Welcome, Guest. Please login or register.
19 Nov 2019 - 02:17:04
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Off-season 2007: Garnett + Allen 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 16
Author Topic: Off-season 2007: Garnett + Allen  (Read 56237 times)
MVP
mine mine mine...
Veteran
Pro. Member

MVP

View Profile
« Reply #60 on: 31 Jul 2007 - 02:37:28 »

orkun ağabeyim, al jeff ile garanti derken playofflara girmeyi kastetmiştim.
yoksa title zor bu takımla.
ayrıca doc riversı da iyice boka döndürdünüz arkadaş, bu herif yılın koçu seçildi. asıl koçluğa da şimdi başlıcak sanki. bundan önceki herşey blöf gibi gelio bana.
ama al jeffe yazık etmedik mi, kesin ettik. yüzük alınırsa özlemem kendisini lakin.
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #61 on: 31 Jul 2007 - 07:09:42 »

Calvin Booth, Melvin Ely, Mike Sweetney, Louis Williams etc. ucuza alinabilecek bir sürü adam var. Sorun olmaz bench katkısı. Ayrıca Doğu için bu "big 3" rüya takım gibi bir şey.

pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #62 on: 31 Jul 2007 - 09:59:30 »

bi kocun kariyerinde yaptıgı hangı hareket blof olarak algılanabılır anlamadım ben. doc son derece vasıfsız bı koc oldugunu defalarca ıspatladı, bu uc yıldız bı araya geldıgınde takımı bı yerlere getıremeyecek koc zaten az. bunu da basaracak bırı varsa doc'tur.

garnett'ın ısteksızlıgı dıye anlatılan sey bence garnett'ın ılk tercıhının suns olmasıyla alakalıydı. sımdı garnett boston'la kontratı uzatacagını acıklamısken ısteksız oynar mı dıye soru sormak abes olur. kaldı kı burda sampıyonluk sansın olacak bı takım var ortada, mınnesotada basarı ıcın o kadar konustuktan sora ortamı begenmıorsa sandıgımızın aksıne sorunlu bı oyuncudur garnett.

top kullanma konusunda sıkıntı olmayacaktır, bu adamların hepsı oncelıkle takımı dusunen adamlar. bencıllık ucunun de ozellıgı degıl, ustelık hepsı ıyı pasorler. demeye gerek 3 kısı hucum etseler dıger ıkı arkadas perde flan koysa lıg ıcın fazla bı hucum hattı olusmus oluyor. tabı takımda pek kımse kalmayacak, onu da ek takasla veya fa ıle cozerler. sans bulamamıs cok ısteklı oyuncular vardır emınım.

son olarak da sunu soyleyeyım. bu takımın sampıyonluk potansıyelı var, doguyu da rahat alacak kadar onemlı bı uclusu var. ama takım kımyasını ne kadar zamanda olusturcakları ve doc'la bu ısın olup olmayacagı soru ısaretlerı. gecen sene takımı yatırmasaydı aınge sanmıorum kı bu kadroya doc ıle ıs bası yaptırsın.
fraksiyon
Guest
« Reply #63 on: 31 Jul 2007 - 10:10:58 »

Arkadaşlar takas tam olarak gerçekleşti mi yoksa ihtimali çok yüksek olduğu için mi kesin konuşuyoruz?
alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #64 on: 31 Jul 2007 - 11:55:46 »

Arkadaşlar takas tam olarak gerçekleşti mi yoksa ihtimali çok yüksek olduğu için mi kesin konuşuyoruz?
Henüz resmî bir şey yok ama bu noktadan sonra takasın gerçekleşmeme ihtimali de yok gibi.

KG, PP ve Ray; her ne kadar üçü de geçen sezon takımlarının birinci skor opsiyonları idilerse de, üçü de takım oyununu seven yıldızlar. Sanmıyorum ki kimya ya da top paylaşımı konusunda bir sorun yaşansın. Üçünün de maç başına 20 sayının üstünde atması muhtemel. Brevin Knight falan alınmazsa, Rondo da bu oyuncularla coşacaktır, biraz olsun şutu olsaydı çok daha iyi olabilirdi. Bu tabloda ilk beş başlayacak diğer isim Perkins gibi gözüküyor, o da Garnett'in yanında kötü oynamayacaktır. Celtics'in son yıllarda kazanmış olduğu "genç, gelecek vaat eden, derin takım" hüviyeti kaybolmuş gibi gözükse de yine de bench'lerinde genç oyuncular olacak. Ama son yıllardaki derin bench'leri artık yok.

C: Kendrick Perkins/
PF: Kevin Garnett/ Leon Powe/ Brian Scalabrine/ Glen Davis
SF: Paul Pierce/ Ryan Gomes/ Brandon Wallace
SG: Ray Allen/ Tony Allen
PG: Rajon Rondo/ Gabe Pruitt

Şu anda kadroda 12 kişi var ve en azından pivota bir backup gerekiyor gibi. İkinci öncelik de bir PG. Bir oyuncu da derinlik olması açısından SG/SF'ye alınabilir. Celtics'in MLE ve LLE'si duruyor. Bu durumda birkaç ihtimal var:

1. MLE'nin tamamını bir uzuna kullanmak.
2. MLE'nin büyük bir kısmını bir uzuna kullanmak.
3. MLE'yi kısaya kullanmak.
4. MLE'yi swingman'e kullanmak.

Acelem var, bu post editlenecek.

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #65 on: 31 Jul 2007 - 13:28:12 »

rondo'yu tutmak çok iyi oldu. bunun yanında rotasyona girebilecek gomes ve perkins de hala elimizde. scalabrine bu kadar hücum opsiyonunun yanında üç sayı tehdidiyle rahatlıkla yer bulur. kadronun çekicilii sayesinde pj brown gibi veteran bi uzunu ve yedek guard olabilecek pek çok vasıflı adamı da baalayabiliriz. takımın başka bi eksii de yok zaten.

çok uzun zamandır böyle bi kadro heralde kurulmuyodu nba'de. prime dönemini yaşayan üç tane süperstar yanyana nasıl oynar sorusunun cevabını görücez ama herkesin dedii gibi bencillik gibi bi sorunu bulunmayan bu tip oyuncuların anlaşamama gibi bi problem yaşayacaklarını sanmıyorum. rivers gibi bi koçla kesinlikle şampiyonluk gelmez diye düşünüyorum ancak celtics hanedanının eski heyecanına dönmesi bi nebze olsun ligi deiştiricektir. ainge de oden-durant piyangosundan pay alamayınca fena patladı. iyi de oldu.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #66 on: 31 Jul 2007 - 13:38:17 »

rivers gibi bi koçla kesinlikle şampiyonluk gelmez diye düşünüyorum ancak celtics hanedanının eski heyecanına dönmesi bi nebze olsun ligi deiştiricektir. ainge de oden-durant piyangosundan pay alamayınca fena patladı. iyi de oldu.
Rondo'yla birlitke Rivers'i Lakers'a yollayıp, Phil Jackson'ı alırsanız tamam bu iş Smiley
Doğuda en kötü final oynar bu takım.

Seneye de şampiyon görelim sizi
pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #67 on: 31 Jul 2007 - 13:51:53 »

ole bı takım uc senedır var ozancım. suns'ın uclusu bu ayarda bence. onlarında da derınlık sıkıntısı var tabi. bu arada gomes kalacaksa guzel olur boston ıcın. asıl cap olayını hıc mı dert etmıyor boston onu merak edıyorum. hesap yapmadım ayrıntılı ama cıddı bı harcama olacak ozellıkle garnettın kontratı uzatılınca.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #68 on: 31 Jul 2007 - 14:24:47 »

suns'ın üç oyuncusunun birden süperstar olduunu düşünmediim için bu kıyaslamaya girmiyorum. en azından marion bence ray-pierce ve kg'nin bulunduu klasmanda yer almıyo.

garnett takasını benim için cazip kılan etkenler var. bunlardan en önemlisi tabii ki garnett'i alırken -kesinleşmemiş olsa da- açıkta kalan pozisyonları idare edebilecek oyuncuları kadroda tutmamız. perkins de rondo da çok iyi pasörler ve iyi savunmacılar. pierce'ın iş başa düşünce çok iyi bi savunmacı olduunu biliyoruz. ray de averajın üstünde. bu sayede takım tam da taraftarların istedii yarı saha basketbolünü oynayacak malzemeye sahip oldu.

ikincisi, garnett'i alırken bana büyük sorun gibi gözüken jefferson'dan kurtulmamız. bu yaz muhtemelen adama maksimum verecektik ve kesinlikle hakeden bi oyuncu olmadıını düşünüyorum. çok iyi bi alçak post skoreri haline gelebilir ama oyun zekası, savunma, hız ve çabukluk konusunda önemli eksikleri var. şimdi garnett'e verdiimiz para fazla gibi gözüküyo ama jefferson'a gelecek sene itibariyle 6-7 milyon $ eksiini zaten vericektik. bu nedenle büyük bi kayıp olarak görmüyorum.

şimdi veteran bi uzun ve yedek guard takviyesiyle ciddi bi şampiyonluk adayı haline geldik.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #69 on: 31 Jul 2007 - 15:53:41 »

asıl cap olayını hıc mı dert etmıyor boston onu merak edıyorum. hesap yapmadım ayrıntılı ama cıddı bı harcama olacak ozellıkle garnettın kontratı uzatılınca.
20 sene sonra bu kadar iddialı bir takım kurdu Boston, artık ödesinler biraz lüks vergisi.

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #70 on: 31 Jul 2007 - 15:54:14 »

bill simmons da ratliff + jefferson + green + gomes + telfair + lottery korumalı 1st round pick = garnett + blount takasında giden 1st round pick diyor.

tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #71 on: 31 Jul 2007 - 16:53:14 »

Boston'un elinde takas malzemesi olarak Ratliff var kariyerinin son senesinde. Yani hala KG için hamle yapabilirler. Ray Allen'in alınması KG'yi Boston konusunda bir kez daha düşünmeye teşvik edebilir.
Mesela KG for Ratliff + Al Jefferson + Kendrick Perkins + 2008 1. tur hakkı
hala olabilecek bir hamle.
Ray - PP - KG üçlüsü de doğuda finale çıksınlar bir zahmet...
Bakın ne zamandan tahmin etmişim bu takası.Smiley Hayırlı olsun Boston'a tekrar

nowitzki41
Pro. Member

Sen benim her gece efkarım.....

View Profile
« Reply #72 on: 31 Jul 2007 - 23:25:44 »

geçici başarılar için 4-5 yıl uğraştıkları her şeyi verdiler nerdeyse.ben bosatonun yerinde olsam bu takası yapmazdım garnett kadar belki olamayacaktı ama al jefferson çok iyi geliyordu arkadan.wolves için daha karlı olduğunu düşünüyorum.
2-3 sene sonra ray allen-pierce-kg bunlardan hangisi sağlam kalıcak sizce bence hiçbiri belki kg
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #73 on: 31 Jul 2007 - 23:28:13 »

According to the Boston Herald, the Boston Celtics have finalized a blockbuster trade to land Kevin Garnett from the Minnesota Timberwolves. In return, the Celtics will give up Al Jefferson, Theo Ratliff, Ryan Gomes, Sebastian Telfair, Gerald Green, and two first round draft picks.

Çok şey vermiş Boston yaw.
5 oyuncu, 2 tane de 1. tur draft hakkı.
Kadro boşaldı resmen.

fraksiyon
Guest
« Reply #74 on: 31 Jul 2007 - 23:35:01 »

En azından Ryan Gomes i tutabilseydik çok iyi olurdu çünkü tam anlamıyla bir rol oyuncusu ve 3 tane süperstarın yanında pis işleri yapabilecek türden br oyuncuydu. Neyse artık KG yi almak istiyorsan bazı şeyleri feda edeceksin. Yalnız ben hala Al Jefferson'ın bu sezon yapacaklarını merak ediyorum. Umarım iki sene sonra pişmanlık duymayız.
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 16
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Off-season 2007: Garnett + Allen « previous next »
    Jump to: