Welcome, Guest. Please login or register.
15 Oct 2019 - 09:17:55
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2007 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: San Antonio Spurs - Cleveland Cavaliers (NBA Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Seri nasıl sonuçlanır?
San Antonio 4 - 0 - 8 (5.7%)
San Antonio 4 - 1 - 26 (18.6%)
San Antonio 4 - 2 - 43 (30.7%)
San Antonio 4 - 3 - 7 (5%)
Cleveland 3 - 4 - 26 (18.6%)
Cleveland 2 - 4 - 21 (15%)
Cleveland 1 - 4 - 5 (3.6%)
Cleveland 0 - 4 - 4 (2.9%)
Total Voters: 126

Pages: 1 ... 15 16 17 [18] 19 20
Author Topic: San Antonio Spurs - Cleveland Cavaliers (NBA Finali)  (Read 87890 times)
Gencay
Adana Demirspor
Sr. Member

View Profile
« Reply #255 on: 15 Jun 2007 - 16:46:20 »

evet, merakla beklediğim, acaba ne zaman ortaya çıkacak dediğim konu, wade ile lebron karşılaştırması da bugüne nasipmiş. böyle bir karşılaştırmayı nasıl yapıyorsunuz anlamak mümkün değil gerçekten.

lebron-wade karşılaştırılamaz ki,daha önceki postumda ufak bir kaç neden verdim,yanlış anlaşılmamak için yinede öyle anlaşıldı sanırım o mesajım.bir kere biri diğerinden belli derecede daha küçük,takımlarında bulunan oyuncular(geçen yılki miami ile bu yılki cavs)çok farklı,rakipleri dahada farklı.benim de anlayamadığım lebron'a bu kadar eleştiri gelmesi,bu kadar şaçma eleştirileri belkide wade dolayısıyla lebron'dan beklentilerin artması olarak yorumladım.

bu arada lebron'u final performansından dolayı eleştiriyorsak dirk nasıl lebron'dan kat ve kat iyi?adam ne geçen yıl ne de bu yıl ayakta kalabildi?(ha bana kalsa avery'nin dallamalıkları etkendi buna ama o zamanda lebron'un takımına bakıp karşıt bir teori öne sürülebilir)

o sana değildi bilader, ortaya konuştum, ortam o hali aldı bi anda - gurkan
« Last Edit: 15 Jun 2007 - 16:53:52 by Gurkan » Logged
dirkn
Full Member

View Profile
« Reply #256 on: 15 Jun 2007 - 16:49:14 »

Nowıtzki 'nin birşey yapamamasının nedeni ; coach faktörü bence...Nelson A.J 'den daha iyi tanıyordu ve A.J de yardım edemedi yıldızına.Tek  başına bıraktı adeta hem sahada hemde saha dışında...
varyor
Jr. Member
**

warriors of the world united

View Profile
« Reply #257 on: 15 Jun 2007 - 16:55:57 »

Hani Jordan ile karşılaştırılıyor ya James. Jordan draft edildikten 7 sene sonra,  tam 28 yaşında şampiyonluk yüzüğünü taktı. James 4. yılında ve daha henüz 22 yaşında. Evet kötüydü bu finalde ama bu kadar çamur atmanında manası yok çocuğa.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #258 on: 15 Jun 2007 - 16:57:31 »

Nowıtzki 'nin birşey yapamamasının nedeni ; coach faktörü bence...Nelson A.J 'den daha iyi tanıyordu ve A.J de yardım edemedi yıldızına.Tek  başına bıraktı adeta hem sahada hemde saha dışında...

O kadar pasif kalmasının sebebi nasıl koç olabilir? Ona yapılan savunma her süperstara yapılıyor, fakat diğerleri onun kadar pasif kalmıyor. Ayrıca Mike Brown Avery'den çok mu iyi?
Cesc
TurkishWolves
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #259 on: 15 Jun 2007 - 17:01:17 »

Peki o kat kat iyi Dirk, James'ten fazla ne yaptı play-offlarda?

Vince'in Orlando'ya gitmesi onları bi anda potaya sokacak sanıyorsan çok yanılıyorsun, Orlando'nun genç kadrosu için çok kötü bir tercih olur Vince. Bucks'ın o genç pota altı bu sezonu sondan 3. bitirdi. Billups dedikodusundan kastın Orlando'ya gitme ihtimali ise doğudan Bllups'lı Detroit ayarında bir takımın çıkmasının tek ihtimali. Bulls zaten artık çok da genç bir takım değil, daha ne kadar büyüyecekler? Onlar büyürken Varejao, Gibson, James büyümüyorlar mı? KG'yi kim alırsa zaten ligin dengesi değişebilir. Fakat Bulls'un artık biten kontratı yok bildiğim kadarıyla, Deng'den de vazgeçmedikleri için Garnett ihtimali az gibi geliyor bana. Zaten Bulls dışında (Billups da ayrılırsa) Cavs'e rakip olacak takım yok gibi.
Zaten direk şampiyonluk potasına sokucak demiorum ki.Ama bu takviyeyle doğu'da yarı finale oynar bence.sonuçta carter'dan bahsedioruz.

Bulls'un en önemli 2 skorerinin 3.yılları bitti henüz.Arkadan gelen tyrus var,noci gibi walas gibi tecrübeler var.Deng 22 yaşında daha el insaf.

billups dedikodusu derken milwakiyi kastediodum.nba türkiye'de okumuştum heralde.olmadı diyelim.bucks'ın bu sene sakatlıklar çok etkiledi.potaaltı oyuncularının olgunlaşma süreci vs.vs.artı redd gibi en verimli yılları önünde bi all-starla sağlam kalırlarsa doğuda en az yarıfinale oynarlar

billups'ı batıdan alabilecek takım yok galiba cap'den dolayı yani o da doğuda kalıcak kalırsa.ki gitmez bence
Gencay
Adana Demirspor
Sr. Member

View Profile
« Reply #260 on: 15 Jun 2007 - 17:01:54 »

Nowıtzki 'nin birşey yapamamasının nedeni ; coach faktörü bence...Nelson A.J 'den daha iyi tanıyordu ve A.J de yardım edemedi yıldızına.Tek  başına bıraktı adeta hem sahada hemde saha dışında...

tamam o zamanda bir james'in birde nowitzki'nin yanında ki elemanlara bakalım.çaylak gibson-jason terry,josh howard-pavlovic.daha ilk 5'te cavs yamuluyor zaten,benchte de varejao,snow gibi sadece rol elemanları,karşıda da stackhouse,vb.ayrıca nowitzki geçen yılda miami karşısında 3 maç+18 dk ayağa kalkamadı.tabii bunları nowitzki'yi küçümsemek manasında söylemiyorum(ki aksine severim kendisini)fakat lebron'dan kat ve kat iyi sözcüğü çok çok uçuk kaçıyor bana göre...
erkan
Newbie
*

View Profile
« Reply #261 on: 15 Jun 2007 - 17:02:31 »

bron'un en iyi oyununu bu yaşlarda oynaması gerekir zaten
doğrudan güç ve konsantrasyona bağlı oyununu bu yaşlarda parlayacak
final serisinde kötü görünmesinde en önemli noktaysa takım arkadaşlarından yeterli desteği alamamsı
bireysel performansı nekadar ii olursa olsun
takım süpürüldü

etrafında yükü azaltıcak adamlar olsa
 istatistikleri daha da tavan yapar şampiyonluklar da gelir
çünkü şampiyonlukları tek kişi kazanamıyor
ama bi istisna olacaksa en kuvvetli aday da lebron dır
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #262 on: 15 Jun 2007 - 17:11:47 »

Zaten direk şampiyonluk potasına sokucak demiorum ki.Ama bu takviyeyle doğu'da yarı finale oynar bence.sonuçta carter'dan bahsedioruz.

Bulls'un en önemli 2 skorerinin 3.yılları bitti henüz.Arkadan gelen tyrus var,noci gibi walas gibi tecrübeler var.Deng 22 yaşında daha el insaf.

billups dedikodusu derken milwakiyi kastediodum.nba türkiye'de okumuştum heralde.olmadı diyelim.bucks'ın bu sene sakatlıklar çok etkiledi.potaaltı oyuncularının olgunlaşma süreci vs.vs.artı redd gibi en verimli yılları önünde bi all-starla sağlam kalırlarsa doğuda en az yarıfinale oynarlar

billups'ı batıdan alabilecek takım yok galiba cap'den dolayı yani o da doğuda kalıcak kalırsa.ki gitmez bence

Billups'a max kontrat verebilecek bi Orlando var, Bucks'ın da cap'inde boşluk yok. İş sign&trade'e kalırsa Batı takımları da alabilir. Bucks'ta genç dediğin Bogut ve Charlie-V olsa gerek, yoksa Redd artık olgun bir oyuncu. Bogut zaten bence potansiyeli kadar oynuyor, kimse ondan bi Duncan olmasını beklemiyor zaten. Charlie V ise sakatlıklarla uğraşmazsa takıma iyi katkı yapabilir fakat bu katkı takımı en iyi ihtimalle play-off'a sokmaya yeter. Orlando Doğu'da yarı finale zaten oynuyor, mühim olan ordan sonrasını görmek ve burada Cavs'den daha iyi durumda değiller, Vince gelirse de olmazlar. Bulls'da Gordon-Deng ikilisi olgunlaşırken diğer tarafta da Gibson-Varejao-James olgunlaşacak, ayrıca diğer takımlar takviye yaparken Cavs armut toplamayacak. Hughes'un da iyileşeceğini düşünürsek Doğu'daki her takımdan daha iyi durumda Cavs.
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #263 on: 15 Jun 2007 - 17:15:11 »

bucks'ın yaklasık 15 milyonluk bi cap boslugu var ki billups için fazlasıyla yeterli. batıda da keza memphis'in.
« Last Edit: 15 Jun 2007 - 17:15:56 by Carra » Logged
Cesc
TurkishWolves
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #264 on: 15 Jun 2007 - 17:29:46 »

Billups'a max kontrat verebilecek bi Orlando var, Bucks'ın da cap'inde boşluk yok. İş sign&trade'e kalırsa Batı takımları da alabilir. Bucks'ta genç dediğin Bogut ve Charlie-V olsa gerek, yoksa Redd artık olgun bir oyuncu. Bogut zaten bence potansiyeli kadar oynuyor, kimse ondan bi Duncan olmasını beklemiyor zaten. Charlie V ise sakatlıklarla uğraşmazsa takıma iyi katkı yapabilir fakat bu katkı takımı en iyi ihtimalle play-off'a sokmaya yeter. Orlando Doğu'da yarı finale zaten oynuyor, mühim olan ordan sonrasını görmek ve burada Cavs'den daha iyi durumda değiller, Vince gelirse de olmazlar. Bulls'da Gordon-Deng ikilisi olgunlaşırken diğer tarafta da Gibson-Varejao-James olgunlaşacak, ayrıca diğer takımlar takviye yaparken Cavs armut toplamayacak. Hughes'un da iyileşeceğini düşünürsek Doğu'daki her takımdan daha iyi durumda Cavs.

Heralde potaaltından bahsediyodum,redd 28 yaşında zaten.Ama en verimli yılları 28-31 yaş arasıdır zaten bi oyuncunun.kastettiğim oydu.bogut-v-redd le en iyi play-off a girerler,hem de doğuda ha?yapma...

Orlando'nun şu kadrosuyla doğu yarıfinaline oynadığı düşüncesine katılmadığım gibi,vince'in gelip de hiçbirşeyin değişmeyeceğini inanarak mı söylüyosun onu merak ediyorum.vince-howard diyrouz,farkında mısın bilmiyorum.üstelik bi de waşi faktörü var.arenas bi ara birçoklarının mvp adayıydı,neyse işte waşinin durumu malum.

Tama cavs da gelişicek,lebron-gibson- varejao gelişicek.ama doğu'yu bu kadar zayıf bulmaları bi daha imkansız.Kimleri eleyip geldiklerine baksana,ilk turu geç zaten,2.turda uzunsuz-lebronun karşısına koyucak adamı olmayan nets..ki vince baya bi bocaladı o seride.
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #265 on: 15 Jun 2007 - 18:14:23 »

Emsi kızmasın ama Mike Brown tam bi ... .. . ...... Molada koç bana öyle bağıracak... topu sokarım bi yerine. Her faule deli gibi zıplaması da öküzlük. Aldığı teknik faulle farkın 4 sayıya çıkmasına -maç no 2 galiba- sebep olması da şu an aklıma gelen odunluğu.
« Last Edit: 15 Jun 2007 - 22:25:08 by Gri Gandalf » Logged

hamurabi
je t'aime moi non plus
Full Member

Make My F** Day.

View Profile WWW
« Reply #266 on: 15 Jun 2007 - 18:17:20 »

pain in the ass de diyebiliriz bir nevi.

Mustafa
Multi Maniac
Pro. Member

View Profile
« Reply #267 on: 15 Jun 2007 - 18:27:52 »

Spurs'ün şampiyonluğu hayırlı olsun.Final seriside çabuk bitti.Keşke 7 maça kadar gitseydi.Zaten ilk 2 maçı izledim,son iki maçın gününden ve saatinden haberim yoktu.Bugün haberlerde söylediler Parker Mvp'i olmuş herhalde.Nba'de final serisinde MVP olan ilk Avrupa'lı oyuncu ünvanınıda kapmış.

James
The King
Yönetici
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #268 on: 15 Jun 2007 - 18:31:06 »

"basketbol ile alakası olmayanları. "sözün çok ağır olmuyor mu ??  no no Yani James'i eleştiriyoruz diye basketbol'dan anlamıyor mu oluyoruz ? Tamam belki çok fazla abartmış olabilirim ama yine de benim için (en azından şu anda ) bir süperstar olmaktan uzak James.
Hele Ginobili nin yaptıkları düşünülürse  (T.Duncan'dan bahsetmeye bile gerek yok..) süperstar olarak James'i göstermek hata olur bu .En azından  play-off lar için
Yeri geldiğinde herkes acımasızca eleştirildi..Dirk bile..Ama bence Dirk NBA in şu anda en iyi 4-5 oyuncusundan biridir..James den de kat be kat iyidir yani..( Karşılaştırılamaz belki ama )

alıntı sorunu - gurkan

Sen bir defa yazılanı doğru okumuyorsun. Eleştirinin basketbol ile alakası olmadığından bahsettim.Senin süperstar kriterlerin nelerdir ve bunları kim kaale alır ki, sana göre süperstar olmaması emin ol senin basketbol bilginden kaynaklanan bir sorundur zaten. Ota boka atlamanın anlamı yok! Detroit, Nets serilerinde neden yoktun sen acaba? 48 sayıık performans da neredeydin?
« Last Edit: 15 Jun 2007 - 18:32:11 by James » Logged

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #269 on: 15 Jun 2007 - 18:54:32 »

bucks'ın yaklasık 15 milyonluk bi cap boslugu var ki billups için fazlasıyla yeterli. batıda da keza memphis'in.

Takımda 8 kişi tutarlarsa evet var. Fakat Bell, Mo-Will, Patterson ve az buçuk da Ersan gibi takımın tamamlayıcı parçalarının sözleşmesi bitti. Onlardan 2siyle anlaşsalar bile max veremezler. Memphis'in durumu muallakta olduğundan bir max kontrat daha almak istemeyeceklerini düşünüyorum.
Pages: 1 ... 15 16 17 [18] 19 20
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2007 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: San Antonio Spurs - Cleveland Cavaliers (NBA Finali) « previous next »
    Jump to: