Welcome, Guest. Please login or register.
15 Apr 2021 - 19:12:57
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Championship Manager  |  Topic: YA ONCA TRANSFER YAPIYOM YİNEDE ŞAMPİON OLAMIYOM TAKTİK 4-4-2 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: YA ONCA TRANSFER YAPIYOM YİNEDE ŞAMPİON OLAMIYOM TAKTİK 4-4-2  (Read 8139 times)
ahmet
Guest
« on: 3 Jan 2003 - 21:39:56 »

AngryŞU İŞİ BANA BİRİ KABA TASLAK ÖĞRETSİN EN İYİ OYUNCULAR BENDE  442 DE LİGDEN DÜŞÜYOM BÜTÜN LİGLERDE BÖYLE BU İŞİN PÜF NOKTASI NE
seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #1 on: 3 Jan 2003 - 21:50:04 »

Şimdiilk iş aldığın oyunculara göre taktik kuracanioyunun en iyi taktiğine değil. Örenğin:Tsigalko'nun forvet oynadığı bir takımda orta sahayı ve gol yollarını kanatlarda ararsan başarılı olmazsın. Şimdi ban ilk önce takımını ve takımının oyuncularını söyle.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #2 on: 5 Jan 2003 - 16:27:15 »

Yaw seko o kadar derine inme ver biraz normal taktik yine şampiyon olur.

Şimdi dort dort iki atc oyna arkadaşım. Saunmada herkese zonal ver. Bitek savunmanın ortasındaki elemanlardan soldakine man ver. Eniyi savunmacını buraya koy. Sağındaki ise Zonal yapsın ve sweper ozelliği olsun mutlaka. Kanatlardan soldakine sola sağdakine sağa pasverdir(savunmaların). Ortanın sol ve sağdakilere dribling ver. Ayrıca bı-unlar ileriye koşmasın. Arkadan gelen topları tutup ortalasın içeriye. Defansın hepsine direk pas verdir. Kanatlar iyiyse sadece ortadakilere Direct pas verdir ayaklarından hemen çıkarsınlar. Orta alandakilerin soldaki AMC sağdaki DMC olsun mutlaka. Forvetlerden FC olanı sola SC olanı sağa koy. SC olan iyi kafa vursun yoksa sat. Kanatlara ve savunmadaki kanatlara orta açtır(crossing).

Sisteminde Att-Short-Hard-Pres(yes) olsun. Hadi hayırlı olsun. Ha bide ortadakilere(iki kişiye) koşu yoluna pas verdir. Yani direct paslar denesinler.

ahmet
Guest
« Reply #3 on: 5 Jan 2003 - 21:45:17 »

TŞK SEKERFORD DENİYİCEM BUNU
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #4 on: 8 Jan 2003 - 15:43:04 »

dene sonucu bildir bakayım. Bak tutmayabilir ha. Takımdan takıma değişir. Kanatların ortası(crosing) iyi olmalı. Kotuyse tutmaz. Yani kuçuk takımsan 442 oynama. Eiyisi 4-1-3-2 oyna. bence. Ama yok M.UNatıdlaysan 442 devam et. Hadi bakalım nolacak?

ansley
Newbie
*

Antoine Walker...

View Profile
« Reply #5 on: 8 Jan 2003 - 18:34:39 »

Başarıya ulaşmak için en kestirme yol 1-4-3-2 bence. Ama 4-5 maç kazanamazsan sabırla devam etmelisin.  3 orta sahandan birini AMC, birini MC, diğerini rakibin zorluğuna göre DMC, MC veya AMC yaparsan işin rast gider. Burda en önemli şey, 4lü defansın önündeki DMC.'nin kalitesi. O iyiyse süper olur. Özellikle markaj, tacklingi iyi olmalı. Orta sahanın sağ ve sol adamları mutlaka crossing ve finishingi yüksek olan adam olmalı ve forvetlerin ikiside sc olmalı. Başkaları sc ve fc diyor ama ikiside sc olmalı. Ve bu sclerden birinin long şutu yüksekse daha iyi olur. Ve bunna long şut çektirirsin.
Orta sahadaki sağ ve sol orta adamlarının crossing ve dribblingleri iyiyse bunların long shot ve cross ball ve try through balls seçeneklerini yese getir. Bunun için en kısa yol. tacticse girip, oyuncunun üzerine mausu getirip sağ klik yaparak çıkan pencerede seçenekleri işaretlemek.
4-5 maç dene. Hakkari spor 1.lige çıkar.

ahmet
Guest
« Reply #6 on: 8 Jan 2003 - 22:43:43 »

aldığım takım küçük takım htta çok küçük takım irlanda 2 lig takımı küçükleri alıp büyük takım yapmak çok hoşuma gidiyor şu andaki takım semi- prof  bu tip takımlara youth scout yapmak  ve gençleri reservlere atmak sizce ii olurmu?
sekerford verdiğin taktik 4-5 maçtuttu ama sonra düşüş başladı ve kılpayı 1. ligi kaçırdım yeni sezon için bişey önerirmismn bide şu oyuncu aylıkları çok düşük buna yokmu bi çare adamlar gelmiyor
ansley
Newbie
*

Antoine Walker...

View Profile
« Reply #7 on: 9 Jan 2003 - 13:06:41 »

Bak bu youth scoutla hiçbir şey olmaz. Eğer küçük takımsan. Sana bir ipucu vericem. Free oyuncu player-staff searchde bulamazsın ama, finda gel.
Oradan listenin en son sayfalarına kadar git, yani 400. sayfayıda geç. Orada bir sürü bedava genç irlanadalı bulursun. Bu bedava oyuncular çok ideal, yarı proflar için. Özellikle bunlar arasından flair, tecnique, crossing ve dribblingi yüksek olan oyuncuları hemen kap. Hatta bunlarla anlaş. Ve hemen satışa çıkar. Bir sürü paraq kazanırsın. Sonra aynı şekilde başka oyuncu kapmaya devam et.

Shaq34
Guest
« Reply #8 on: 9 Jan 2003 - 14:59:47 »

Ben o yolla Alain Masudi diye bir adam bulmuştum.Soyadını hatırlamıyorum AMR'de oynuyordu bayağı iyi bir adamdı.442 ve 4132'de oynar tavsiye ederim.Bir de yine aynı yolla bulduğun genç oyunculara trial offer ver,beğendiğini kadrona kat.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #9 on: 9 Jan 2003 - 17:46:06 »

aldığım takım küçük takım htta çok küçük takım irlanda 2 lig takımı küçükleri alıp büyük takım yapmak çok hoşuma gidiyor şu andaki takım semi- prof  bu tip takımlara youth scout yapmak  ve gençleri reservlere atmak sizce ii olurmu?
sekerford verdiğin taktik 4-5 maçtuttu ama sonra düşüş başladı ve kılpayı 1. ligi kaçırdım yeni sezon için bişey önerirmismn bide şu oyuncu aylıkları çok düşük buna yokmu bi çare adamlar gelmiyor

Arkadaşım şimdi boyle youth scut falan uğraşma beş yılda bitane oyuncu anca bulursun zaten. Şimdi taktiğin tutmamasının sebepleri neler olabilir bunları oturup dusunmelisin. Kanat adamlarına mutlaka dribling ver dedim demediysem diyorum. Eğer ikinci lgdeysen dribling enaz 14 olmalı. Yoksa verme. Lonsutta aynı şekilde. Karlı havada dribling verme takımda driblingi 20 olan bir oyuncun yoksa. Crosing yani orta açmaları kotu olailir. Dmc nasıl oynuyor? Altı oynuyorsa değiştir. String, Tecnq, Team work, Work, Staminası 20 yakın olsun. bulamazsan 15 olsun hepsi enaz. Orta sahalardakilerin Workingi 20 ye yakın olsun. Worku dusuk adamı oynatma sat gitsin. Koşmayan adamı ne yapacaksın. Savunmanın alan savunması yapan oyuncun kotu oynuyor olabilir(sağ Dc). Sezgisi ve kararlılığı yüksek bir Dc bul. Kanatlar mutlaka 28 yaş altı olsun.

Her şeye rağmen iyi kanat bulmak zordur. Bu sebeple fazla kanatlı oynamaz kimse. Ama irlanda futbolu bu. Kanatlar bolca kullanılır. Eğer orda oyuncu oynatmazsan hucumda daha iyi oynarsın ama savunmada oturabilirsin. Savunmaların headingi jumpingi iyiyse 4-1-3-2 ye don sen.

ansley
Newbie
*

Antoine Walker...

View Profile
« Reply #10 on: 9 Jan 2003 - 18:54:40 »

Ben o yolla Alain Masudi diye bir adam bulmuştum.Soyadını hatırlamıyorum AMR'de oynuyordu bayağı iyi bir adamdı.442 ve 4132'de oynar tavsiye ederim.Bir de yine aynı yolla bulduğun genç oyunculara trial offer ver,beğendiğini kadrona kat.

Bir şey söylimmi benim takımın bütçesi -300000di. Trialın haftalığı 200sterlin. Ama, adamı deneme yapmadan anlaşsam haftalık genelde 65 sterlin. Küçük takımlar için trial sadece masraf.

seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 16 Jul 2004 - 23:53:40 »

cm4 ten önceki oyunlarda büyük takımlarda(roma,real madird vs.) en iyi taktik 5-3-2 attackingdi,fakat daha alt takımlarda en iyi taktik 4-1-3-2 idi bence.
Eurytos
Jr. Member
**

Long live Gandalf

View Profile
« Reply #12 on: 19 Jul 2004 - 19:54:32 »

4-4-2
2 sağlam dmc ve 2 ideal amrve aml ile orta sahada problemi halleder
defansın sağı ve solu atağa ii katkı sağlarsa tadından yenmez
Bide pressin always
Tackling hard
Passing Mixed(istee ve maçın gidişine göre deişebilir)
ben direk ortadan oynamaı seviorum (sağlam forvetler lazım örTevez Fabiano ikilisi gibi)
Ama kanatlardan macın gidişine göre
Bide ortasahada ii pas veren
oyunu ii kuran uzaktan şut çekebilen dribbling yapabilen
assist yapabilen bi adam lazım(ben ronaldinho yu kullanıoeum her maç 8-9 oynuo
tabi biraz da şans 22 şut 14 kaleyi bulmuşum gol yok
adamlar 1de 1 gol atıp maç kazana biliolar buda tabi oyunun doğasında war hade kardaş sana kolay gele... 
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Championship Manager  |  Topic: YA ONCA TRANSFER YAPIYOM YİNEDE ŞAMPİON OLAMIYOM TAKTİK 4-4-2 « previous next »
    Jump to: