Welcome, Guest. Please login or register.
27 Jun 2019 - 05:54:44
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: Torino'lu - Blog! 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8
Author Topic: Torino'lu - Blog!  (Read 30882 times)
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #45 on: 27 May 2008 - 22:57:45 »

Valla eleştiri demiyeceğim ama belki şu yazdan sonra torinolu.com'a geçirilmeli diye düşünüyorum bu kadar ilgi gören bir sitenin. Smiley

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #46 on: 27 May 2008 - 23:30:42 »

surekli okudugum 2 siteden biri sizinki (digeri ceto) acıkcası beklenti nedir bilemem ama benim gibi sırf yazı okumak isteyenler icin birebir
tasarım vs konusunda da bi beklentim yok acıkcası.Gazetelerdeki kose yazarlarının tasarımlar ıne kadar onemli ise benim icin de bloglardaki tasarım o kadar onemli
bol guncelleme olsun yeter...

Son Turnuva Şampiyonu
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #47 on: 28 May 2008 - 00:19:18 »

Valla eleştiri demiyeceğim ama belki şu yazdan sonra torinolu.com'a geçirilmeli diye düşünüyorum bu kadar ilgi gören bir sitenin. Smiley

Hoş o havanın var olması için illa blog olması gerekmiyor ama bana öyle bir değişiklik olursa blog konseptinden çıkılabilir biraz gibi geliyor
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #48 on: 28 May 2008 - 00:36:51 »

amatör ruhu korumak önemli tabii
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #49 on: 28 May 2008 - 02:14:09 »

+1

birazda motor sporlarından olsa.... en azından F1 falan.

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #50 on: 28 May 2008 - 02:25:07 »

domain işine girince ortaya para konuları, webmaster konuları falan gibi sorunlar çıkıyor ki, sevdiğimiz şeyler değil. Diğerlerini bilmiyorum ama ben bu halde kalmaktan yanayım. illa ki torinolu.com olacaksa da yönlendirme falan gibi bi hizmetle yapılabilir.

Onur abi bizim burda blog hakkındaki fikirleri sormamızın nedeni; blogda yazıların altına yorum yazabilme gibi, batug.com'da olmayan ve eksikliğini hissettiğimiz bir fasilite varken hemen hemen hiç kullanılmamasıydı. "Feedback" alamamak blog için de, batug.com için de yazarların en sıkıntı duyduğu konuydu. Tamam burada batug.com'daki yazılarımız hakkında olumlu eleştiriler alıyorduk, hatalarımızı da farketmemizi sağlıyordu insanlar ama bahsettiğimiz şeyler hakkında derince konuşacak bir taraf bulamıyorduk. En azından burada bile olsa düşünceleri öğrenmek faydalı olacak bizim açımızdan.

övünç, Alim ve Onur abinin isimleri geçmiş blogda yazma hususunda, yazmak isteyen olursa blog yazarlarının olurunun alınması lazım öncelikle. Bu konuda sıkıntı yaşamıştık (Onur abiden kasıt sayın Titititititirkeş'se neden olmasın?)
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #51 on: 28 May 2008 - 02:45:03 »

o yorum kısımlarına, "harika yazı", "süper olmuş", "elinize sağlık" gibi şeyler yazılacağına hiçbişey yazılmaması iyidir bence..

maddi bi hata bulursam zevkle yazarım merak etmeyin  Cheesy

bir de şu var.. bloga beklediğiniz yapıcı eleştirilerin gelmesi biraz zamanla, insanların blogunuza ısınması ve sahiplenmesiyle de alakalı.. öyle hadi eleştirin deyince eleştiri gelmiyor.. batug.com'un ilk dönemlerini hatırlayın.. o zamanlar da herkes, "harika", "müthiş" , "elinize sağlık" dan başka bişey demiyordu.. daha sonra insanlar siteye ısındılar ve sahiplenmeye başladılar.. asıl anlamlı eleştirier o zaman gelmeye başladı.. bence zaman meselesi.. şimdilik herkes yapılan emeğe saygı duyuyor ve alkışlama ihtiyacı hissediyor..

bu arada kim istemiş benim yazmamı?? haberim yok....

edit: ehe, oğuzcum saol kardeşim.. ama anlaşılan önce okumasını öğrenmem gerekiyor..
« Last Edit: 28 May 2008 - 13:17:30 by piston'r » Logged

Form a Fuckin\\\' Wall
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #52 on: 28 May 2008 - 05:37:24 »

Tam buraya blogun aşağı yukarı genç ve orta yaşlı erkeklere hitap ettiğini düşünürsek acaba biraz spor dışına da çıkıp müzik, sinema...vs gibi hayata dair farklı şeyler de yazsanız mı diye bir fikir yazıyordum, post tuşunu tıklamadan acaba bişey görebilecek miyim diye bir kez daha bloga bakayım dedim ki karşıma Starcraft postu çıktı Smiley . Bence bu tarz postları sıklaştırarak devam etmelisiniz. Bunun dışında eleştirebileceğim üç nokta var, biri sayfanın sola dayalı olması sanki sağ tarafı çok boş bırakıyor gibi. İkincisi ise yukarıda da bahsedilen güncelleme sıklığı. Son zamanlarda fena değil ama bazen bir kaç gün ara oluyor, ve bu da Torinolu'yu her gün açılan sayfalar arasından çıkarıyor. Bence her gün birileri bişeyler yazmalı. Diğerini de şimdi postlara bi göz gezdirerek farkettim, sanki futbola, daha doğrusu maç yorumlarına biraz fazla ağırlık veriliyor gibi. Ayrıca basketbola(belki de burası yüzünden) da çok az değinilmiş gibi geldi bana.
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #53 on: 28 May 2008 - 16:57:58 »

Euro 2008 için Fatih Terim'in belirlediği son kadro, aldığı almadığı oyuncular etc. ve bu seçimlerden sonra Türkiye Milli Takımı'nın oyun planı, şansı etc. hakkında uzuncana bir yazı bekliyorum. Hatta bir kaç yazı olmalı, bu konuda değişik görüşler olacağından eminim.

zeppelin
Newbie
*

View Profile
« Reply #54 on: 28 May 2008 - 18:01:16 »

benim de asil beklentim euro 2008 den ziyade pekin 2008.bircok brans oldugu icin cok fazla da malzeme oluyor haliyle.e bunlari en klasindan degerlendirebilecek, güzel noktalara deginebilecek bir ekibin oldugunu da daha önceki yazilarda gördük.

torinolunun diger bloglara göre farkini yansitabilecegi en iyi organizasyonun da bu oldugunu düsünüyorum.zira herkes futbolu konusacak, iyi kötü konusuyor da; ama diger sporlarda torinolu seviyesine yaklasan bir blog a rastlamadim ben henüz.

atletizm olsun, yüzme olsun,  boks olsun, daha bircok brans olsun ; tüm bunlardan cok güzel yazilar cikicak bence.merakla beklemedeyim.

altair
Guest
« Reply #55 on: 28 May 2008 - 20:25:33 »

valla hem futbola hem olimpiyatlara yeteri kadar yer ve yazi ayrilabilir.bu kadro kotarir bunu bence.yani euro 2008e kayitsiz kalmak olmaz bence.
bu arada ben torinoyla ilgili espriyi merak ettim.aydinlatirmisiniz
« Last Edit: 28 May 2008 - 20:32:18 by altair » Logged
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #56 on: 28 May 2008 - 20:50:18 »

http://torinolu.blogspot.com/2007/10/geri-geldik.html

Form a Fuckin\\\' Wall
fabrio
Veteran
Sr. Member

Gerçek bir prens...

View Profile
« Reply #57 on: 28 May 2008 - 22:19:56 »

Bu işlerle az biraz uğraşmış birisi olarak görüntü yönündeki tavsiyelere bir şey yazmak isterim. Adı üstünde yapılan iş bir blog ve bana göre blog mantığında sadelik esas olmalıdır. Şu anda oldukça güzel ve sade bir tasarım var. Ne kadar karışık bir arayüz olursa, o kadar yorar insanı ve günümüzün hızlı yaşanan hayatında insanları bir de karışık görüntüyle yormak gereksiz.

Domain meselesi apayrı bir konu. Favori ve arama motoru kullanımının yaygınlaştığı günümüzde domain adının çok da önemli olmadığını düşünüyorum.

the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

Heroes Never Die. THEY RELOAD!

View Profile WWW
« Reply #58 on: 4 Jun 2008 - 16:54:39 »

Benim de kafamda bi şeyler yazmak vardı, sonunda fırsatını bulabildim. Öncelikle uğraşan herkesin eline sağlık demek gerekiyor sanırım, gerçekten sağlam bir iş çıkıyor ortaya. Hele hele Aceto'nun havlu atmasından sonra takip edenler için daha da değerli bi' mecra haline gelecek büyük ihtimalle.

Yazıların uzunluğu ya da kısalığının dert edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta bir dergiden değil, internet sitesinden söz ediyoruz ve uğraşıp yazan insanların kafa yorması gereken en son şey bu sanırım. Benim sitede görmek isteyeceğim şeylerden birisini yukarıda da yazanlar olmuş. Sporun yanı sıra sinema, müzik, bilgisayar oyunları gtibi daha bağımsız konularda da bir şeyler yazılabilinir sanırım. Üstelik işin içinde olanları tanıdığım için bu yazıların en az spor adına yazılanlar kadar iyi olacağına da eminim. Mesela Starcraft'tan çok fazla anlamam ama MC'nin birkaç gün önce oyunla verdiği ufak bir anektod dahi bence blog'un en ilginç girişlerinden biri.

Kolay gelsin beyler...

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #59 on: 20 Jun 2008 - 22:54:58 »

noldu bloga?  sad face

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: Torino'lu - Blog! « previous next »
    Jump to: