Welcome, Guest. Please login or register.
22 Sep 2017 - 16:19:23
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Off-Season 2007 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Off-Season 2007  (Read 5563 times)
mtk
Pro. Member

View Profile
« on: 29 Jun 2007 - 12:21:49 »

Biraz geç kalmış bir topic. Draft vesilesiyle açmış olduk

Draft'te Sean Williams'ın gelmesine sevindim diyebilirim. Tahminler arasındaki en çok istediğim oyuncuydu. Çünkü ihtiyacımızı en çok karşılayacak tarzdaki oyuncu o. Tiago'nun kontrat problemi, Jason Smith'in yeterince sert olmaması durumu falan vardı. McRoberts'ı da neden istemediğimi bilmiyorum ama olmamasına sevindim. Williams pota altında savunma yapacaktır. Pota altımızı sertleştirecektir. NBA'e biraz ısındıktan sonra bir problem olmazsa tahminim 20 hatta 25+ dk oyanyarak oyuna sertlik getirir. Eğer tahmin edildiği gibi çıkarsa 1-2 yıla kadar duruma göre ilk 5'e de yerleşebilir. Ancak çok ilginç bir adam Williams. Biraz disiplinsiz olduğu söyleniyor ancak göreceğiz. Umarım çok zarar vermez o yönden. Ama genel olarak olabilecek en iyi tercihti bana göre.

Dün gece JO takası mevzu oldu bir de. Her ne kadar pota altını toparlamamız için bariz bi avantaj olsa da nedense içime sinmedi takas. Belki JO'dan pek hoşlaşmadığımdan olabilir. Olsa şüphesiz faydalı bir takas olurdu ama takasta Krstic'in de yer alması canımı sıkmıştı. Hoş o olmadan gerçekleşmez zaten o takas. Bakalım hala takasın gerçekleşme ihtimali var tabi. Bekleyip göreceğiz..
Mustafa
Multi Maniac
Pro. Member

View Profile
« Reply #1 on: 1 Jul 2007 - 17:43:42 »

http://www.turkbasket.com/nba_detay.asp?m=1003&hid=31907

Vince Carter kontratının 16.3 bedeli olan son yllındaki opsiyonu iptal ederek free agent oldu.Kurallara görec Carter 11 Temmuz tarihine kadar yeni sözleşme imzalayamayacakmış.İlgilenenlere duyrulur.

the_real_leader
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #2 on: 1 Jul 2007 - 19:14:07 »

Bence new jersey için'de hayırlı oldu bu karar.Jefforson böylece daha ön plana çıkma şansı yıkaladı,ayrıca o para ile iyi bir uzun alabilirler pota altına.Tabi patron yine cimrilik yapmassa.

SEFANI SÜRMESİNİ BİLDİK CEFANIDA ÇEKERİZ ASLANIM
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #3 on: 1 Jul 2007 - 22:57:24 »

The Newark Star Ledger is reporting that Carter, who opted out of the final year of his contract which called for a $16.3 million salary next season, has agreed to a four-year, $61.8 million contract with the Nets. The contract with the team holds an option for a fifth year.

The deal will not be official until July 11 when free-agent deals can be signed.

Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #4 on: 14 Jul 2007 - 14:09:33 »

mikki'nin kings'e MLE'a (allah sukur vermedik bu parayı) imza atmasından sonra magloire ile anlastık. 1 yıllık 4 milyon dolara. cok sık bi hareket oldu bu. low-post oyunu olan ve ribaund alabilen kalın bi uzuna kavusmak, bi nj taraftarı için hayal gibi gorunuyodu sanırım. bu off-season'da takımda gormek istedigim tek adamdı. gecen sene portland'ın kalabalık uzun rotasyonunda 20 dakikada 7-6 yapan bi adam. oncesinde bucks'daki o muhtesem(!) duzende DD ortalamaları yakalamıstı. ciddi bi dusus yasadıgını pek dusunmuyorum kısacası. bizim takımda iyi işler yapacagına eminim.

şimdi eddie house'la yenilemek lazım. takımdaki iki sutorden biri neticede. bu arada cliff dede 500K karsılıgında waive edildi. carter ile de resmi imza yapıldı. 4 yıl 61.8 kagıt. 5.yıl takım opsiyonu var. 4 milyon doları garanti ama son yıl için. bu arada marcus ile hassan adams da yaz liginde epey iyi maçlar cıkardılar. marcus en iyi beşe, hassan da en iyi 2.beşe seçildi. sean williams da mac basına yaptıgı 78 faulü kenarda tutarsak blok konusunda iyi gozuktu. hayırlısı bakalım..
« Last Edit: 14 Jul 2007 - 14:18:55 by Carra » Logged
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 14 Jul 2007 - 14:23:45 »

http://www.nypost.com/seven/07142007/sports/nets/nets_sign_magloire__moore_lost_to_kings_nets_fred_kerber.htm

Noluyor yaw bir gecede neler oldu.. Önce Moore'un gittiğini öğrendim, yazık oldu dedim. Sonra da Magloire'ın geldiğini öğrendik

Öncelikle Moore cidden yazık etti kendine de takıma da. Zaten kariyeri ortada olan bir oyuncu. Geçen yıl kariyerinin en iyi yılıydı. Bunun iki sebebi var. Birincisi takımın uzuna olan ihtiyacı ve oyun tarzının ona da uygun olması, ikincisi ve daha önemlisi de Kidd. Geçen yıl takıma dahil ettiğimizde pek ümit yok gibiydi ama ben bişeyler bekliyordum. Açıkcası biraz da boş ümit gibiydi benimkisi. Ama Krstic de sakatlanınca doldurdu o yeri. İyiydi de sonuçta. Kendini aştı, gayretliydi, taraftara da sevdirdi kendini. Şimdi Sacramento'da o uzun rotasyonu arasında kaybolacak. Aynı zamanda bu sefer Kidd de olmayacak yanında. Üzüldüm gitmesine..

Biz 3 yıl 11 milyon önermiştik. Sacramento ile mid-level'a anlaşmış. Şu yukarıda yazdığım şartları da düşünürsek hem Sacramento hem Moore açısından bence olumsuz bi hareket olmuş

Moore'un gitmesine üzüldüm. Krstic'in dönüşünden sonra yedekten gelip de yine iş yapardı. Ama en azından durumu toparlayan bir hamle geldi. Magloire'a verilen 4 milyon iyi. Açıkcası bu zamana kadar öyle çok sevmemişimdir Magloire'ı ama kabul etmek gerekir ki işimize yarayacaktır bu hareket. Kariyerinin düşüşte olması, All-Star olduğu yılı mumla aratması falan bi yana, Kidd faktörüyle gerektiğinde pota altından sayı bulmamızda da etkili olacaktır. Yani belki bu hamle görülünce "oooo yıldız oyuncu alındı" düşüncesi de oluşabilir. Sonuçta All-Star olmuş bi oyuncu ama sonuçta Magloire'a bi yıldız diyemiyorum ben. Yalnız şunu diyebiliriz. Yerine yapılmış akıllıca bir hamle ve belki de 3 yıldır beklediğimiz hamle diyebiliriz açıkcası. Tabi sık sakatlanan bir oyuncu olması da bir dezavantaj ama Sağlıklı bir Krstic ve sağlıklı bir Magloire ile çok sert olmasa da iyi bir pota altımız oldu sonunda sanırım.

Şimdi Krstic, Magloire, Collins, Boone, Sean Williams'dan oluşan bir uzun rotasyonumuz olacak. İlk deefa uzun rotasyonunda bu kadr oyuncu sayıyorum. Kendimi garip hissettim Roll Eyes

Cliff Dede'ya de kariyerinin sonunda abilik yaptığı için şükranlarımızı sunarız Smiley
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #6 on: 14 Jul 2007 - 14:38:40 »

In another potential luxury tax-saving move, the Nets are expected to waive swingman Hassan Adams today, league sources said. Adams' salary ($687,500) would become guaranteed for the upcoming season if he's on the roster after Sunday.

eheh, ulan yazık be...çıtır çerez parası için değer mi su adama kıymaya..
alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #7 on: 14 Jul 2007 - 16:41:11 »

En mantıklı olanı yapmış bence. 31 yaşında adam, kaç yıldır NBA'de, bir yıl oynayıp 18 milyon/3 yıllık kontrata imza attı. Yatar şimdi rahat rahat. Akıllıymış bu Moore.

Magliore ise çok yararlı olacaktır Nets'e, Moore'dan daha iyi bir oyuncu benim gözümde. Collins'e de bench gözükecek gibi. Nets sakatlık yaşamazsa çok zor bir rakip olacak bize bu yıl. Celts, Knicks ve hatta 76ers da var, Atlantik çok güçlendi yav.

Palin
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #8 on: 15 Jul 2007 - 14:16:26 »

Kidd Magloire i kendine getirir. Magloire de akıll adammış, 1 senelik kontrat yapmış artık seneye iyi bir kontrat alır.
« Last Edit: 15 Jul 2007 - 14:17:05 by Palin » Logged
Hüseyin İlkin
Forever Spurs
Newbie
*

Duncan - Tony - Manu

View Profile
« Reply #9 on: 15 Jul 2007 - 21:42:23 »

Sakatlık sorunu ile karşılaşmaz ise Magloire Nets'in uzun ihtiyacını karşılayacak bir eleman,özellikle bu sene artık kendi içinde çok önemli olduğunun farkında,1 senelik anlaşma onun için yüklü kontratlar istiyorsa bundan sonra son şans diyebiliriz,şimdi bile artık çoğu kişi ona soru işaretleri ile bakıyor,eğer bu senede bir varlık gösteremezse doğru-dürüst paraya kontratta bulamaz ve kaybolur gider,işte bunun o da farkında,belki de kendi için en ideal yere geldi Magloire,Kidd gibi bir ustanın olduğu,Carter-Jefferson gibi hücumda opsiyonu çok olan isimler muhakkak bu adama fayda sağlayacaktır,özellikle Kidd'in uzunları beslemeyi sevdiğini ve onların yıldızını parlatmayı sevdiğini biliyoruz,işte bu doğrultuda bu durak onun için en ideal yer,her iki taraf içinde ideal bir iş oldu bu anlaşma..

kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #10 on: 21 Jul 2007 - 14:07:50 »

lamar odom'un,  bobcats'e jefferson'Un verilip, lakers'a da g.wallace'in gidip nets'e geleceği konuşuluyor. diğer bir dedikodu ise; jermaine o'neal'in yine jefferson,kristic ve collins veya marcus williams karşılığında takas olabileceği konuşuluyor.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 21 Jul 2007 - 14:12:17 »

Wallace kontrat imzaladi, takas edilemez 15 araliga kadar.

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #12 on: 21 Jul 2007 - 14:15:55 »

bi kaç hafta önce konuşulmuş zaten, muhtemelen draft zamanı.

Carmelo
Newbie
*

View Profile
« Reply #13 on: 10 Sep 2007 - 22:53:15 »

Malik Allenla sozlesme imzalamisiz...Uzun rotasyonumuzda 10-15 dakika gorev yapabilecek bir adamimiz daha oldu...

Atlantik bu sene zevkli gecicek... Smiley
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #14 on: 10 Sep 2007 - 22:57:24 »

Atlantik bu sene zevkli gecicek... Smiley

evet bacaklarımızı açtık bekliyoruz biz mesela

Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Off-Season 2007 « previous next »
    Jump to: