Welcome, Guest. Please login or register.
12 Nov 2019 - 12:09:57
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Madison Square Garden Kavgası(Nuggets-Knicks) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 4 5 6 [7] 8
Author Topic: Madison Square Garden Kavgası(Nuggets-Knicks)  (Read 25621 times)
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #90 on: 19 Dec 2006 - 16:03:50 »

Ben şahsım adına o geceki kavga ile ilgili olarak değil, genel itibar ile ceza alsın gitsin duygusu ile söyledim. Şahsi garez söz konusu, yoksa IT'nin o hin duruşu ve her an bi pislik yapacak izlenimi ile alakası yok, zaten kavga öncesi, sırası ve sonrasında söylediklerinden ceza alacak bir durum yok kanımca.

James Dolan yazmış..
Statement from James Dolan, chairman, Madison Square Garden, following today's NBA decision:

"I was sitting just a few feet away at the end of Saturday night's game. I believe the Commissioner acted appropriately, as it was an ugly incident, not worthy of the Knicks, Nuggets, Madison Square Garden or the people of New York. I am grateful to the fans and our security personnel for remaining calm during some very chaotic moments. The incident was deeply regrettable, unacceptable on every level and I hope and expect to never witness anything like it again. We are all very sorry it happened. We will have no further comment on this matter."

NYK
Guest
« Reply #91 on: 19 Dec 2006 - 19:43:40 »

Öncelikle ben cezaların yetersiz olduğunu düşünüyorum.Daha önce de belirttiğim gibi Melo'ya 25,Nate'e 20 maç ceza bekliyordum.Basketbol sahası ne boks ringidir ne de hovoz dövüştürülen bir bodrum.Ceza dağılımının ise adaletli olduğu kanısındayım.O yumruğu sallayan Melo tabi ki en büyük cezayı almalıydı.Çoğu kişi Nate'in daha fazla ceza alması gerektiğini söylüyor ama Nate'in kimseye herhangi bir teması yok,en azından J.R dalana kadar.Oysa Melo kesinlikle kabul edilemeyecek şekilde yumruğu patlatıyor.Melo'ya verilen cezanın sırf Stern'in güç gösterisi olduğunu söyleyenleri ya da Melo'nun yumruğunu haklı görenleri ise şiddetle kınıyorum.Nate'in suçu da çok büyük ama o kavgadaki kimse Melo kadar suçlu değildir.(Yaptığı hareket açısından)
Spudd Webb
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #92 on: 19 Dec 2006 - 20:14:31 »

Öncelikle ben cezaların yetersiz olduğunu düşünüyorum.Daha önce de belirttiğim gibi Melo'ya 25,Nate'e 20 maç ceza bekliyordum.Basketbol sahası ne boks ringidir ne de hovoz dövüştürülen bir bodrum.Ceza dağılımının ise adaletli olduğu kanısındayım.O yumruğu sallayan Melo tabi ki en büyük cezayı almalıydı.Çoğu kişi Nate'in daha fazla ceza alması gerektiğini söylüyor ama Nate'in kimseye herhangi bir teması yok,en azından J.R dalana kadar.Oysa Melo kesinlikle kabul edilemeyecek şekilde yumruğu patlatıyor.Melo'ya verilen cezanın sırf Stern'in güç gösterisi olduğunu söyleyenleri ya da Melo'nun yumruğunu haklı görenleri ise şiddetle kınıyorum.Nate'in suçu da çok büyük ama o kavgadaki kimse Melo kadar suçlu değildir.(Yaptığı hareket açısından)

Bu yazıya harfi harfine katılıyorum.Melo üstelik olayların alevlenmesinede neden oldu.eğer düşman gibi görüp bi kaç kere dalmasa olaylar bu kadar büyümezdi.Evet Nate kimseye dalmadı yerde ufak bi debelenme oldu o kadar ama Melo denen korkak tavuk hem bi kaç yumruk salladı hemde korkup kaçtı.Melo  benim gözümde hiç bir zaman süper star olamadı olamayacakta.all star oylamamda dikkate alcam.verilen para cezaları ise iyi oldu.Issac efendiyede biraz ceza verilmeliydi.(tamam efsane oyuncudur ama ne koçluktan anlar ne gm likten).son not . Nate e verilen ceza biraz fazla olmuş
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #93 on: 19 Dec 2006 - 23:36:30 »

thomasın acıklamalarında ceza almasını gerektırecek ne vardı anlamadım herkes ceza falan dıyor thomas ıcın. hanı faul ıcın emır ondan gelmıs olsa bıle bahsettıgımız sey bı faul yumruk falan degıl.
belki sebeplerden biri bu olabilir
Isiah Thomas to Melo : "Don't go near the basket, it wouldn't be a good idea"...
http://rapidshare.com/files/7959151/061217_Isiah.avi.html

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #94 on: 19 Dec 2006 - 23:56:34 »

Tuhaf takimin her 20 sayi fark yedigi zaman -son derece yuzsuz bi sekilde- oyuncularini fastbreaklerde rakibe saldirtamazsin. Hos 'bizi asagilamaya calistilar' gerekcesiyle yargiya falan gitseydi esit de derecede aptalca oludu, ilerki gunlerde onu da gorebiliriz.
Demek ki neymis, yonettigimiz takimimiz rezil ediliyorsa sorumlusu bizmisiz.
« Last Edit: 19 Dec 2006 - 23:57:24 by Lime » Logged

the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

Heroes Never Die. THEY RELOAD!

View Profile WWW
« Reply #95 on: 20 Dec 2006 - 00:04:24 »

böyle durumlarda benchi terk etmek ceza almak için yeterli... zaten maçın spikeri de kavga sırasında benchte kalanlara dikkat çekiyor...

Böylesi olağan dışı bir durumda sanıyorum ki,sadece benchi terkettiği için 1 maç ceza alması çok da kabul edilemez bir durum değil bana kalırsa??

o 1 maç cezayı alsaydı dün gece knicks utah'ı yenemezdi ama....

ayzeyah'ın açıklamalarına ceza gelmesi gerektiğini düşünmüyorum. koç olarak rakip takımın oyuncuları ile fazla diyaloğa giriyor ama sonuçta bence orada baltayı indirin demiş olması hack a shaq taktiği uygulayan koçların tutumundan daha olumsuz olmazdı bence. benim ayzeyah'ta onaylamadığım yön, koskoca knicks camiasının koçu olarak maçtan sonra çıkıp bizi eziyorlar anacığım diye ağlıyor olması. denver'ın tutumunun etik yönü ya da samimiyeti tartışmaya açıktır ve o noktada ki her görüşe farklı bakış açıları adına saygı duymak gerekir ama ben nba'i takip eden bir izleyici olarak kendisini ve takımını böyle küçültmesinden hiç hoşnut kalmadım.

george karl'da maçtan bir gün sonra oyuncuları maçtan çıkarmaması ile ilgili olarak bir kin gütmediğine dair çocukları üzerine yemin etmiş ve ilk 5'ten 4 oyuncuyu sahada tutmasının nedeni olarak daha önce farklı önde oldukları birkaç maçı riske ettiklerini ve maç sonunu iyi oynayıp deplasmanda iyi bir galibiyet almayı amaçladıklarını söylemiş. dediğim gibi inandırıcılığı tartışılır ama benzer bir bakış açısından bakarsak dün gece farka aldanıp çaylakları, yedekleri sahaya süren utah jazz knicks'e karşı maçı kaybetti.
« Last Edit: 20 Dec 2006 - 00:06:00 by the mechanic » Logged

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
El C3m0
Guest
« Reply #96 on: 20 Dec 2006 - 00:13:21 »

Bu arada George Karl yaptığı açıklamada Isiah a çok ağır sözler söylemiş.Buna jackass gibi kelimeler dahil.Tamam Isiah ı sevmiyoruz ama sonuçta ne olursa olsun o koçumuz ve bi takımın koçunun çıkıp koçumuza(kim olursa olsun)hakaret etmeside beni rahatsız ediyor.Siz bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #97 on: 20 Dec 2006 - 00:35:09 »

Söylediği en ağır söz "jackass"miymiş. Karl'ın da içine düşmüş olduğu durumu biraz düşünürsek, böyle konuşması normal. Doğru değil kesinlikle ama normal. Bence bu kadar olmasına şükretmelisiniz.
El C3m0
Guest
« Reply #98 on: 20 Dec 2006 - 00:47:33 »

Karl haklı bile olsa bence yaptığı ayıp,böyle bir hareketi Isiah dan bile beklemezdim ama Karl gibi tecrübeli bir koçun bunu yapması herhalde çok sinirlendiğini gösterir.Belkide cidden işin aslında Larry Brown vardır???
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #99 on: 20 Dec 2006 - 00:49:37 »

...Şahsi garez söz konusu, yoksa IT'nin o hin duruşu ve her an bi pislik yapacak izlenimi ile alakası yok, zaten kavga öncesi, sırası ve sonrasında söylediklerinden ceza alacak bir durum yok kanımca...
az önce tekrarı izlerken dikkat ettim bende salak salak bakınmaları/mimikleri var isiah ın, oldum olası sevmem...
pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #100 on: 20 Dec 2006 - 00:51:41 »

george karl'ın mallıgını onaylayan bı yazı. her ne kadar pek cok yazısına katılmasam da burda karla guzel gıydırmıs.

http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=AqWI9aBe8iHKjyWj0Z12vk45nYcB?slug=aw-karl121806&prov=yhoo&type=lgns

saldırtmak farklıdır rakıbın potaya gıderken durdurmak faul yaptırmak baska. oradakı faul sertt kactı dogru ama unutmayalım kı saldırıyı baslatan da ılerı goturen de nuggetstı.
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #101 on: 20 Dec 2006 - 00:58:23 »

thomasın acıklamalarında ceza almasını gerektırecek ne vardı anlamadım herkes ceza falan dıyor thomas ıcın. hanı faul ıcın emır ondan gelmıs olsa bıle bahsettıgımız sey bı faul yumruk falan degıl.

Açıklamadan falan açılmadı zaten ceza muhabbeti, maç içinde Melo'yla arasındaki o üstü kapalı laf dalaşı ve hemen ertesi hücumda da flagrant gelmesinden dolayı böyle bi ceza verilebileceği konuşuldu. Stern'ün o konu hakkındaki yorumu da zaten ceza vermek için çok kesin bi yargıya varılamayaşı, lafı nereye çeksen oraya gider misali.

George Karl, zaten sevmez Isiah'ı. Bu arada ilginç bi nüans da Denver'ın buy son çeyrek muhabbetini Atlanta deplasmanında da yapması. Allah'tan onlar NY kadar gururlu bi takım değillermiş, maç sonunda herhangi bi sızlanma, ağlama gelmedi. Hmm, ironik oldu.

denver.nuggets
Guest
« Reply #102 on: 20 Dec 2006 - 01:23:17 »

j.o detroitteki kavgada 25 maçtan cezası 15e inmişti, acaba aynı şey meloyada olabilirmi, ordaki j.o nun cezası ile burdaki melonun cezası bir olammalı bence çünkü orada bir taraftara yumruk var..
El C3m0
Guest
« Reply #103 on: 20 Dec 2006 - 01:26:36 »

j.o detroitteki kavgada 25 maçtan cezası 15e inmişti, acaba aynı şey meloyada olabilirmi, ordaki j.o nun cezası ile burdaki melonun cezası bir olammalı bence çünkü orada bir taraftara yumruk var..
O taraftar sahadaydı ama Smiley
Lethal
forum Vinsanity'si
Sr. Member

The World is a Vampire!

View Profile WWW
« Reply #104 on: 20 Dec 2006 - 01:58:55 »

Bu cezalarin inmesi mumkun degil, once onu soyleyelim. Inerse hepsi birden inmeli ki olmaz oyle $ey, hadi knicks taraftarini zaten pek ilgilendirmez natein 5 mac daha az oynamamasi ama melonun durumu nuggets'i ilgilendirir, umutlanmayin bence.
"My team has blown 10-point leads, 11-point leads with two minutes to go," Karl said. "I watched Utah blow a 12-point lead to Sacramento two nights before that with four minutes to go in the game and you're telling me that I'm running the score up?" demi$ karl. yuh derler ama adama.
90 saniye kalmi$, takimin 19 sayiyla onde. 90 saniyede hangi takim 19 sayi farki kapatmi$? hadi oynadigin ligin elit takimlarindan biri olsa yine neyse ki o bile mumkun diil, Mardy Collinsli Nate Robinsonli takim mi 90 saniyede 19 sayiyi kapatacakmi$? Karl'in yaptigi kendini kucuk du$urmektir, yaziktir, gunahtir. 19 sayiyi kapatmak demek, 6 kere ucluk atip kar$i takima yapilan taktik faullerin surekli kacmasi demek. bi de ustune bi sayi daha gerek. Tum taktik faullerin kacmasini bi kenara biraktim, o 6 ucluk yalan zaten.
McGrady'i tanri yerine koyduk Rockets kar$isinda. Neden? 10 sayilik farki 60 saniyede kapatabildigi icin. Duz hesap yapsak bile yine tutmuo ki bu 20 sayiyi. Karl da bunu bal gibi biliyo yani. Tamam olay olmu$ da bari kednini boyle ucuz soylemlerle temize cikarmaya cali$ma. Oynatmi$sin i$te adamlari, nedenini aciklama.

Iverson'in Denvera takas olma ihtimali cok kuvvetlendi, ESPN'e gore Andre Miller+Joe Smith+iki 2007 ilk raund draft picki kar$iliginda gercekle$ecekmi$ ve takas ligin oynayini beklemekteymi$. Ne diyelim hayirlisi olsun. Bence Denver her zaman icin bu batida playoff yapar ve Wojnarowski'nin yazdigi 'sezonu gitti denverin' kehaneti kesinlikle gercekle$mez. Belki bir-iki sira a$agidan playoff yaparlar o kadar. Iverson gelse de durum boyle, gelmese de. Bu takimda [takas olmazsa] hala Miller var, Boykins var, Nene var, Camby var. Ve nolursa olsun tum elit takimlari bile zorlayan Pepsi Centerda[yukesklik etkisi] da bir cok mac oynayacaklar Melonun yoklugunda. Iverson takasi gercekle$irse de zaten Melo gelene kadar takimi tanimi$ olur Ivy, her turlu $ekil olur.

Knicks kismina gelirsek, Jeffries 10 mac ceza alsa buyuk kayip olabilirdi ama Marbury $u son iki macta oynadigi gibi devam ettigi surece zayif Atlantik grubunda Knicksin zaten her zaman icin bi $ansi olacaktir. Kaldi ki belki bu uyuyan Knicks'e bi 'uyanma cagrisi' olur da oynamaya ba$larlar. $ahsen MSG dun geceki macta epey aktifti macin sonlarinda, uzun zamandir boyle gormemi$tim bu taraftari ben.

Sonuc olarak sanki iki takim da bu olaydan zararla degil de karla ayrildilar sanki. Denver bu sayede Iverson olayinin uzerine daha ciddi egilmeye ba$ladi, Knicks ise sava$maya ba$ladi.. Thomasla Karl aralarinda anla$tilar mi ne?
« Last Edit: 20 Dec 2006 - 02:00:49 by Lethal » Logged
Pages: 1 ... 4 5 6 [7] 8
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Madison Square Garden Kavgası(Nuggets-Knicks) « previous next »
    Jump to: