Welcome, Guest. Please login or register.
21 Nov 2019 - 15:29:53
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: Avrupa Kupaları 2007-2008 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 39 40 41 [42] 43 44 45 ... 60
Author Topic: Avrupa Kupaları 2007-2008  (Read 204125 times)
nba_smile
Guest
« Reply #615 on: 6 Mar 2008 - 02:52:16 »

Biraz da koçta bitiyor olay. Bugune kadar White endeksli kac tane hucum seti izledik. En basitinden ; diger oyunculardan ayıran ekstra ozelliği olan atletik yetenekleri ile uzunların boyalı alanda savunmacılarını dışarıya cıkarıp White ın içeriye deliciliği veya dip cizgide boş bırakıp ceza şutlarını kullanması gibi herhangi bir White a ozel hucum setini bugune kadar izleyemedik. 
    Aynı sekilde Preldzic de ekstra el uzeri sutlar atmaya calısıyor, Sezon başından beri ozel olarak Preldzic için kendisinden 10 cm kısa savunmacısını içerde sırtı donuk top alıp cok rahat ekarte edebilicek yetenekte olmasına ragmen bu tur bir hazırlanmış set de henuz goremedik. Ama gel gor ki Tanjevic boyle bir potansiyelli bir takımı ne yapıp edip kendi sahasında 60 sayıya bile ulaştıramıyor.

« Last Edit: 6 Mar 2008 - 02:56:48 by nba_smile » Logged
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #616 on: 6 Mar 2008 - 14:15:15 »

http://www.fotomac.com.tr/akt102.html
Hakeme yenildik

Sarı-lacivertliler, deplasmanda 96-88 yendiği rakibini kendi evinde deviremedi. Hakemler, Ömer'in attığı son saniye basketini saymadı.

ULEB Avrupa Ligi 2. tur E Grubu'ndaki 4. maçında Fenerbahçe Ülker, İstanbul'da Yunanistan'ın Aris TT Bank Selanik takımına 59-60 yenilerek 2. mağlubiyetini aldı. Temsilcimiz ilk yarıyı da 32-34 yenik kapadı. 4. periyodu büyük çekişme içinde geçen maçta, Ömer'in attığı son saniye basketini hakemler geçerli saymadı. Büyük tepki çeken hakemler, itirazları da dikkate almadı.

Yorum: Medyadaki yalakalık o kadar şaşkınlık verici ki, cidden insanın aklı almıyor. Pozisyonda faul vardı/yoktu ayrı bir konu. Ama tartışılmayacak tek bir şey var ki, atıştan önce sürenin dolduğu. Buna rağmen üstteki haberi yazmak ayıptır.

Ayrıca hakeme yenilmiş Fenerbahçe. 12 bin kişinin önünde Aris'e 59 sayı atabiliyorsun, sonra da hakeme yenildik oluyor. Fenerbahçe dün Solomon'a, Vidmar'a, Tanjevic'e, White'a ve Kinsey'e yenilmiştir. Ders alınmaz ve  "Hakeme yenildik" psikozuyla Litvanya'ya gidilirse, Rytas'a da yenilirler.

Seneye de şampiyon görelim sizi
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #617 on: 6 Mar 2008 - 15:23:52 »

Fener arisi yense ne değişecekti prestij hariç?
Yine Rytas'a 4 sayıdan az yenilp tau'uyu yenmesi gerekmeyecekmiydi? FB'nin bu mağlubiyeti neden intihar oluyor?

Bu ara biraz yoğun çalışıyorum,vakit dar ve kafam basmıyor bazı şeyleri.Kesin birşeyleri atladım,size zahmet açıklarsanız sevinirim.

Bariz bir şeyleri atlamışsın şef. Fenerbahçe Aris'i yenseydi, Rytas'a 50 sayıyla yenilse bile son maçını kazanınca çıkıyordu. Hatta son maçını kazanamasa bile, Rytas da kazanamazsa yine çıkıyordu. Yani şansı %90 falandı. Şimdi %60.

Seneye de şampiyon görelim sizi
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #618 on: 6 Mar 2008 - 21:03:25 »

bu nba sirki muhabbetini çok uzatmamak lazım, abuk sabuk bi laf atmış lover yine ortaya. orkun gereken açıklamayı yapmış, katılıyorum tamamına.

bu arada white üzerine bi set olmasını beklememek lazım açıkçası. ofansif olarak üzerine set çizilecek bi oyuncu değil, o kadar yetenekli bi adam da değil. white'ın zaten takımda üstlenmesi gereken rol, pis işleri yapmak, skor yükünü çekmesi çok gerçekçi değil. o zaman bu kontratı hakediyo mu denebilir bu düşünceye bağlı olarak, hayır tabi ki. yanlız son zamanlarda tanjevic yine rotasyonla biraz oynadı, o süreye kadar white'ta ciddi bi çıkış vardı. şimdi yine başa dönmüş gibi. son bölüm kinsey için de geçerli.

maça gelirsek, hakkaten çok kötü oynadık. aris de öyle. izlediğim en kötü euroleague maçlarından biri de diyebilirim çok zorlarsam. bu kadar kötü oynanan bi maçın sonuna da kötü bi hakem kararı etki etti. son hücumda önce solomon'a, sonra onun topunu smaçlamaya çalışan ömer'e çok net iki balta indi. büyük bi hakem hatasıydı, iki maçtır son topa bırakıyo rahat kazanması gereken maçları fenerbahçe. oyun içi istikrarı hala yakalayamadı, bu da tek bir zaafiyeti işaret ediyo. coaching.

ömer aşık dün gecenin tek iyi şeyiydi aslında. her geçen gün daha iyi oluyo sanki, kendini çok hızlı geliştirdiğini söylemek lazım. son zamanlarda dikkat ettiğim bi olay da uzunlar arası pas akışında da bi gelişme var, özellikle semih-ömer sahadayken tıkanılan anlarda yeni bi opsiyon oldu.

Fatih-h
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #619 on: 6 Mar 2008 - 21:32:05 »

Bu Tanjevic'in Oguz'a karsi garezi mi var nedir. Elindeki en potansiyelli hücum elemanini harciyorsun. Semih hala pota altindan sayi üretmesini bilmiyor. Ömer Asik savunma da etkili ama hücumda bilekleri yumusak degil, potanin dibi disinda etkisi yok. Oguz Savas kac tane mac kazandirdi bu sezon fenere, kaldi ki savunmasi da cok iyi. Blok tehdidi olmasa da rakip uzunlari disari püskürtüyor. Bir de bu uzun oyunculara top getirtme fikri nerden cikti anlamiyorum, ne ise yaradigini bir aciklayabilse Tanjevic baba. Milli takimda da yapti bu sacmaligi, Cenk'e, Hedo'ya filan top getirtti. Uzun PG avantajmis. Sen önce bir PG bul da sonra uzununa kisasina bakarsin. White top getirirken her an top kaybi yapma tehlikesiyle karsi karsiya. bütün mac iki pivot ile oynadi. dis sut tehdidini yok etti. Massey'e karsi cok agir kaldi Ömer. nerden bakarsan bak bin bir türlü rezillik ve basketbol yanlisi göze carpiyor. Allah Fenerli arkadaslara bol bol sabir versin. ben bile cildirdim dün TV'nin karsisinda.
fabrio
Veteran
Sr. Member

Gerçek bir prens...

View Profile
« Reply #620 on: 6 Mar 2008 - 22:52:30 »

tarence kinsey-batıda 18 sayı ortalamayla ayın çaylağı
james white-spurs'de 6 maçta 8 sayı ortalama

bu oyuncular transfer edildiğinde öne sürülen referanslar bunlardı. batıda ayın çaylağı olmak ve spurs'de 22 dakika süre alıp 8 sayı atmak önemli referanslardır. keşke okuduğunu anlamadığın şeylere abuk subuk cevap yazmasaydın.

Takip etmediğin yer hakkında abuk subuk atma veya git başka bir sirkin forumunda yaz.

-------------

White'ın kontratının kesinliği nedir? Yukarıdaki rakamlara yapıldıkları süreci araştırmadan inanan zihniyetin kuyuya attığı taş üzerinden mi tartışacaz rakamları?

drexler
Uma Thurman
Veteran
Sr. Member

bu kalp seni unutur mu?

View Profile
« Reply #621 on: 6 Mar 2008 - 23:01:27 »

anlaşma yapıldığında yıllık 250 bin dolar alacağı söyleniyordu. en azından mahmut uslu'nun böyle bir açıklaması olduğunu hatırlıyorum sanki

ayrıca nedim karakaş'ın şöyle bir beyanıda varmış sözleşme imzalanırken: ''Ancak 4 yıllık anlaşma yaptık diye, oyuncu illa 4 yıl burada kalacak diye bir şey yok. Uyum sorunu varsa ya da istediğimiz verimi alamazsak yollarımız ayrılır''
« Last Edit: 6 Mar 2008 - 23:12:15 by DreXler » Logged

Fatih-h
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #622 on: 7 Mar 2008 - 01:39:10 »

yahu bu Penn'e verilen paralara yazik. tek yaptigi topu karsi sahaya tasimak. Ne sut atabiliyor, ne penetresi var ne savunma var. bence gelecek yil icin Hutson disinda bütün yabancilari yollamali Efes.
dirkn
Full Member

View Profile
« Reply #623 on: 7 Mar 2008 - 04:11:37 »

Dün adeta intihar etti FB.Ülker. Angry  Son çeyrekde neredeyse her an Solomona bağlıydı takım. Öyle ki son 2 hücum dan önce topu Solomon'un kullanacağından kendisinin bitireceğinden adım gibi emindim  İlki başarılı oldu,2.si olmadı.
  Tanjevic'in maçtaki en büyük hatası ; Oğuz'u yeterince oynatmamak oldu. Ömer'in yorulduğu anlarda girebilirdi. Bu Tanjevic Oğuz'u tutmadı gibi geliyor bana.Milli takıma almadığı da ortada.Almaz da zaten   no
  Bu arada bir lafım da seyirciye : maç boyu zaten fazla desteklememişsiniz ,daha önceki maçlarda yoktunuz bu maçta da sırf 1 ytl olduğundan rakip Yunan takımı olduğundan gelmişsiniz .Öyle ise sizin hemen celallenip sahaya birşeyler atmaya,saldırmaya hakkınız yok !!!Ben böyle düşünüyorum.
(Tabi tüm seyirciyi kastedmiyorum burada.)  Evet hakem orada faul vermedi tamam ama hatalı karar verilebilir sonuçta.Yani bütün maç boyunca mı aleyhine çalıştı hakem ? Hayır.
Neyse. Şimdi kalan 2 maçımızı da kazanmamız lazım gibi. Ama Tau maçı zor.Hele Mirsad olmayacak sanırım kalan 2 maçta da daha da zor iş.
Yalnız Ömer Aşık giderek daha da iyi olmaya başlıyor.2-3 seneye kalmaz NBA de olur gibi ,olmasa da Avrupa nın en iyileri arasına girer.2009 da da ( eğer Tanjevic alırsa tabi  ) milli takım da iyi işler yapar. Aynı şekilde Oğuz da öyle ama duruldu çocukcağız Tanjevic sayesinde.

Bugün ise ; Efes'den beklemiyordum böyle bir mücadele. Ilk maçtan daha iyi mücadele ettik daha iyi oynadik.Ama çok yazik oldu kaybetmemiz.Mustafa Abi Efes'in en çok mücadele eden ismiydi.Ama iste 6,5-7 kisi ile oynamak hem de Pana ya karsi Oako da oynamak , yenmek zor zor. Zaten geçen Partizan maçinda da 7 kisi oynadik , yorgunluk hissediliyordu.Öyle ki Kerem'i dikkatle izledigimde hücuma cikarken ayaklari geri geri gidiyordu neredeyse. D.Blatt iyi yönetti takimi. Zaten Top 16 maçlari basladigindan beridir Efes savunmasi daha da düzeldi, grup maçlarindaki durum yok.Iste tam Efes oturdu derken bu eksikler çok çok kötü oldu.Hele ki Pana bu kadar formsuz iken.   Sad
 Yalniz Blatt neden Bora ile Baris'a sans vermedi ? Yani hiç degilse ilk yarida 6-7 dk oynatsaydi belki macin sonunda Penn & Gregory daha diri kalacaklardı..Anlam veremedim dogrusu.Pana yi da anlayamadim su Top 16 maclari basladiginden beri. Neredeyse elenecekler yani  Cheesy
  Grupta isler iyice karisti.4 takimin da ne olacagi net degil..Haftaya Partizan'i 7 kisi ile olsa da yenecegimizi düsünüyorum ben.Eger Siena maçina dek kaliteli bir yabanci alirsak Siena maçini alabiliriz diye düsünüyorum.Hele ki Siena garantilerse. Ama o da belli degil henüz..

Ama  Efes için de FB.Ülker için de Top 8 şansı azaldı gibi görünüyor duygusal açıdan bakmazsak.Artık iyice düşünüp,araştırıp kaliteli yabancılar almalı,F4 hedefine yakışır kadro kurulmalı. Yok dengelermiş falan bunları geçmek lazım artık.Özellikle de Efes için.Yabancılar birşekilde gitmiş oldular,bu şansı değerlendirmeli.
« Last Edit: 7 Mar 2008 - 04:21:36 by dirkn » Logged
erkan
Newbie
*

View Profile
« Reply #624 on: 7 Mar 2008 - 16:55:28 »

Eger Siena maçina dek kaliteli bir yabanci alirsak Siena maçini alabiliriz diye düsünüyorum.Hele ki Siena garantilerse. Ama o da belli degil henüz..

Bildiğim kadarıyla bu saatten sonra Efes bir yabancı ile imzalasa bile Euroleague'de oynatamıyor.
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #625 on: 8 Mar 2008 - 15:00:49 »

Efes için üzülüyorum. Tamamen bir ihtimal tabii ama Efes'te bu çalkantı olmasa gruptan çıkarlardı düşünüyorum. Ama olan bir kez daha yatırımının karşılığını alamayan Efes'e olduğu gibi, Avrupa Şampiyonu koç David Blatt'a da oldu.

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #626 on: 8 Mar 2008 - 18:31:45 »

Fener maçında gördükki fenerden koyde kasabada olmaz. Bukadar istikrarsız bir takım herhalde az rastlanır parkelerde. Takımın kötü gidişatını geldiğinden beri mükemmel oyunuyla ömer kapatıyor gibi görünsede takım inanılmaz bir düşü içerisinde. Arisede yenilip gruptam çıkma şansımızı tehlikeye attık. Koça zaten bişey demiyorum.

Semih konusunda bana katılmayan varsa onlara diyecek bişeyim yok. Gözümüz var ve maçıda seyrediyoruz. Semih geçen yıldan şu özelliğini geliştirdi artık şunda daha iyi diyebileceğimiz bir özelliği varmı? Hadi geçtim basketbol hareketlerini istatistiğini insanın oyun zekası hiçmi gelişmez. Oyna oyna yine aynımı kalır. Faul yapılmaaycak pozisyonda gidip inadına faul yapan kendisini zenci sanan bu adam ancak yedek pivot olur işte. Uzun kolları olan uzun boylu sıçrayabilen bir adam okadar.

Aziz başkanın buyk kazığı hayırlı olsun hepimize buyuksun tanjeviç daha nice başarısızlıklara fenerle

otherside
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #627 on: 8 Mar 2008 - 21:30:22 »

her geçen gün BogdanTanjevic'in ne kadar rezil bir hoca olduğunu görüyorum. Mola ne zaman alması gerektiğini bile bilemeyecek durumda maalesef. Onu bu takımın başına getirenlere selam olsun.

tek bir söz,
dudaklarımda ve ıslak,
kısık gözlerimde hapis bir damla,
ılık bir müzik,
soguk bir el,
tenimde,
karmaşık,
lütfen,
lütfen ölme...
ercanseker
Newbie
*

Burası Beşiktaş alayına gider !!!

View Profile
« Reply #628 on: 11 Mar 2008 - 23:14:05 »

Son 2-3 hücumdaki acemilikler neticesinde Akatlar'a  80-80 ile çıkacağız. Taraftarı muhteşem desteği ile takımı Torino'ya uğurlarız inşallah.

Shumpert  Cheesy Cheesy Cheesy
« Last Edit: 11 Mar 2008 - 23:14:28 by ercanseker » Logged
Hornacek
Bjk6thman
Pro. Member

View Profile
« Reply #629 on: 11 Mar 2008 - 23:16:08 »

helal olsun be shumpert baba Afro
ne oynadın öyle be
32 sayı..hey maşallah , ellerine sağlık

sinan da cooku müthiş tuttu 9 da 0 üçlük bitirdi adam

80-80 berabere bitti maç

haftaya akatlardan torino yolcusu olarak yolcularız Beşiktaşı
Pages: 1 ... 39 40 41 [42] 43 44 45 ... 60
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: Avrupa Kupaları 2007-2008 « previous next »
    Jump to: