Welcome, Guest. Please login or register.
6 Jun 2020 - 15:03:39
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Topic: Snooker 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 15
Author Topic: Snooker  (Read 60154 times)
m.sinan
Iroquois
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #15 on: 7 May 2007 - 19:47:21 »

İlk günün tamamını izlemedim ama izlediğim bölümlerde Selby final heyecanından olsa gerek fazlasıyla hata yaptı. Yarı finalde çok daha kendine güvenli ve hatasız oynuyordu. Açıkçası bugün o heyecanını biraz olsun yeneceğini ve onu destekleyenlerin de gazıyla farkı kapatabileceğini düşünüyorum. Yine de Higgins büyük bir usta onu yenmeye yeter mi bunlar bilmiyorum.

Levo
Tifosi
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #16 on: 7 May 2007 - 20:18:24 »

İlk seansta Selby bana gayet iyi gözükmüştü. Hatta 2-0 geriye düştükten sonra 3 frame arka arkaya almıştı. Asıl çöküşü akşam seansında yaşadı açıkçası. Higgins şahsi kanaatimce öyle pek ahım şahım bir oyun sergilemeden büyük bi farkla öne geçti.

Bugünkü gündüz seansına Selby iyi başladı, ilk 2 frame'i aldı ki 2.sinde 109luk bir seri yaptı. Biraz güveninin yerine geldiğini umuyorum ve farkı kapatmasını bekliyorum.

Edit: Ve hatta 3. frame'i de aldı. Maç ısınıyor gibi.
« Last Edit: 7 May 2007 - 20:21:31 by Hoojx » Logged
cnrbnl
Newbie
*

sporda ve yaşamda hep kazanan olarak hatırlanacak

View Profile WWW
« Reply #17 on: 8 May 2007 - 05:15:32 »

higgins bi ara yorgunluktan gidecek, macı verecek dedik ama neyse 18-13 aldı macı.3 finalinde 98 den sonra 2 sampiyonlugu hayırlı olsun.selby de daha genc insallah ilerde o da bu unvanı alır.

higgins  zen  Tey tey
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 8 May 2007 - 15:11:08 »

mark selby, seyirci ve asıl önemlisi rakip oyuncuyla sürekli iletişim halinde olan bir oyuncu. özellikle rakiple bu kadar muhabbet halinde olan başka bi oyuncu görmedim, öte yandan yaptıı uzun come back'lerle mental olarak sağlam olduğunu da ortaya koydu. ancak, higgins maçtan sonra sölediği gibi son 3-5 frame'de hayatının en iyi oyunlarından birkaçını oynadı. selby ise çok tatmin edici rakipleri eleyerek buraya kadar geldi, carter'la eşleşmesi kura avantajı olarak algılanmasın ve yine higgins'in maçtan sonra sölediği gibi eminim ki bu ünvanı o da kazanacak.

sezonu genel olarak deerlendirmek gerekirse; sezonun yıldızı tartışmasız neil robertson'du. maç içinde bile çok istikrarsız görüntüler veren bir oyuncu olmasına rağmen, zaman zaman tam konsantre ve hatasız periyotlar yakalayabileceğini iki sıralama turnuvası kazanarak gösterdi. mark selby'nin bitirişi güzeldi, shaun murphy eski formuna yaklaşmaya başladı. stephen lee ise birkez daha hayal kırıklıı yaşattı, favori oyuncularımdan biri olması sebebiyle de düşüşten sonraki çıkışı, bu sene bekliyordum. ali carter anlam veremediim bir adam, potansiyelli olarak lanse ediliyor; ancak mental olarak inanılmaz zayıf. bunun son örneğini selby karşısında gördük zaten. öte yandan peter ebdon, graeme dott gibi gereksiz heriflerin vasat bir sene geçirmeleri hoşuma gitti.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #19 on: 8 May 2007 - 17:18:50 »

Final maçında Higgins gibi bir tecrübe zaten ilk framelerde o farkı açtıktan sonra maçı vermezdi zaten, Selby yine çok iyi geri geldi diyebilirim. Gelecekte Selby de Ding Junhui, Neil Robertson gibi isimlerle zirve mücadelesi verecektir. Bu arada bu genç jenerasyonun belki de en başarılı ve yeteneklisi, geçen yıl kanser yüzünden kaybettiğimiz snookerın Beckham'ı Paul Hunter'ı da analım, toprağı bol olsun.
Sezon için emsi'ye genel olarak katılmakla birlikte Ali Carter'ın o kadar da zayıf olmadığını düşünüyorum. Selby o maçı gerçekten çok iyi oynadı. Ebdon, Dott gibi adamlardan ben de hazzetmiyorum, defansa çekilen Anadolu takımı gibi oynuyolar snookerı. Fakat buna rağmen Dott 2., Ebdon 6. bitirdi ki ikisi için de geçen sezondan iyi bir derece. Bu arada Ronnie de uzun bir aradan sonra ilk 4te değil. Sezon başında yaşadığı olumsuzluklara bağlı bir durum bu, toparlanacaktır. Neil Robertson'ın 7.liğe kadar yükseldiğini görüyoruz, oldukça önemli bir başarı. En ciddi çıkış ise Ding Junhui'den geldi, geçen sezonu 27. bitirmişti, bu sezon 9.luğa kadar çıkmayı bildi. Hendry ise formsuzluğun zirvesinde, geçen sezonun 1.si bu sene 8. sıraya kadar geriledi ki bu puanlama açısından bakıldığında çok ciddi bir düşüş. Selby de 28'den 11'e kadar çıktı dünya şampiyonası performansıyla.
Cesc
TurkishWolves
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #20 on: 8 May 2007 - 20:59:59 »

Benim de favori sporlarım arasındadır snooker.Acaip zevkli oyundur.İngiltere'de oynamıştım-öylesine tabi,pro deil- 2003'tü' galiba,o zamandan beri severim.Bi zamanlar alemin kralı bi mark williams vardı,şimdilerde pek izleyemediğimden nooldu ona bilmiyorum ama onun da 2005'te bi 147'si vardı,onu izlemiştim.O zamandan beri adamım odur.

Yalnız Ronnie'nin o 147'si her snooker severin favourites'inde bulunması gereken bir şaheser. İzleyicilerin nasıl coştuğu ve Ronnie'nin de bundan ne kadar gaz aldığı ortada. Çıkan gürültülere hakem müdahale etmiyor, zaten etmesine bile fırsat vermeden Ronnie vuruşunu yapıyordu. Hala izlememiş görmemiş olan varsa bi zahmet youtube'a geçsinler.
http://video.google.com/videoplay?docid=145498340249350698
Yuh arkadaş,insan mısın sen?

Bu arada online oynamak isteyenler için, www.flyordie.com diye bi site var.Ücretsiz üyelik istiyodu.Ben ordan oynuyorum,oynamak isteyen olursa beklerim her zaman
Parma
Newbie
*

Sihirle bakıyım evladım

View Profile WWW
« Reply #21 on: 8 May 2007 - 21:36:02 »

Ben de www.thesnookerclub.com'da oynuyorum, acayip gerçekçi bir versiyonu var ama 14 günlük free üyelik veriyor sadece, sonra paralı üyelik istiyor.. Ya da üye olmadan guest lobby'lerde short-snooker oynuyorsunuz.. O bile oldukça zevkli ki ciddi ciddi üye olmayı düşünüyorum şu anda..

5 yıldır fanatiğiyim ben de, Ronnie'yi izleyerek hayran oldum tabi oyuna çoğu kişi gibi.. Takım tutar gibi tutuyorum herifi, bi de fanatik Arsenal taraftarıymış, tam benim kafadan aslan.. Yalnız şu anda en iyi oyuncu diyemem kendisine, ne yazık ki büyük düşüşte uzun zamandır.. En büyük nedeni de oyundan çabuk sıkılması, çok rahat bir şekilde yavaş oynayıp ritmini bozabiliyor oyuncular, asla kaybetmeyeceği adamlara üst üste frame'ler veriyor böylece.. Daha 32 yaşındayken her ne kadar büyük başarılar kazanmış da olsa "Artık snooker'dan sıkıldım.." açıklamalarını hoş bulmuyorum, üzülüyorum da taraftarı olarak.. Steve Davis, Jimmy White hatta John Parrott'tan feyz alması gerek bu konuda.. Böyle devam ederse de sadece çok yetenekli ama en iyi olmayan bir oyuncu olarak kalacak.. 2 yıldır sıralama turnuvası kazanamadı adam, canım sıkılıyor çok..

Ding Junhui, Neil Robertson falan güzel adamlar ama arkadan gelen Jamie Cope bence en önemli yetenek.. Ding özellikle biraz robot gibi oynuyor, hatasız ve çok iyi ama özelliksiz geliyor bana.. Cope tam Ronnie ayarında bir yetenek ve iştaha sahip, gümbür gümbür geliyor.. Adını daha sık duyacağız muhtemelen ileride..

Bu arada Dott da süper oyuncudur bence.. Ben de tipini sevmem, hareketleri de çok kıl geliyor ama şu Dünya Şampiyonasına en iyi snooker'ı oynayan adam olarak geldi..

Selby'de de yetenek var gibi, Ronnie'den sonra bu sene içinde sıralama turnuvalarında en fazla "Century Break" yapan adam ki yeteneğe delalet eden bundan daha güzel bir şey olamaz.. Ama özellikle yarı finalde Shaun Murphy'ye ve finalde John Higgins'e karşı oyunu yavaşlatıp rakibin ritmini bozmaya dayanan oyunundan nefret ettim.. 3 vuruşta bir beyaz top temizletmeler, çok net pozisyonlarda 1.5 dakikalık düşünme süreleri, dün John baba kazansın diye dua ettim.. Alalhtan götürdü de, yakıştı 2. şampiyonluk..

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #22 on: 9 May 2007 - 01:10:22 »

Yalnız yarı finalde hakem Michaela Tabb'dı, öyle olursa ben de temizletirim sürekli abi, suçlamayın adamı Smiley
Finalde öyle pek fazla yavaş değildi bence, en azından samimi buluyorum o yavaşlığı. Sonuçta adam ilk defa bu kadar önemli bir maça çıkıyor, her vuruş önemli onun için. Enine boyuna düşünecek tabii ki. Karşısındaki adamlar dünyanın en iyi 5-6 oyuncusundan biri, henüz onlar kadar hızlı oynayamaması normal.

Bunu da Ronnie O'Sullivan'ın sitesindeki forumdan aldım, ordaki The Rocket kendisi oluyor. Ona sorulan sorulara cevap verdiği bi topik var.

Quote from: The Rocket

- I just would ask him what his last dream was about! (You know - like - when he's asleep! Wink)

- peter ebdon making a 147 in 5min 19 secs, it was a nightmare

ahaha Cheesy Cheesy Cheesy
« Last Edit: 9 May 2007 - 01:16:01 by Kensai » Logged
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #23 on: 9 May 2007 - 01:24:24 »

Yalnız yarı finalde hakem Michaela Tabb'dı.

kutup
Newbie
*

View Profile
« Reply #24 on: 9 May 2007 - 01:26:56 »

ben selby nin oyunu yavaşlatmak amacıyla oynadığını düşünmüyorum. hatta ronnie tarzında oyunlar da çıkarttı. çok yetenekli bir oyuncu. gelecekte adını çokça duyacağız sanırım. bu turnuvada en gözüme batan oyuncular robertson, selby ve maguire oldu. robertson ronnie'ye çarpılmasa daha da tepelere çıkacaktı sanırım. diğer ikisi için zaten söylenecek söz yok. hayalkırıklarım ise öncelikle Doherty ve Dott. Üzülerek söyliyeyim ki Hendry'nin de zamanı geçmiş gibi. Ronnie ise bu işin en yeteneklisi tamam ama sadece yetenek yetmiyor işte.

bu arada bu hakeme de hastayım, ne yalan söyleyeyim:)
« Last Edit: 9 May 2007 - 01:28:56 by kutup » Logged
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #25 on: 9 May 2007 - 20:56:49 »

Ben de yeni yeni ilgilenmeye başlamıştım. Kuralları falan yeni öğrendim sayılır. 2-3 haftadır paso evdeyim. Bütün gün veriyor Eurosport baya zevkli karşılaşmalar oluyor. Zaten favorim Higgins bir kez daha kazandı şampiyonluğu. Basketbolda, futbolda vs hiçbirşeyde yüzüm gülmedi bu sene bari bunda favorim kazandı   Grin
Lizozom
Newbie
*

Allsvenskan...

View Profile
« Reply #26 on: 1 Jul 2007 - 02:58:00 »

Benim de favori sporlarımdan biridir Snooker.Oynamasını da izlemesini de severim.Yeni sezonu heyecanla bekliyoruz bakalım...

UnJusT/LuCiFeR
Newbie
*

View Profile
« Reply #27 on: 14 Nov 2007 - 21:04:42 »

woooww :d türkiyede snooker la ilgilenenleri görmek ne kadar güsel Smiley ....
sevindim burada konusulmasını Smiley

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #28 on: 16 Dec 2007 - 16:43:35 »

http://uk.eurosport.yahoo.com/16122007/58/uk-championship-ronnie-wins-147.html

Son zamanlarda izlediğim en güzel maçtı. Ronnie baba konuşturdu gene. Selby ilk seansta gerçekten çok iyiydi, sıfıra yakın hatayla oynadı ama akşam seansında batırdı diyebiliriz. Çok kolay toplar kaçırdığı oldu, hemen her hatasında Ronnie de iyi seriler yapınca morali iyice düştü. Üstad son yumruğu da 147'yle vurunca Selby için iyi bi ders oldu diyebiliriz.
Svetlin
Pro. Member

View Profile
« Reply #29 on: 16 Dec 2007 - 17:03:11 »

Dünkü yarın final gene zevkliydi belki de Ronnie abi yüzünden de olabilir. İlk yarı final maçı hayakırıklığıydı resmen. O maç kime sorsan 9-8 e gider derdi ama Maguire 7-1 ile işi bitirdi bir nevi gündüz seansında. Daha sonra Murphy geri dönmeye çalıştı ama olmadı tabi. Bakalım bu akşam nolacak. Dünkü maçtan sonra Ronnie kaybeder demek hakkaten zor.
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 15
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Topic: Snooker « previous next »
    Jump to: