Welcome, Guest. Please login or register.
15 Oct 2019 - 23:44:27
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Off-season 2007: Garnett + Allen 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 12 13 14 [15] 16
Author Topic: Off-season 2007: Garnett + Allen  (Read 56033 times)
m.sinan
Iroquois
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #210 on: 26 Sep 2007 - 00:44:02 »

Ulan bu kadro niye benim ÖSS senemde kuruluyor niye ya.. Şu fotoğrafa bakmak bile beni heyecanlandırıyoken bütün bir yıl ne olup bittiğinden bihaber yaşayacak olmak nası koyuyo belli degil.. Ayrıca Pierce'in ayaginda yillar sonra ilk kez guzel bir ayakkabi goruyorum, sonunda Nike aklini basina devsirmis..

riser
Newbie
*

View Profile
« Reply #211 on: 8 Oct 2007 - 02:32:34 »

Başarılı olsun olmasın Boston'un bu hareketi hem nbaseverler hem de Boston açısından son derece olumlu bir harekettir bence. 2007 sezonu bittiğinde tarihinin en kötü sezonunu yaşamış, taraftarının ilk defa bu kadar umutsuz olduğu, koçundan oyuncusuna kadar bir euroleague takımı havası veren bir takım vardı. Şimdi ise sadece Bostonlular değil, tüm basketbolseverlerin merak ve heyecanla beklediği bir takım karşısındayız. 90 larda ve 2000 li yıllarda popülaritesini kaybeden nba in en büyük franchise ı yine en popüler takımlardan biri olmaya aday. Bu bile Bostonluları sezon için heveslendiriyordur sanırım.

Öte yandan; son ana kadar bir değişiklik beklememe rağmen Doc Rivers bu sezonda Boston'un başında olacak. Orlando'da T-Mac'in parladığı sezon hariç (O sezonda da 3-1 öne geçilen Detroit serisi 4-3 kaybedilmişti) kariyerinde elle tutulur bir başarı olmayan Doc Rivers, taktisyen bir koçtan ziyade bir gençleri motive etmeye çalışan bir ağabey tarzı benimsemişti. Şimdi bu kadar büyük yıldızları ve Posey, Pollard gibi belli bir tecrübeyi kazanmış görev adamları yönetmekte, onlara süre paylaştırmakta ne kadar başarılı olur hiç bilemiyorum Huh
Legowelt
Newbie
*

koku

View Profile
« Reply #212 on: 12 Oct 2007 - 02:37:24 »

Boston bu sene çok kaliteli işler yapacağını kanıtladı izlediğim Minnesota maçında.Tabiki benmim açımdan minnesota maçı bi ölçek olmasada yine de takım kurgusu , hayatımda hiç sevmediğim garnett in inanılmaz ısrarcılığı ve mücadelesi , ray in istikrarı ve pierce in cluch time oyuncusu olması bu oyun için yeterli veriler.Tabiki daha erken ama o ışık bostonda var.(Işıkspor) Bu sene tabiki finali zorlayacaklar ama şampiyon olmaları için bence 33 numaraya ihtiyaç var.

Da
fraksiyon
Guest
« Reply #213 on: 12 Oct 2007 - 11:50:46 »

Takımın ilk 5 i birbirileri arasında paslaşma ayarını bulmaya başlamışlar. Rondo nu hala birkaç çaylak hatası yaptığını gördüm özellikle Garnett rebound çekip topu ona ulaştırmak istediğinde daha topu almadan ok gibi fırlaması bir iki top kaybına neden oldu. Bu takım 90-95 sayı ortalama ile oynar diye düşünüyorum çünkü set hücumunu oynayabilecek 3 süper yıldız var kadroda ve top paylaşabiliyorlar. Allen ın çok sıcak olduğu gecede PP ve Garnett çok fazla zorlamadılar ve savunma tarafıyla ilgilendiler. Gördüğümüz kadarıyla birinin kötü gecesinde bile diğer ikisi ve bench averajın üstüne çıktığında batı takımlarına karşı bile kolay galibiyetler alırız.

Murat Murathanoğlu'nun "Bu takım batıda play-off yapar mı?" sorusunu yılın gereksiz tüketilmiş nefesi ilan ediyorum. Neyse ki Kaan Kural biraz yumuşattı onun yorumunu.

Sezon başına 20 gün var ve Jetlag ı atlatacak kadar vaktimiz var diye düşünüyorum.

Son olarak takımın 55-60 arası bir galibiyet ile bitirmesini bekliyorum çünkü ilk seneleri beraber ve diğer takımların bize karşı biraz daha sert oynayacaklarını düşünüyorum. Yoksa 60 üzeri diyecektim.
ajan
Jr. Member
**

Do it Yourself !!

View Profile
« Reply #214 on: 12 Oct 2007 - 13:43:53 »

Murat Murathanoğlu'nun "Bu takım batıda play-off yapar mı?" sorusunu yılın gereksiz tüketilmiş nefesi ilan ediyorum. Neyse ki Kaan Kural biraz yumuşattı onun yorumunu.

Tam olarak öyle mi dedi, batıda olsa ne olurdu bilemiyorum gibi birşey dedi sandım ben. Tabi bunlar hep farazi konuşmalar çünkü -se,-sa yok adamlar doğuda işte. Fakat gerçekten bir an hayal etsek batıda olduğunu işin içinden çıkılmazdı gerçekten,düşünsenize Spurs,Dallas,Suns,Rockets ve Nuggets gibi kadro olarak Boston'dan hiç aşağı kalmayan hatta daha iyi bile diyebileceğimiz kalabalık kadroya sahip takımlar var. KG,Allen ve PP'nin batıda olmaması çok daha iyi oldu, böylece renksiz doğu konferansı da biraz daha renklenecek. Toronto,Bulls,Pistons ve ne olursa olsun Miami gibi önemli takımlarla yapacağı mücadele de çok zevkli olacak.

Smart bombs and precision guided armament --> " a more sophisticated way to end up dead !! "
fraksiyon
Guest
« Reply #215 on: 12 Oct 2007 - 16:47:51 »

Tam olarak öyle mi dedi, batıda olsa ne olurdu bilemiyorum gibi birşey dedi sandım ben. Tabi bunlar hep farazi konuşmalar çünkü -se,-sa yok adamlar doğuda işte. Fakat gerçekten bir an hayal etsek batıda olduğunu işin içinden çıkılmazdı gerçekten,düşünsenize Spurs,Dallas,Suns,Rockets ve Nuggets gibi kadro olarak Boston'dan hiç aşağı kalmayan hatta daha iyi bile diyebileceğimiz kalabalık kadroya sahip takımlar var. KG,Allen ve PP'nin batıda olmaması çok daha iyi oldu, böylece renksiz doğu konferansı da biraz daha renklenecek. Toronto,Bulls,Pistons ve ne olursa olsun Miami gibi önemli takımlarla yapacağı mücadele de çok zevkli olacak.

Tam olarak öyle söyledi. Batı'da olsa ne olurdu? Söyleyeyim, guard zaafımız daha az olurdu çünkü batıda guard sıkıntısı var ve bizim güçlü olduğumuz bir alan değil burası. Doğu'daki kadar iddialı olmayabilirdik belki ama ilk 4 takımdan biri olacağımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Eğer Delonte West bu takımda olsaydı sanırım Batı' da dahi kafaya rahatlıkla oynardık. Perkins' in faul problemine girmeden 4. çeyreği tamamlayabilmesi bizim için çok önemli. Rondo yarı sahaya top taşısa ve çekilen reboundlar ile birlikte kanatlarda hazır bekleyecek olan şutörlerimize rakip geri gelmeden boş atışlar sağlasa bile yeterli bence. Çünkü set hücumlarda PP - Garnett oyunu kuracak gibi görünüyor. Hatta Perk in pas yeteneği sayesinde iç dış pas alış verişi ile bol bol wide open şut bulacağımızı söyleyebilirim. Asıl sorun savunmamızın yeterli olup olmayacağı.5 tane çok iyi(Garnett - PP - Posey - Perk - Rondo) savunmacı ile vidaları sıkma konusunda başarılı olabileceğimizi umuyorum. Sadece 5 numara faul problemi sağlam uzunları olan takımlara karşı bizi sıkıntıya sokabilir. Çok iyi bir ceza atışçısı, çok iyi bir delici ve çok savaşan ve geri adım atmayan iki post oyuncusu ile bence başarılı olacağız.

« Last Edit: 12 Oct 2007 - 16:50:18 by fraksiyon » Logged
ajan
Jr. Member
**

Do it Yourself !!

View Profile
« Reply #216 on: 12 Oct 2007 - 17:49:43 »

Ben senin kadar iyimser bakmıyorum tabloya açıkçası. Sen taraftarı olduğun için muhakkak benden daha ilgilisin ve detayları daha iyi biliyorsundur, fakat yine farazi örneğimize devam edersek oturmuş kadroları olan Spurs,Mavs ve Suns'ı geçme ihtimali bence yok bu yeni takımın batıda olsa idi. Nuggets ve Rockets gibi bu sene artık iyice yol alması beklenen,geçtiğimiz yıla oranla minik takviyelerle de güçlenen iki takımla da bence zor başederdi,neden?
Batıda guardlar daha rahat sayı şansı buluyorlar, savunmalar çok sert değil, ancak daha hızlı bir tempoda oynanıyor oyun. Doğu ise daha old school. (Ben bizim Boykins'ten biliyorum, batıda çok iyi iş yapan çocuk doğunun o sıkıcı ve sert atmosferinde dağıldı gitti) Batının playoff dışında kalmış takımlarına şöyle bir bakarsak Chris Paul,Randy Foye, Mike Bibby gibi oyuncuları görüyoruz. Seattle bugün Watson,Ridnour ve West'le iyi bir rotasyon kurdu,yine Portland Blake ve Jack'e sahip. Yani bu yüzden senin de aslında söylediğin şey Rondo'nun yine aleyhine çünkü zaten şut fazla şut kullanan bir oyuncu değil. Oyun kuruculuk ve pas yetenekleri de çok iyi diyemeyiz. Sezgileri geçrekten kuvvetli izlediğim kadarıyla ki rakamları da bunu doğruluyor fakat iyi bir savunmacı olduğunu düşünmüyorum,aksine bana top çalmaya kendini adayıp savunduğu guardı sürekli kaçıran Smush Parker'ı hatırlatıyor. Fakat şu konuda haklısın zaten verdiği çoğu top asist olcak ve sezonu 6-6.5 asistle tamamlar kafadan. Yarı sahayı geçip topu 3 yıldıza vereceği konusunda da haklısın.
Perkins'in de ben çok işler yapacağına inanmıyorum. Ribaunlara ve savunmaya konsantre olacaktır,ondan beklenen bu olacak. 3 adamla bütün bir sezonu, sonra da play-off'ları sürdürmek imkansız. Bench'ten gelecek katkı çok önemli. Posey belki 3 sene önceki haline geri dönemezse ya da Tony Allen veya ekstra başka bir oyuncudan süpriz birşeyler gelmezse Boston'un işi çok zor olur(du)
Fakat doğuda olacak olması yine saydığım şeyleri muhafaza etse de işlerini kısmen kolaylaştırıyor. Bir de senelerdir yanında  tek yada iki iyi adamla oynamış oyuncular olması KG,Allen ve PP'nin bu bakımdan çok önemli avantaj. Yani sağlam,işleyen bir sistemden çıkıp gelmediler,o yüzden buraya adaptasyon daha kolay olacak onlar için. Fakat savunmaların benchten gelecek oyuncularla birlikte tamamen bu üç oyuncuya odaklanacak olması,her ne kadar pozisyonlarının belki de en iyi 3 oyuncusundan biri olsa da bu isimler, yine de Celtics'in kabusu olacaktır. Bakalım sezon başlasın ve ilerlesin hep beraber zevkle izleyeceğiz.

Smart bombs and precision guided armament --> " a more sophisticated way to end up dead !! "
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #217 on: 12 Oct 2007 - 17:51:28 »

Yaw arkadaşlar Boston doğuda ne yapabileceğini gösterdi mi de batıda ne yapacağını tartışıyoruz. Belki adamlar doğuda da bir şeyler yapamayacak, bekleyelim görelim.

Seneye de şampiyon görelim sizi
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #218 on: 12 Oct 2007 - 19:10:24 »

kanımca bu kadroya daha en az iki veteran eklenecek mart ayı civarında. theo ratliff, kurt thomas vb. oyuncuların takımlarının playoff'a kalamayacağı kesinleşince onların bir kısmıyla anlaşacaklardır ve kadro daha da derinleşecektir. önemli olan playoff'lara sağlam girmeleri. ilk dörtte olduktan sonra kaçıncı oldukları da çok mühim değil. playoff'larda bu kadroyla mücadele edeceklerine ihtimal vermiyorum.

fraksiyon
Guest
« Reply #219 on: 12 Oct 2007 - 21:23:16 »

Yaw arkadaşlar Boston doğuda ne yapabileceğini gösterdi mi de batıda ne yapacağını tartışıyoruz. Belki adamlar doğuda da bir şeyler yapamayacak, bekleyelim görelim.

Bu tartışmayı Murat Murathanoğlu nun sözleri başlattı aslında. Ona söylesen daha iyi edersin.
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #220 on: 13 Oct 2007 - 02:46:19 »

Bu tartışmayı Murat Murathanoğlu nun sözleri başlattı aslında. Ona söylesen daha iyi edersin.
Onun attığı taşı siz niye çıkarmaya çalışıyorsunuz kuyudan?
Ayrıca ona ne söylesek boş artık, kendi haline bıraktı.

Seneye de şampiyon görelim sizi
fraksiyon
Guest
« Reply #221 on: 13 Oct 2007 - 10:35:35 »

Onun attığı taşı siz niye çıkarmaya çalışıyorsunuz kuyudan?
Ayrıca ona ne söylesek boş artık, kendi haline bıraktı.

Öyle ama kafa bulandırıyor sonuçta fazla önemsemesek de. Adam canlı bir anlatımda bu kadar garip bir yorum yapıyor. KG, cassel ve sprewell li kadroyla batıda 1. olurken batının durumu daha mı kötüydü? Dediğin gibi onun attığı taşı kuyudan çıkarmaya çalışmak vakit kaybı. Sezon başlasın da akla karayı görelim.
CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #222 on: 13 Oct 2007 - 15:21:37 »

Batı'da S. Nash , B. Davis, T. Parker gibi en iyi sayılabilecek gardlar var onun dışında James, Cassell gibi hala idare edebilecek gardlar var. Bence batıdaki gardlar daha iyi doğudakilere nazaran. Iverson ve Terry'yi de saymadım.
fraksiyon
Guest
« Reply #223 on: 13 Oct 2007 - 15:44:24 »

Batı'da S. Nash , B. Davis, T. Parker gibi en iyi sayılabilecek gardlar var onun dışında James, Cassell gibi hala idare edebilecek gardlar var. Bence batıdaki gardlar daha iyi doğudakilere nazaran. Iverson ve Terry'yi de saymadım.

Kalan 12 takımın da gardlarını saysaydın daha iyi olurdu. Ivy neyse de terry abartılacak bir guard değil. Kalan takımların guardları ise bize çok büyük sıkıntı yaratacak düzeyde değiller.
CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #224 on: 13 Oct 2007 - 16:06:17 »

Hayır, doğuya kıyasla bence daha iyi. Sayalım doğudakileri de Wade, Billups,Kidd ve Arenas. Dahası ?

Pages: 1 ... 12 13 14 [15] 16
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Off-season 2007: Garnett + Allen « previous next »
    Jump to: