Zira kisa bir bakisla bile hep ayni yazarlarin yazdigini görebiliriz.

Hep takip eden ve 3 günde 1 de olsa, 5 günde 1 de olsa yeni bir yazi görebilecek olmanin ihtimaliyle takip de edecek olan biri olarak, ellerinize saglik diyorum tekrar.

bLiSS
Guest
« Reply #79 on: 24 Sep 2008 - 04:03:08 »

blog işinde farkında vardığım, eğer yazı yorum almıyorsa;

1) Yazar ya söylenecek söz bırakmamıştır
2) Ya da yorum yapması istenen okuyucu kitlesinin konuya dair bilgisi ya da ilgisi yoktur.

Bana göre çok güzel bir şey futbola ve nba'e endeks yaratmayıp alternatif spor dallarına dair de bilgiler verebilmek. ama tabi bu alternatif dallara ülkemizde olan ilgiyi düşününce pek fazla yorum almaması da normal.

ben de her gün takip edip "yazıldı mı acaba?" diye bakıyorum. olmayınca "aaa niye yok ya?" diye kendimi kahretmesem de olduğu zaman zevkle okuyorum çünkü yazarların hepsi iyi, verilen iyi bilgilerin yanında bir artı daha olarak denk geldiğim sıkıcı bir üslup da yok. ha ama dediğim gibi işte, benim için ya üzerine söylenecek söz kalmayan yazılar ya da zaten bilgimin fazla olmadığı ve yorum olarak "tamam da abi aslında şurası böyleydi" ya da "bir de şey vardı..." tarzında yazamadığım yazılar oluyor. aceto'da olduğu gibi de "bülent abi süper yazmışsın ya." yazıp altına da "hedehödö.blogspot.com" yazmanın alemi yok. bilen adam, alternatif görüşü ya da ek bilgisi olan yazsın ki yorumdan da zevk alalım okurken. misal; hatırladığım kadarıyla ben de dahil olmak üzere mc'nin rakı ile ilgili ya da en azından içinde rakı geçen bir yazısına bir dünya yorum yapılmıştı. rakı masada dursa da durmasa da üzerine yorum yapılan bir şey, yüzde kaç alkol olduğunu ya da kaç tane markası olduğu bilmeden de bir şeyler sallanabilecek bir konu...

bu yüzden kişisel tembelliklerin ötesinde şayet yorum olmamasından ötürü bir hayalkırıklığı varsa bunun olmaması temennim, zevkle okuyorum.
« Last Edit: 24 Sep 2008 - 04:59:31 by George » Logged
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #80 on: 24 Sep 2008 - 11:39:04 »

aceto tarzı anket vs yaparak aslında okuyucuları takip edebilirsiniz?

mesela premier league'deki en iyi transfer hangisidir ? yada sampiyonlr ligi ne olur gibi klasik bir anket bile yapsanız
oy sayısı size bir fikir verir diye düşünüyorum

Son Turnuva Şampiyonu
The Alp
Antipatik Senfoni
Pro. Member

rises?

View Profile
« Reply #81 on: 24 Sep 2008 - 14:07:23 »

Aslında ben senin ve Tayshaun'un mesajlarından sonra bu mesajı atmaya karar vermiştim, soru sorarak sonuca ulaşmaya çalıştım ama söylemek istediğim : siz iyi bişey yaptığınızı düşünüyorsanız -ki burda açıkça biçok insan da iyi bişey yaptığınızı düşünüyor- buna devam etmeniz gerektiği ve bu gibi geri dönüşün olmadığı katılımcıların kendini belli etmediği vs. durumların şevk kırmaması gerektiğiydi..

Ayrıca daha önce bikaç kez rastladım tembel insanlarız diyorsunuz ama tembelliğin üzerine gidip o tembelliği üzerinizden atmıyorsunuz bu da garip bi durum.. neyse uzatmayım .

Tabi sizin beklentiniz karşılanıyorsa çok fazla yapacak bişey yok, önümüze konulanı yemekten başka ..

http://torinolu.blogspot.com/2007/10/geri-geldik.html

ilk paragrafta sorunun cevabını bulabilirsin. yukarıdaki mesajım yanlış anlaşıldı heralde, bişey yazarken ya da bi bildiğimi paylaşırken feedback almak, etkileşimde bulunmak işi daha eğlenceli kılar. yoksa zaten şu an takip ettiğine inanan insanlar olduğunu bilerek yazıyorum. tek taraflı bir istekten kaynaklanmaz yoksa yazı yazmak, yoksa kendi bildiğim şeyleri kendime niye yazayım? zaten bu sadece bi yan etki, tanıyanlar bilir, tembel ve çok tembel adamlar karşınızdakiler.

yakında 1 yıl olacak blog açılalı, bu kadronun tembellik potansiyelini de göze alarak kendi beklentimin oldukça üstünde olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim.

« Last Edit: 24 Sep 2008 - 14:10:09 by The Alp » Logged

...
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #82 on: 24 Sep 2008 - 19:00:25 »

feedback konusunu mazeret değil, muhabbet açılmışken canımı sıkan bi durumu paylaşmak için yazdım. yani eğer çekinen, beğenmeyen, bi de burdan bak diyen veya aklına başka bişey gelen varsa lafını esirgemesin diye. tembellikten şikayetçi bi komünite de değiliz aslında, sadece blogu kastetmiyorum, batug.com geleneklerinden biridir bu da. 

bu arada, diğer arakadaşlar da, mesajlarınız için eyvallah.

altair
Guest
« Reply #83 on: 25 Sep 2008 - 12:21:36 »

orkun colakoglu turkcell super ligi hakkında yazsin.
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #84 on: 25 Sep 2008 - 12:35:16 »

Ben de konusu geçmişken Theo Walcott yazısı için teşekkürümü edeyim. Kimin yazdığını hatırlamıyorum ama zevkle okumuştum yazıyı. Ellerine sağlık...

Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #85 on: 9 Nov 2008 - 03:48:02 »

Yeni yazılar bekliyoruz..
« Last Edit: 9 Nov 2008 - 03:48:49 by Slaughter » Logged

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #86 on: 12 Nov 2008 - 00:05:19 »

Yeni yazılar bekliyoruz..

bu konuda birinin bir mazeret belirtmesi gerek sanırım.

benim şahsen iki mazeretim var, birini blogu paylaştıım arkadaşlarımla beraber paylaşıyorum, biri de benim -kısmen- derdim.

birincisi, ekip olarak, olası kalıcı bir blogger yasaklaması sebebiyle yazdıklarımızın, arşivimizin kaybolmasını istemiyoruz ve bu saçma düzen hepimizin şevkini kırdı.

ikincisi -ki bu benim mazeretim oluyor-, ingiltere ligi, ispanya ligi, italya ligi seyredemiyorum zira hepsi uyduda şifreli. şampiyonlar ligi hakkında bilgim okuduklarımla sınırlı, uefa kupasında ise galatasaray'ın bile maçlarını izleyemiyoruz. türkiye ligi de lig tv çatısı altında, o da bana uzak. amatör sporlar dersek, eurosport zaten izleyemiyorum, ülkemizin spor kanalı olarak bilinen ntvspor'un yayın akışı da lig üzerine programlar, alman ve türk ligi özetleri ve onların defalarca tekrarlanması üzerine kurulu. anlicaanız, izlemeden üfürmek istemiyorum, arşiv entryleri de olimpiyat bitince başka bahara kaldı.

yine de, kendi adıma, canlandırmak için bişeyler yapmak istiyorum.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #87 on: 12 Nov 2008 - 00:08:12 »

ben yazmayı düşünmüyorum. ozan'ın belirttiği ilk sebepten ötürü.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #88 on: 12 Nov 2008 - 00:33:54 »

bence sadece mazeret bu seyler o kadar blog var hepside güncelliyor

Son Turnuva Şampiyonu
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #89 on: 12 Nov 2008 - 01:08:27 »

burda sürekli blogun guncellenmediginden dert yanmak da sacma bence. sonucta kimsenin bi zorunlulugu yok. gercekten de zaman ve şevk isteyen bi iş. yazmaya hevesin olsa vaktin olmayabiliyo, bos vaktinde canın istemeyebiliyo. cok güzel seyler cıkıyo ortaya, bizim için takip etmesi zevkli ama karşı taraf uygun degilse üstelemenin alemi yok. yani, burda bu konunu sürekli dile getirilmesi beni bile rahatsız etti. yazarları da düsünmek lazım biraz.

Pages: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: Torino'lu - Blog! « previous next »
    Jump to: