Welcome, Guest. Please login or register.
16 Nov 2018 - 06:57:45
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Basketbol Diğer  |  Topic: Dövme Üzerine 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 10
Author Topic: Dövme Üzerine  (Read 63792 times)
wolf21
Jr. Member
**

god loves his children

View Profile WWW
« on: 26 Mar 2002 - 17:19:56 »

şimdi bir iğne ile deri altina konuşlandırılan dövme var bi de dovme makinesiyle yapılan, bunların arasında ne kadar fark var?yani hepsi hastaliğa yol açar diye bir kesinliq mi var?zaten ben hiç dövmesi var diye ölen komaya falan giren biri görmedim de dövme olayına antipati besleyen kesimlerin uydurduğu birşey mi bu?geçiçi dövme ne kadar deride kalıyo?orjinalinden yapsam toplumdan dışlanır mıyım?(dövmeci ye soracaqtim üşendim gitmeye burda pc im dururken)
ha bi de şöle güzel şekiller özlü sözler falan söyleyin şurda sanat adına biriki çalışma yapacaz Wink
« Last Edit: 27 Jun 2005 - 00:16:20 by BabyShaq » Logged

one wolf to save the sheep; one wolf to hunt another
jason
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #1 on: 26 Mar 2002 - 19:41:07 »

ee moralini bozmak istemem ama pamela anderson ablamiz hepatit c kapmis bu dovme olayi yuzunden Roll Eyes

Richard Hammond
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #2 on: 27 Mar 2002 - 02:14:10 »

Valla Pamela nın Hepatit C yi dövmeden kaptığını sanmıyorum pek  Grin Grin

wolf biladerim benim sana naçizane tavsiyem bir dövmeci ile kanka olup geçiçi haftalık dövme yaptırman. Hem tepki almaktan kurtulursun, hem de bunlar deri altına nufüs etmediği için sağlığını bozmazsın. Benimki de bir öneri işte.

Ne demiş şair;

Cause I came back to rule this time
Heat Is On
Guest
« Reply #3 on: 28 Mar 2002 - 01:58:33 »

Hepatit falan kapmadigin surece benim tepkimi cekmezsin. Toplumun nacizane bir bireyi olarak kesin soz veriyorum (baslangic icin fena sayilmaz)  Cool
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #4 on: 28 Mar 2002 - 03:43:04 »

biz hem dövme makinesiyle hemde hint kınasıyla kendimiz yapıoz.walla 2 side güzel oluo birinin avantajı 1 ay sonra falan çıkınca yerine başka yenisini yapabilion.diğeriyle yaşıosun Smiley

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Wolver
Forum Sorunsalı
Pro. Member

Aldığı Nefes Zarar

View Profile
« Reply #5 on: 1 Apr 2002 - 12:12:52 »

Bu dovme olayinda 2-3 metod var sanirim..Ama temel olarak ele alindiginda 2 kisimda, gecici ve kalici olarak siralanabiliyolar..Ben sahsen cok dusundum ulen yaptirsam ne sekil olur hesabi ama bi turlu cesaret edemedim ne olar ne olmaz sakata gelmeyelim diye..Ama hala aklimda var gecicisinden bi tane yaptircam sole vucudumun fazla ortalikta olmayan bi noktasina, Allah verede babamla karsilikli kilic-kalkan oynamasak bu yuzden Smiley

Batug Member Since 2002
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #6 on: 2 Apr 2002 - 00:45:56 »

wolver bence o kadar düşünme.hele geçici yaptırcaksan çok bile düşünmüşün.mahallede çocuklar bile sakızdan çıkanları kendi kollarına yapılolar.geçicinin ondan farkı yokki.3 hafta falan diolarya hikaye o 1 hafta dayanırsa geçici döme kaliteli demektir.bence birinin kalıcı dövme yaptırması için yaptırcağı şeyin onun için çok önemli olması gerekir.yoksa bi süre sonra ondan sıkılır we hayatı boyunca onla yaşamak zorunda kalır.artık ameliyetla dövme siliolar ama ondada dövmeyi lazerle deriyi yakarak sildiklerinden hasar kalıo

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
jason
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 9 Apr 2002 - 21:27:28 »

din kafadadir emrecan, eer derinin bi yerine su degmio die abdest alamaip ruhen temizlenemiosan, o yuzden omrun boyunca cenabet olcan we cehenneme gitceksen bu nasi dindir? sen hayatin boyunca iilik yap, super bi insan ol ama abdest alamayip oldugun icin cehenneme git!! islam bu diildir bence. ilk emrinin oku olmasi cok manidardir bu annamda. yani kafayi calistir dio bize ilk olarak. kafayi calistirirsak goruruz ki abdest sadece bi seromonidir, amac ruhunu temizlemek, icini rahatlatmaktir, takma kafana bole seyleri Wink

Richard Hammond
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #8 on: 10 Apr 2002 - 01:31:29 »

Smiley)

Reflector
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #9 on: 10 Apr 2002 - 01:34:19 »

din isleri karısıktır herkes kendi ozelinde yasasın cok karıstırlmasın bence ayrıca
abdest belki ruhani ama banyo yapmayan insanın kokusu da fiziki olarak cekilmiyo dogrusu isin bide temizlik yonu var yani

Son Turnuva Şampiyonu
FliPtiKal3
Guest
« Reply #10 on: 10 Apr 2002 - 23:55:48 »

Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
bu bir kamera şakası olmalı.....!!! bu genç bir şaka olmalı .......başka bişi düşünemioorum!!!!!!!
savage
Guest
« Reply #11 on: 11 Apr 2002 - 00:42:43 »

Çocukla uğraşmayın cemaat, yapmayıın  cıkcıkcıkcık
Daha önceden tepkinizi alacak tartışmalara girmiş olabilir, de bunu genellemeyin artık, basit bir şekilde fikrini söylüyo işte, dalga geçmeyiiiin
Lafımın dokunduklarını yanaklarından öperim, bana da alınganlık yapmayın ha Smiley
FliPtiKal3
Guest
« Reply #12 on: 11 Apr 2002 - 08:13:26 »

alınganlık mı bis bu konuyu daha önce birebir konuşmuştuk sanıırım ve olayı sorunu halletmiştik!!  Grin
Bu kardeşimize gelince elbet fikirler otaya atılmak için üretilir ama laf olsun diede ölçüp tartmadan bişi pat die ortaya atılıoosa buda yanlıştır be savage!!!(sencede öle değilmi?)
ilk önce NBA marketing,kültürel Vs... de bu böle oldu sona yetmedi nazım hikmet muhabbetinde, oda yetmedi şimdi de DÖVME muhabbeti.....
hata yapan insanlara 2. bi şans tanınır ama o hala hata yapmakta ısrar ediosa karşı tarafta esnekliğin yitirir ve can yakmaya başlar!!!!!!!!
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #13 on: 15 Apr 2002 - 11:35:42 »

Başlangıçta şunu belirteyim, herkes kendi dinini yaşar, kimse kimsenin yaşam tarzına müdahale edemez, hele ki din gibi önemli bir konuda...

Dövme, İslam dinine göre yasaktır. Bunda tartışacak birşey söz konusu olamaz. Fakat dövme yaptıran insana da "Sen nasıl müslümansın" demeye kimsenin hakkı yoktur! Burada sorulan dövmenin din ile ilgili kısmı değil sağlık ve sosyal yaşam ile ilgili kısmıdır. Ben hergün kolunda, sırtında hatta yüzünde dövme olan birsürü insan görüyorum ama kimseye "Sen cehenneme gideceksin" demiyorum. Bunun entellikle, "bunları aşalım"cılıkla bir ilgisi yok.

Emre sana söylemek istediğim birşey var, aşırı sinirli davranıyorsun, herşeyden nem kapıyorsun. "Nasılmış ha nasılmış" şeklinde bir cümle yapısı hiç yakışık almadı.

Fliptikal sen de aynı şekilde aşırı sinirlisin. Konu başka bir yöne kaymış (ki ben bunun bilinçli yapıldığına inanmıyorum, sadece emre'nin olayın dini yönünü de belirtmesi ortamı gerginleştirmiş) ama bunu uzatmanın, dallandırıp budaklandırmanın kimseye yararı olmaz.

Sizden isteğim yazılarınızı daha sakin bir kafayla ve yazdıklarınızı 3-4 kez okuyup gönder tuşuna basmanız. O zaman beni daha iyi anlarsınız.
jason
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 15 Apr 2002 - 14:55:05 »

kusura bakma da wolf ama islam in geldigi we kuran indigi 7. yuzyilda dowme war miymis? o zaman nasi kesin bi hukme warabiliosun dowme gunahtir die? bana referans gosterebilir misin?

Richard Hammond
Pages: [1] 2 3 4 ... 10
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Basketbol Diğer  |  Topic: Dövme Üzerine « previous next »
    Jump to: