Welcome, Guest. Please login or register.
16 Oct 2019 - 00:01:58
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Off-season 2007: Garnett + Allen 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 16
Author Topic: Off-season 2007: Garnett + Allen  (Read 56034 times)
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #15 on: 23 May 2007 - 20:48:55 »

afflalo için erken bi sıra demek istiyo - ki haklı - , takasla aşağıya inmek çok daha akıllıca.

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #16 on: 23 May 2007 - 21:29:42 »

Affola bir çok mock draft'ta ilk tur sonu gözüküyor, draftexpress'de 2. tur hatta. Mock'lar tırışkadır biraz doğru ama 5'den gitmesi gereken adamı 20 sıra farkla şaşıracak kadar da değil.

Boston Celtics
« Last Edit: 23 May 2007 - 21:41:23 by Gri Gandalf » Logged

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #17 on: 23 May 2007 - 21:36:23 »

afllaloyu ilk turda seçmem ama 2. turun  başındaki pick için düşünülebilir.

yatma işi bambaşka hadise. alenen adam yatırma dediğiniz szn sonunda 2-3 maç jefferson ve west ile alakalı birşeydi ki o pozisyonda hiç bir takım maç kazanmaya oynamaz. hem  bizim kadar sakatlık geçiren takım olmadı bu sene. memphis ver bucksın bariz yatışları unutulmamalı.

neticede yine avucumuzu yaladık ama allahtan draft gayet zengin bi draft.
brandan wright-al horford-noah üçlüsünden herhangi birine hayır demem(bunların üçüde geçen yıl 1 olacak düzeyde). ainge'in gözdesi jianlian için iki kez düşünüürüm.
en mantıklsı  ise bu hakkın bazı genç ve işe yaramaz adamlarla birlikte takas edilmesi gibi duruyoır.

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #18 on: 23 May 2007 - 21:44:55 »

yatma işi bambaşka hadise. alenen adam yatırma dediğiniz szn sonunda 2-3 maç jefferson ve west ile alakalı birşeydi ki o pozisyonda hiç bir takım maç kazanmaya oynamaz. 

benim alenen dediğim jefferson'ın derece garantilendikten sonra monster double double'larla dönmesi, gomes'in "garantilediysek artık maç kazanmaya başlayabiliriz" falan demesi. yoksa sezon başından beri yatıcak haliniz yok tabi ki, o sürede de zaten isteseniz de kazanamadınız.

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #19 on: 23 May 2007 - 21:54:10 »

benim alenen dediğim jefferson'ın derece garantilendikten sonra monster double double'larla dönmesi, gomes'in "garantilediysek artık maç kazanmaya başlayabiliriz" falan demesi. yoksa sezon başından beri yatıcak haliniz yok tabi ki, o sürede de zaten isteseniz de kazanamadınız.
valla jefferson olsada çok birşey değişmeyecekti muhtemelen. o piskolojide bir takımın maç kazanması hakıkaten zor. neticede burda niyet önemlki.ufak bir kazanma riski varsa bile onuda kaldırmak istediler Smiley

öte yandan mephisin sezon bitince maç kazanmaya başlaması veyahut bucksın  herkesi sakat diye kenara çekilmesinden hiç bahsedilmiyor. herkes ne kadar yattıysa bizde o kadar yattık aslına bakarsanız. yatanların hepsininde eline patladı, olan bu

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #20 on: 24 May 2007 - 00:41:31 »

hibbert girmeyeceğini açıklamış.
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #21 on: 24 May 2007 - 02:52:55 »

Bu loatyarya işini çok seviyorum, sonuncu olmaya prim vermeyi engelliyor.
Bence bu iş biraz daha ilerletilip, play-off'a kalamayan bütün takımlara eşit top verilerek gerçekleştirilebilir.
Bu zayıf takımların güçlenmesi olasılığını biraz daha azaltabilir belki, ama yatma iddialarını kesinlikle rafa kaldırır.

Seneye de şampiyon görelim sizi
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #22 on: 24 May 2007 - 04:20:18 »

bence sezon kısaltılsın. biri yatacaksa da daha az yatar, hem de şu an gereksiz uzun bence.
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #23 on: 24 May 2007 - 04:42:47 »

malesef yatma durumu var ama boston yattı, babayı aldı, ilahi adalet gibi bi düşünce de söz konusu olmamalı. sonuçta sistemin bir açığı var bunu herkes kullanıyor. kullanmıyanlar da var ve bu lottery'de şanslılardı, ama bir dahaki sefere yine zararlı çıkacaklardır. lottery sisteminin bence de bir şekilde değişmesi lazım.

san antonio'nun şu mevcut hâline yatarak geldiğini hatırlayın mesela. bu yatmalar bir franchise'ı çekip çevirebiliyor bile ve bu sene de o kalibrede oyuncular olduğu söylenen adamlar var. o yüzden hoş görmek lazım.

tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #24 on: 24 May 2007 - 10:48:14 »

san antonio'nun şu mevcut hâline yatarak geldiğini hatırlayın mesela. bu yatmalar bir franchise'ı çekip çevirebiliyor bile ve bu sene de o kalibrede oyuncular olduğu söylenen adamlar var. o yüzden hoş görmek lazım.
Kesinlikle. David Robinson iyileştikten sonra bile oynatmayıp lotaryaya oynadılar ve şanslarına ilk sırayı seçtiler.
Bu yüzden play-off'a kalamayanlar için eşit top uygulaması daha mantıklı geliyor bana.
Play-off'u son maçta kaçırmış bir takım için de moral olur bu. Düşünsenize adamlar son maçta play-off'u kaçırıyor, draft'tan da 15'i çekiyor. Öteki tarafta bilerek maç kayebden takım ilk sırayı çekiyor ve şanslıysa 10 yılını kurtarıyor.

Seneye de şampiyon görelim sizi
fraksiyon
Guest
« Reply #25 on: 7 Jun 2007 - 01:49:05 »

“Definitely no lower than third,” said one prominent team leader from the Western Conference, “and you’d really have to think long and hard about whether to take him at No. 2 (ahead of Kevin Durant).”

Though Jefferson has been a fixture in Waltham this summer, along with Perkins, Allen and West, he is about to join Paul Pierce [stats] in Los Angeles.

“I’m supposed to be working out with him,” Jefferson said. “He just told me that we’re going to get as much work as we can in, and I told him that I was already way ahead of him.”

drafttaki hayal kırıklığından sonra umarım Big Al - PP ikilisi gerçekten bu seneyi iyi geçirirler.
The Glove
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #26 on: 7 Jun 2007 - 03:23:52 »

Kesinlikle. David Robinson iyileştikten sonra bile oynatmayıp lotaryaya oynadılar ve şanslarına ilk sırayı seçtiler.
Bu yüzden play-off'a kalamayanlar için eşit top uygulaması daha mantıklı geliyor bana.
Play-off'u son maçta kaçırmış bir takım için de moral olur bu. Düşünsenize adamlar son maçta play-off'u kaçırıyor, draft'tan da 15'i çekiyor. Öteki tarafta bilerek maç kayebden takım ilk sırayı çekiyor ve şanslıysa 10 yılını kurtarıyor.

ama gerçektende kötü kadrosu sebebiyle ligin dibine demir atan takımlara haksızlık olmazmı eşit top olayı.ben böyle bişey yapacaklarını hiç sanmıyorum
Bree_Brooks
Guest
« Reply #27 on: 7 Jun 2007 - 05:16:50 »

Benim bir önerim var bu konu da Play-off'a kalamayan her takım eşit şansa sahip olsun ancak zayıf kadrosu olan takımların salary-cap limitleri yukarı çekilsin.Örnek vermek gerekirse;Salary-Cap'in 50 Milyon dolar olduğunu var sayalım ligin en kötü drecesine sahip 3 takımın salary-cap leri 15 Milyon Dolar yukarı çekilsin.

Bu saye de draftte kötü kura çekse dahi o takımlara off-season'da free-agent oyuncuları kadrolarına katma şanslarını yükseltir.Tabi bir de hem 1. sırayı seçer hem de salary-cap 15 milyon dolar yukarı çıkarsa işte o zaman kaymaklı ekmek kadayıfı olur.
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #28 on: 7 Jun 2007 - 06:59:54 »

tüm takınların eşit top sayısı olmasa bile en azından en kötü 8 takımın 2k, diğer 8 takımın k şansı olsun. ya da bunun benzeri şeyler kesinlikle yapılmalı.

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #29 on: 7 Jun 2007 - 13:11:13 »

Off-topic olmuş ama bu "play-off'a giremeyen takımlara eşit top verilmesi" fikri biraz saçma geliyor bana. Bu sefer de normalde play-off'a oynayan takımlar play-off'a girmemek için oynarlar, iyice karmakarışık bir şey olur, yedinci-sekizinci sıradan girecek takımlar play-off'a girip ilk turda elenmek yerine lottery'e kasarlar yani, Golden State gibi örnekler kırk yılda bir çıkıyor. Play-off zevki falan da kalmaz kısaca, sezon sonunda lottery için kasan takımlar izleriz play-off'larda, komik olur.

gelo-raptor'un önerdiğinde yine kesin bir sınır var, 2k'lık şansa sahip takımlardan birisi olmak için  çabalayacak bu sefer de tanking olayına giren takımlar. Aynı şey kısaca.

Bree_Brooks'un önerdiği ise en saçması bence, lottery yerine salary cap için kasacaklar bu sefer, ne değişecek? Hem de çok büyük adaletsizlik olur bu. Üstelik, örneğin bir takım bir sene sonuncu oldu, 10 milyon dolar ekstra cap'e sahip oldu, bununla bir sürü oyuncuyla anlaştı, seneye başarılı olursa lüks vergisi mi ödeyecek? İlginç.
« Last Edit: 7 Jun 2007 - 13:13:08 by alvin maker » Logged

Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 16
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Off-season 2007: Garnett + Allen « previous next »
    Jump to: