Welcome, Guest. Please login or register.
28 Feb 2020 - 01:31:29
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Edebiyat  |  Topic: Sanat 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3  All
Author Topic: Sanat  (Read 16771 times)
o_irengun
Guest
« on: 8 Feb 2003 - 00:56:42 »

Sanatin icine girmeyenleri belirtiim (bu toopikte)

Müzik,sinema (yani sanat filmleri olabilir) ve edebiyat

konusulacaklar  Tiyatro,resim,bale,heykel,plastik sanatlar modern dans falan.

Ben bisey yazmicam  muhabbete sonradan dahil olucam belirtiim.
Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1 on: 8 Feb 2003 - 01:41:39 »

Madem sanat topic'i açılmış bişiler yazalım;
Dün gazetede okudum hatta  deetaylı biçimde galiba cambridge di ne haltsa işte orda tiyatro esnasında kadın çırılçıplak soyunmuş tabii haliyle oyun full bizde de bu olayı sağolsun şebnem özinal göğüs farkıyla önde götürüyo. saolsun varolsun Smiley. şaka bi yana ne olcak bu tiyatroların hali bari onlar bozmasın kaliteyi ya bi onlara güven kalmıştı onlarda batırmaya başlıyo inceden

o_irengun
Guest
« Reply #2 on: 8 Feb 2003 - 03:58:38 »

agicim sanat konusalim derken  sanatin güzelliklerinden konuslaim örnegim diyelim haaa diyelim bak su baleyi seyrettim söyle etkilendim iste su tabloyu gördüm sunlari düsündüm falan.

Cicek  bar ne bilim o tip entel kahve-barindaki   kurtarma operasyonlarina girmeyelim.
Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 9 Feb 2003 - 23:01:34 »

ya ben şimdi çiçek bar işi entel dantel laflarmı etiim  Shocked

o_irengun
Guest
« Reply #4 on: 9 Feb 2003 - 23:26:53 »

Madem sanat topic'i açılmış bişiler yazalım;
Dün gazetede okudum hatta  deetaylı biçimde galiba cambridge di ne haltsa işte orda tiyatro esnasında kadın çırılçıplak soyunmuş tabii haliyle oyun full bizde de bu olayı sağolsun şebnem özinal göğüs farkıyla önde götürüyo. saolsun varolsun Smiley. şaka bi yana ne olcak bu tiyatroların hali bari onlar bozmasın kaliteyi ya bi onlara güven kalmıştı onlarda batırmaya başlıyo inceden

Bak ne yazmisin  hatta  daha da soruyorsun utanmadan Smiley)))  şaka bi yana ne olcak bu tiyatroların hali    bu    nedir.Rutkay aziz söyledi  deseler  valla  haaa tabii yaa falan derim

Bak mesela  ben gecen gün resim müzesi gezdim

rembrandtlar,rubensler boschlar.

Dini resimler  vardi cok ama  cogu böyle geyik isanin bilmemnesi seklinde ilk dönem resamlari ki rönesans ve sonrasi oluyorr  hristiyanlikta cokca yunan mitolojisi  etkisi görülüyor.

Özellikle  kiyamet cehennnem ve  mahser günü saghneleri olagan üstü yaraticilik zorlanmsi  olayi  en cok  birbirine karistirarak  ve  görselligi  en üst düzeye getirerek  halk korkutulmayi amacliyor

burdan da anliyoruz ki sanat ayni zamnada cok önemli bir propaganda araci
Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 11 Feb 2003 - 15:53:22 »

Yazan: o_irengun Tarih-Saat: 9 Şubat 2003 - 21:26:53 pm   Bak mesela  ben gecen gün resim müzesi gezdim

rembrandtlar,rubensler boschlar.

Dini resimler  vardi cok ama  cogu böyle geyik isanin bilmemnesi seklinde ilk dönem resamlari ki rönesans ve sonrasi oluyorr  hristiyanlikta cokca yunan mitolojisi  etkisi görülüyor.

Özellikle  kiyamet cehennnem ve  mahser günü saghneleri olagan üstü yaraticilik zorlanmsi  olayi  en cok  birbirine karistirarak  ve  görselligi  en üst düzeye getirerek  halk korkutulmayi amacliyor

burdan da anliyoruz ki sanat ayni zamnada cok önemli bir propaganda araci

Yani burdan anlaşılıyoki rönesans ve öncesi dönemlerde papalık insanlar üzerine acayip bi din baskısı koymuş tabiiiiiiii reform  hareketlerine kadar doğrumu???

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #6 on: 11 Feb 2003 - 18:11:20 »

geçen lerde zilli zarife adli oyuna gittim.basrolde yilan hikayesinde kötü kadin rölündeki bayan wardi.müzikal komedi tarzinda bi oyundu.en son istanbulda gittigim we basrolünde mustafa ugurlu gibi çok begendigim bi oyuncunun oynadigi oyundan sonra zilli zarife bana çok fazla keyif wermedi açıkçası.

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
F® T
Sr. Member

Şakka Lem...!

View Profile
« Reply #7 on: 20 Feb 2003 - 00:38:51 »

valla ben tiyatroyla amatör olarak uğraşıyorum..yaklaşık 4 sene oldu...ama okulum iktisat fakültesi..eh ne alakası var tiyatroyla diceniz..bizim kulübümüz var...cbü iibf kültür ve sanat kulübü...hani bilen varsa işte beeen o kulüpteyim... Grin ehihihi...

neyse yani sanırım 3 farklı oyunu çok kez oynadık..valla bi kere çapkını oynadım,bi kere kıro oldum,bi kere deli ve de normal biri... Grin  ilk başta sıkıntıdan girdiğim tiyatro olayı şimdi bende alışkanlık oldu....ciddi ciddi düşünüom yani...

çok zamanınızı alıyor..çok fedakarlık istiyor..derslerinizi de etkiliyor...

ama hayatınıza da o kadar şey katıyor ki...(bu ne lan böle sevgi seli gibi)....kız gibi konuşuomuşum ya.. Grin...ciddiyim,insanlarla olan ilişkilerinizi çok etkiliyor özellikle..

hele bi de alkışlandınız mı tamamdır artık...hayatta bırakamazsınız tiyatroyu... Cool

ŞAKKA LEM!!...[All Rights Reserved]
Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #8 on: 20 Feb 2003 - 00:54:08 »

Valla ben bayağı bir operaya gittim açık sööliim önce:)

Levencim inşallah tiyatro da dilediğin kadar ilerlersin!!!!!

Birbirimizi tanıyalım topicinde yazmışımdır herhalde ama bir de buraya yaziim güncellemiş oliim cv mi:)

orta 2! de n itibaren 5 sene boyunca Atatürk Kültür Merkezi devlet senfoni orkestrası çok sesli çocuk korosunda söyledim..Eserlerin yarısı çocuk şakıları yarısı batılı besteclerin çocuk korosu için yazdığı operalar felandı...çocuk korosunun 6. senesinde Aynı hocam' ın çalıştırdığı TRT İstanbul gençlik korosuna girdim burda da 5 yıl geçirdim..yani toplam 10 yıllık koristim..AKM' nin ( istanbullu olmayanlar için yazıyorum Atatürk kültür merkezinin kkısaltılmışı) AKM' nin içini dışını bilirim,baletlerin çoğunu bilirim ama asla samimi olmadım hiç biriyle (kendi yaş grubumdan bahseiyorum,zira şu anda en ünlü oyunlarda oynuyolar)

Benim bu koro muhabetinden dolayı da bir sürü operaya gittim..Bunlardan ancak,Carmen,Turandot, Kral ve Ben ve fındıkkıran' dan zevk aldım gerisi racona ters!!:)

Bale'den ise nefret ettim..Neden mi?? Bir defasında sahne arkasında sahneye çıkmayı bekleyen baletler balerinler vardı..hepsinin surat 1 karışş asıktı perde açılınca birden sahte gülümsemeler aldı bunların yüzünü,sahtelikten de oldum olası nefret ederim, o yüzden baleyi hiç sevmedim!!

Dediğim gibi eğer bulunduğunuz şehire Yukarıda saydığım operalar gelirse izlemenizi tavsiye ederim,ilk defa gidecek olanlara da dahil!!

Rappelz fan..
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #9 on: 20 Feb 2003 - 00:56:49 »

way way bizim omega da ne cewherler warmis Grin olm izmirde niye göstermedin yeteneklerini  Grin

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #10 on: 20 Feb 2003 - 01:00:46 »

nuhahah bilmiyor muydun olum???

Bir opera patlatıım orda!!:) şaka bir yana hep yapar arkadaşlar erkin bi şarkı sööle hadi felan diye bende uyuz olurum:)

neyse konu dağiılmasın, geçen de TROIA müzesine gitim arkadalar tavsiye ederim onu da hem de şiddetle!!! Yazılar şeklinde duvarlara çeşitli eski çağ destanları filan da vardı çok güzeldi..

Rappelz fan..
F® T
Sr. Member

Şakka Lem...!

View Profile
« Reply #11 on: 20 Feb 2003 - 01:45:17 »

vay harbiden omega takdir ettim ve kıskandım yaw... Grin

eh ben de kıskançlıktan bişiler yazayım....ehi..

ben de 6 sene(ne zaman başladığımı bile unuttum) halkoyunları ile uğraştım..herzaman en sevdiğim kafkas..kars idi...o kadar hızlı ve aksiyon dolu ki..bi de yetenekliyseniz size kendi solonuz verilir..kimsenin sadece sizin yapabildiğiniz bi hareket..of of...tek sevmediğim yani o alta giyilen siyah dar taytlardı..başta çok utanırdım ama sonra alıştım tabi...tırnak üstünde yürümek falan naıl zordu ya...

zeybek oynamayı bi türlü sevemedim..orda istenen ağır ve sağlam hareketlerdi..o da güzel ama hız..ritim ve aksiyonn..ı ıhh..kesinlikle kafkas...

oh be tatmin oldum yaw... Grin

ŞAKKA LEM!!...[All Rights Reserved]
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #12 on: 20 Feb 2003 - 01:51:00 »

bende uzun yillar folklör oynadim.birkaç bursa we bölge birinciligimiz war.bide türkiye 5. si olmustuk.daha sonra folklör wakfiyle türkiyeyi gezdik we bide yurtdisi maceramiz oldu.
ama folklörü hiç sewerek oynamadim.örnek wermek gerekirse bi defa senlikler için giresuna gittik.herkes folklör esyalarini tasirken ben basket topunu tasiodum.herkes yolculuktan sonra otele giderken ben giresunda elimde top pota ariodum.meydanda güzel bi pota bulmustum hidrolik falan.elemanlarla ii maç yapmistik.yok abii basketten gerisi yalan

Reflector
o_irengun
Guest
« Reply #13 on: 20 Feb 2003 - 07:31:42 »

vay vayyyy vayyyyy  ne  üyeler varmis burda yaaaaa.

Ben ne sarki söyleyebilirim ne tiyatro  ne resim cizebilirim ne  siir  yazabilirim yani kabiliyetsizin önde gideniyimdir acikcasi.Cidden büyük kabiliyetsizimdir.

Ama cok güzel  gezerim.Resim heykel  plastik sanatlar sergileri  ne bileyim  fotograf sergileri  falan.

Bir de orta avrupada yasayinca   bu tip seylerle ugrasmak icin cok imkan oluyor (imkan oluyor  zaman oluyor  mu  yooook)

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #14 on: 21 Feb 2003 - 17:09:49 »

yaw ben resim yapmayı (yağlı boya ile) çok severim. Lisede yapmıştım en son. Çok zevkliydi gerçekten.

Trtde çıkan hani bir adam var Beyazda yaptı taklitini kıvırcık saçlı bir adam. Onun resim yapma mantığıyla yapmak istiyorum ama nebileyim elim gitmiyor. Nasıl yapıldığını falan biliyorum. Fırça darbesiydi, beyaz dı çarttı cuttu ama insana bir dinginlik veriyor beah. Evde bilgisayar başında CM oynamaktansa boyle seyler yapmak daha guzel sanırım. Ama birazda yetiştirme tarzından bence. Bu bize uymaz bu bizi bozar felsefesiyle yaklaşıyor çoğu yer ve arkadaşlar bunlara. halbuki hoş şeyler.

Bide bazı sergilere falan gidiyordum Anakaradayken. Yani bana gore saçma resimler vardı. Hani soyut diyebileceğimiz. Karşısında iki kız iki erkek. "Ewt soyle bir bakış açısıyla toplumu eleştirmiş hoş bir yapıt." gibi şeyler soyluyor. Bakırum resme adam almış boyayı vurmuş panoya. Ortada o vurduğu boya resim sergisinde bununla ilgili fikir yurutuyorlar. Şimdi bazıları da diyebilir ulan ne okuz adamsın falan diye ama Grin Yani ne bileyim sanat dediğin içinden gelir. Mutlu eder seni. Huzur verir. İlla bir ders vermesi gerekmez. Bi şeyleri temsil etmeside gerekmez. Resim resimdir. Ha bazı şeyleri işaret edebilir, bazı şeyler uyandırabilirde. Bir resme sırf bir ders diye bakıyor bazıları. Onu gozlemledim. Yani resme bakıyor lan bundan nasıl bir ders çıkarsam acaba nasıl bir mesaj vermiş resssam diye kasıyor bazıları. Bırak kardeşim resim işte bak rahatla diye çizilmiş.

İrengunun dediği gibi zamanında yapılan resimler baskı aracı olarak bence kullanılmamalıydı. Sanata siyaset ve populerlik katıyorlar. Buda Türkiyede ve her nerede yapılıyorsada sanatı bitiriyor.

Tiyatroya oyuncu diye çıkarılanları goruyoruz. Artık kıç açma plartformu olmus bazı seyler bizim yurdumuzda. Neyse yine epey yazmışım beah. İçim açılıyor bazen heh heh

Pages: [1] 2 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Edebiyat  |  Topic: Sanat « previous next »
    Jump to: