Welcome, Guest. Please login or register.
18 Nov 2019 - 03:39:09
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Nostalji 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3  All
Author Topic: Nostalji  (Read 12185 times)
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #15 on: 3 Jan 2003 - 02:52:52 »

eskiden ligte bir elin parmaklari kadar gerçekten yildiz oyuncu wardi.simdi ise pazarlama kaygilariylada en azindan her takim için birer tane gerçek yada zorlama yildiz yaratilmaya çalisilio.

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
FilmGibi
Guest
« Reply #16 on: 3 Jan 2003 - 20:54:24 »

eskiden oyunu atlettizmiyle oynayanlara uzaylı muamelesi yapılırdı, şimdi kafasıyla oynayanlara yapılıyor...
Wolver
Forum Sorunsalı
Pro. Member

Aldığı Nefes Zarar

View Profile
« Reply #17 on: 3 Jan 2003 - 21:54:19 »

Eskiden devrinin elemanlarindan farkli olanlar yildiz sayilirdi ki hatirladigim kadariyla bunlar bi elin parmaklarini gecmezdi, simdiyse elin ayagin parmaklarini birak duzinelercesi cirit atiyo NBA'de :) Lakin haketmedigi halde zorla yildizlastirilmaya calisilan arkadaslarin olduguna da deginmis olan arkadasa katiliyorum, zaten durum zaman sayesinde ayyuka cikiyo fazla gecmeden. Ama bu demek degilki eskiye ozlem duyuyorum, bana gore ne kadar cok kaliteli oyuncu veya tabir-i caizse "yildiz" olursa o denli iyi..

Batug Member Since 2002
o_irengun
Guest
« Reply #18 on: 3 Jan 2003 - 23:46:13 »

Hacilar simdi dusunuyorum da solye bir kadroya

c-chamberlain
pf-c bil russel
c-Bill walton

f-larry bird
f-kevin mchale
f-james worthy
f-alex english
f-dom wilkins

g-isiah thomas
g-magic johnson
g-dr j
g-clyde drexler

soyle bi kadro

c-shaquille o`neal
pf-c tim duncan
c-zoo mourning

f-paul pierce
f-kg
f-c webb
f-dirk nowitzki

g-ai
g-gary payton
g-kidd
g-tmac
g-carter
g kobe bryant

bi mac yapasalar sizce kim kazanir

evet biliyorum jordan pippen barkley admiral hakeem karl malone falan yok ama iste o jenerasyonu ben tek gecerim bir iki onlar daha oynayan bve yeni birakan efsaneler
Gameover3
Sr. Member

You can't find an ateist in a war ...

View Profile
« Reply #19 on: 3 Jan 2003 - 23:52:07 »

kafadan eskiler

1.000.000=Number of people whose life changed after the Tsunamı in South Asia
2= Number of people whom you can change their lives by your help.

BE A PART OF IT !!!
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #20 on: 4 Jan 2003 - 00:05:22 »

Pivotta Walton'ı çıkartıp Kareem'i koyarsan dedeler alır. Walton'ı koysan bile onun 5.dk'da ön çaprazlar kopar 3 yıl basket oynamaz sonra sen mağdur olursun:)

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
o_irengun
Guest
« Reply #21 on: 4 Jan 2003 - 00:32:17 »

Farketmez zaten waltonu fasulyeden aldim yani onun yerine kreemi birakin tamer oygucu alsanda olur 12. adam hesaabi o eleman orda
Gameover3
Sr. Member

View Profile
« Reply #22 on: 4 Jan 2003 - 00:47:29 »

bence Zaza Endeni al abi Nba ye vücutta rahat uyum sağlar Smiley

BE A PART OF IT !!!
o_irengun
Guest
« Reply #23 on: 4 Jan 2003 - 00:55:12 »

nba draftinda bu sene birinci siradan secilen oyuncular
1-new york zeki gulay
2-gs warriors zaza enden
3-denver nugets erdal kosan
4........

O da olur ama zaza her yere uyum sagla bakma sen onun oyle durduguna.Laila de laila rteia de reina yani icabinda bayrampasa ortamina bile saglar

Bi de zaza dackadayken cok normal efendiden bi adamdi yaaa.
Gameover3
Sr. Member

View Profile
« Reply #24 on: 4 Jan 2003 - 01:21:19 »

abi ben zaten zaza gibi adamı takım kapta nyapan fener gibi kulubümüz olduundan bu basketbol ileri gitmiyo diyorum
hrbiden herif  kavga çıkarmıştı lailada. Adam vücutlu ya kendini adam zannediyo. Bi gün bütün gs tribünü çullancak üstüne o olcak:)
abi bilmiyorum da haluk yıldırım sok abi bi sf pozisyonuna çok efendi adamdır:)
abi bi de avrupadan kadro çıkaralım nbadekilerle oynasıN Smiley

BE A PART OF IT !!!
BoldpiloT
Guest
« Reply #25 on: 4 Jan 2003 - 04:20:03 »

Hehe;

Valla yasimizin verdigi tutuculukla degil gozumuzun gordugu guzellikle derim ki her zaman "80-95 arasi" NBA icin altin cag olmustur ve oyle kalacaktir.

Cunku bu donemde oyuncular icin oyunun her seyi cok onemliydi. En bastada bu oyuncular insandi sonra da fundamental olayina taparlardi. Simdi ki zincirini koparan cete uyelerinin elinde degildi NBA. Bir dusunsenize; bu oyuncular rakiplerini asagilamamak dusuncesiyle cogu zaman "smac" vurmamayi tercih ederlerdi. O zamanda var olan "trash talk" tribunlerden ve TV basindan gorulmeyecek tarzda olurdu cogu zaman. Peki ya simdikiler? Elin adami bir smac veya blok yapti mi cevresine oyle bir bakmaya basliyor ki ben "MORDOR" veya "ORTHANC"tan kacmis "ORK" veya "URUK-HAI" olabilirler mi diye kusku duyuyorum.

Universiteden "HardShip" karari alarak(vay be ne kadar yaslanmisiz, sevgili Ali Umut bu terimide ekleyiver bir zahmet NBA Terimleri Sozlugune) erken profesyonel olanlara kotu gozle bakilirdi. Dusunsenize IThomas Chicago lise liglerinde oynarken Amerika'nin en iyisi olarak gosterilir ve direk NBA'e gitmesi gerektigi konusulurken kendisi Indiana'ya gidip bir "Hoosier" olarak bir sene coach BKnight'in tezgahindan gecmeyi uygun gormustu. Daha sonra bunu neden yaptigi soruldugunda da "belki oyun olarak hazirdim ama insan olarak hazir degildim, eger bugun bir superstar isem bunun en buyuk nedeni BKnight ile gecirdigim ve insan olmayi ogrendigim bir senedir" diye cevap vermisti. Peki ya simdikiler? Adam hiphop/rap kulturuyle yetismis, saygi gormek icin cete elemani olmasi gerektigine inanan, uyusturucunun envai turlusunu hatmederek ve neredeyse "seyine" bile dovme yaptirarak ADAM olacagini saniyor.

Ustelik o 15 senelik periyotta NBA tarihinin en onemli oyuncularinin pek cogu beraber oynamisti. Takimlar ve konferanslar arasindaki guc dengesi oldukca yakindi. Her zaman en guzel takim oyunu ile en iyi bireysel yetenek sahada birarada gorulebilirdi. Ve sahada her zaman icin akilin on planda kaldigi ve oyunu kazandigi izlenirdi.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #26 on: 4 Jan 2003 - 14:49:08 »

cok basit bi ornek vererek eskilerin üstünlügünü belirtmek istiyorum. 92-96 dream teamler herkesi zorlanmadan yendiler cünkü adamlar yildiz olmakla birlikte müthiste arkadastilar. her basketten sonra kahkahalarla savunmaya döner ve kaç fark olursa olsun rakibe saygisini kaybetmez savunma yaparlardi. bu yüzden rakipleri sahada oyunlariyla darmaduman ederken ayni zamanda sevgisini kazanir kimseye tek laf ettirmeden altinlarini cebine koyar evlerine dönerlerdi.

2000'de ve 2002de yine yildizlarla dolu takimlarla gittiler ama daha 2000de az daha kaybediyolardi çünkü takimdaki herkes en iyinin kendisini görüyordu. adamlar nasil daha fazla sayi atarim, ah su beyaz uzunun üstünden geçsem de jenerik olsam diye düsünürken 92'de mj bos pozisyonlar disinda smac vurmazdi.

simdi 2004de kobe mcgrady shaq falan da gitse fazla bisey degismez cünkü ayni catismalar tekrar yasanir ve bütün maclar cekismeli gecer son ceyrek topu kim kullanacak kavgasi olur ve belki amerika yine arjantin gibi tas misali bi takima kaybederek karizmasini bi daha geri kazanmamak üzere cöpe atar...

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
jason
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #27 on: 4 Jan 2003 - 15:12:25 »

oscarre in yazdiklarina katilmakla beraber o yillarda nba in amerika disinda kalan oyuncular we coach lar icin ne kadar ulasilmas gorundugunu we aradaki farkin(ozellikle atletik yetenek acisindan)ne kadar kapatilmaz oldugunu da hatirlatmak isterim.. ama 2000 sydney deki ozellikle kg in ya da carter in yaptigi cirkeflikleri asla unutamam o ayri..

Richard Hammond
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #28 on: 4 Jan 2003 - 19:46:02 »

evet bu konuda büyük şahsiyet c barkley şöyle buyurduydu :
"rakipler maçtan sonra gelip hatıra fotoğrafı ve imza alırlardı, önce resimler gitti sonra imzalar artık el bile sıkışmıyolar"

bunun 2 sebebini yazmış jason yeni elemanları rezillikleri ve diğer ülkelerin gelişimi...
Wolver
Forum Sorunsalı
Pro. Member

Aldığı Nefes Zarar

View Profile
« Reply #29 on: 4 Jan 2003 - 23:23:46 »

Orta sahanin gerisinden bilekten (o nasil bi bilekse artik) sut atarak deliksiz sokan Charles Barkley amcamin hakkini lutfen kendisine veriniz..Henuz dede bile sayilmaz, abi veya amca belki :)

Suns'u onun sayesinde taniyanlar adina bir hayranindan...

Batug Member Since 2002
Pages: 1 [2] 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Nostalji « previous next »
    Jump to: