Welcome, Guest. Please login or register.
22 Jan 2020 - 10:07:35
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Şampiyonluk bir hayal mi, yoksa tuttuğumuz kalem, içtiğimiz su kadar gerçek mi? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Şampiyonluk bir hayal mi, yoksa tuttuğumuz kalem, içtiğimiz su kadar gerçek mi?  (Read 6387 times)
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« on: 9 Aug 2007 - 11:47:52 »

celtics'in bu ciddi hamlelerden sonra ciddi bir şampiyonluk şansı var mıdır? yoksa kaderi bundan önce kurulan fantastik kadrolar gibi hüsran mıdır? enine boyuna konuşalım.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
fraksiyon
Guest
« Reply #1 on: 9 Aug 2007 - 12:47:13 »

Aslında bu başlığın ne zaman açılacağını çok merak ediyordum. Bence bir hayal değil fakat kolay da değil. Bu takımın hedefinin şampiyonluk olması gerekir ancak bu şampiyon olacağımız anlamına da gelmez. Dallas'ı gördük geçen sezon. Kadromuzda ligin en iyi 20 oyuncusunda 3 ü var ve bu oyuncular hava-su kadar ihtiyaç duyuyorlar o yüzüğe. Bence gerçekçi bir hedef ama hiç de kolay olmayan bir hedef.
Gencay
Adana Demirspor
Sr. Member

View Profile
« Reply #2 on: 9 Aug 2007 - 12:53:33 »

bir kere doğu'da bana göre açık ara en güçlü takım oldular.kurulan müthiş üçlüye ilerleyen günlerde bir kaç vetaranın geleceğini düşünürsek,daha komple bir takım olacaktır boston celtics.kadro olarak detroit,cavs,toronto,new jersey,miami gibi doğuda şampiyonluk adayı olarak gösterilen takımların hepsinden güçlüler,ancak bu müthiş üçlüyü bir arada oynatabilecek sistemi kariyeri serbest düşüşe geçen doc rivers kurabilecek mi orası muamma açıkcası.doc yinede iyi bir koç bana kalırsa(en azından son zamanlarda söylenildiği kadar kötü değil) ve bence koçluk vasıfları takımı doğuda şampiyon yapmaya yetecektir.eee doğuda şampiyon olduktan sonra,nba finalinde nelerin olacağını kestirmek güç olur tabi.kısacası çok net bir gerçek var ki boston kesinlikle çok büyük bir şampiyonluk adayı oldu.ekstrem şeyler olmazsa nba finalinde olması en muhtemel takım bana kalırsa...
« Last Edit: 9 Aug 2007 - 12:55:27 by Gencay » Logged
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 9 Aug 2007 - 13:38:19 »

Bundan önceki fantastik kadroya Lakers sahipti ama o zamanlar Payton ve Malone kariyerinin son yıllarını yaşıyordu,finalde ise sakatlıklar ve takım içi sorunlar(hayvani bir savunma ve uyum sergileyen Pistons'ın da hakkını vermek gerek tabi ki) yüzünden beklenen şampiyonluk gelmemişti.Doğu'da işler biraz daha kolay.Bence sakatlıklar olmazsa Doğu'yu çok zorlanmadan kazanabilirler.Detroit eski gücünden çok uzak,şu anki kadroyla bile uyum sağlarlarsa Cavaliers'i ise geçebilecek güçteler(Miami hakkındaki görüşlerimi fanları kızmasın diye yazmıyorum Evil).Fakat Batı'daki muhtemel rakipleri Spurs ve Suns çok daha oturmuş,yıllardır birlikte oynayan takımlar.Şu an için çok erken ama ilk senelerinde yüzük almaları bence zor ama görev adamlarını bulup,uyum sağlarlarsa olmayacak bir şey değil.3 tane sözde değil gerçek yıldıza sahip bir takımın şampiyon olması kimseyi şaşırtmaz.Ayrıca KG gibi bir oyuncu yüzük olmadan kariyerini bitirirse yazık olur,Boston'da yüzük alamazsa camia olarak kapımız açık kendisine Deli
« Last Edit: 9 Aug 2007 - 13:39:49 by BabyShaq » Logged
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #4 on: 9 Aug 2007 - 13:55:28 »

Kısaca söyleyeceğim, Suns'ı geç abi.

nats
Guest
« Reply #5 on: 9 Aug 2007 - 17:21:21 »

san antonio'yu unuttun galiba.(spurs'u tutmasamda nba da onları şuan için hiçbir takım alt edemez)
"Suns'ı şampiyonluk yarışına katma" anlamında söyledi onu sanırım ki ben de Suns'ın şampiyon olabileceğine pek ihtimal vermiyorum önüzmüzdeki sene de...
« Last Edit: 9 Aug 2007 - 17:56:18 by olcay » Logged
sean
Newbie
*

View Profile
« Reply #6 on: 9 Aug 2007 - 17:36:13 »

üzgünüm.biranlık dalgınlıktan dolayı gri gandalf'ın yazısını yanlış yorumlamışım.
OzgurM
being ron jeremy
Veteran
Sr. Member

View Profile
« Reply #7 on: 15 Aug 2007 - 17:35:07 »

Takımın point guard'ının (rondo) play off baskısını kaldıracak bir oyuncu olmadığını düşünüyorum. Bence Edi House da iyi bir backup olmadı. Saras gelirse işler farklılaşabilir. Tabi Saras'ın savunma yapma mecburiyeti olacak gelirse.Paul Pierce'la forvetten oyun kurma düşünceleri evet var. Ancak Paul Pierce'ın üzerinden bu sorumlulukların biraz alınması gerekiyor. Böylece gerçekten eşsiz olan delici özelliklerini de daha iyi kullanabilecektir.
Kilit nokta savunma olacak çünkü bu takımın hücumda hiç sorunu olmayacak. Perk-KG ikilisi ve bunların arkasında backup olarak şu hair brother ile frontkort saunması fena olmadı.Bence 3-4'ü yedekleyebilecek KVH gibi bir eleman daha alınabilirdi. Kimse cap demesin. Bu takım şampiyonluk için kuruluyor. Pamuk eller cebe. Pierce iyi savunmacıdır. Ray Allen da ortalamanın üzerindedir. Bunların yedeği Toni allen var.Takım savunma standardını tutturabilirse evet iş yapar.
Konferans finalinin altı da başarısızlık olur.
Son sözüm şu. Doc Rivers'a güveniyorum.
dızzt_bızzt
Guest
« Reply #8 on: 28 Sep 2007 - 20:23:02 »

bu kadroyla celtics direk sampiyonluk adaylari arasina girdi bile.bence sampiyonluk hayal değil takimda top paylasmada sorun yasanacagini sanmiyorum.ray allen ben daha cok top kullanmak istiyorum die sorun cikaracak bi adam degil keza iyi bi sistem cok fazla topla oynamadan da cok güzel istatistikler yakalayabilir.zaten artik ray de kg de yüzük istiyorlar,artik ne gerekiyorsa yapicaklardir.bu sene boston u izlemek icin sabirsizlaniyorum..baslasin artik su sezon
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #9 on: 28 Sep 2007 - 21:17:52 »

Eğer Suns nash-marion-amare üçlüsüyle batı gibi deli bir yerde konferans finaline çıkıp yediğinden fazlasını atıp maçlar kazanıyorsa Boston doğuda kg-ray-pierce üçlüsüyle yediğinden fazlasını atarak kazanır , NBA finallerine nispeten rahat bir şekilde çıkar . Fakat finallerde yediğinden fazlasını atabilirlermi bilemiyorum . Boston eğer bu üçlüyle doğudan NBA finallerine çıkamazsa bana göre başarısız sayılır . Bu üçlü batı'ya bir kaç beden büyük gelir gibime geliyor .

edit:sonda batı demişim doğuya büyük gelir demek istedim .
« Last Edit: 29 Sep 2007 - 01:31:58 by Hou ,Texas » Logged

#memircagan
pacers_06
Newbie
*

View Profile
« Reply #10 on: 29 Sep 2007 - 01:23:40 »

ne zaman böyle kadrolar kurulsa nba deki en kötü takım bile kafa tutuyo hata oruçlarını açıolar bu büyük takımlar üstünde boston işi zor gerçekten..ben  şampiyon olabilecekleri konusunda okadarda  garanti gözüyle bakmıyorum.bu ligde gerçekten bazı şeyler çok belirsiz oluyor golden state örnegini  göz önünde bulunduralım.favoriyseniz herkez  sizi yenmek için ugraşacaktır...
yuemtiKB24
Newbie
*

View Profile
« Reply #11 on: 29 Mar 2008 - 17:11:18 »

2004deki detroit faciasından sonra,insan biraz çekinceye düşüyo bu konuda..ama boston gerçekten tam bi takım..spursun yıllara dayanan takım olma özelliğini sadece bir sezonda elde ettiniz bence..lakers finale çıkarsa doğudan görmek istemeyeceğim tek takım..

Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Şampiyonluk bir hayal mi, yoksa tuttuğumuz kalem, içtiğimiz su kadar gerçek mi? « previous next »
    Jump to: