Welcome, Guest. Please login or register.
19 Mar 2019 - 10:04:40
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Hangi Araba??? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 60 61 62 [63] 64
Author Topic: Hangi Araba???  (Read 245955 times)
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #930 on: 28 Feb 2013 - 16:13:21 »

Yazılmış gerçi ama Jeep bir marka. Ülkemizde ise sınıf adı olarak da kullanılıyor. Wrangler değil de onun dedesi olan Jeep CJ (Willys CJ) ile tanındığından ülkemizde her SUV'a cip deniliyor. Kısaca SUV bu sınıfın genel adıdır Dünya'da. Ülkemizde ise SUV yerine genelde cip deniliyor ama aynı kapıya çıkıyor. Mercedes Jeep veya Lada Jeep diye modeller yok. Google'ın azizliği olabilir o sayfalar. Kısaca "Dünya'da SUV= bu sınıf araçların tümüne verilen ad", "Türkiye'de SUV=cip"

Halit'cim topicin ilk mesajında yazdığım gibi benim hiç bir zaman SUV'larla aram iyi olmayacak ama yeni Jeep'i görünce ben de iyiki o modeli almışsın diyorum Smiley
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #931 on: 28 Feb 2013 - 16:29:58 »

Yazılmış gerçi ama Jeep bir marka. Ülkemizde ise sınıf adı olarak da kullanılıyor. Wrangler değil de onun dedesi olan Jeep CJ (Willys CJ) ile tanındığından ülkemizde her SUV'a cip deniliyor.

Ona da Wrangler denmiyor muydu yav?  Tongue Oops.

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #932 on: 28 Feb 2013 - 17:08:21 »

Yazılmış gerçi ama Jeep bir marka. Ülkemizde ise sınıf adı olarak da kullanılıyor. Wrangler değil de onun dedesi olan Jeep CJ (Willys CJ) ile tanındığından ülkemizde her SUV'a cip deniliyor. Kısaca SUV bu sınıfın genel adıdır Dünya'da.

Aynen ben de bunu dedim.

Bu arada Wrangler'da bir keyiftir. Arkadaşımınkiyle karda off-road yapmıştık. Sonra kara saplandık ve başımıza gelmeyen kalmadı. Haneye tecavüzden polisle başımız belaya girecekti neredeyse özellikle de arabayı kkulananan arkadaşımın. -20 derecede 2 kilometre yürümemiz de ayrı bir keyifti, araba orada kaldıktan sonra. Kendime almam ama yine de içinde bulunması büyük keyif.

HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #933 on: 1 Mar 2013 - 13:35:12 »

Jeep deyip de Tuzla'yı es geçmek olmaz, askere gidenlerin çok çok iyi bileceği bu araç 2 viteste kalkmasıyla meşhurdur Smiley

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
KD35
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #934 on: 3 Mar 2013 - 04:25:13 »

Arkadaslar dun cayyolu Opan'i ziyaret ettim Astra j 1.4 140 hp sport  sanroff ve bluetooth donanimlariyla birlikte 49 bin fiyat aldim. Opel'in aktarma sorunu oldugunu biliyorum lakin bu motor seceneginden memnun olanlarda hayli fazla. Yakit tuketimi falan nasildir ? Verdigim paranin karsiligini alabilirmiyim ?
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #935 on: 14 Aug 2014 - 21:12:59 »

Klasik otomobillere bakmak için Amerika'nın sahibinden.com'una denk gelen bir kaç site bilen var mı?
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #936 on: 14 Aug 2014 - 23:04:34 »

autotrader.com'un klasik sitesi muhtemelen en uygun yerdir.

http://www.autotraderclassics.com/index.xhtml

HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #937 on: 21 Aug 2014 - 15:12:29 »

Hayırdır Yavuz, klasik araba mı getirticen???

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #938 on: 21 Aug 2014 - 15:52:53 »

Konuda HAliTT 'in adını görünce araba aldı sandıydımdı

Son Turnuva Şampiyonu
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #939 on: 21 Aug 2014 - 16:40:34 »

Hayırdır Yavuz, klasik araba mı getirticen???

Beyaz renk 1961 Chevy Bel Air arıyorum. Daha doğrusu ben değil, dayım arıyor. Amerikanlarla işim olmaz benim (Mustang ve Corvette'i tenzih ederim). İlanlara baktım çok az model var. ABD'de gidersen sana zahmet kargola bana, IMEI kaydını ben yaparım Tongue
HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #940 on: 25 Aug 2014 - 13:02:24 »

Bizim arabalar pert olduktan sonra yeni iki tane aldık Gökhan. Bir tane daha ix35 aldık, ben de bir Freemont buldum temiz, şimdilik onunla takılıyorum... Yeni XC-90 çok cazip gözüküyor ama muhtemelen fiyatı da bir o kadar dudak uçuklatacak cinsten olacak...

Yavuz Amerikan bulabileceğin Ankara, İzmir ve İstanbul var sadece, oradakiler de artık bu arabaların zevk için alındığının farkında ve fiyatları yüksek tutuyorlar...
Bence sen sizin orada, köylerde vs araba araştır. Biz burada Nizip'in bir köyünde 1939 Opel Kapitan bulduk, adamın tek derdi arabanın bahçesinden gitmesi Smiley
Hayırlısıyla Mercedes'in restorasyonu biterse, buna geçme gibi bir planımız var... O yüzden hiç aklına gelmeyecek yerlerde, enteresan arabalar karşına çıkabiliyor...

Dışarıdan araba getirme sakat iş, bizim araba için gelen 200Euroluk motor parçasına muhteşem gümrüğümüz 750Euro vergi çıkardığı için arabanın komplesine ne vergi çıkartırlar Allah bilir...

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #941 on: 10 Nov 2014 - 22:29:23 »

sağa sola bakmadan soruyorum; kış lastiği binek otoya da şart mı oldu kasım sonuna kadar?
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #942 on: 10 Nov 2014 - 23:14:12 »

evet 80 yl cezası var

Son Turnuva Şampiyonu
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #943 on: 10 Nov 2014 - 23:45:12 »

sağa sola bakmadan soruyorum; kış lastiği binek otoya da şart mı oldu kasım sonuna kadar?

Bildiğim kadarıyla sadece ticari araçlara zorunlu. Az önce NTV'deki habere baktım orada da "A türü yetki belgeleri’ne kayıtlı otomobiller" diyor. Ticari araç demekmiş bu da.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #944 on: 10 Nov 2014 - 23:48:49 »

Allah Allah geçen sene binek arabaları  iyice kontrol edip ceza yazıyorlardı diye biliyorum

Son Turnuva Şampiyonu
Pages: 1 ... 60 61 62 [63] 64
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Hangi Araba??? « previous next »
    Jump to: