Welcome, Guest. Please login or register.
20 Jun 2019 - 03:47:29
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Topic: Fitness - Vücut Geliştirme 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 5 6  All
Author Topic: Fitness - Vücut Geliştirme  (Read 45197 times)
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #15 on: 12 Jun 2007 - 13:08:35 »

Olsun Ömer,bu işin sonu yok her zaman daha iyisini yapabilirsin.Amerika'dan çok daha bomba dönmeyi hedefliyorum gelecek sene.Genetik olarak benim de belim kalın o yüzden üçgen olmayı zorlaştırıyor ama zamanla üstesinden geliriz artık Smiley

1'e cevap-belli hareketlerde ben yine de 5 kg nun çok iş göreceği kaanatindeyim.özellikle omuz hareketlerinde ama yine de tabiki farklı kilolara geçmek lazım

2'e cevap-bu madde de dediklerine tamamen katılıyorum zaten Smiley

3'e cevap-Bu arada en iyi spor sabah civarı yapılır(diyetisyenden öğrendiğim hormonlarınızla ilgili).Özellikle cardio ise bir şey yemeden yapın,kas çalışcaksınız biraz protein biraz karbonhidratlı birşey yiyin.Spor üstüne de yumurta akı tarzı bol proteinli yiyin.Vaktiniz varsa çift idman yapın ama bunun için belli bir güce sahip olmalısınız.Kas ağrınız da olmuyor saçma sapn ağırlıklar denemezseniz

Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #16 on: 12 Jun 2007 - 14:17:43 »

saatin çok büyük bi etkisi yoktur spor için ama ısınmadan yapılması yannış egzersiz yanlış hareket-ağırlık durumları falan tamamen etkiler tabiiki..ayrıca aynı bölgelyi iki gün üst üste çalışmak hiç bir zaman yarar getirmez bunuda bu işi yapan herkes bilir ve kas ağırısı olmasıda normaldir..

ps: 5 kilo ile anca hantallığı atarsın geri kalan peki bi işine yaramaz bencede..ve güğüs hareketlerinide yapmadan yapılan kanat-baget falan hareketleri anca fasa fiso olur bence

+ olaraktan f1'da pilotlar ortalama 6 kiloya kadar kaybederler yarış anında 2 çok çok normal
« Last Edit: 12 Jun 2007 - 14:18:54 by Eric » Logged

Eurytos
Jr. Member
**

Long live Gandalf

View Profile
« Reply #17 on: 13 Jun 2007 - 22:23:31 »

Bende bi kaç yıldır bu sporla uğraşıorum
ısanma çok çok çok önemli ii bi ısınma surecınden sonra hem kaslarınız ısınıyo hemde sakatlanma riskini aza indiriyo iyi bi spor salonu bulmak lzm gzl aletler temiz bi ortam insanın çalişma azmini arttirio ben öle rocky filmindeki gibi bodrum da borulardan damlayan sularla çalişamiorm

benm bi sorum olucak biz çalişiorz ama bu destekleyici tozlar haplar vs var bunların kullanımı nedir ne değildir bilen kullanan warsa bi aydınlatabilir mi teşekkuler...
Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 13 Jun 2007 - 23:31:37 »

L-carnitine iyidir yağ yakar yağı enerjiye çevirir bi zararını görmedim bugüne kadar başlamadan yarım saat 45dk önce içiyorum bitane, işe yarıyor..

Phillies
Newbie
*

View Profile
« Reply #19 on: 14 Jun 2007 - 03:41:51 »

benm bi sorum olucak biz çalişiorz ama bu destekleyici tozlar haplar vs var bunların kullanımı nedir ne değildir bilen kullanan warsa bi aydınlatabilir mi teşekkuler...

genelde kullanilanlar amino asit ve protein tozlaridir.yada zayifim kilo alicam diyorsan weight gainer lar var.Amino asit ve protein tozlarini en azindan 6 ay ciddi sekilde calisip vucudu antremanlara belirli surede alistirdiktan sonra kullanmakta fayda var ilk basta ihtiyac duyulmadan da vucut hizli gelisir ama sonrasinda gelisme yavaslayacagi icin sporcu beslenme urunleri ile desteklenir.Valla bircok marka ve kullanim sekilleri var yaptigin idmana, vucut agirligina, kac ay veya senedir bu isi yaptigina bagli degisiyor kullanim sekilleri.Ornegin amino asitler idmandan yarim saat once 3 tane idman sonrasi 3 tane seklinde veya protein tozu da ayni sekilde sut veya meyva suyu ile karistirilmis olarak idman oncesi 250-500 ml ve yine idman sonrasi ayni olcek alinir vs. vs...

Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #20 on: 14 Jun 2007 - 12:13:47 »

bu yolda amınoasıte ve proteın olayına gırıseceksen bır daha bırakmaman gerekır agırlık basmayı ve duzenlı beslenmeyı.Yoksa nasıl sarkarsın bellı degıl.
Spudd Webb
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #21 on: 14 Jun 2007 - 13:19:51 »

bu yolda amınoasıte ve proteın olayına gırıseceksen bır daha bırakmaman gerekır agırlık basmayı ve duzenlı beslenmeyı.Yoksa nasıl sarkarsın bellı degıl.

yanlış 1:çalıştırlmayan kaslar yağa döüşmez.vücut yağı korumak için 1 kalori kası korumak için 4 kalori yakar.kaslarda sadece form kaybı olur.elmaların armut olamayacağı gibi kaslarda başka şeye dönüşmez
Vg işinde beslenme önemli yer tutar.gelişmek hacim kazanmak olan kasınıda kaybetmek istemiyorsan 6 aydan sonra takviye besin alman lazım.protein yıpranan kası onarmak ve yeni kas gelişimi sağlamak için gereklidir.
doğada 20 çeşit amino asit vardır.bunların 12 sini vücut yapar kalanını doğadan almak gerekir

Bende bi kaç yıldır bu sporla uğraşıorum
ısanma çok çok çok önemli ii bi ısınma surecınden sonra hem kaslarınız ısınıyo hemde sakatlanma riskini aza indiriyo iyi bi spor salonu bulmak lzm gzl aletler temiz bi ortam insanın çalişma azmini arttirio ben öle rocky filmindeki gibi bodrum da borulardan damlayan sularla çalişamiorm

bir üsteki msj da yazdığı gibi tozlar vs 6 aydan önce toz vs almak gereksiz.6 ayda vücut bu işe iyice alışır belli bir form kazanır.daha sonra gelişmek için tozlar vs alınır.hap dediğin doping mi?eğer dopingse bunları müsabık olmayacaksak almak gereksiz.ama vitamin ve takviye besinlerse almak gerekir.hatta vitaminleri günlük hayattada almak gerekir.
protein tozunun kullanımı ise vücut ağırlığına göreydi.günde sanırım 1 çay kaşığı gibi birşeydi.
bunun haricinde fazladan protein tozu almak vücutta bezelere yol açar.
protein tozları,vitamin hapları,yağ yakıcılar,aminolar asla doping değildir....
some-add
Newbie
*

adabazarını seviyorum,adabazarını terketmiyorum

View Profile
« Reply #22 on: 29 Aug 2007 - 05:17:36 »

ben de arkadaslarin gazina gelip sapancada yeni acilan bir salona aylik 30 milyon turk lirasina kayit olmustum..ilk gun gittigimde tartildik falan 95 kilo ciktim.artik coach mudur gorevli midir nedir bilmem bi adam geldi,sordu herangi bir spor yapiyor musun diye,evet dedim voleybolcuyum..heaaaa iyi iyi sana bi program yazayim geleyim dedi,eyvallah dedim..bi 10 dakka sonra geldi ve elinde findik kiracagi gibi birsey vardi,sen voleybolcusun,parmaklarin güclü olmali,bunla calisacaksin sen dedi ve gitti..bende ayip olmasin diye o gun o kiracagi kullandim ve bir daha o salona ugramadim,simdi de kapanmistir heralde,seker abi daha iyi bilir orayi,yuzevlerde tam tepede,bakkalin yanindaydi..

adabazarını seviyorum,adabazarını terketmiyorum
bLiSS
Guest
« Reply #23 on: 31 Aug 2007 - 01:01:42 »

ben ise adabazarda geronimo'ya kayıt oldum bir dönem. senin kilo alman lazım falan dedi herif, bir yemek listesi çıkardı baktım makarna pilav falan dayamış haliyle... bir de müsli vardı. anneme müsli ne dedim, corn flakes gibi bir şey dedi. müsli'yi yedikten sonra bir daha yemek programına uymadım.

salonda ise saat saat dakika dakika program hazırlandı bana şu aletle çalışacaksın diye. salon sahibinin arkadaşı bi geliyor enine 5 boyuna 5 "abisi sen git başka şeyde çalış bakayım" diyip benim alete oturuyor. yani body aletine. adama posta koysan bi türlü koymasan bir türlü. hem kaslı hem adabazarlı. bıraktım salonu malonu bir daha adabazarında gidersem de 2 olsun.

sabah gazetesi;
baldökyala pamir
FliPtiKal3
Guest
« Reply #24 on: 31 Aug 2007 - 10:52:09 »

L carnitine tam olarak ne işe yarar? Sadece yağ yakmak için mi kullanılır? Düzenli spor yapmayıp carnitine kullanmaya devam edersek gene yağ yakımı devam eder mi? Yan etkileri nedir?
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #25 on: 31 Aug 2007 - 11:02:51 »

ben kullandım lakers apaçiliği baş gösterdi :S
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #26 on: 31 Aug 2007 - 14:36:36 »

Eylül ayından itibaren bizim dergi grubundan (Maya İletişim) dünyanın en çok satan erkek dergisi MensHealth çıkmaya başlayacak. Fitness vs. ile kafasını ozan meraklı olan gençlerimize duyurulur...

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
FliPtiKal3
Guest
« Reply #27 on: 31 Aug 2007 - 15:03:58 »

Mens' Health 10 numara dergidir yaw. Erkek dergisi deken FHM,boxer vs. falan gibi bişi diil. Afro spor ,sağlık, bakım ,moda ... buba partner
Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #28 on: 31 Aug 2007 - 22:38:56 »

carnitine iyidir sayın çobanoğlu fakat düzenli spor yapmazsanız cacık olmaz

Gezmis
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #29 on: 7 Feb 2008 - 03:52:00 »

50 şınavıda pat diye başlar başlamaz yapmaya kalkarsanız 3 gün sonra sporu tamamen bırakırsınız. Vücudun en azından 1 hafta spora ısınması lazım sakın haa 50 şınavı veya mekiği ha diyip yapmaya kalkmayın. Ama yinede güzel program bir müddet vücudu ısıttıktan sonra düzenli olarak yapılması halinde üst beden kaslarında değişim hissedilecektir.

Bu arada eklemek istedim Smiley 30 saniyede 102 Şınav ( Dünya Rekoruymuş... )

http://www.youtube.com/watch?v=th9eRZkEjzg&feature=related
Pages: 1 [2] 3 4 5 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Topic: Fitness - Vücut Geliştirme « previous next »
    Jump to: