Welcome, Guest. Please login or register.
23 Oct 2014 - 20:51:08
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Hangi Araba??? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 59 60 61 [62] 63
Author Topic: Hangi Araba???  (Read 128206 times)
the Glide
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #915 on: 10 Jul 2012 - 00:09:00 »

hocam şimdi plaka normal beyaz plaka ve mb değil.. 34 Z .... şeklinde bir plaka.. böyle bir plaka dahi olsa bir yabancıya ait olduğu için statüsü değişir mi yoksa normal bir Türk'ten yaptığımız gibi alım yapabilir miyiz? arabanın plakasını biliyoruz, burdan ne gibi bilgilere ulaşabiliriz? fiyat çok uygun geldi, böbrek.avi olmasından korkuyorum Smiley

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #916 on: 10 Jul 2012 - 08:40:24 »

hocam şimdi plaka normal beyaz plaka ve mb değil.. 34 Z .... şeklinde bir plaka.. böyle bir plaka dahi olsa bir yabancıya ait olduğu için statüsü değişir mi yoksa normal bir Türk'ten yaptığımız gibi alım yapabilir miyiz? arabanın plakasını biliyoruz, burdan ne gibi bilgilere ulaşabiliriz? fiyat çok uygun geldi, böbrek.avi olmasından korkuyorum Smiley

aslında en temizi bir notere sormak sonucta bu işleri onlar yapıyorlar.. en dogru ve garanti bilgiyi alırsın hatta satış işlemini de onoterde yaptırırısın

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #917 on: 10 Jul 2012 - 09:52:21 »

Plakayı biliyorsan Tramer'den kaza geçmişini sorgulayabiliyordun.
blackfish
Full Member

View Profile
« Reply #918 on: 10 Jul 2012 - 11:17:40 »

yabancı uyruklu üzerine kayıtlı bir aracı almanın koşulları nelerdir? bu araçları plakalarından (rengi yada harf kombinasyonu vs) tanıyabilir miyiz? tabi bu araç Türkiye'de ve TR plakalı.. gavurun birinden araç almaya çalışıyorum da, arkadaşın bu tür şeyler hakkında bilgi sahibi olacağını çok sanmıyorum.. hoş, ben de çok bilgi sahibi değilim Smiley bir bilen varsa öğrenelim dedim

arabanın nasıl girdiği önemli bu konuda

yani yabancı birisi türkiyede kullanmak için araç soktu ise ve gümrüğü öyle yapıldı ise o zaman devir alman çok masraflı olur olmaz değil ama astarı yüzünden pahalıya gelir bu aracın  nasıl gümrüklendiği bu konuda çok önemli

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #919 on: 10 Jul 2012 - 11:38:19 »

yani yabancı birisi türkiyede kullanmak için araç soktu ise ve gümrüğü öyle yapıldı ise o zaman devir alman çok masraflı olur olmaz değil ama astarı yüzünden pahalıya gelir bu aracın  nasıl gümrüklendiği bu konuda çok önemli

gugıl hazretlerinde yaptığım araştırmalar bunun mümkün olmadığını söylüyor. 2. el araç ithalatı yassak hemşerimmiş türkiyede.

ancak sözkonusu mevzuda gavur arkadaş kendi ayrıcalıklarını kullanmadan vergisini..vs verip, tıpkı bir türk gibi, türkiye'den aldıysa arabayı o zaman bi sıkıntı olmaz. onun dışında o iş yaş.

the Glide
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #920 on: 11 Jul 2012 - 21:19:27 »

cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar.. böbrek.avi olmasa da adam sahtekar çıktı.. yurtdışından gelmem için para gönder falan dedi, yemezler Smiley

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #921 on: 23 Feb 2013 - 12:54:16 »

Halit bu modelle birlikte Jeep sevdandan vazgeçeceğini umuyorum Smiley

http://www.worldcarfans.com/113022354224/2014-jeep-cherokee-officially-unveiled
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #922 on: 23 Feb 2013 - 22:40:59 »

bu ney lan?!

FliPtiKal3
Guest
« Reply #923 on: 24 Feb 2013 - 01:06:47 »

Yavuz   SUV la jeep farkli degil mi?
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #924 on: 24 Feb 2013 - 05:00:44 »

citroen aircross bile tasarım olarak bundan iyi

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #925 on: 24 Feb 2013 - 12:49:53 »

Yavuz   SUV la jeep farkli degil mi?
SUV butun cip sinifinin adi

Jeep ise bir marka. Turkiyede unlu oldugunda o tarz butun arabalara cip denmis nedense. Sacma baya tabi

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #926 on: 24 Feb 2013 - 13:20:55 »

Cip adı Jeep Wrangler'dan yerleşme dilimize. Bi o vardı etrafta Jeep modeli olarak. Yani cip dediğinde aslında offroad'u kastediyor(dur) Türk insanı. Lada Niva, Land Rover Discovery, Toyota Land Cruiser filan. (Camel Trophy'yi harcadılar matmezel.  Cry )

Ve harbi o ne iğrenç bi Jeep modeliymiş öyle. Yeni arabalar iyice çirkinleşmeye başladı. Corvette de yeni Stringray yapmış, o klasik ve muhteşem arabanın anısına resmen tecavüz olmuş.  Angry

FliPtiKal3
Guest
« Reply #927 on: 24 Feb 2013 - 14:20:19 »

SUV butun cip sinifinin adi

Jeep ise bir marka. Turkiyede unlu oldugunda o tarz butun arabalara cip denmis nedense. Sacma baya tabi
Jeep in marka oldugunu biliyorum ama arabalardan anlayan biri SUV ların, jeep diye bilinen araziye uygun 4 çekerli konseptin sehre uyarlanmış spor araçlara evrilmiş hali olarak anlatmıştı.

Birde aratırsan mercedes, nissan , lada bilimum markaların jeep diye modelleri var. Ne yani adamlar jeep firmasıyla ortak araç mı çıkartıyor?
Hatta...mercedes jeep

Mercedes suv amg

« Last Edit: 24 Feb 2013 - 14:25:04 by flip » Logged
KD35
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #928 on: 24 Feb 2013 - 15:37:19 »

http://www.autoblog.com/photos/2013-land-rover-range-rover-1/#photo-5265414

Harika..
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #929 on: 24 Feb 2013 - 15:45:00 »

SUV, offroad ile binek otomobilin gayrımeşru çocuğu. Şehir içinde kullanabileceğin kadar yumuşak ama sedan bir arabadan daha yüksek, geniş vs. Jeep konusunu tam bilmiyorum ama diğer markaların Jeep adıyla çıkardığı ürünler Jeep markasının şanzıman sistemini kullandığı için almış olabilirler, emin değilim açıkçası sallamış olmayayım.

Volkan Citroen'e bok atsa da araba budur:

Pages: 1 ... 59 60 61 [62] 63
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Hangi Araba??? « previous next »
    Jump to: